Kisses On The Bottom - 2012

diskusní fórum věnované osobě Paula McCartneyho
Beatman
Nováček
Nováček

Kisses On The Bottom - 2012

Příspěvekod Beatman » stř led 11, 2012 7:08 pm

Tak som včera získal Paulovo nové CD "Kisses On The Bottom" avšak nič ma na ňom zvlášť nezaujalo. V niektorých piesňach je pekná Claptonova gitara a v poslednej " Only Our Hearts" krásna ústna harmonika Steve Wondera. Dobre je nahratá vo všetkých piesňach akustická basa, ale ináč to CD beriem len ako zberateľskú raritu. Som zvedavý aké budú Vaše názory na toto CD.

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: Kisses On The Bottom - 2012

Příspěvekod Park » pon úno 06, 2012 5:12 pm

Mě se nové album líbí. Je celé velmi komorní a romantické. Obal je velice hezky proveden. Škoda, že chybí texty písní. Je tam obsáhlé písemné interview Paula s Paulem Du Noyerem o vzniku alba a výběru pár písní. Velmi zajímavé informace. Je tam také velké množství černobílých i barevných fotografií na kterých je např. Paul se Stevie Wonderem či fotka Erica Claptona. Nejhezčí jsou ale fotky s květinami. Z alba je slyšet, že by se Paul rád přiřadil k velkým skladatelům jako je Cole Porter či Gershwin (jak sám píše). I´m Gonna Sit Righ Down And Write Myself A Letter je úvodní a údává tón zbytku alba. Dominantní je klavír ale jako skladba nic moc. Home (When Shadows Fall) je sklaba, ve které se ozve orchestr. V písni It´s Only A Paper Moon zazní houslové sólo. More I Cannot Wish You působí uklidňujícím dojmem. V The Glory Of Love je silná basa. We Three (My Echo, My Shadow and Me) je bicí a skladba je taková taneční. Ac-cent-tchu-ate the positive je rychlejší s více vokály. My Valentine se už před vydaním se dočkala skladba dvou omylů (mělo se tak jmenovat album, měl to být první singl-album se jmenuje jinak a první singl je Only Our Hearts), to nic neubírá na skvělé kvalitě písně, napsané samým Paulem se snahou trefit se do žánru alba a povedlo se mu to. Z informací uvnitř alba se dozvíme, že skladbu napsal, když byl s Nancy na dovolené v Maroku a pršelo. Na akustickou kytaru v ní hraje Eric Clapton. V Always se objevuje volnější pojetí orchestru. My Very Good Friend The Milkman je dost odlišná, protože v ní Paul píská a má velmi naléhavý hlas. Bye Bye Blackbird je oproti Ringově verzi velmi pomalá, je v ní slyšet silný orchestr a Paulův zpěv je také velmi pomalý. Get Yourself Another Fool je zapamatovatelná díky skvělé elektrická kytaře Erica Claptona. The Inch Worm začíná jakoby francouzštinou, ale mění se ve styl We All Stand Together. Only Our Hearts je pro změnu zapamatovatelná díky foukací harmonice Stevie Wondera, ale to je jediná odlišnost, jinak je to opět romantická skladba s orchestrem, klavírem, lehkými bicími a Paulovým zpěvem. Paul je autor skladby. Baby´s Request je velmi podobná Paulově původní verzi. Píseň začíná elektrickou kytarou, pak se přejde na sólo trumpety a pak se ozve krátý instrumentální jam. My One And Only Love je stejná jako jiné písně na albu co se týče orchestru, ale Paulův zpěv se snaží jít svou vlastní cestou. Je vhodná pro rozhlasové vysílání. Celé album bylo nahráno v Capitol´s Studios v Los Angeles a v Avatar Studios v New Yorku. Závěrečné dohrávky byly dělány v Abbey Road a v Paulových Hog Hill Mill v East Sussexu. Doporučuji nejdříve shlédnout EPK ve kterém Paul a producent alba Tommy LiPuma vypráví o dělání na albu a ve kterém shlédneme velice krátké černobílé šoty z nahrávání. Samotné EPK začíná filmovým natáčením fotografování pro obálku alba.
to se vrací kolibřík

j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvekod j.babel » pon úno 06, 2012 8:52 pm

I´m Gonna Sit Righ Down And Write Myself A Letter je úvodní a údává tón zbytku alba. Dominantní je klavír ale jako skladba nic moc.

Mě se nové album líbí.

I když si odmyslím 2 hrubky a 1 překlep, nerozumím tomu:
Pokud je úvodní skladba nic moc a udává tón zbytku alba, mělo by být album také nic moc. Pak nechápu, jak to, že se Ti líbí...
Try to see it my way...

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » pon úno 06, 2012 9:31 pm

Album se mi líbí jako celek, ale první píseň ještě nemá poslechové zajímavosti, které následují. Je to jen muzikantský základ pro ostatní písně.
to se vrací kolibřík

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » stř úno 08, 2012 12:23 pm

Tohle Paulovo velice decentní album se poslouchá velmi příjemně, na letní procházky květinami jak stvořené. Písničky bych rozdělil do třech skupin:
nejlepší, mé hitovky, prostě písně, které se mi hned vybaví zároveň s tímto albem:
I´m Gonna Sit Righ Down And Write Myself A Letter, It´s Only A Paper Moon, We Three (My Echo, My Shadow and Me), My Valentine, Bye Bye Blackbird, Baby´s Request; podprůměrné, písně, které mě spíše nudily: More I Cannot Wish You, Always; a nakonec ostatní, které řadím od výborných (nikoliv hitovek) po lepší průměr. Z té poslední kategorie bych možná vyňal The Inch Worm, která je sice snadno zapamatovatelná, vybrnkávaná kytara dobrá, ale nějak zvlášť se mi nelíbí, takže takový průměr. Místy zní dobře Claptonova kytara. I Wonderova harmonika je dobrá. A taky piáno je velice povedené a ten zvuk jak z LP desky (vyšlo na 2 LP), kdy jakoby nelze dobře rozpoznat jestli je to dílem bicích či skutečného šumu LP desky. Mezi klady řadím jednoznačně: nápad, koncept, fotografie, zobrazení v bookletu, fotografické kartičky (včetné té s kódem, kdy po jeho zadání na Paulův web se lze stát svědkem Paulova koncertu, i když takhle ráno se možná nevzbudím), docela zajímavé a dobré názvy písní (stačí se jen podívat do výčtu na konci alba). Mezi zápory řadím Paulův zpěv, který zní místy až moc přeslazce (nicméně jsem docela rád, že tady není píseň My Love - s vědomím o jaké jde album bych se té myšlenky děsil). Rád bych zmínil název první písně I´m Gonna Sit Righ Down And Write Myself A Letter a vlastně tuto píseň jako takovou, která se mi líbí snad nejvíc včetně toho názvu, pro mě hit číslo 1. Pak bych zmínil píseň My Valentine, u ní jsem si předtím myslel, jak bude oslavovat tou písní Valentýna, ale jak jsem se mýlil. My Valentine je velice krásná a velice smutná písnička. To mě překvapilo, zažil jsem podruhý takový pocit, od prvního poslechu smutného Chaos And Creation In The Backyard. Samozřejmě jsem se při svém hodnocení pohyboval ve stylu konceptu celého alba
(kdybych si předtím myslel, že jdu kupovat rockové písně, tak bych byl zklamán, zde jsem naštěstí předem věděl o čem to album bude). Dále bych rád zmínil Ac-Cent-Tchu-Ate The Positive, ta mě potěšila svým svižným stylem. U Bye Bye Blackbird mi vůbec nevadí, že je v pomalejším, smutnějším stylu (i když Ringova je povedenější, ale tato verze se mi taky děsně líbí). Musím se přiznat, že jsem zaujatý. V tom smyslu, že jsem měl vždy moc rád Baby´s Request a to jak píseň, tak taky hodně ten klip (jeden z nejlepších co jsem viděl). A vždy jsem si moc přál, aby Paul vydal album takovýchto písní. No mohlo to dopadnout sice líp (mám možná subjektivní pocit, že Paul už nemá ten hlas co by ty písně zazpíval jinak) a u pár písní by tempo mohlo být rychlejší (krom písní jako Bye Bye Blackbird či Valentine). A u té poslední písně My One And Only Love, co Paul předtím nikdy neslyšel a teď je jeho nejoblíbenější, no nevím, u mě průměr, možná i horší průměr, ale ten název se mi zdá na závěr dobrý, tak si to na ten závěr nebudu kazit. Možná si album nahraju na kazetu, protože pořád hledám ze zajímavosti jestli vyšlo i na kazetě a pořád nic :D
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

Beatman
Nováček
Nováček

Příspěvekod Beatman » úte úno 14, 2012 1:55 am

A teraz si nasypem veľmi veľa popola na hlavu. Nechal som sa zlákať prvou ponúkanou možnosťou mať Paulovo nové CD a až po získaní originálu som zistil že to stiahnutíe nebolo košér po stránke kvality a stereo prevedinia. Teraz po vypočutí originálu musím priznať, že každá pieseň má v sebe niečo krásne. To nech si nájde každý sám. A preto sa to oplatí pozorne vypočuť. Pôvodne som očakával niečo podobné ako spravil Rod Stewart, ale Paul išiel ešte do dávnejších časov.Viem si ho predstaviť ako ležal pod pianom na ktoré hral jeho otec tieto melodie a buchal o zem na basové noty, aby sa stal jedným z najlepších bassákov rockovej ery.

lucyinthesky
Nováček
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lucyinthesky » úte úno 14, 2012 5:47 pm

Dneska jsem si přinesla domů Deluxe Edition. Protože teprve prozkoumávám McCartneyho tvorbu, tak jsem si zatím tohle album ani nechtěla kupovat. No ale nedalo mi to po tom, co jsem shlídla ten stream na iTunes:) Musím se přiznat, že když jsem to tenkrát poprvé - v ty 4 ráno, kdy se to přenášelo slyšela, tak mi přišly všechny písničky hodně podobný. Nejspíš to bylo proto, že jsem byla rozespalá:D - podruhé už jsem ten pocit neměla a potřetí už jsem byla rozhodnutá, že si ho koupím. Je možné, že někdo bude mít po prvním poslechu ten samý pocit. Nejsem žádný odborník, ale tohle album se mi moc líbí. McCartneyho hlas je .... jiný..zvláštní je i šum v nahrávkách. Ale i to dodává albu specifický nádech. Úplně nejvíce se mi líbily písničky: I´m Gonna Sit Right Down And Write Myself A Letter, It´s Only a Paper Moon, My Very Good Friend The Milkman, Ac-Cent-Tchu-Ate The Positive a samozřejmě My Valentine a Only Our Hearts. Ostatní jsou ale taky moc dobré. Hodně záleží na tom, jestli máte rádi tenhle styl muziky. Myslím, že McCartney odvedl dobrou práci. Obal alba (hlavně fotky, rozhovor) mě taky mile překvapil.

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » ned čer 24, 2012 8:04 am

Já proti tomuto albu nemůžu říct ani ň. Připadá mi jako Run Devil Run, kde Paul mezi klasické rock'n'rolly zamíchal tři vlastní výtvory a ty tam sedly jak příslovečné pozadí na rendlík... Co na tom, že stylově se pohybuje úplně někde jinde - já, který v poslední době propadám zpívanému popíku z první poloviny 20. století (Vera Lynn, Ink Spots, Andrews Sisters, Perry Como), o nějž bych si řekněme před patnácti lety neutřel ani nudli, jsem tuto desku přivítal, podobně jako mi přestala vadit Sentimental Journey.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » stř úno 06, 2013 1:04 pm

Mohu jen vřele doporučit skvělé živé provedení písní z alba na DVD Live Kisses. To má 48-stránkový booklet s fotkami a interview mezi Elvisem Costellem a Paulem. DVD je z větší části černobílé, to nevadí, protože lépe zachycuje atmosféru jazzových písní. Rozhovory mezi písněmi jsou dobré spestření, zvlášt když vzpomínají všichni hlavní interpreti : Paul, Diana Krall, Tommy LiPuma, Joe Walsh, Eric Clapton, Stevie Wonder. Ze shlédnutí, je patrné, že v písni My Valentine je lepší kytara Erica Claptona než Joe Walshe. Já si koupil DVD verzi i když vím, že je k dispozici i BD vydání, ale DVD je dostatečně kvalitní a to mi stačí. Zajímavé je, že v jednom záběru Stevie Wonder říká něco o písni The Christmas Song, která v té době ještě nebyla nahrána a Paul ji následně nahrál. Je k dispozici i videoklip z nahrávání písně a jak se můžeme přesvědčit byla tam skvělá atmosféra (např. Diana Krall má černý brýle a s Paulem se směje). O skvělé atmosféře je vůbec celé DVD. V bonusech je 6 verzí videoklipů My Valentine, což je sice na můj vkus moc, nicméně další bonus Making of My Valentine je skvělým zpestřením. Je skvělé, že je v bonusech i barevný rozhovor Paula a Tommy LiPumy. Pokud se vám líbí album Kisses On The Bottom, poslechněte si i nové album, které vydala Diana Krall s názvem Glad Rag Doll, které dobře zapadá do jazzového konceptu Kissesu. Diana Krall nedávno měla v Praze koncert. Z alba Glad Rag Doll se mi nejvíc líbila píseň When the Curtain Comes Down, jejíž videoklip je dostatečně přesvědčivý.
to se vrací kolibřík

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » čtv úno 12, 2015 5:18 pm

Diana Krall (ta co doprávzela Paula na piano na albu Kisses on the Bottom a za manžela má Elvise Costella, který též s Paulem kdysi spolupracoval) vydala nové album s názvem Wallflower. Na albu plném covrverzí jsou převážně známější písně z 60s. Pro nás fanoušky Beatles je potěšující, že na albu je úplně nová píseň z pera Paula McCartneyho If I Take You Home Tonight. Píseň je docela svižná. Na deluxe verzi alba je i cover verze písně In My Life, v dosti pomalém tempu.
to se vrací kolibřík

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » sob dub 16, 2016 9:08 pm

Dne 3.7.2016 přijede Diana Krall vystoupit v pražském Kongresovém centru. Nás těší že zařadila do svého koncertního repertoráru (jako předposlední píseň) i Paulovu skladbu If I Take You Home Tonight (Paul je jen autorem, sám ji nikdy nezazpíval). Škoda, že nezahraje něco i z alba Kisses on the Bottom, na kterém tak moc pomohla Paulovi na klavír. Já na její vystoupení nejdu, neboť dva lístky na koncert Paula téměř přesáhly finanční možnosti.
to se vrací kolibřík

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » čtv kvě 11, 2017 2:38 pm

Nedávno jsem se v obchodě díval co je nového na CD a mezi jinými jsem našel i nové CD Diany Krall s názvem Turn Up The Quiet a váhal jsem zda jo či ne (si ho pořídit) a tak jsem šel na net, abych zjistil reakce o tomto albu. A k mému překvapení jsem se dozvěděl novinku, že producent tohoto alba (a Paulova alba Kisses on the Bottom) Tommy LiPuma zemřel.
to se vrací kolibřík

Zpět na “Paul McCartney”