FLAC The ART of McCartney

diskusní fórum věnované osobě Paula McCartneyho
Odpovědět
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

FLAC The ART of McCartney

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN » ned lis 16, 2014 1:37 pm

ku stažení již dnes zde:
https://www.oboom.com/81QBNBZF

Po prvním namátkovém poslechu neskrývám své nadšení (a to je u mě co říct, k coververzím bývám víc než kritický).
Až na pár výjimek (Come and Get It, On the Way) se všichni účinkující zuby nehty drží originálu, ale naprosto výtečně.
Skvělý Dylan, Billy Joel, Yusuf, Jeff Lynne, Brian Wilson, countryová verze Yesterday od Willieho Nelsona, Dr. John... Výborně se předvedla skupina Heart. Trošku obavy jsem měl z Owl City, ale jejich Listen to What the Man Said nemá chybu.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: FLAC The ART of McCartney

Příspěvek od Park » pát kvě 08, 2015 3:40 pm

Spousta těch písní zní jako originály, jak je známe v podání Paula. Těšil jsem se, že taková skladba jako Junk v podání Jeffa Lynneho bude mít určitě jiné aranžmá, protože dnes napodobit takový zvuk z r. 1970 je obtížné, ale je slyšet že se napodobit dá. Píseň Band on the Run je tak dokonalá kopie, kdy mám pocit, že hudba byla vykradena přímo z originálu a nově byly udělány jen vokály. Co se moc nepovedlo je No More Lonely Nights, píseň přišla o ty bombastické aranžmá, která ji dělají tím čím je, je to pouze vyhrávka na akustickou kytaru. Naopak hodně se povedla Let it Be v podání Chrissie Hynde a to tak, že i Mark Lewisohn se ve videu k tomu vyjadřuje pochvalně, navíc je ve videu i fotka nové (a skvělé) desky Chrissie Hynde s názvem Stockholm. Nejlépe podle mě dopadla Wanderlust v podání Briana Wilsona, naprosto dokonalá nahrávka, která by klidně mohla konkurovat originální Paulově verzi. Brian Wilson to vzal hodně svérázně a přesto se mu podařilo zachovat ty drobnůstky jako je např. dechová sekce a vícehlasné vokály a když jsem ji slyšel poprvé myslel jsem, že je to podání Ozzy Osbourna :D
to se vrací kolibřík

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: FLAC The ART of McCartney

Příspěvek od timothy » sob kvě 23, 2015 6:09 pm

Maybe I´m Amazed zpívanou Billy Joelem byl dobrý úvod. Bobu Dylanovi bych věřil, že na kytaru v Things We Said Today hraje skutečně on, jemu ta píseň pasuje. A klenoty tohoto někdy označovaného za jednoho z nejhorších děl ? Určitě píseň Bluebird. Pak taky se mi moc líbí Helen Wheels. A s On The Way B. B. King ostatní interprety strčil do kapsy. Do písně vložil tolik svého umění, že se to s ostatními měřit nedá. Propadáky alba by pak byly Let Me Roll It, nezáživné druhé nadechnutí Rock Show. My Love, tam mi ten hlas nějak nepasuje. A Lady Madonna je tím zpěvem spíš pro zábavu. Jak Brian Wilson, tak Barry Gibb se svého úkolu zhostili dobře, ty písně jim tak nějak sednou, i když jim nedodali zvláštního ducha. Vtipného zvlášť ve When I´m 64. Druhé cd začíná opět Billy Joel? No proč ne. V Live And Let Die se ani tak nezpívá, ale do kompilace patří. Let It Be v podání Chrissie Hynde je moc pěkná. Žen tady moc nezpívá, což je škoda. Wanderlust těmi zpěvy získala trochu širší rozměr, i když ne o moc. Junk jsem nikdy nemusel, ale tady stejně jako i v originále dobrá Every Night byla "oživena". Potěšil mě mírně jiný začátek Listen To What To Man Said. Yesterday byla důraznější. Byl jsem plný očekávaní, s čím přijde dr. John. Bohužel téměř s ničím, kromě svého hlasu a skvělého backgroundového saxofonu. Band On The Run mě moc nezaujala, ale pěkně se poslouchala.
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

Odpovědět