Ram

diskusní fórum věnované osobě Paula McCartneyho
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Re: Ram

Příspěvekod Onder » pon čer 25, 2012 4:15 pm

Kdyz se zkopíruje master vznikne tím pochopitelně o generaci horší verze. V analogovém přepisu to znamená úbytek výšek a víc šumu. Samozřejmě u profi techniky je to míň znatelné, ale je to tam.
Proto jen upozorňuji, že německá vydání technicky vzato nemǔzou být na na stejné úrovni jako ty britská.
Nicméně, některá vydání Electroly jsou řezaná přímo v Německu a některá jsou tam jen lisovaná, z matric vyrobených v Abbey Road, z těch, ze kterých lisovali v Anglii. Takové vydání je tedy zvukově identické s anglickým originálem, rozdíl je "pouze" ve kvalitě použitého vinylu a kvalitě lisovacího procesu, ale to bylo v Německu na úrovni.
Sám mám od Electroly 2 ks Please Please Me ze 70. let a jedna deska je vylisována z puvodní matrice LP "Die Beatles" a druhá deska má nový mastering s jiným matričním číslem ve výjezdové drážce. A čert aby se v tom vyznal :) .
Mám dokonce holandské vydání Seržanta, které je lisované z první britské matrice, tedy ještě z lampové řezačky, tzv. tube cut. Ale existují i holandská vydání, která jsou přímo tam říznutá, tedy z kopie master pásu.

Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Beaver » pon čer 25, 2012 4:55 pm

OT: To o těch matricích jsem chtěl připomenout také, ale čert ví, proč jsem na to zapomněl. Chtěl jsem to napsat v souvislosti s mým hodnocením desek od Electroly, kdy jsem se nesetkal s žádnou nekvalitní deskou. Myslím, že v našich končinách se objevilo mnoho exemplářů Bílého dvojalba, v podstatě jsem nikdy jeho originál britský Parlophone v ruce neměl.
Pokud jde o CD, mám většinu od Capitolu v USA, ale s labelem EMI PARLOPHONE, pár jich mám holandských, Seržanta britského, Double Album (opět) německé, Abbey Road rakouskou.

Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Onder » pon čer 25, 2012 11:33 pm

Je pravda, že na Bílé dvojalbum v jeho britské inkarnaci jsem u nás narazil jen jednou, resp. jsem dostal tip. V jednom antikvariatu, nebo spíš vetešnictví mezi starym harampádím ve skupince asi 20 LP leželo White Album, originál z roku 68, navíc v jeho vzácnější mono verzi! Chyběly fotografie a plakát, ale puvodní černé vnitřní obaly byly na místě. A za 110 Kč, nebylo nad čím se rozhodovat :)

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Fokt » stř úno 05, 2014 11:37 pm

Park píše: Hear of the Country v české verzi z toho samého pořadu i dílu Š+G.
Jinak pro ty méně šťastné ta česká verze Uncle Albert/Admiral Halsey je zvukově hodně podobná i s tím aranžmá, takže jediný rozdíl je, že je v češtině a text je tu k dispozici.

Teď to zrovna dávají na dvojce, aktuálně Zuzana Burianová zpívá Heart of the Country, Albert bude jako tečka na závěr :wink:

Zpět na “Paul McCartney”