McCartney

diskusní fórum věnované osobě Paula McCartneyho
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt » čtv črc 13, 2006 12:52 pm

Ještě taková malá otázka: nepřijde vám na názvu písně "Man we WAS lonely" něcvo divného? Vždyť to gramaticky není správně, jako kdyby tam původně bylo "Man I was lonely" nebo "Man we were lonely" a na poslední chvíli to změnil. Osobně bych se přikláněl k té první možnosti.

helterskelter
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od helterskelter » čtv črc 13, 2006 1:11 pm

Tak sem se do toho ted zaposlouchal a vubec na nic sem neprisel, snad jen, ze WERE by tam znelo uplne jinak, trosku mi ta pisnicka pripada, jako by to melo znit trosku "dementne", myslim hlavne refren :) a WAS misto WERE to trochu umocnuje. To je ale jen muj osobni pocit :)
When the night is cloudy there is still a light that shines on me...
Obrázek

mliko
Nováček
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mliko » čtv črc 13, 2006 8:11 pm

Rekl bych, ze "we was" Paul pouzil zcela zamerne, ono to zase neni nic tak neobvyklyho. Patri to mezi tzv. "substandard english", tudiz mezi nestandardni anglictinu. Objevuje se to v ruznejch narecich apod.

Jen tak mimochodem, vzpomente si treba na George a jeho "When We Was Fab".

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: McCartney

Příspěvek od Park » pát úno 20, 2009 6:34 pm

Mnozí vidí tohle album jako průšvih. Já ne.
A je jedno zda jde o The Lovely Linda,Hot as Sun,Junk i následovaná Singalong Junk,Momma miss America (menu McCartney Years), Teddy Boy, Maybe I am Amazed. Poslední Kreen-Acore se více vloudila do vědomí na konci dokumentu Wingspan, ale já ji mám rád ne pro ten tlukot ale ten ,,dech".
Jinak jsem byl překvapen kdy jsem po rozbalení CD bookletu nespatřil slavné Interview o konci Beatles, díky čemu se tato deska víc proslavila.
to se vrací kolibřík

leon66
Světová star
Světová star

Příspěvek od leon66 » sob dub 04, 2009 9:12 pm

Dle mě jediná snesitelná věc z týhle desky je Maybe I´m amazed,zbytek odpad.Tohle vydal člověk,který se pár měsíců předtím podílel na Abbey road!Prostě z toho čiší snaha vydat něco za každou cenu.
Obrázek

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy » pát dub 24, 2009 6:24 pm

Pro některé starší příspěvky: že se trochu nestydíte, takhle urážet 80.léta
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park » čtv črc 07, 2011 11:28 am

Na konci června 2011 vyšly Paulovi znovu dvě alba McCartney a McCartney II. Nové dvoudiskové vydání alba McCartney má na 1.CD základní album, které má nyní mnohem plnější zvuk. Na 2.CD jsou následující bonusové skladby:

Suicide (out-take) 2:46
Maybe I´m Amazed (From One Hand Clapping) 4:51
Every Night (Live At Glasgow,1979) 4:30
Hot As Sun (Live At Glasgow,1979) 2:26
Maybe I´m Amazed (Live At Glasgow, 1979) 5:10
Don´t Cry Baby (out-take) 3:06
Women Kind (Demo) (mono) 2:05

Písně Suicide, Don´t Cry Baby a Woman Kind jsou z r.1970. Don´t Cry Baby je původní verze skladby Oo You. Maybe I´m Amazed z One Hand Clapping je z r.1974. Zbytek jsou živé nahrávky z posledního turné Wings v r.1979.

Album má na přední a zadní straně stejné fotografie jako na původním LP. V samotném obalu nalezneme fotky z Paulovi farmy tak jak známe z původního vydání. Nynější vydání bylo doplněno mnohými fotografiemi z tehdejší doby pořízené Lindou, které dosud ležely jen v Paulově soukromém archivu. Všichni budou mít radost z alternativních podobných fotografií pro titulní a zadní stranu alba. Jsou zde i texty písní. Oproti novému vydání alba Band On the Run zde nenalezneme DVD. To najdeme pouze v luxusním ,,knižním" vydání alba, které je v ČR nedostupné. U něj bych zmínil kapitolu The Album Story. Přiložený reklamní leták upozorňuje na ,,brzké" vydání jen těch alb na které bylo upozorněno už v novém vydání Band on the Run (Venus and Mars, Wings At the Speed of Sound, Wings Over America,Ram). Ve stejný den vyšlo nově i album McCartney II.
to se vrací kolibřík

alladik
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od alladik » pát črc 08, 2011 3:57 pm

"Knižní" vydání alb McCartney a McCartney II mi před svátky dorazilo z USA, z úpravy knihy i přiložených DVD jsem nadšený, konečně se dostává na oficiální vydání písní z koncertu pro Kambodžu.... Nádhera! Už se těším na další vydání a zvažuji, že bych si zpětně objednal i knižní vydání Band on the Run...

makrelaman
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od makrelaman » úte srp 23, 2011 4:33 pm

Tento album má podľa mňa krásnu atmosféru. Je trošku neotesaný. No a čo!? Mám k nemu asi nekrytický a sentimentálny prístup, pretože túto LP som mal ako jednu z úplne prvých. Odstál som si ju vo fronte približujúcej sa fronte pri mauzóleu V.I.Lenina. Bola na indickej značke Dum Dum a jej hrúbka bola asi 0,5 m...V tej dobe niečo (čokoľvek) čo sa týkalo The Beatles malo neskutočnú hodnotu. Hotový poklad. Statočne som ju hobľoval aj 5x denne. Mám ju vrytú hlboko, hlboko pod kožou.

makrelaman
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od makrelaman » ned lis 20, 2011 9:26 pm

Park píše:
Písně Suicide, Don´t Cry Baby a Woman Kind jsou z r.1970. Don´t Cry Baby je původní verze skladby Oo You. Maybe I´m Amazed z One Hand Clapping je z r.1974. Zbytek jsou živé nahrávky z posledního turné Wings v r.1979.
Ešte by som dodal, že úvodná fráza skladby Suicide ukončuje skladbu Hot As Sun/Glasses na pôvodnom albume. Bonusový disk je chuťovka a celkové prevedenie dvojdiskovej reedície je skvostné. Nachádzajú sa tam aj krásne dovolenkové fotografie z neznámej teplej krajiny. Žeby karibská oblasť?

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park » ned pro 11, 2011 11:27 am

makrelaman: ty fotky, jak jsem zjistil v obnovených Paulových internetových stránkách, byly foceny na ostrově Antigua během Paulovy dovolené v r. 1969. Ano ostrov Antigua se nachází ve střední Americe v Karibské oblasti.
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN » pát kvě 23, 2014 10:44 am

U mě zabodovaly pouze Maybe I'm Amazed, The Lovely Linda a Junk.
Jinak - bohužel - naprosté dno, alespoň pro mě.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?

j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel » pát kvě 23, 2014 2:44 pm

Maybe I'm Amazed ano, to je špičková věc. Ostatní nevím. Junk slyším častěji z "bílých demáčů", zbytek nestojí za komentář. Jako celek poslouchatelné jen ze studijních důvodů.
Try to see it my way...

Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver » pon čer 02, 2014 11:32 am

Pro mě to byla od začátku srdcová záležitost. Sám jsem se zabýval nahráváním sama sebe (měl jsem na to speciální magnetofon), takže jsem v tomhle Paulovi fandil i záviděl. V té době se rozpadli Beatles, já jsem šel na vojnu a tyhle nahrávky jsem měl z polského rádia (tady nebyla šance, maximálně na nějakém Mikrofóru se něco hrálo). Na vojně jsme to hráli přes aparaturu stále dokola a dost se mi to vrylo pod kůži. kromě Hot As Sun a Kreen-Akrore se mi líbí všechny, nejvíce Maybe I'm Amazed, Teddy Boy, Every Night, Man We Was Lonely, That Would Be Something.

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy » pát lis 21, 2014 11:53 pm

Koncem 70.let v USA před vysíláním Pepka námořníka zazněla Hot as Sun jako upoutávka na Pepka námořníka. Zajímavé je, že skladba byla při té příležitosti zrychlena z 33 a 1/3 otáček na 45 otáček. Na internetu je i celá skladba v 45 rpm :D
https://www.youtube.com/watch?v=0Z0X3Maym-I
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park » sob kvě 11, 2019 2:25 pm

Objednal jsem deluxe verzi alba McCartney z r. 1970 (2CD+DVD) přes jediný český obchodní web, který tuto verzi nabízel na svých web stránkách. Čekám na zásilku 3 měsíce!!! Pokud mi přišla odpověď, tak jedině taková, že zahraniční dodavatel má zpoždění. Tak jsem objednávku zrušil. Oni to uznali.3 měsíce jsou prostě moc dlouhá doba. Tak si budu muset vystačit s dosavadní 2 CD verzí z McCartney Archive Collection. Vím, že filmové záběry z Tittenhurstu posledního focení Beatles jsou na webu a již dávno jsem je dal na DVD, ale stejně jsem je chtěl mít na originálním DVD.
U jiného českého webové obchodu mám objednáno deluxe Tug of War (3CD + DVD) a i tam nevypadá situace pozitivněji, neboť uběhl zatím ,,jen" 1 měsíc a už mi poslali upozornění, že zboží bude mít zpoždění. Deluxe Tug of War nabízel za dvojnásobnou cenu i web, co mi měl dodat deluxe verzi alba McCartney, ale po zkušenostech s nedodáním to nebudu u tohoto web obchodu ani zkoušet objednávat.
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN » sob kvě 11, 2019 8:24 pm

Zkus třeba Amazonku, ušetříš si nervy, zbytečné psaní a my zbytečné čtení o zbytečné věci.

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park » ned kvě 12, 2019 6:05 pm

Nebudu zkoušet amazonku. Jednou když jsem si chtěl přes amazon objednat (jediná chybějící CD v oficiálních verzích) CD Stop and Smell the Roses a Old Wave, tak jsem jukl na net jak se to přes amazon dělá. Nejdřív mě překvapilo, že se musí platit předem (ani nevím v které měně) což bylo vždy proti mé zásadě a pak jsem zjistil k tomu, že se musí platit přes net a je tedy nutné mít internetové bankovnictví (což naštěstí nemám). Proto jsem hledal dosavadní způsob přes českého web obchodníka a poslat na poštu a zaplatit až při převzetí. Situace s deluxe Tug of War se ještě víc zhoršila a je nanejvýš pravděpodobné že i onu zásilku zruším. Nejdříve jsem pro ty deluxe verze jezdil po celé republice (Brno, Hradec), pak jsem si je nechal posílat poštou (dvě opravdu došly)-ale pokud takový status nedodání bude nadále, budu hodně zvažovat zda do toho půjdu znovu (to snad jedině až vyjde deluxe Press To Play).
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN » ned kvě 12, 2019 9:46 pm

Je to marný, je to marný... je to marný.

j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel » stř kvě 15, 2019 12:49 am

To asi opravdu je. :D

Parku, domnívám se, že internetové bankovnictví není nutné (nevím tedy, jak konkrétně v Amazonu) - v mnoha e-shopech lze zaplatit kartou. Pak se nemusíš starat například o to, v které měně platíš. Přestav si, že banky už dnes běžně zvládají takovou vymoženost, že zaplatíš kartou částku v nějaké cizí měně, a z účtu je ti odečtena odpovídající částka v korunách. Snad uvěříš aspoň tomu, že se to celé řídí aktuálním kursem. No já vím, zní to neuvěřitelně, ale opravdu je to tak!!!
Try to see it my way...

Odpovědět