Wild life

diskusní fórum věnované osobě Paula McCartneyho
Rigby
Manager
Manager
Kontaktovat uživatele:

Wild life

Příspěvek od Rigby » pát úno 06, 2004 9:51 pm

V roce 1971 byl Paul McCartney velmi čilý a ještě před vánocemi vydal další album. Tentokrát se na něm představila jeho doprovodná skupina Wings, kterou kromě McCartneyových tvořili Denny Laine a Denny Seiwell.

Deska jako celek působí kompaktně. Ale nezaujala mě, zdá se mi taková nedodělaná. Za zmínku stojí snad jen pohodovka I am your singer a bonusové singly Give Ireland back to the Irish a Mary had a little lamb.

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt » pát úno 06, 2004 10:42 pm

Znám jen Ireland a není to špatnej kus - jak je vidno i Paul se uměl zapálit pro politickou myšlenku, i když trochu jinak než John - ne tak tvrdě a syrově...

dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř » pon úno 09, 2004 8:50 am

nějak nevim, co napsat. je to takový nijaký, rozhodně žádný extradílo, spíš nuda (bonusy taky).

Macca

Příspěvek od Macca » ned bře 07, 2004 3:47 pm

Mne se Wild Life libi...a to dost. Akorat bych ji produkoval jako nasledujici pocin RRS (ktera je neuveritelne precenovana). Na druhou stranu, tahle deska je vlastne utajeny zivak, polovina skladeb vznikla na prvni pokus, cele album bylo nahrane behem jednoho tydne. Moje nejoblibenejsi jsou Dear Friend a Wild Life (ktera je IMHO nazivo uplne skvela).

popscene

Příspěvek od popscene » pát led 20, 2006 6:30 pm

Zprvu jsem Wild Life považoval za takové horší Ram, ale později jsem tomu docela přišel na chuť. Miluju smyčcové a dechové aranže v Dear Friend. A vůbec atmosféru tyhle skladby.

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt » pát bře 16, 2007 10:29 pm

Tak koukám že Rigby zase jednou cenzůroval a přesunul přéspěvky týkající se MP3 jinam. Tak aspoň hodnocení po poslechu - teda jak tady někdo říkal že je to horší Ram, tak podle mě je to daleko horší než Ram, jako by Paulovi došly dobré písničky, resp. jako by všechno lepší dal na Ram a tady skoro nic nezbylo. Jediný výjimky - Bip Bop, Tomorrow (krásně baťůžkářský, takhle si to taky někdy maluju), Ireland, Some people never know, Wild Life (pravděpodobně počátek Paulova vegetariánství) aI am your singer, zbytek spíš průměr, příšerně nevyvážené a jednostranné, až na Ireland žádná rocková odpichovka, samý slaďárny a naivity. Nejhorší ze všech je Mary had a little Lamb.

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: Wild life

Příspěvek od Park » pát úno 20, 2009 6:13 pm

Pro mě jedna z nejlepších desek Wings. Ta obálka. To aranžmá, kdy každá píseň zní jinak.
Mumbo nářez jak v Praze (kdo byl pochopí). Bib Bop se k nám neustále nějak vrací (např. ve Wingspan). V mnoha písní Paul zpívá doslova duety s Lindou. I am your Singer je jedna z nich. No a doprovodné vokály v Tomorrow kdo neslyšel nepochopí. Snad jen ty krátké instrumentáží pasáže z prvních písní nejsou zrovna to co bych dával na album, jsou naštěstí jen krátké. Titulní Wild Life a následná Some People Never Know jsou až moc dlohé. Bonusy celkem lépe průměrné.
to se vrací kolibřík

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy » pát úno 27, 2009 10:28 pm

Mumbo (hlavně mix z Twin Freaks - pražský koncert), Bip Bop (Tři klauni-Petr Spálený), ukřičená Wild Life, Some People Never Knows, název I Am Your Singer, Dear Friend. Ve Wild Life a hlavně v Dear Friend zní Paul dost prosící o pomoc a proto se mi hlavně líbí (i to aranžmá v Dear Friend i ten klavír). Jinak srovnat s Ram můžu jen přírodní obálku, oproti Ram dost velkej skok vzad. Na kompilaci All the Best najdeme stížnost, že z tohoto není na All the Best jediná píseň.
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

leon66
Světová star
Světová star

Příspěvek od leon66 » sob dub 18, 2009 8:07 pm

Dle mého tato deska není zas tak hrozná,přijde mi jen taková uspěchaná,nedotažená.Kdyby si Paul dal tu práci a více si pohrál s výběrem skladeb(otřesný Bip-Bop),mohla být tahle deska o stupínek lepší.Souhlas s timothym,oproti Ram opravdu krok zpět(možná dva).Nepatří k mým nejoblíbenějším,ale ani k nejhorším,v tomhle vede jednoznačně McCartney.
Obrázek

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy » čtv srp 26, 2010 5:49 pm

Jako fanoušek Petra Spáleného bych rád upozornil, že už je na youtube
k dispozici píseň Bip bop v českém textu Tři klauni:
http://www.youtube.com/watch?v=VVs98MFgo9M
tento singl mám v jiné obálce. Hodnotím ho vysoko jako výborný. Pokud přidáte svůj názor budu moc rád :D

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy » ned čer 03, 2012 2:16 pm

Kdysi jsem se musel rozhodovat jestli koupit LP Band On The Run nebo LP Wild Life. Ke koupi LP Band On The Run mě přinutil fakt, že se blížila reedice alba na LP a mohlo by to ztížit pozdější identifikaci alba. Pak to LP Wild Life tam nebylo. Teď nastala podobná situace, přednost jsem musel dát LP Collection of Beatles oldies (but goldies). Z předchozí zkušenosti jsem podnikl kroky, abych Wild Life získal co nejrychleji (jestli by ji tam pak zase neměli, měl bych dojem, že je ta deska snad začarovaná).
Naštěstí ji nikdo nevykoupil. A mohu hned podat zajímavosti. První z nich je hodně přeskakující píseň Mumbo (což není zajímavost, občas se to u deskách stává, ale i tak pro dokreslení). Další zajímavost: Bip bop link a Mumbo link opravdu nejsou na desce uvedeny (a to ani na samotné LP desce, kde je fotka Paula a z druhé strany Lindy). Jsou však na desce odděleny jako samostatné písně. Toť asi vše. I když album není tak dobré jako předchozí Ram, přesto má mé sympatie. Dodám jen, že tady v diskografii u Wild Life není v bonusech uvedena Little Woman Love :D

bulldog99
Nováček
Nováček

Příspěvek od bulldog99 » ned říj 13, 2013 12:19 am

Naprostá šílenost a nesoudnost MacCy. Odbitá záležitost. Naproti tomu skladba Wild Life je naprosto geniální a nedoceněná. Paul měl v roce 1971 vydat zkrátka jen RAM a první desku Wings odložit na rok 1972 a ještě na ní zapracovat. Kam vůbec spěchal?

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN » úte bře 14, 2017 1:57 pm

Rozhodně mám Wild Life radši než Red Rose Speedway.
Na Paula je to sice průměr (v porovnání třeba s Ram, čím dál lepšími singly nebo pak Band on the Run, ať se točím v přibližné době), ale mně osobně se na Wild Life líbí všechno; dokonce i tolika lidmi proklínaná Bip Bop, byť tu mám radši v kombinaci s Hey Diddle z Wingspan.
Jediné, co jsem dlouho rozdýchával, byl Dear Friend. U něj jsem nejprve málem usnul. Teď po letech jej beru i s chlupama.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?

Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver » úte bře 14, 2017 10:12 pm

Také mám hodně rád album Wild Life, komplet celé včetně Bib Bob a Dear Friend. Ono je to docela složité, po rozpadu Beatles jsem měl rád Paula asi nejvíc a žral jsem cokoli od něj. Album McCartney mi hrálo na vojně na kinosále přes naši kapelovou aparaturu stále dokola. Až po vojně jsem získal nahrávky z ještě lepšího Ram a po něm Wild Life. Pak jsem na inzerát koupil naprosto novou Red Rose Speedway (alba tenkrát krásně "voněla Západem", kdo to nepoznal, ten neví, o čem mluvím - byla to zvláštní vůně papíru, tisku, připomínalo mi to trochu vůni kopru), brzy na to Band On The Run, velmi tenkou desku a později i Venus And Mars. Desky tenkrát byly na černém trhu za 350 - 400 Kčs, což v poměru k dnešním výdělkům by bylo 10x tolik. Pak už jsem pokračoval jen nahrávkami na magnetofonových páscích, pořízené z desek od kamarádů. Jo, byly to krásné časy, i když tu řádili komunisti. :cry:

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park » ned pro 16, 2018 10:45 pm

Na konci r. 2018 vyšlo album Wild Life v rámci Paul McCartney Archive Collection (společně s dalším albem Red Rose Speedway). Můžu popsat pouze 2 CD edici, neboť deluxe box s DVD se k nám nedováží. Booklet je z tvrdého papíru, najdeme v něm celkem 12 fotografií, z níž pouze ta přední byla dosud známá, ostatní fotky jsou ze stejného photo session pro obálku, ale v různých úhlech a dosud veřejnosti neznámé, jedna z nejlepších fotek je ta na zadní straně 2 CD- Paul s kytarou a holubicemi, Lindě to na těch fotkách taky sluší a Denny Laine je prostě nováčkem ve skupině. 1.CD má na potisku přední stranu etikety alba (vousatý Paul), na 2.CD je zadní etiketa alba (Linda v koupacím). Šlo vlastně o první album Wings a bylo velmi špatně přijato, i dnes byť se jeho reputace zlepšila, nepatří mezi nejlepší počiny Wings. Dosud jsme se museli spokojit s neoficiálním albem z těchto session na youtube pod názvem Paul McCartney Wild Life Session. Nyní zde máme oficiální počin, přinášející mnohé zvukové bonusy.1. CD přináší základní album a skladby Bip Bop link a Mumbo link zůstaly oddělené jako při vydání na CD v r. 1993. Remaster z r. 2018 se vůbec nepovedl a zvuk prvního CD je dost hrubý - zatímco na Red Rose Speedway si daly záležet (remaster) - tak Wild Life prostě odflákli. 1.CD zní výrazně hůř než jeho vydání z r. 1993. Na prvním CD najdeme základní album. Nyní k bonusům na 2. disku- stručně jedná se z větší části o kraťoučké ukázky vybrnkávání akustické kytary bez zpěvu a nyní podrobně.
2. Disk
Good Rockin Tonight (home recording) - tento slavný rock´n´roll je zde pojat velmi domácky jen tak s akustickou kytarou a Paulovým zpěvem- jeden z prvních session pro Wild Life-dosud nevydaný
Bip Bop (home recording) - toto jsme viděli již na DVD Paul is Live, kde byl dán do bonusových záběrů na konci koncertu-zde v plnější verzi
Hey Diddle (home recording) - známe z DVD a CD Wingspan a tento záznam byl užit i zde
She Got it Good (home recording) - pochází z té samé session kdy Paul na trávníku s Lindou a děckem si pobrukují a tyto záběry jsou i na bonusovém DVD pod názvem Scotland 1971- tato píseň z těchto session dosud nevyšla
I am Your Singer- byl užit na konci DVD Wingspan a zde je též užit- aby byla tato session z trávníku kompletní (zajímavostí je že moc písní v jiném aranžmá z původní desky na bonusovém disku není a tak se musíme spokojit i s tímto málem)
Outtake 1- půl minutová skladba kde se jen vybrnkává na akustickou kytaru-dosud nevydáno
Dear Friend - (home recording I) - víc jak 4 minutová záležitost- kde je Paul mnohem agresivnější ve zpěvu než na výsledném albu, piano je mnohem rozladěnější
Dear Friend - (home recording II)- ty 2 minuty docela skladbě svědčí oproti předchozí verzi a tato verze není tak agresivní
Outtake 2- další krátká akustická piseň bez zpěvu s divočejší akustickou kytarou, nicméně vokály v pozadí zní
Indeed I Do- Linda uvede song a pak Paul obstará hlavní zpěv a Linda zajímavé vokální pozadí- zní to jako skladba od Buddy Hollyho-dosud nevydáno
When The Wind Is Blowing- aranžmá této písně je tak jiné než ostatní skladby, že je skoro k neuvěření, že byla natočena při Wild Life session, ale asi jo, jinak zpěv se omezuje jen na podbarvení zvuku beze slov- dosud nevydáno
The Great Cock and Seagull Race (rude mix)- další instrumentální skladba, tentokrát v rockovém hávu - dosud nevydáno
Outtake III - další krátká instrumentální skladba s akustickou kytarou - doslova jen pár sekund-dosud nevydáno
Give Ireland Back To The Irish - singl z r. 1972, skladba vydaná na původním CD Wings Wild Life a ačkoliv bychom ji čekali na začátku bonusů objevuje se zde až na konci
Give Ireland Back To The Irish (version) - je to B strana stejného singlu, tentokrát v instrumentálním provedení-poprvé na CD
Love is Strange (single edit) -ačkoliv se uvažovalo o vydání singlu z Wild Life - šlo o píseň Love is Strange/ I am Your Singer coby nejlepšího songu- zoufale nízký prodej alba zapříčinil, že z nápadu sešlo ačkoliv měl již přidělené katalogové číslo, zde je tedy tak jak měl být vydán coby singl- změny žádné jen je o několik sekund kratší
African Yeah Yeah - docela divoká skladba s akustickou kytarou zpívajícím Paulem, Lindou a dalšími co zpívají jen název songu- tak trochu africké reggae dosud nevydaná
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN » pon pro 17, 2018 12:19 am

Se k nám nedováží. :lol: :lol:
Dá se ale přece sehnat jinak.

Co když jsou bonusy seřazeny chronologicky? Sessions pro album byly v roce 1971, Give Ireland Back to the Irish je až z února 1972. Takže jen blbec by ji čekal na začátku.

verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od verjan2 » pon pro 17, 2018 9:33 am

Park píše:Give Ireland Back To The Irish - singl z r. 1972, skladba vydaná na původním CD Wings Wild Life a ačkoliv bychom ji čekali na začátku bonusů objevuje se zde až na konci
Na původním CD (1987) tato skladba nebyla, pouze Oh Woman, Oh Why, Mary Had A Little Lamb a Little Woman Love.
OHNOTHIMAGEN píše:Sessions pro album byly v roce 1971, Give Ireland Back to the Irish je až z února 1972. Takže jen blbec by ji čekal na začátku.
Ale no tak, ne každý má povědomí o datech nahrávacích sessions...
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN » pon pro 17, 2018 12:15 pm

verjan2 píše:Ale no tak, ne každý má povědomí o datech nahrávacích sessions...
Nemá. Ale tak logicky uvažuju, ne? Album je z roku 1971. Give Ireland reaguje na Krvavou neděli v Derry, a ta byla 30.1.1972.

verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od verjan2 » pon pro 17, 2018 2:46 pm

Kolik lidí z 10 asi ví, kdy se odehrála Krvavá neděle?
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN » pon pro 17, 2018 3:16 pm

Já třeba. Takže to už je jeden. Možná se přihlásí i další.

Odpovědět