Venus and Mars

diskusní fórum věnované osobě Paula McCartneyho
Rigby
Manager
Manager
Kontaktovat uživatele:

Venus and Mars

Příspěvekod Rigby » úte srp 31, 2004 9:20 am

V polovině roku 1975 se po roce a půl na trhu objevilo další album skupiny Wings. Nahráno bylo ve složení Jimmy McCulloch, Denny Laine, Joe English a samozřejmě manželé McCartneyovi.

Album na mě působí jako dobrý pokračovatel předchozího hitu Band on the run. Docela slušně se poslouchá, ale mezi nejlepší kousky považuji Rock show a Listen to what the man said. Ostatní jen pouhý McCartneyho průměr až podprůměr. A jak jste na tom vy?

dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvekod dr. Halíř » úte srp 31, 2004 1:18 pm

já už jsem se tady někde o týhle desce vyjadřoval, ale klidně to zopakuju. nic moc, jenom průměr. dobrý věci - titulní a Listen to what....

Pandass

Příspěvekod Pandass » úte srp 31, 2004 4:44 pm

Docela se mi tohle album líbí. Snad kromě Rock show, ta je taková nic moc. Jinak si ho ráda poslechnu:-)

Michal

Venus and Mars

Příspěvekod Michal » úte zář 07, 2004 4:11 pm

Mě se ta deska docela líbí! Rád si poslechnu první polovinu alba, protože po odvázaném Rock show jsou křehké věci jako Love in Song a You gave me the Answer krásně na místě. To můžu :) A mým tajným favoritem je Call me back again. Možná na někoho působí trochu těžkopádně, ale mě se líbí. Víc než Listen to What the Man Said, což je také pěkná věc.

Igo

Příspěvekod Igo » stř led 12, 2005 10:59 am

Co vam na nej nevoni? Je to jeden z mojich najoblubenejsich Paulovych albumov (podla niektorych nazorov najlepsi album od Wings).
Ked opominieme bonusy (ktore kazia dojem zo vsetkych Maccovych remastrov), nie je tam slabsia vec.
Je trochu bluesovejsi, ale medzi tymi wingsovskymi popikmi je to velmi osviezujuce.
Velmi sa mi paci Call Me Back Again, Treat Her Gently/Lonely Old People alebo Letting Go. No a samozrejme titulna vec aj s reprizou.
Vynikajuci album!

popscene

Příspěvekod popscene » úte led 17, 2006 10:02 pm

Úžasná deska. Po Band On The Run Wings zase znějí jako sehraná kapela! Nejradši mám Magneto And Titanium Man a Listen What The Man Sais, Medicine Jar. Deska má taky výbornej obal...

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: Venus and Mars

Příspěvekod Park » pát úno 20, 2009 6:50 pm

Možná, že škoda že se deska nejmenuje Band on the Run, ale teď vážně: písně jednoznačně dobré až vynikající.
Pouze Her Genty Old People nedosahuje do výšin. Vím že se to někomu nebude zdát ale mě se líbí všechny bonusy obzvláště My Carnival.
to se vrací kolibřík

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Fokt » čtv úno 03, 2011 9:45 pm

Určitě dobrá deska, Letting Go a obě půlky titulní písně, hlavně ta druhá půlka má krásně mystický závěr. Na Youtube jsem kdysi viděl / slyšel obě půlky spojené a násldně přechod na rockovou Beware my lowe z následujícíhoo alba, pěkně to znělo...

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » pát kvě 23, 2014 10:14 am

Moje opravdu hodně oblíbená deska.
Slabost mám vedle Listen to What the Man Said (takhle si představuju ideální středněproudý pop-rock... neurážlivý, netuctový, neukňouraný, s výbornou melodií) hlavně pro Magneto and Titanium Man a ještě víc Medicine Jar, to je mistrovská věc.
Bubi, Bubi, noch einmal, es war so wunderschön. Bubi, Bubi, noch einmal, es kann ja nichts geschehn.

Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Beaver » pon čer 02, 2014 11:15 am

A lahůdka je, vidět a slyšet to z koncertu na BD Rockshow.

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » ned črc 20, 2014 12:26 pm

Desku vnímám jako nejpovedenější od Wings v tom smyslu, že tady zní sehraně. London Town stavím postupem doby o něco výš, bylo to takové pořádné nadechnutí kapely, tak asi proto. Oproti London Town (až na výjimky) je ale Venus and Mars pořádně rockové, líbí se mi titulní Venus and Mars. Vždy mi vadil ten až moc krátký začátek, delší verzi mohl dát právě tam. Rock Show je moc uřvaná. Což by mi nevadilo, ale když si to přehraju na menším gramofonu, "trhá" to uši. Love In Song, Give Me The Answer a Magneto and Titanium Man jsou klenoty na albu. Z ostatních bych vyzdvihl zejména Treat Her Gently. U Call Me Back Again se mi líbí ten název, hudba taky není špatná. U Letting Go se mi líbí ten zpěv a ty dechy. Prostě každá sklaba je super. Právě tohle album poslouchám na LP. Tam se mi vždycky zalíbilo to malé místo na desce, v podobě Crossroads Theme :D
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » pon črc 28, 2014 11:04 pm

Bubi, Bubi, noch einmal, es war so wunderschön. Bubi, Bubi, noch einmal, es kann ja nichts geschehn.

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » čtv pro 25, 2014 10:00 pm

Tak už je na trhu remastovené album Venus and Mars ve 2CD formátu edice Paul McCartney Archive Colletion . V bookletu zmizely délky skladeb. Fotky jsou zde celkem čtyři nové. Dvě z nich jsou černobílé a pořízené při ,,pouštním" záběru, jedna je taková countryová asi z Nashvillu. Booklet uzavírá barevná fotka s Wings při hraní karet na fotce je i umělým lachtaň, Lindě to zde v lehkém černém oblečku skutečně sekne, fotka byla použita pro singl Junior´s Farm, kam se též dostala. Zajímavé že zde nejsou vůbec žádné fotky ze studia.Černobílá fotka ze slavnosti v New Orleans z předchozích vydání zůstala, stejně tak barevná ,,pouštní" a dvě černobílé ,,chalupní ". Texty jsou již tradičně z edice Archive Collection pouze z prvního alba. Jako vždy deluxe verze alba se do České republiky nedováží a tak si musíme postesknout že bonusové DVD nespatříme. Tentokrát album již nevyšlo jako základní jednodiskové album. Remaster proběhl celkem dobře, u písně Letting Go byly zesíleny basy. Z informací je zřejmé, že na DVD chybí videoklip Letting Go. Některé bonusové skladby z předchozího vydání alba na CD zůstaly např. My Carnival a Lunch box/odd sox, jiné zmizely. Je sice pravda, že píseň Zoo Gang byla pořízena při albu Band on the Run a také byla dána coby bonus právě k remasteru 2CD+DVD právě alba Band on the Run, ale já si album Venus and Mars bez té písně prostě už neumím představit. Opakem je pak dodání bonusových skladeb z vydání 90. let alba Wings At The Speed Of Sound právě do alba Venus and Mars. Je v tom už pěknej zmatek. Sice asi byly nahrány při Venus and Mars a ne až při Wings at Speed of Sound, ale mě bude dlouho trvat než si zvyknu že tyto bonusové skladby najdu právě zde, neboť je mám v hlavě dlouho přiřazené k Wings at Speed of Sound a ne k Venus and Mars. Též vyšla 2LP verze alba. Edice Archive Colletion bude pokračovat alby Tug of War a Pipes of Peace. Skoro raději bych kdyby nejdřív Paul dodělal remastery zbylých alb ze 70. let, hlavně jsem se těšil na Wings Wild Life.
Nyní obsah alba
1.CD Remastered Album
Venus And Mars
Rock Show
Love In Song
You Gave Me the Answer
Magneto and Titanium Man
Letting Go
Venus and Mars- reprise
Spritits of Ancient Egypt
Medicine Jar
Call Me Back Again
Listen to What the Man Said
Treat Her Gently-Lonely Old People
Crossroads

2.CD Bonus Audio
Junior´s Farm - verze v délce jak ji známe z alba Wings Greatest (takže ne ta zkrácená z Wingspan), původně singl
Sally G- tahle vyšla na minulém vydání alba Wings at the Speed of Sound na CD, původně B strana singlu
Walking in the Park with Eloise- též vyšla na minulém vydání Wings at the Speed of Sound na CD, původně singl
Bridge On the River Suite- též vylša na minulém vydání Wings at the Speed of Sound na CD, původně B strana singlu Walking in the Park with Eloise
My Carnival- vždy jsem obdivoval ten basový vokál, pořízená během nahrávání alba Venus and Mars přímo v New Orleans během karnevalové slavnosti, filmový záznam je na bonusovém DVD, byla již jako bonus na minulém vydání alba Venus and Mars na CD
Going to New Orleans (My Carnival)-zajímavé myslel jsem že se bude jednat o mixovou verzi My Carnival tak jak vyšla v r.1985 na singlu Spies Like Us, ale je to klavírní demo My Carnival s Paulovým vokálem a pískáním a bicími
Hey Diddle (Ernie Winfrey Mix)- skladba co původně vyšla na Wingspan, pak ve stuidové verzi na Archive Collection na Ram kde byly užity steel kytary, zde je skladba s houslemi
Let´s Love - byla sice pořízena při One Hand Clapping, ale tato verze bude jiná
Soily (from One Hand Clapping) - zvukový záznam živého studiového provedení písně z filmového dokumentu One Hand Clapping, dva roky předtím než byla proslaveno v koncertu Rockshow či albu Wings Over America
Baby Face (from One Hand Clapping)- zvukový záznam živého studiového provedení písně z filmového dokumentu One Hand Clapping, slyšíme i jazzové nástroje saxofony, trubky, trombóny apod.
Lunxh Box/Odd Sox-vyšla jako bonus již na minulém vydání alba Venus and Mars na CD, původně byla na B straně singlu Coming Up (1980)
4th of July- taková klidnější skladba s Paulovým vokálem a akustickou kytarou, je zde dost šramot nahrávky, skladba k výročí nezávislosti USA
Rock Show (old version)- elektrické kytary na začátku písně a trochu pomalejší tempo bicích než najdeme na albové verzi, další rozdíl je že píseň zpívá jen Paul
Letting Go (single edit)- Paulův hlas se ozve dříve než známe z albové verze, název hovoří za vše, skladba byla ustřižena na začátku a na konci, skladba je o 1 minutu kratší než albová verze
to se vrací kolibřík

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » sob úno 07, 2015 5:44 pm

Na deluxe verzi remasteru Venus and Mars (z edice Archive Collection) je klip My Carnival. Na youtube je pod názvem Paul McCartney & Wings - My Carnival :D (Music Video)
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » sob dub 28, 2018 1:58 pm

Zatímco jsme velmi dobře obeznámeni s technickou vynikající audio kvalitkou kolorovaných vinylových desek vydané minulý rok 2017 -McCartney, Ram, Band On the Run, Venus and Mars, Wings at the Speed of Sound, McCartney II, Tug of War, Pipes of Peace, o nově vydaných základních CD těchto alb se všude mlčí. Nikdo o nich nepodává podrobnější informace - ani amazon, ani wikipedie, ani oficiální Paulovy webstránky, Steve Hoffmann forum a další a další. Nikde jsem se nedozvěděl zda tyto základní CD jsou či nejsou také barevné. Nezbylo tedy nic jiného než zajít do obchodu a pořídit si je. Tak CD nejsou kolorovaná. Musíme se spokojit s faktem, že bonusový audio disk v tomto novém vydání (r. 2017) není. Potěšily obálky - zatímco v původních verzích alb 2CD z Archive Collection se musíme spokojit s papírovým obalem- tak na nové vydání CD byly použity lesklé fotografické papíry a jsou opravdu kvalitní. Co potěší audiofily je zvuk - zatímco CD alb z Archive Collection v letech 2010-2015 se mohou pochlubit dobrým zvukem- na nových vydáních je zvuk dotažen na nejvyšší možnou kvalitu. Především album Venus and Mars má spoustu nástrojů, které byly dosud potlačeny do pozadí, tak na novém vydání vyniknou. CD McCartney II má po bocích modrý rám. Tug of War má jednu fotku, která nebyla součástí 2 CD vydání a to Paul se sluchátky v původní fotce určené pak pro upravenou titulní fotku. Tug of War je opětovně v remixované podobě. Album Wings At The Speed Of Sound má též, jednu fotku nepoužitou pro 2 CD vydání a to fotka plakátu s nápisem Silly Love Songs a skupinou - fotka plakátu před Berlínskou zdí. Zbylá alba - McCartney, Ram, Band On the Run, Pipes of Peace jsou víceméně stejná jako v původní edici Archive Collection (bez bonusové disku). Očekává se v základní edici další 4 McCartneyho alba a jedno se mi podařilo již získat (Chaos and Creation in the Backyard s nápisem na zadní straně Made in Czech Republic, na přední straně je nálepka-Includes Fine Line, Jenny Wren and Thin Never Happened Before), ale protože se to dá na trh až 18.5.2018 budu držet embargo a rozbalím ho až 18.5.2018, abych do té doby neměl nutkání se o novém vydání alba zde podělit. Pokud se tedy spokojíte s 2CD vydáním fajn, pro ty co chtějí mít ten nejlepší zvuk je přímo povinností si ještě jednou koupit základní album v 1 CD vydání se skvělými lesklými obaly. Jen trochu mrzí, že ty CD nejsou kolorovaná.
to se vrací kolibřík

Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Onder » úte kvě 01, 2018 10:02 pm

Parku, myslím, že slyšíš trávu růst.
Podle všech dostupných informací je audio totožné s archive collection, identický digitální master.
Je to i logické. U tohoto vydání šlo pouze o to, prezentovat Paula na "novém" labelu, Capitol. Takže šlo
vlastně jen o přeobalení. Zbytečné platit znova studio za remastering.

Zpět na “Paul McCartney”