New-2013

diskusní fórum věnované osobě Paula McCartneyho
Beatman
Nováček
Nováček

New-2013

Příspěvekod Beatman » pát říj 11, 2013 3:03 pm

Vypočujte si novú Paulovú LP a hodnotte
http://extratorrent.cc/torrent/3252852/ ... b1700.html

bulldog99
Nováček
Nováček

Re: New-2013

Příspěvekod bulldog99 » ned říj 13, 2013 12:16 am

Nové album už jsem měl možnost slyšet. Nečekal jsem ho tak dobré jako Memory Almost Full. A nespletl jsem se. Tušil jsem, že bude mít moderní zvuk a bude možná maličko popověji laděno. Při jeho poslechu jsem to tak cítil. Sjel jsem ho zatím jen dvakrát, ale i to mi někdy stačí na to, aby mě deska chytla. Tady jsem si kromě úvodní skladby a singlu NEW nezapamatoval jediný song. Často se mi to u Paula nestává. Možná budu muset ty nové věci víc vstřebat. Album má dobrý zvuk, ale nějak mi zatím nejde úplně pod kůži a nevím proč. Třeba to ještě přijde... Ale myslím si, že NEW není kdoví jaká bomba. Paul měl i lepší alba. Ale minimálně působí příjemným dojmem pro ty, kdo mají Paula rádi.

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » ned pro 15, 2013 3:16 pm

Mě se to album vcelku líbí. Všech 14 písní v deluxe provedení a utajený track (Scared) k tomu. Škoda že Paul upřednostnil Japonsko (copak zapomněl co mu tam udělali v r.1980?) a možná nejlepší track alba Struggle je pouze pro Japonsko. V diskuzi na youtube u této písně jsem zjistil, že mnoho lidí vidí podobnost Struggle s Paulovou písní Pretty Little Head z alba Press to Play, to mě obzvláště těší, protože považuji klip a skladbu Pretty Little Head mezi Paulovi nejlepší výtvory. Z alba New se mi líbí skladby New, Queenie Eye, ke které je natočen obzvlášť dobrý a kvalitní klip se známými britskými herci, vždyť tv nova odvysílal plnou verzi klipu v hlavních zprávách v půl osmé večer! Ten rapový hip hop Appreciate se mi zalíbil. Utajený track Scared je obzvlášť dobrý a strašidelný. Naopak velmi se mi nelíbí píseň On My Way to Work a to ne kvůli melodii, ale kvůli textu, protože ti co neradi chodí do práce, která je nebaví si tuto píseň sotva oblíbí. Aligator je taková zvláštní a ne moc hezká píseň. Save Us je možná, až příliš rychlá na můj vkus. Zbylé písně mě nějak nezaujaly a ani dvě bonusové skladby Tourned Out a Get Me Out Of Here nějak zvlášť nezaujaly. Struggle?, možná nejlepší píseň alba. Co mě však překvapilo je velká sháňka po albu ve vinylové verzi (v základní 12 trackové verzi), protože včera jsem viděl v obchodě ještě dva regály plné desítky alb New na LP, dnes pouze dvě desky. Asi si je koupili zdejší uživatelé.
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » ned pro 15, 2013 5:17 pm

Co Paulovi udělali v Japonsku v roce 1980? :shock:
(On je to hlavně jeden z nejlukrativnějších trhů, takže japonská speciální vydání jsou většinou dosti ceněna...)
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » úte pro 31, 2013 1:24 pm

Můj názor - první 4 skladby nej + trochu New + I Can Bet. Zbytek mě minul, snad ještě ta 5. píseň, která se mi zamlouvá jen z důvodu potřeby oddychu od těch prvních 4. Jinak žánrově pestré, hodně veselé i rockové album. Jen se mi moc nelíbí ten prostřední relaxační kousek Queenie Eye (byť ten rockový "návrat" i v klipu je hodně povedený) a v New to protáhlé "ú".

Nechápu, proč se Rusty v rozhovoru, který je součástí bookletu LP New, vrací k albům Memory Almost Full, Driving Rain, Abe k albu Kisses On The Bottom a Wix k albu Flowers In The Dirt :D
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » čtv zář 18, 2014 9:16 am

28.10.2014 má vyjít nové vydání alba New. Toto vydání bude pravděpodobně spadat do kolekce Paul McCartney Archive Collection. Obsah vyjde na 2 CD a 1 DVD. Podrobnosti si zajisté sami zjistíte. Já si počkám, až toto vydání opravdu vyjde. Archive Collection tak začíná nabírat zajímavý směr, kdy se místo toho, aby se alba víceméně vydávala od počátku Paulových alb (což dosud bylo), máme tu zničehonic vydání od zadu (tedy od nejnovějšího). Na 1.CD bude deluxe provedení alba tak jak vyšlo v r. 2013. Na 2.CD vyjde skladba Struggle (dosud pouze v Japonském vydání alba), dvě nevydané písně Hell To Play, Demons Dance a živé provedení písní z New z Japonského turné v Tokiu (Save Us, New, Queenie Eye, Everybody Out There). Součástí DVD budou rozhovory, promo akce alba (asi nejzajímavější bude akce z Covent Garden a HMV Oxford Street z Londýna 18. října 2013), a 4 videoklipy k albovým písním Queenie Eye, Save Us, Appreciate, Early Days (vč. making of těchto klipů).
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » ned říj 19, 2014 12:41 pm

No nevím, jestli to bude zrovna další část Archive Collection, spíš to, co teď s oblibou dělá spousta interpretů... že půl roku či rok po vydání alba přispěchají s verzí s bonusy a podobně.
Archive Collection má na letošní podzim Venus and Mars a Speed of Sound...

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » ned říj 19, 2014 3:22 pm

Jo, není součástí Archive Collection. Zmátl, mě obsah, který se tváří úplně stejně jako ona edice (první CD- základní album, druhé CD- bonusové písně, DVD- s klipy k písním z alba a dalšími filmovými upoutávky).
to se vrací kolibřík

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » stř pro 31, 2014 12:09 am

Jaké je vlastně DVD v edici 2CD+DVD New (collector´s edition)?
Hned na začátku musím napsat, že DVD neobsahuje žádné (ani anglické) titulky. První kapitola s názvem Something New je vlastně Making of alba. Téměř 50 minut především okecávání z úst Paula, jeho muzikantů (koncertní sestava se kterou toto album nahrál) a producentů alba New. Nejlepší jsou záběry, které zobrazují Paula jak zpívá písně z alba ve studiu. Též spatříme jak Paul a muzikanti hrají na nejrůznější nástroje. Bohužel tyto záběry jsou dosti krátké. Asi nejvíc zaujme nahrávání písní New, Appreciate s úžasnými vokálními efekty a všestrannými hudebními nástroji, které též spatříme, Get Me Out Of Here s dunícím bambusovým nástrojem získaným od afroameričanů a hned po ní Hosanna ve které spatříme Paula zpívající tuto píseň s akustickou kytarou pod stromem na louce jak si zapisuje text písně. Během písně I Can Bet můžem spatřit Paula ve společnosti VIP např. Bruce Springsteen (se kterým hraje na akustické kytary, to by mě zajímalo co se stalo s písněmi co ty dva spolu nahráli), Elton John, Stevie Wonder, Tom Jones a dalšími, což vrcholí předáním vyznamenání Paulovi od prezidenta Francie Francois Hollanda. Další kapitola s názvem New Inteview je rozhovor Paula s brýlatým novinářem co má bradku ve výškovém proskleném mrakodrapu. V rozhovoru Paul vypráví o vzniku písní alba a zahraje na akustickou kytaru On My Way To Work. Další kapitola MGM Grand for iHeartRadio Music Festival je vlastně klip New, bez lyric z videa co bylo na youtube, Paul si ještě zahraje na trubku When the Saint Go Marching In. Další kapitola Hollywood Boulevard with Jimmy Kimmel je píseň Save Us během Paulova prezentace alba na náměstí. Kapitola NBC Studios with Jimmy Fallon je asi nejslabší kapitolou tohoto DVD, moderátor vypráví o Paulově vystoupení v jeho pořadu. Kapitola Time Square je černobílé vystoupení Paula za zvuků Save Us , fanoušci na ulici též se dostanou ke slovu. Kapitolu The Sard tvoří hudení doprovod písně Early Days a záběry na prosklenou budovu v Londýně ohlédnutí Paulovým vyprávěním o kapitole New interview (s brýlatým novinářem). Kapitola BBC Maida Vale Studios je převážně rozhovor Paula s jeho muzikanty v zákulisí budovy BBC aby pak předvedli před diváky (a posluchači) předvedli píseň Everybody Out There a Paul pak otevře knížku z 80. let Rupert. Kapitola The London Studios with Graham Norton je krátkým Paulovým vystoupením v diskuzním zábavním pořadu ve kterém Paul po krátkém interview zahraje s kapelou Queenie Eye. Kapitola s dvojitým názvem Covent Garden and HMV Oxford Street je jedním z nejkrásnějších počinů tohoto DVD jak vyplývá z názvu jedná se o promo akce alba New na dvou různých místech. První část se odehrává v Covent Garden a Paul zahraje s kapelou živě na ulici Queenie Eye, HMV Oxford Street pokračuje touto skladbou a v záběrech Paul podepisuje album v obchodu HMV (tam jsem též byl). A blížíme se k závěru. Myslím že obsah klipů Queenie Eye, Appreciate a Early Days je dost znám tak se o nich nebudu dále podrobněji zabývat. Stačí když zmíním vysokou obrazovou i zvukovou kvalitu. Klip Save Us je vlastně spíš klip z nouze. Během studiového zvukového záznamu vidíme Paula jak hraje tuto skladbu v Japonsku a na začátku klipu spatříme bojové umění Sumo a samozřejmě též tváře japonských fanoušků během Paulova vystoupení. Making of Queenie Eye začíná Paulovým příjezdem do Abbey Road a pak vlastně je making of tohoto klipu, ve kterém běží i titulky kdo je kdo když kamera zabere toho či onoho (Meryl Streep, Johnny Deep, Sir Blake Edwards), trochu horší obrazová kvalita, Paulovo kecání o Love Me Do v této příliš dlouhé kapitole jde na nervy. Making of Appreciate je mnohem zajímavnější i když je minimálně stejně dlouhé. Z počátku ukazuje sestavování robota, během toho Paul vypráví o tom jak ten robot měl být původně na obálce alba. Jak zjistíme robot se pohyboval pomocí dvou lidí v černých maskách , pak se to počítačově upravilo, aby Paul byl jen s tím robotem. V klipu jsou ještě nehybní lidi co se po určité chvíli oživí při různých akcí (např. hraní karet, hraní s míčem) a my vidíme jak kameramani byly důslední a herci museli nehybně vydržet pro záběry protože též vidíme jak jsou kameramani v pohybu, aby snímali tyto nehybné postavy. Velice zajímavé. Pokud myslíte, že Making of Early Days je půlhodinové jammování jak bylo vidět na youtube tak jste na omylu. Toto jammování je zde jen krátce. Je to opravdové making of vč. vyprávění režiséra klipu, který chtěl zachytit atmosféru brzkých poznávacích dnů Johna s Paulem a v tomto klipu k tomu určil černochy a my vidíme jak kamery zachycují tyto černochy jak hrají v klipu na americkém venkově. Paul si ještě střihne I Lost My Little Girl a ke konci se ještě Paul rozhovoří spolu s Johnny Deppem, který též v klipu vystupuje. Také se podivíte kde, že vlastně Johnny Deep sebral na americké venskovské chatrči výtah. Prostě pěkné dvouhodinové DVD. Ještě krátce se zmíním o doplněném hudebním bonusu. První CD má charakter předchozího vydání deluxe alba. Druhé začíná skvělou Struggle a pokračuje dalšími dvěma zajímavými písněmi Hell to Play a Demons Dance pěkné jsou ale do Struggle maj hodně daleko. Pak je tam ještě spíše zbytečné live provedení písní z New a to Save Us, New, Queenie Eye a Everybody Out There. Všechny pořízené z live vystoupení v japonském Tokiu v r. 2013, všimněte si, že Paulovo uvádění písní tam není. Everybody Out There má odlišný konec, než ho známe ze studiové verze! Ještě krátce k bookletu, nevím ale když už má rozměry malé knížky tak tam mohli vecpat ty rozhovory s muzikanty alba, které bylo součástí jen LP, přibylo pár obrázků Paula i kapely v černobílém provedení ze studia a barevné fotky z provedení na Times Square. Jsou zde text ke všem písním tedy i těm bonusovým! (samozřejmě ne těch co už jsou v live provedení).
to se vrací kolibřík

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » sob črc 09, 2016 11:23 pm

Pro ty co chtěli šetřit a stačilo jim vydání tohoto alba bez DVD je zde novinka. Někdo umístil dokument o nahrávání této desky v plné délce (téměř 5O minut) na YT pod názvem Paul McCartney - Something NEW (Full Documentary) 2014. Zajímavé je že pod videem jsou (zatím jen) dva komentáře a z toho jeden česky.
to se vrací kolibřík

Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Vicino » ned črc 10, 2016 9:42 pm

To je fakt zvláštní. I těch 2000 shlédnutí po téměř dvou týdnech není nic moc. Také je mi to divné... :?:

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » stř bře 15, 2017 12:14 pm

Už jsem to nakousnul v jiných diskusích.

Nevadí mi žánrová řekněme pestrost, ale zde je toho na můj vkus nějak moc, pročež jsem dospěl k názoru, že opravdu příliš mnoho kuchařů zkazilo polívku. Některé písně obstojí samostatně, dovedu si třeba představit New nebo Scared na nějaké best-ofce, ale jako celek mi album nechutná.

Plusy:
New, Early Days, I Can Bet, Road, Scared, Demons Dance, s přimhouřením obou očí i Queenie Eye.
Ostatní mě takřka ničím neoslovují. Třeba On My Way to Work je pro mě jednou z nejzbytečnějších písní Paulovy diskografie.

Ale rozčarovaný jsem byl už z Electric Arguments (to mělo vyjít jako Paulovo regulérní album a ne jako The Fireman, protože předchozím dvěma - skvělým - hasičským albům se to nepodobá ani náhodou) a Memory Almost Full, kde jsou přitom některé písně naprosto skvělé.

verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod verjan2 » ned bře 26, 2017 9:07 pm

No vidíš, pro mě je On My Way To Work jednou z nejhezčích Paulovek. Navíc je jednoduchá na kytaru. Dále mám rád "Aligátora" a možná úplně nej je parádní odpichovka Everybody Out There. Z bonusů zejména Struggle a Hell To Pay. A úplně bych vynechal Hosannu.
Hand in hand, walking through life and making our plans.

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » ned čer 10, 2018 6:35 pm

Nové vydání CD alba Capitolem v r. 2018 je pro běžného fanouška naprosto zbytečné. Nic se nezměnilo. Jedná se o základní verzi alba s červenou verzí obalu. Na nálepce je Includes : New, Queenie Eye and Early Days.
to se vrací kolibřík

Zpět na “Paul McCartney”