McCartney

diskusní fórum věnované osobě Paula McCartneyho
Rigby
Manager
Manager
Kontaktovat uživatele:

McCartney

Příspěvekod Rigby » čtv říj 30, 2003 1:03 pm

V dubnu 1970 vyšlo sólové album Paula McCartneyho, které definitivně uzavřelo kapitolu zvanou Beatles. McCartney vsadil na jednoduché popěvky, které nahrál sám, pouze s podporou své manželky Lindy.

Melodie sypající z rukávu v přechozích letech se kamsi vytratily. Deska je složená z útržků a nedodělků. Kdyby ji vydal někdo jiný než Paul, tak by zapadla někde v temnotách. Přesto se na toto album dívám velmi kriticky: jediná normální píseň je Maybe I'm amazed. O zbytek opravdu nestojím a myslím si, že ze sólových prvotin členů Beatles je tato nejhorší. Ale možná máte jiný názor...

dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvekod dr. Halíř » pát říj 31, 2003 8:49 am

myslim si více méně to samý, působí to nedodělaně. nahrát celý album uplně sám, to je dost zbrklej nápad i od Paula. ovšem Maybe I´m Amazed je dost dobrá věc. ale eště úchylnější než tahle deska mi připadá Sentimental Journey od Ringa. mimochodem, kdy budeme pomlouvat jejich sólovky vydaný eště před rozpadem?

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Fokt » sob lis 01, 2003 6:35 pm

To je fakt, The Family way tady nikdo nezmínil...

Jinak bych nebyl tak tvrdý, je to asi fakt lepší počin než neoriginální Sentimental journey...kromě MAybe I´m amazed (kterou jsem zatím bohužel neslyšel), bych zmínil ještě Teddy boy - jestli je to ovšem tak dobré jako na Antologii...bez té Johnovy vsuvky jakoby z tanečních...:-)

slouhend

Příspěvekod slouhend » ned lis 02, 2003 4:20 pm

The Lovely Linda, Maybe I'm Amazed, Every Night, Hot as Sun/Glasses. Zbytek je odpad. Podle mě jinak zbytečná deska. To jsem hnusnej, co?

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Maybe I´m amazed

Příspěvekod Michal Fokt » sob pro 20, 2003 8:11 pm

Tak dneska jsem poprvé slyšel Maybe I´m amazed, je to fakt dost dobrý, trošku mi to připomíná You never give me your money (volbou nástrojů a rytmem), vane z toho duch Beatles. Jestli je i zbytek tak dobrej, tak bych to album rozhodně nodsuzoval.. :)

dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvekod dr. Halíř » pon pro 29, 2003 10:23 am

právě že zbytek týhle písničce nešahá ani po kolena

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Fokt » pon pro 29, 2003 8:16 pm

No je fakt, že jsem zatím kromě toho slyšel jen Lovely Linda a Junk, a taky že Paul tohle album z velké části zaplnil svými písněmi co původně chystal pro Let it be v r.69, a tam to nebylo nic moc...ale stáhnu si ještě něco a uvidim...každopádně další album Ram je taky good (Uncle Albert a Back seat of my car jsou dobrý, akorát z druhé jmenované písně na mne trochu dýchají raní Queen).

dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvekod dr. Halíř » úte pro 30, 2003 10:17 am

jo, Ram je podstatně lepší, i když proti Johnovi a Georgovi měl Paul hodně pomalej sólovej rozjezd, první opravdu dobrý album bylo až Band on the run

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Fokt » úte pro 30, 2003 8:23 pm

Jenže zase musíš vzít v potaz, že to nahrával sám jen s Lindou, a ne s celou partou kamarádů muzikantů jako John a George. A Band on the run už nahrál s Wings, takže ta kvalita tam bejt musí (víc hlav víc ví :-) )

dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvekod dr. Halíř » stř pro 31, 2003 10:19 am

no tak si moh taky někoho pozvat, určitě by se zájemci našli. z mýho čistě posluchačskýho hlediska je to prostě o dost slabší. ale už sem mu to odpustil :)

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Fokt » stř pro 31, 2003 8:37 pm

Sám nevim, proč si nikoho nepozval, ale asi se bál, že by to mohli někde vykecat, že chystá sólovku, a že by ho pak oststní tři Brouci od toho odrazovali, a vůbec by z toho byl dost poprask...asi si to chtěl schovat až právě na den vyjití alba.

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Fokt » pát úno 06, 2004 10:45 pm

Mimochodem, ještě k Maybe I´m amazed: Připadá mi, že PAul tu tak trochu opěvuje svou Lindu v podobném duchu jako to dělal John v případě Yoko tak o 1-2 roky dříve...z tohohle hlediska teda PAul nemá Johnovi tak úplně moc co vyčítat - byl do tý svý zblblej úplně stejně jako John do tý svý...akorát že Linda narozdíl od Yoko už neměla co rozbíjet. :wink:

Macca

album McCartney

Příspěvekod Macca » ned bře 07, 2004 3:41 pm

Vzdycky jsem ho bral jako takovy trochu rozsahlejsi singl k Maybe I'm Amazed. Ta je naprosto uzasna, zrejme jde o nejlepsi postbeatle song...ale s postupem casu, s mnozstvim poslechu nazor trochu menim...napadu tam neni malo (Lennon by s nima vystacil na 2-3 svoje radovky, ze)...ale ta produkce...Navic Paul zoufale trpi neschopnosti rozeznat, co by na desku davat nemel (nebo je mu to pri jeho postaveni uz asi uuuuplne fuk, coz je taky moznost - jak bych se asi choval ja, mit doma domaci studiu a mit spolecnost, ktera mi vyda bez reptani doslova cokoliv...)

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

McCartney

Příspěvekod timothy » úte čer 27, 2006 12:00 pm

Tohle první album Paula mi připadá takový nedodělaný. Kdyby tam dodal aranžmá a ještě nějaké hosty, možná by vytvořil jedno z nejimpozantnějších alb. Není to sice špatné album, ale rozhodně se nejedná o hitové album, i když tady máme krásnou Maybe I'm amazed a možná ještě pár písní.

Eggman
Nováček
Nováček

Re: McCartney

Příspěvekod Eggman » stř čer 28, 2006 8:42 am

To album není podle vůbec špatné - takový naked projekt .... Možná chtěl Paul zkusit to co nevyšlo s Let it be - nevyumělkovanou, nepřeprodukovanou desku. V každém případě se mi líbí víc než cokoli od něj od roku 1990 dál .....

Hoffner
Nováček
Nováček

Příspěvekod Hoffner » stř čer 28, 2006 10:35 am

No pozor!!! Flaming Pie a Run Devil Run jsou dobrý. To spíš 80. léta byly dost slabý. Ale třeba to vidíte jinak. :wink:

helterskelter
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod helterskelter » stř čer 28, 2006 10:52 am

80. leta byli trosku slabsi, ale i tak se tam najde par peknejch veci...

Muj nazor je teda takovej, ze 80. leta byly celkove slabsi nez ostatni desetileti od 60. nahoru (cimz nerikam, ze se mi z te doby nic nelibi).... Ted mluvim a cely hudebni sfere...
When the night is cloudy there is still a light that shines on me...
Obrázek

Eggman
Nováček
Nováček

Příspěvekod Eggman » stř čer 28, 2006 11:10 am

helterskelter píše:80. leta byli trosku slabsi, ale i tak se tam najde par peknejch veci...

Muj nazor je teda takovej, ze 80. leta byly celkove slabsi nez ostatni desetileti od 60. nahoru (cimz nerikam, ze se mi z te doby nic nelibi).... Ted mluvim a cely hudebni sfere...

Mně se, pokud se mluví o celé hudební sféře, naopak začátek 80 tých let moc líbil - hlavně nová vlna a různé její odnože ( Visage, Adam and the Ants, Cure, New Order, Ultravox - to bylo opravdu zábavné, dokonce i některé věci z Německa a Rakouska - Falco, Trio, D.Ö.F., E.A.V. i od nás - Abraxas, Pražský Výběr ). Druhá polovina 80 tých přinesla spíše taneční hudbu a 90 tá léta britpop a grunge - což bylo docela fajn, ale už ne tak zábavné. Ale možná to souvisí s tím, že v 80 tých letech jsem byl teenager a to člověk vnímá všechno jinak. Ale 60 tá léte jsou samozřejmě vrchol pop music. :)

To Hoffner: Flaming Pie je výborné album, ale Paul už víceméně opakuje to co už známe - proto více hodnotím jeho starší věci.

Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod #47 » stř čer 28, 2006 11:49 am

Mám tuhle desku rád hlavně kvůli několika oblíbeným písním: Maybe I'm Amazed - podle mě jedna z nejlepších Paulových mimo Beatles + Every Night, Man We Was Lonely a Junk - z těch všech cítím jakoby to byl nějaký bonus k Let it be (jak už tady taky zaznělo) popěvek Lovely Linda, Teddy Boy ani Oo You taky nejsou k zahození...no a ten zbytek by tam bejt nemusel, ale přesto si mi líbí instrumentálky jako Hot as sun/Glasses/Suicide nebo Momma miss America.

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Fokt » úte črc 04, 2006 11:49 am

TAk jsem si konečně poslechl tuhle desku celou, a mohu tedy zodpovědně říct toto:

Extratřída: Maybe I´m amazed.

Dobré: The Lovely Linda, Maybe Im amazed, Man we was lonely, Junk, Every night, Teddy Boy a Momma Miss America. Kupodivu mě oslovila i závěrečná Kreen-akrore.

Slabší: That would be something, Oo you, Valentine day.

ODpad je jednoznačně Singalong Junk a Hot as sun/glases. Nechápu proč tam Suicide nemůže být celá.

Celkově mě mrzí že je tam tolik instrumentálek, ty melodie by si text zasloužily...

Zpět na “Paul McCartney”