Paul v Praze 16.6.2016

diskusní fórum věnované osobě Paula McCartneyho
EskiMO
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Re: Paul v Praze 16.6.2016

Příspěvek od EskiMO »

Park píše:Díky snad se Ti to podaří. Ještě jsem si vzpomněl že tam myslím v preshow zazněla Silly Love Song. Kdybych ještě si tak vzpomněl na tu píseň od Lindy.
Takže po preverení dochovaného a ako-tak použiteľného zvukového materiálu som s poľutovaním zistil, že zachytáva len úsek v dĺžke 20min 57s od "Mother Nature's Son" cca. po ten preslov o Beatlemanii (t.j. po moment kedy okrem hudby pustili aj premietanie tej koláže na obrazovkách). Počas daného úseku odznelo nasledovné:

- Mother Nature's Son
- (?)
- Come Together (cover)
- Why Don't We Do It In The Road
- Admiral Halsey
- Polythene Pam
- Seaside Woman (?)
- Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band
- Get Back (cover?)
- Hey Bulldog
- Flaming Pie
- Say Say Say
- Listen To What The Man Said
- What Is Beatle-Mania (speech)
- I Want To Hold Your Hand (cover)

(tam kde sú otázniky si nie som správnosťou uvedeného tak celkom istý)
Park píše:...z programu jsem se dozvěděl , že ten letošní DJ se jmenuje Chris Holmes. Jinak program je pěknej, ale je mi záhadou proč jsou v něm uvedená jen alba co vyšla (dosud) v rámci edice archive collection. V programu chybí i setlist písní co live hraje v rámci turné
Aký program??? :shock: Oni niekde rozdávali / predávali nejaký program? Ak áno, tak mne to celkom uniklo :( Je pravda, že ten stánok s tričkami a suvenírmi som odignoroval lebo sa tam tiesnil kopec ľudí a ani tie tričká sa mi nezdali ktovieako pekné, minimálne nie v porovnaní s mojím tričkom Sgt. Pepper's z Amazonu :)
It's all in the mind, you know...
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Program byl takový tlustší časopis formátu většího než A4, prodávali jej za šest kilo.
Já jej nekupoval, byť v něm byly pěkné fotky (kamarád ano, tudíž jsem měl možnost zhlédnout a prohlédnout).
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Ano mohu potvrdit, že program prodávali v přízemí O2 arény u těch triček, také prodávali nějaké pohlednice z turné (4OO kč) a hrnky a jak provedení 2CD tak 4CD nejnovějšího alba Paula (kompilace) Pure McCartney. Já zakoupil program a stál opravdu 600 kč, ale dle mě je cena neadekvátní, kdyby aspoň byl tracklist, místo toho se dozvíme hodně o LIPĚ a o bezmasných pondělcích a dalších vegetariánských počinech. Program obsahuje i abecední seznam spjatých s Paulem (hlavně pseudonymy, pod kterými vydává svá alba), ale dosti svérázně a bůhví proč se tam nějaké slovo dostalo a jiné ne. Především děkuji EskiMOvi za ten setlist preshow, já si taky myslím, že píseň od Lindy byla Seaside Woman (ač původně jsem myslel, že to byla Oriental Nightfish nebo B-side to Seaside). Já jen doplním, že (téměř jistě) zazněly i Jet, Silly Love Song, Junior´s Farm (tou jsem si jist, že byla poslední před příchodem Paula na scénu). Ještě malý doplňěk - Paul, nepřiletěl z Berlína, kde koncertoval dva dny před Prahou, ale ze svého britského sídla. Na Pražské letiště přiletěl krátce po 16. hodině (pouhé 4 hodiny před koncertem) svým soukromým tryskáčem a nasedl do nejluxusnější limuzíny tmavě modrého mercedesu S class, zamával pár fanouškům co byly na letišti. Půl hodiny po koncertě už byl Paul zase v luftě, směr Velká Británie-důvod:oslova svých narozenin. Pokud se ještě někomu podaří doplnit mezery v tracklistu celého preshow budu rád.
to se vrací kolibřík
verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od verjan2 »

Park píše:Tak pokud někdo ví jaké skladby tam v tom preshow zazněly prosím o jejich přepsání sem do fóra. Díky
Ta píseň od Lindy byla B-side To Seaside. Dále tam zazněly třeba Mrs. Vandebilt nebo Hey Bulldog.
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."
verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Re: Re:

Příspěvek od verjan2 »

j.babel píše: Ač názorů různých, diskutovali jsme tu vždy slušně, i když slovní výměny mohly být (a byly) i ostřejší. Ovšem to, co sem 25. dubna 2016 ve 12:18 napsal verjan2, to je tedy na přesústa.
A co se ti na tom nelíbí? Mohlo to být daleko vostřejší. Ale když je holt někdo vůl, má to těžký...
verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od verjan2 »

Park píše:Pokud se ještě někomu podaří doplnit mezery v tracklistu celého preshow budu rád.
TAdy je komplet DJ set, co Chris Holmes před koncerty hraje.
https://soundcloud.com/djchrisholmes/ch ... atles-paul
leon66
Světová star
Světová star

Re: Re:

Příspěvek od leon66 »

verjan2 píše:
j.babel píše: Ač názorů různých, diskutovali jsme tu vždy slušně, i když slovní výměny mohly být (a byly) i ostřejší. Ovšem to, co sem 25. dubna 2016 ve 12:18 napsal verjan2, to je tedy na přesústa.
A co se ti na tom nelíbí? Mohlo to být daleko vostřejší. Ale když je holt někdo vůl, má to těžký...
Mě se to třeba taky nelíbí. Byť zde bývají občas debaty ostřejší, snažíme se vyvarovat nějakých urážek či ostřejších slov. Navíc slušnost by měla být jaksi samozřejmá i v běžném životě, nemyslíš? A pokud máš opravdu potřebu reagovat na něčí názor tak, jak jsi to udělal, věz, že jsou fóra, kde to nikomu divné nepřijde, tak to příště zkus tam. S Jardou samozřejmě souhlasím.
Obrázek
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Souhlasím s Jardou i Leonem.

(Zkus, jestli ti budou podobná bezdůvodná napadání tolerovat na Progboardu. Myslím, že bys dostal ban.)
verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od verjan2 »

EskiMO píše: - Mother Nature's Son
- (?)
- Come Together (cover)
- Why Don't We Do It In The Road
- Admiral Halsey
- Polythene Pam
- Seaside Woman (?)
- Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band
- Get Back (cover?)
- Hey Bulldog
- Flaming Pie
- Say Say Say
- Listen To What The Man Said
- What Is Beatle-Mania (speech)
- I Want To Hold Your Hand (cover)

(tam kde sú otázniky si nie som správnosťou uvedeného tak celkom istý)
B-Side To Seaside
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Chci poděkovat verjanovi2 za odkaz, kde je kompletní seznam písní co pouštěl DJ před Paulovým koncertem. Je jich nějak hodně, ani si nepamatuji, že by zazněly všechny, ale možné to je. U dvojice písní Silly Love Songs a Temporary Secretary, kterou jsou v seznamu uvedeny v medley si nevzpomínám, že by se vzájemně kryli, proto jsem je dal každou zvlášť. Minimálně dvě písně z preshow zazněly live (I´ve Got a Feeling, Temporary Secretary). Též děkuji za opravu písně co pouštěl DJ od Lindy. Jsem též rád, že se potvrdila teze, že You Can´t Do That zpíval ženský vokál (americká dívčí skupina Supremes). Zde je ten seznam písní z preshow i s interprety. Kupodivu chybí Junior´s Farm, kterou jsem si jistý, že celou preshow ukončila, proto jsem ji přidal do seznamu. Též jsem přidal písně co napsal EskiMO a co nejsou v seznamu (ty jsou označené u interpreta s otazníkem, neboť je jen pravděpodobnost interpreta). Např. na Mother Nature´s Son si vzpomínám, tak je evidentní, že ač je odkaz na seznam písní hodně dlouhý, není úplný.

Venus and Mars-langley school boo
I´ve got a Feeling-Beatles
Come Together-ashtar parallel remix
Why We Don´t Do It On The Road ? - Beatles
Get Back-Deidre wilson tabac
Uncle Albert/Admiral Halsey- Paul McCartney (Wings)
No More Lonely Nights - Paul McCartney
B Side To Seaside - Linda McCartney
Seaside Woman-Linda McCatney
Carry That Wheight- Dobby Dobson
Monkberry Moon Delight-Screaming Jay Hawkings
Memphis - Beatles
We Can Work It Out - Stevie Wonder
Hey Bulldog - Beatles (erol alkan edit)
Say Say Say - Paul McCartney and Michael Jackson
With a Little Luck - Paul McCartney (Wings)
Goodnight Tonight - Paul McCartney (Wings)
The Inner Light / Get Back - Beatles
Here Comes the Sun - Charles Wright
I Want To Hold Your Hand - Al Green
Getting Better - Beatles
Silly Love Songs- Paul McCartney (Wings)
Temporary Secretary- Paul McCartney
You Can´t Do That - The Supremes
La Jour, La Noit - Stone
Help! - Dolly Parton
Tommorow Never Knows - Junior Parker
Day Tripper - Vontastic / Nancy Sinatra
Paperback Writer - RB Greaves / Beatles
I Saw Her Standing There - Little Richard
Komm, Gib Mir Deine Hand - Beatles
Taxman - Don Randi / Beatles
Ticket To Ride - Wee Willie Walker
Please Please Me - Marry Welles
A Hard Day´s Night - Otis Redding
The Ballad of John and Yoko - The Electric Cow Goes Moog
Blackbird - R Sweet and The Paragones
Back in USSR - Chubby Checker
Check My Machine - Paul McCartney
Don´t Let Me Down - Charlotte Dada
Hey Jude - Overtone Berry Trio / Beatles
Mother Nature´s Sun - (Beatles ?)
Polythene Pam - (Beatles ?)
Listen To What The Man Said - (Paul McCartney - Wings ?)
Flaming Pie - (Paul McCartney ?)
Junior´s Farm - Paul McCartney (Wings)
to se vrací kolibřík
EskiMO
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EskiMO »

Ešte sa trochu vrátim k téme, o ktorej sme sa tu pred časom bavili - pesničky na želanie z publika. Natrafil som totiž na YouTube na záznam z Paulovho "One on One" koncertu, ktorý bol 2 týždne pred tým naším pražským 2.6.2016 v Madride: https://www.youtube.com/watch?v=hgFyM0aH7kQ - a v čase 5:27 tam môžeme počuť aj kúsok z "Give Peace a Chance", ktorá v Prahe nezaznela - pochybujem síce, že to bolo na želanie z publika (skôr to bolo dohodnuté vopred), každopádne je to ale dôkaz toho, že Paulov "One on One" setlist nie je úplne na 100% fixný a nejaké drobné odchýlky sa v ňom občas objavia. Podobne ako táto futbalová improvizácia https://www.youtube.com/watch?v=I1mK-QTskYg z toho istého miesta a dátumu :)
verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od verjan2 »

Park píše:Chci poděkovat verjanovi2 za odkaz...
Celý set určitě nehrál, má to asi hodinu a tři čtvrtě. Ale je to komplet seznam, ze kterého na Paulových turné hraje.
verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od verjan2 »

EskiMO píše:Ešte sa trochu vrátim k téme, o ktorej sme sa tu pred časom bavili - pesničky na želanie z publika.
V Paříži zase hrál navíc Michelle, ale vzhledem k místu ji tam hraje asi pořád.
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Ano určitě nemohl DJ hrát celý preshow set (to by skoro trvalo víc než samotný koncert :lol: ). Jinak Paul k určitým místům hraje specifické písně, ale je to jen tak 1 až 2 songy, jinak je repertoár neměnný. Např. ve městě Kansas City hrával právě píseň Kansas City, ve Španělsku hrál Besame Mucho, v Římě Volare, no a Michelle hrál v Paříži už několikrát. Mě se to líbí, takový hold k těm místům. Na této stránce si můžete poslechnout a následně si zachránit na 2 CD ty upravené písně Paula z preshow (2O16) v hip hop disco verzích toho DJ (je to dole na stránce) http://www.rollingstone.com/music/news/ ... x-20131208 :)
to se vrací kolibřík
EskiMO
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EskiMO »

verjan2 píše:
Park píše:Chci poděkovat verjanovi2 za odkaz...
Celý set určitě nehrál, má to asi hodinu a tři čtvrtě. Ale je to komplet seznam, ze kterého na Paulových turné hraje.
Je to možno komplet zoznam, ale poradie rozhodne nesedí s tým, čo sme mali možnosť počuť 16.6. v O2 Aréne (okrem toho, chýba tam napr. Dizzy Miss Lizzy, ktorá celkom určite zaznela niekde zo začiatku, možno dokonca ako úplne prvá). V tom (značne redukovanom) zozname, ktorý som tu napísal predtým, som (v úseku od Mother Nature's Son po I Want To Hold Your Hand) napísal názvy skladieb v poradí, v ktorom skutočne zazneli (i keď nie všetko som identifikoval správne, viď Seaside Woman vs. B-Side To Seaside).
verjan2 píše:
EskiMO píše:Ešte sa trochu vrátim k téme, o ktorej sme sa tu pred časom bavili - pesničky na želanie z publika.
V Paříži zase hrál navíc Michelle, ale vzhledem k místu ji tam hraje asi pořád.
V Paríži mal zahrať hlavne Can't Buy Me Love, lebo práve túto skladbu Beatles nahrali v Paríži a nie ako väčšinu ostatných na Abbey Road (ale tú vlastne v rámci "One on One" hrá všade, takže všetko OK) :D Inak, rozmýšľal som, akú miestne-špecifickú skladbu by Paul mohol zahrať v Prahe (niečo ako "Michelle" v Paríži, "Back In The USSR" v Moskve, "Mull Of Kintyre" napr. v Glasgowe resp. niekde v Škótsku alebo trebárs "Ticket To Ride" v Rakúsku) - a bohužiaľ, nič vhodné ma nenapadlo - máte niekto nejaké nápady? :)

P.S. Park - keď som teraz pozeral záznam z pražského koncertu na YouTube, všimol som si, že "Pretty Little Head" (teda aspoň názov) Paul prepašoval do textu "Lady Madonna" (v madridskom zázname som to nepočul - možno to ale bolo preto, že ten záznam nebol kompletný)
littleoak
Nováček
Nováček

Příspěvek od littleoak »

Dobrý den,
před Paulovým koncertem nedaleko metra hráli na kytary dva borci, jejichž fotku přikládám. Neznáte je prosím někdo? Nemáte na ně kontakt? Chtěl bych se s nimi domluvit na soukromou akci.

Mnohokrát díky.

D.
Přílohy
20160616_183103.jpg
20160616_183103.jpg (162.2 KiB) Zobrazeno 5820 x
20160616_183058.jpg
20160616_183058.jpg (160.3 KiB) Zobrazeno 5820 x
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Několikrát jsem tu Lady Madonnu z Prahy poslechl, ale nemohu potvrdit, že by tam propašoval slova Pretty Little Head nejspíš se jedná o podobně znějící slova (která jsou v originálu písně) ,,playing in your head". I kdyby je tam propašoval jedná se o úplně jinou píseň. Ohledně českých písní mě nic nenapadá co by bylo vhodné. U nás (v ČR) je asi nejznámější Hey Jude (možná i kvůli verzi od Kubišové) a tu zahrál. Pokud by chtěl interpretovat něco ryze českého tak asi jen Ta Naše písnička česká nebo Po starých zámeckých schodech (obě od Karla Hašlera, první Hašler interpretoval ve filmu Písničkář, druhou ve filmu Za tichých nocí-ten jsem dnes zakoupil na DVD). V jiném případě by se mohl ohlédnout zpět do r. 2004 a nasadit opět Time for Message tj. improvizaci Night in Prague, a s češtinu pokud vím propašoval i do původní demo verze písní Reception/ The Broadcast a to si opravdu neumím představit jak by chtěl hrát živě, to by se spíš hodilo do preshow toho DJ. Vzpomněl jsem si, že v preshow s největší pravděpodobností zazněla i Everybody´s Got Something To Hide Except Me and My Monkey.
to se vrací kolibřík
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

"Pretty Little Head" Paul propašovává, jak bylo řečeno, do Lady Madonna nejspíš pokaždé. A v Praze tomu nebylo jinak. Jedná se o část: Lady Madonna, lying on the bed. Listen to the music playing in your pretty little head.
Zpíval to tak už v roce 1993. Zatímco v roce 1976 na Wings Over America zpíval verš v původní verzi.
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Pokusím se svým příspěvkem nikoho nenaštvat, ale nevím, zda se mi to podaří. Těsně po koncertu, tedy po jeho shlédnutí (podotýkám, že jsem na něm nebyl, viděl jsem jej pouze na doporučeném záznamu od hrdinného kameramana, který jej umístil na YT), jsem chtěl pod jeho dojmem zde na fóru vyjádřit svůj názor, ale nakonec jsem si to rozmyslel, abych zbytečně nerozpoutával nějaké vášně a nesouhlasné reakce. Proč jsem se dnes rozhodl svůj záměr uskutečnit se dozvíte po krátkém (budu se snažit) zhodnocení koncertu.
O záznamu a jeho kvalitách se zde bavit nechci, konec konců, nebyl až tak mizerný, abych jej nemohl vidět a slyšet celý. Jde o hodnocení samotného koncertu, který byl profesionálně připraven, ošetřen, ozvučen a osvětlen, takže to zajisté musel být opravdu zážitek. Kapela hrála profesionálně, Paul vypadal na svůj věk báječně a dokonce tak, jak jsme jej znali v mládí. Bohužel, co se mi nelíbilo, byl jeho zpěv. Odvážím se říct, že to Paulovi už vůbec nejde, neintonuje, nedodržuje frázování a ze všeho tedy zbývá jen kladný vizuální dojem, protože na jevišti předvádí jinak dobrou show a k jeho hře na instrumenty nemám žádných výhrad. Myslím si ale, že by již měl mít hodně soudnosti a měl by přestat dělat tyto monstrózní koncerty. Nevím, jestli to má zapotřebí, mám z toho pocit, že je rád, když je viděn a neuvědomuje si, že umělec jeho formátu musí být i slyšen a to na hodně vysoké úrovni, protože to je pan Někdo. Možná, že atmosféra koncertů způsobuje publiku díky nadšení, že přišli na samotného Beatla Paula, jakousi hudební hluchotu a shovívavě přeslechnou chyby v jeho zpěvu, který byl mnohdy horší než vystoupení kdejakého amatérského zpěváka.
Pokud jsem tímto někoho pobouřil, tak se omlouvám, jestliže se mnou někdo souhlasí, tak mu za to děkuji.
A teď, proč jsem se uchýlil k napsání tohoto příspěvku. Dnes se mi dostal do ruky (spíše do zraku a sluchu) BBC HD záznam nejnovějšího koncertu (26.6. 2016), nazvaného Jeff Lynne's ELO - Live at Glastonbury 2016. Původně jsem si myslel, že jeho koncert v Hyde Parku 2014 je za poslední léta to nejlepší, ale nový koncert se mi zdá ještě lepší. Tady bych rád zdůraznil, že Jeff byl tentokrát dobře rozezpívaný, protože nic nešidil, jel hodně ve svých pověstných falsetech a frázoval téměř tak, jak ho známe ze studiových nahrávek. Kromě toho vyměnil velký symfoňák za komornější sestavu 3 cellistek a 3 houslistek. K tomu tam byl samozřejmě Richard Tandy na piáno a ostatní muzikanti a zpěváci, známí ze sestavy 2014. Písně byly tak propracované, že jsem měl dojem, jakobych poslouchal jejich desky. Tento zážitek mě nakonec vyprovokoval k napsání hodnocení Paulova koncertu, který se zdá být oproti tomuto doslova odfláknutý. Ještě jednou se omlouvám všem.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Beaver:
Paul má stařecký hlas od Golden Earth Girl z alba Off the Ground, tam už mu to v nejvyšších tónech taky skřípalo. Prostě má tenký skřípavý hlas, ještě slyšitelnější to je od desky Driving Rain dál.
Nicméně při této dispozici odvedl podle mě vynikající vystoupení. Snaží se co nejméně transponovat do nižší polohy, to je taky chvályhodné.
Vůbec nejde o soudnost. Soudný je, myslím, dost.
Je to čtyřiasedmdesátiletý dědek. Domnívám se, že nikdo nemůže očekávat, že bude mít stejně jasný, znělý a bezchybný hlas jako v pětadvaceti. To snad ne.

Mimochodem, Bob Dylan nemá hlas už od osmdesátých let, sípe, chrčí, chrchlá, bručí, mručí a kňourá. Bylo by tedy záhodno odsoudit všechny jeho koncerty? Ten v Praze 2. července 2014 byl bezesporu skvělý.
A Leonard Cohen taky víc vypráví než zpívá.
Ubírá jim to nějak na výrazu? Ani náhodou.
Odpovědět