Wild life

diskusní fórum věnované osobě Paula McCartneyho
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Re: Wild life

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » úte pro 18, 2018 9:12 am

Omlouvám se za použité výrazivo, ale už to prostě přeteklo.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » čtv pro 20, 2018 10:22 pm

A kdo pozná, co je ve skutečnosti Outtake III?

verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod verjan2 » čtv pro 20, 2018 10:46 pm

NEvím, ale že by to bylo něco "revolučního" se říct nedá.
Hand in hand, walking through life and making our plans.

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » čtv pro 20, 2018 10:47 pm

Přijde mi, že se Paul snaží zahrát intro ke Skinny Minnie.

verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod verjan2 » čtv pro 20, 2018 11:12 pm

Já tam zase slyším Revolution 1.

verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod verjan2 » sob pro 29, 2018 2:05 pm

Wild Life live- Hague, 1972 (z CD Wings Over Europe, 2018) - to je síla!

https://www.youtube.com/watch?v=Em_onww ... xp&index=6

Jan K.
Nováček
Nováček

Příspěvekod Jan K. » ned pro 30, 2018 10:56 pm

Jedna z Paulových lepších skladeb, ale furt v tom slyším Crosbyho Almost Cut My Hair z období CSN&Y :D

verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod verjan2 » sob led 19, 2019 8:06 pm

A ještě lepší verze z "The Bruce McMouse Show" 1972, která vyšla s novým zvukem v rámci super deluxe edice 2018.

https://www.youtube.com/watch?v=srq-DHvDi94

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » stř led 23, 2019 9:13 am

Děsivé bláboly! (O faktických nesmyslech ani nemluvě.)

https://vltava.rozhlas.cz/jak-se-paul-m ... il-7725471

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » čtv úno 28, 2019 4:43 pm

Dalo docela práci najít český web se zbožím, který by nabízel Wild Life deluxe verzi (s DVD). Našel jsem ho. Původně jsem si tento box chtěl objednat z jiného webu, který nabízel toto zboží o 1 000 kč levněji, ale po zadání patřičných údajů se mi objevila zpráva, že zboží nemají momentálně skladem a pokud by vůbec k nim dorazilo, tak až za 3 týdny. To jsem odmítl znovu absolvovat (zkušenost s deluxe Red Rose Speedway) a radši jsem si připlatil a tak mi v pondělí přišel box Wings Wild Life za 4 500,- (měl tu být už ve čtvrtek minulého týdne, od objednání to trvalo něco přes týden než mi balík přišel) a to jen proto, že jsem si to zjistil na e-mailu, v poštovní schránce tentokrát žádné upozornění nebylo. Vyzvednul jsem balík a odnesl si ho domů. Tentokrát jistojistě můj balík nikdo neprohlížel, vše bylo dokonale zabalené a vše kvalitní. Proč jsem si objednal deluxe Wild Life? Protože ho soukromě považuji za 3. nejlepší album Wings (hned po Band on the run a Venus and Mars). Když se objevila zpráva o deluxe verzi tak jsem prostě neodolal a Red Rose Speedway deluxe jsem upřednostil jen kvůli lepší dostupnosti, ceny, a že obsahuje o mnoho víc nevydaných věcí než Wild Life. Box Wings Wild Life obsahuje 128 stránkovou knihu, tentokrát zaměřená hlavně na fotky z období nahrávání alba a méně textu i účastníci nějak méně vzpomínají. Je tam docela hodně fotek z photo session pro přední stranu alba, které nebyly použity (ale i ty které byly použity). Fotky co byly dány na etikety přední i zadní straně LP (vousatý Paul v moři, Linda v moři) a jejich alternativní verze fotek co nebyly použity. Na 2 CD verzi se většina těch fotek objevila. V knize jsou rukopisy skladeb Tommorow a I am Your Singer. I ruční návrh Paula (pod pseudonymem) text o vzniku kapely, který se pak umístil na zadní stranu desky. Trochu nepatřičně zde působí fotky v závěrečné třetině knihy na kterých jsou Wings s Henry McCulloughem, který s albem Wings Wild Life neměl vůbec nic společného a dal se do Wings až po té co album bylo již na trhu a poprvé se objevil až na Red Rose Speedway. V boxu najdeme sešit Lindy McCartneyové s akordy písní, které skupina tehdy zkoušela (Blue Moon of Kentucky, Freight Train, Tommorow, Bip Bop, Love is Strange, Wild Life, She Said Yeah, Bluebird,1882, Blackpool, Mumbo, The Mess, Ireland, Woman Kind). Dále je zde hnědá obálka a v ní v průhledných průklepácích 12 barevných fotek z Polaroidu zobrazující jednotlivé členy ve studiu při nahrávání Wild Life. Dále je zde malá červená dopisní obálka a v ní těžko vytáhnutelná pozvánka na akci The Ball-kde byla premiérově uvedena deska Wild Life za účasti celebrit.
1. CD (na etiketě vousatý Paul-fotka z původní A strany desky) obsahuje základní album a zní mnohem lépe než na 2 CD vydání
2. CD (na etiketě Linda v moři-fotka z původní B strany desky) Rough mixes- po poslechu zjistíte, že mnoho písní zní úplně stejně jako výsledné album - snad jen Love is Strange je zde v instrumentální podobě a do písně Some People Never Know se přidaly trumpety, naopak z písně Dear Friend zmizel orchestr (proto se to jmenuje rough mixes). To už spíše doporučuji nevydané záznamy známých písní z deluxe verze Red Rose Speedway na 3.disku (hlavně Big Barn Bad).
3. CD (na etiketě vousatý Paul v moři-vyřazená fotka z photo session)-obsahuje bonusové skladby, které jsou na 2. disku 2 CD verzi a o kterých jsme zde již mluvili
4. DVD (na etiketě Linda v moři-vyřazená fotka z photo session) obsahuje následující kapitoly:
Scotland 1971- i když se v knize píše, že obsahuje přes 11 minut záběrů, je to tak něco přes 10 neboť ještě v 10. minutě naskočí další kapitola- Scotland 1971 zobrazuje v kompletní verzi (i s klapkou) záběry vousatého Paula, Lindy a jich 2 skotačivých dětí Heather a Mary na trávníku před rodinnou farmou. Tyto záběry jsme z části viděli v dokumentu DVD WIngspan a DVD Paul is Live(coby bonus), zde jsou ale kompletní - Paul zazpívá Bip Bop, Hey Diddle, She Got it Good (při níž trochu selže kamera), I am Your Singer (tyto skladby z této session+Blue Moon of Kentucky se objevila na počátku i bonusového disku nepoužitých písní).
The Ball- Paul a Linda a mnohé celebrity (např. Elton John) přijíždějí na slavnostní premiéru uvedení alba Wild Life- to vše je zachyceno kamerou a zvuk obstarává úvodní píseň alba Mumbo (teprve nedávno se to objevilo i na youtube).
ICA Rehearsals-černobílý záznam zkoušení Wings na institutu v únoru 1972 - hrají The Mess, Give Ireland Back to the Irish a My Love, jejíž provedení bychom spíše čekali na DVD Red Rose Speedway. Naopak na DVD Wild Life nenajdeme ani jednu verzi titulní skladby Wild Life, ač ji brzy po vydání Wings hráli a např. verze z Bruce McMouse show je obrazově velmi krásná a klidně tu mohla být, prostě tu máme deluxe verzi alba a titulní song (ač existuje filmový záznam) tu filmově vůbec není. Celý záznam z institutu má dle údajů v knize trvat přes 19 (!) minut (Wings hrají jen 3 skladby), já to nepočítal, ale myslím, že v tom mají chybu.
Give Ireland Back to the Irish (researhal) - u Paula v obýváku někdy v únoru 1972 zkoušejí na barevný filmový záznam Wings tuto skladbu, ač je zde 4 minutová verze, na netu najdeme delší provedení.
-
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » čtv úno 28, 2019 9:35 pm

Park píše:1. CD (na etiketě vousatý Paul-fotka z původní A strany desky) obsahuje základní album a zní mnohem lépe než na 2 CD vydání

Já teda nevím, ale podle mých informací by mělo jít o identický remaster. Jaký smysl by mělo pro deluxe edici, kde je zahrnuto celé album (čili stejně jako ve standardní 2CD verzi), připravovat něco odlišného? Čili proč by to mělo znít lépe než na 2CD verzi?
A vzhledem k tomu, Parku, jaks "poznal" mix písně Let It Be zahrnutou v traileru filmu, tak se mi toto tvrzení zdá dost nepravděpodobné.

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » sob bře 02, 2019 6:06 pm

Pro srovnání jsem si poslechl první CD jak v 2 CD verzi tak v deluxe verzi a opravdu mi zní lépe ta deluxe. Třeba ta 2 CD verze co mám já byla nějak méně kvalitně provedena a nemusí to být u všech. Pro opravdu hlubokou diskuzi srovnání kvality bychom ale museli mít stejné zdroje, takže i z tvé strany bys musel mít Wild Life i v deluxe verzi. Při čtení té knihy a spatření těch fotek jsem si povzdechl, jaká škoda, že neexistuje filmový záznam z focení přední obálky alba.
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » sob bře 02, 2019 8:15 pm

Takže Parku, opět se domníváš, že jsi jediný v ČR, kdo má deluxe verzi. Šeredně se pleteš.
Už to ani není k smíchu.

Zpět na “Paul McCartney”