CHOBA B CCCP

diskusní fórum věnované osobě Paula McCartneyho
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: CHOBA B CCCP

Příspěvekod Park » ned črc 21, 2019 11:32 am

Tak už mám doma 3 nové verze alb Paula. Překvapení není žádné. CHOBA B CCCP má přední stranu bílou (oproti žluté z minulého vydání), aby odpovídalo více původnímu vydání na LP v SSSR. Toto ruské album má jak jsem již psal o 3 písně méně než vydání z r. 1991. V novém vydání přibylo hodně azbuky-na zadní straně a na vnitřním obalu. Po vyndání přiloženého plakátu z normálního papíru spatříme Paulovu tvář z obalu alba na jedné straně a na druhé povídání o písničkách z alba-převzaté z r. 1991 (tedy vyjma 3 písních) a také přeložené do angličtiny. Zvuk alba je trochu lepší a vyšší než na vydání z r. 1991. Chybí všechny fotografie, které zdobí původní album na CD (vč. fotky Paula od Micheala z r. 1981). V knize 1970-2000 den po dni se píše, že album bylo nahrané v ohromných Paulových studiích na břehu Temže-to je omyl, v bookletu (jak novém, tak starém) se jasně píše, že bylo nahráno v Paulových studiích Hog Mill v Sussexu, takže ne u břehu Temže a také se nejedná o nějaká obrovská studia, za pár měsíců zda započaly nahrávací frekvence pro Flowers in the Dirt (kdo má deluxe Flowers uvidí jak to studio tehdy vypadalo).

Dále je zde nově vydané CD Paul is Live. Nové vydání je v digipacku. Po otevření alba spatříme fotky hodně lesklé (a stále pěkné) jak byly dány i na původní vydání. Pár ne moc důležitých fotek z původního plakátu se muselo odporoučet, aby lépe vyhovovala nové úpravě do vnitřní dvojstrany. Po rozbalení přiloženého plakátu na jedné straně uvidíme velkou fotku Paula se psem na přechodu Abbey Road, což zdobí i obálku, na plakátu je však v plné velikosti i s horní částí fotky. Na druhé straně plakátu uvidíme onu rozostřenou fotografii Paula s oranžovou elektrickou kytarou (fotka stejná jako na původním CD). Zvuk nového vydání je de facto to samé, snad jen o trochu vyšší.

CD Amoeba Gig je vlastně jedinou novinkou (kromě 4 písní vydaných v r. 2007). Tentokrát je tu plná verze koncertu. Hned musím říct, že zvukově je mnohem lepší Paul is Live, asi je to dáno i prostředím kde byly koncerty nahrávány (stadiony vs. intimní Amoeba). Amoeba zní hodně v mono a Paulův hlas několikrát selže (např. v Here Today). C Moon zní hodně bláznivě. I´ll Follow the Sun má onen několikanásobný konec. I´ve Got A Feeling má prodloužený závěr. Dostane se i na živé rarity Matchbox a Baby Face. Jinak je to směs beatlesáckých písní a písní z nového alba Memory Almost Full. House of Wax zní v této koncertní úpravě velmi dobře. Stejně tak Nod Your Head. Během koncertu zavzpomíná Paul na postoj jeho otce Jima ohledně She Loves You, což moc nedává smysl, neboť se pak rozezní I´ve Got A Feeling. Ke konci koncertu Paul prozradí přítomného Ringa, který koncert sleduje, ale už se má k odchodu což Paul vtipně komentuje, že Ringo právě opustil budovu (parodie na ,,Elvis opustil budovu").
to se vrací kolibřík

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: CHOBA B CCCP

Příspěvekod Park » sob srp 24, 2019 12:40 pm

Čekání na deluxe Abbey Road (to je ale doba než vyjde) jsem si zkrátil pořízením Paulových ,,live" alb nyní i na LP. Mám z nich radost.

LP CHOBA B CCCP je kolorované žlutou barvou. Velký plakát s černobílým papírem je stejný jako na CD, ale větší. Deska hrála dobře, pouze u závěrečné Midnight Special jehla zaznamenala únavu. Ještě bych chtěl připomenout, že Paul vystoupil v TV ( Paul McCartney and Band -Live 1987) s písněmi Lawdy Miss Clawdy, Don´t Get Around Much Anymore a zatím na CD nevydané verzi (ač ji tehdy také nahráli) I Saw Her Standing There, Paulovi to v té černé kožené bundě hodně sluší. Hodně se mi líbí ten úvodní verš písně Don´t Get Around Moch Anymore ,, Missed the Saturday Dance".

2 LP Paul is Live jsem si pořídil z toho prostého důvodu, že od Paula z období 90. let na LP nic nemám. Dělá mi zvukovou kulisu zrovna když píši tento článek. První deska Paul is Live má modrou barvu, druhý vinyl má barvu bílou.

2 LP Amoeba Gig (mají černou barvu) má jako hlavní důvod pořízení bonusovou skladbu Coming Up pořízenou v soundcheck, která na CD vydání onoho koncertu chybí. V časopisu Týden (aktuální číslo tohoto týdne-na obálce je čb. fotka našeho bývalého prezidenta Husáka) je na str. 62 přes celou A4 podrobný článek o tomto koncertě s názvem Na dosah McCartneyho.

3 LP Wings Over America se mi bohužel nepodařilo sehnat v kolorované verzi, ale jen s deskami s černou barvou. Ač ho již dávno mám na prvně vydané verzi na 3LP ze 70.let, tak jsem neodolal a kvůli zbrusu novému přiloženému plakátu si pořídil nové vydaní. Na přední straně onoho plakátu je fotka Wings, která nebyla součástí žádného z dosavadních vydání alba. To mi nestačilo a tak jsem ještě zakoupil nové vydání Wings over America na CD. Oproti verzi Archive Collection obsahuje navíc 10 fotografií, z níž 9 bylo součástí prvního vydání alba na CD na přelomu 80. a 90. let. Závěrečná Soily mi v CD přehrávači skákala.
to se vrací kolibřík

Zpět na “Paul McCartney”