Nové album 2018

diskusní fórum věnované osobě Paula McCartneyho
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové album 2018

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » čtv zář 06, 2018 6:36 pm

Album jsem zatím slyšel jednou.
Určitě to není nejlepší Paulovo album od Band on the Run (protože to já za nejlepší nepovažuju), ale je - po prvním poslechu - zajímavé a velmi dobré. Rozhodně o několik tříd výš než New.
Výborné jsou hlavně balady.
Fuh You, Happy with You, Hand in Hand, Dominoes, Do It Now - skvělé věci.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » pát zář 07, 2018 11:24 am

Fakt je to hodně dobrá deska.
Ale u mě pořád vedou McCartney II, Ram, Press to Play a Flaming Pie.

ZeroCZE
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvekod ZeroCZE » pát zář 07, 2018 7:32 pm

Po mém prvním poslechu souhlasím s OHNOTHIMAGENem, fakt je do dobrá deska. K jeho výčtu skvělých věcí bych přidal Caesar Rock, Despite Repeated Warnings a Hunt You Down/Naked/C-Link. Jinak nechápu, proč mnoho lidí zavrhovalo právě Fuh You, když je to tak skvělá legrácka a popíchnutí. Někteří dokonce nechtěli věřit, že by něco takového Paul opravdu vypustil na svět...

verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod verjan2 » pát zář 07, 2018 8:08 pm

Tu negaci ohledně Fuh You taky nechápu. Od prvního poslechu mě to prostě háže do rytmu. Paul si evidentně umí se svou tvorbou hrát a to je jedině dobře. Kdopak jiný tohle umí v takovém věku složit?
Hand in hand, walking through life and making our plans.

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » pát zář 07, 2018 8:32 pm

Fuh You měli vypustit jako pilotní singl, protože je naprosto skvělý. Nad "go out and steal" řvu smíchy.

Barleycorn
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Barleycorn » sob zář 08, 2018 7:16 pm

Mám za sebou dva poslechy. Potěšilo mě, že na desce je aspoň jeden výrazný hit - Fuh You mě baví a stále více mě začíná bavit Despite Repeated Warnings, která používá stejné postupy, které se už objevily v dobách Beatles - A Day In The Life, I've Got A Feeling a později v sólové tvorbě - Uncle Albert, Band On The Run - čili výborně fungující "slepence" různých nápadů. Na druhou stranu musím konstatovat, že mi zde chybí Paulova rocková poloha, kterou jsem měl vždycky radši než tu baladickou. V jeho věku asi nemůžu čekat další Helter Skelter, Hi-Hi-Hi nebo Beware My Love nebo aspoň Only Mama Knows, ale přece jen... Řada songů mi také docela splývá a nejsem si jist, zda se budu k tomuto albu v budoucnu často vracet jako k celku. Asi je to tím, že jsem zatuhnul někdy v šedesátých či sedmdesátých letech a pořád naivně čekám, že se ještě objeví v muzice nějaká bomba, která mě přinutí poslouchat nějakou desku třikrát do týdne. Ale není všem dnům konec...

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » pon zář 10, 2018 4:21 pm

Get Started a Nothing for Free jsou taky zajímavé.

Barleycorn
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Barleycorn » pon zář 10, 2018 4:42 pm

Aha, tak ty jsem si opatřil až nyní.

Barleycorn
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Barleycorn » pon zář 10, 2018 5:51 pm

Hergot, Nothing For Free!!! Já ji doposlechl a musel jsem si ji pustit ještě jednou. Znám jen jedno Firemanovo album a mám takový pocit, že by se hodila spíš do tohoto "chlívku". Ale strašně bych ji chtěl slyšet, kdyby to udělal jako bigbít. S pořádnejma kytarama a s kraválem. Takhle je to OK, padla mi do nálady, já vím, že on tyhle sklony má a chce znít moderně i v šestasedmdesáti. Ale přece jen. Nothing For Free (Hard Rock Remix), please...

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » pon zář 10, 2018 7:50 pm

Album Egypt Station jsem si pustil od pátku co přišlo do prodeje již 6x. A dle mě je to povedené album, ale něco mu prostě chybí. Zatímco u předchozích alb jsme věděli na jakých skladbách se v rámci alba podílela jeho koncertní skupina, tak tady nevíme, pouze jsou zmíněni mezi ostatními hudebníky. Album se nahrávalo ve 3 hlavních studiích a 4 vedlejších. První co mě zaskočilo byla ta červená šňůrka, které je album obaleno, co s ní ? Zatím jsem ji nechal coby součást alba. Obal alba je z tvrdého rozkládacího kartonu ve kterém je CD. Je lepší než New ? Celkově snad ano, ale u New je pár songů lepších než na Egypt Station. Mimochodem slova Egypt Station nenese ani jedna píseň alba a nejsou ani v textech. Zato jedna píseň se jmenuje po Brazílii a Paul si k ní přizval i chór z města Sao Paulo. A nyní charakteristika jednotlivých písní:
1. Opening Station- uvítací song, chorál, skladba o délce skoro 1 minuty
2. I Don´t Know - klidná skladba s klavírem
3. Come On To Me - rychlejší skladba v rockovém hávu s důrazem na rytmiku, jedna z nejlepších skladeb
4. Happy With You - po předchozí je zřejmé, že se bude jednat o lehčí akustickou věc, kterou bych já osobně vypustil
5. Who Cares- rocková věc, Paul zpívá sprostě (,,idiots")
6. Fuh You - nejlepší song alba, mini-stroječky, zajímavé pozpátku puštěné doprovodné vokály, taková valící skladba
7. Confidante- akustická skladba, dle mě na vyhození
8. People Want Peace - mini klavír, bubny, Paul hlásající mír. Ale Paul není John a tak mu tyto mírové skladby nejdou tak dobře jako od Johna.
9. Hand in Hand - vysoce postavený Paulův vokál, klavír, pomalejší skladba
10. Dominoes- tato skladba je mi nějak proti srsti, Paul zpívá skladbu 2 rozdílnými vokály, zakončení ve stylu Strawberry Fields Forever (,,and all telephones are calling"- snad se toho nedožiji)
11. Back in Brazil- milá vzpomínka na Brazílii, chór z města Sao Paulo, skladba s elektronickými varhanami ve stylu samozřejmě samby a lá karneval, ke skladbě se budeme vracet, co je asi Ichiban?
12. Do It Now - valčíkový song s dominantním klavírem, velmi dobrý Paulův zpěv, jedna z nejlepších pomalých skladeb alba
13. Caesar Rock- hip hop v Paulově agresivním zpěvu, ale akustická kytara se k hip-hopu nehodí
14. Despite Repeated Warnings- Navzdory opakovaným varováním - první ze dvou skladeb složených z mnoha fragmentů, různé změny tempa během písně, nejdřív pomalé, pak rychlé s jinými nástroji i textem, pak přichází jazzová sekce a opět jiný text, na konci se vrací k první pomalé části skladby i s příslušným textem, skladba trvá 7 minut
15. Station II- kéž by to byl závěr alba, opět krátký chór, album mohlo skončit tak jak začalo, bohužel je tu ještě jeden song
16. Hunt You Down / Naked/ C- Link - druhá skladba složená z mnoha fragmentů jednotlivých částí, nejdříve trochu pomalejší jazz, pak jakýsi klavírní a vokální kolovrátek (Naked), C-link-instrumentální závěr alba, skladba by mohla být v jiném pořadí na albu nebo rovnou vypuštěná, má přes 6 minut
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » pon zář 10, 2018 9:15 pm

Dožil jsem se.
Já vím, k čemu je ta červená šňůrka.
Za to jízdné to nestálo, co?

ZeroCZE
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvekod ZeroCZE » pon zář 10, 2018 9:35 pm

https://youtu.be/CWYlWvtEyio Jako, divný vidět takového klučíka zpívat Paulovým hlasem :D Jinak, snad tento klip konečně vyvrátí názory, že fuh přeci jen znamená nám všem známé slovo. Udivuje mě, že tento song pohřešuje i některé kované fanoušky, jakoby zapomněli na Why Don't We Do It In The Road... Na ty bonusovky se musím taky kouknout, už jen proto, že jedna z nich připomíná mé oblíbené Hasiče.

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » úte zář 11, 2018 7:12 am

Kontrolní otázka:
Co mají společného desky McCartney, Red Rose Speedway, Wings at the Speed of Sound, Wings Over America, Thrillington, Back to the Egg, McCartney II, Give My Regards to Broad Street, Press to Play, Memory Almost Full nebo Egypt Station?

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » úte zář 11, 2018 7:32 pm

Album se mi líbí, ale působí na mě trochu nejednotným dojmem. Určitě bych ho neřadil k nejlepším albům, ale jsem moc rád, že vzniklo. Seznam mých osobních skladeb, které se mi moc líbí, bez ohledu jestli tu už byly zmíněné, nebo ne: I Don´t Know, Come On To Me (pro mě hit N.1), Who Cares (taky osobní hitovka), Confidante (příjemná jako I Don´t Know), People Want Peace (tu bych rád vyzdvihl, nějak se tu o ní moc nedebatuje), Dominoes (moc krásná, takovou jsem si do tohoto alba představoval), Caesar Rock (tak nějak tématicky sem patří, a proto jsem rád, že tu je, připomíná mi singlovou píseň Oh Woman, Oh Why).

Líbí se mi obě Stanice, krásně naladí duši a ta poslední trojskladba má možná taky něco do sebe :)
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » stř zář 12, 2018 11:36 am

Caesar Rock je výborná věc... hip hop to ovšem není v žádném případě.
Ta kombinace akustické a elektrické kytary je dost dobrá a do písničky sedne jak řiť na hrnec.

Ale jo, o People Want Peace tu padl názor viz výše.
Mně se ta písnička líbí. Už jen proto, že peace není jen mír, ale klid, pokoj nebo všeobecně pohoda.

Na Fuh You je krásná právě ta dvojsmyslnost. Takže Paul možná zpívá sprostě (hlod roku) i tady.

ZeroCZE
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvekod ZeroCZE » stř zář 12, 2018 1:41 pm

Právě jak říkáš, ta dvojsmyslnost na tom je super, ale četl jsem také názory, že je to trošku divný, když to zpívá Paul, když je mu 76... Což zase nechápu proč, za mě je to naprosto v pohodě.

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » čtv zář 13, 2018 7:23 pm

Pravda Caesar Rock není hip - hop, je to rap. Zmýlil jsem si obdobné styly. Stále nevím k čemu ta červená šňůrka. Snad, aby se to leporelo nerozpadlo, ale drží i bez té šňůrky. Jízdné? Těch pár metrů. Stejně cestuji do práce MHD, tak na album jsem žádné speciální jízdné nedával. Ovšem držet to album v ruce, to je něco z čeho člověk má opravdu radost, už jen kvůli těm fotkám Paula a samozřejmě textům všech písní alba. Abych nezapomněl k Fuh You byl natočen černobílý klip zasazený do Liverpoolu, Paul se bohužel v klipu vůbec neobjevil, snad se někdy dočkáme i verze s ním. Dle anglické wikipedie byly natočeny ještě 2 skladby (Get Started, Nothing For Free), ale nevím jestli se album bude nějak upravovat do deluxe verze, abychom si je mohli poslechnout. Pokud vím, tak CD i LP by měly mít shodný obsah.
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » čtv zář 13, 2018 7:30 pm

Caesar Rock není ani rap. Je to prostě rock. To, že někdo rychle drmolí text, neznamená, že jde o rap.
Je Angry rap?
Je Respect od Arethy Franklin rap?
Pokud někde není kantiléna, je to automaticky rap?

Vyšla target exclusive version. Ale tu tady v kamenných obchodech asi mít nebudou.
goo.gl/bbGsJt

Get Started i Nothing for Free jsou moc pěkné.

verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod verjan2 » pát zář 14, 2018 3:22 pm

Já si alba zatím užívám dosytosti.
Hand In Hand a Despite Repeated Warning jsou skvosty. Mimochodem, v DRW je snad nejrychlejší střed, jaký kdy Macca použil.

Bohužel, v dobách, kdy nebylo množné jakékoliv nové album či skladbu dopředu veřejně medializovat pomocí internetu (všelijaká vodítka, indicie, propagace, "spoilery" atd.), jsem si ale poslech nové desky užíval daleko víc - protože jsem netušil, co bude obsahovat a to natěšení a posléze třeba i velké překvapení z nové písně byly mnohem větším požitkem. Nevím, jak to máte vy, ale u mě to tak funguje. Vždycky se snažím vyvarovat poslechnout si cokoliv nového ještě před vydáním, ale někdy to prostě nejde. Naposledy se mi to podařilo s Gilmourovým albem Rattle That Lock a byl to fakt zážitek - vložit CD do přehrávače a čekat, co z toho všechno vyleze.

verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod verjan2 » pon zář 17, 2018 7:33 pm

Tak Macca je s Egypt Station No.1 v US Billboard Top - poprvé od alba Tug Of War.

Zpět na “Paul McCartney”