Paul v Praze 16.6.2016

diskusní fórum věnované osobě Paula McCartneyho
verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Re: Paul v Praze 16.6.2016

Příspěvek od verjan2 »

Beaver píše:Pokusím se svým příspěvkem nikoho nenaštvat...
Paulovi soudnost nechybí, zato ty jí máš nedostatek. Pokud jsi doteď nepochopil, kdo je to Paul McCartney, tak se k tomu raději nevyjadřuj. Ale naštvaný určitě nejsem, jen jsem se vyjádřil.
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

verjan2:
Beaver jen sdělil svůj názor, na který má právo. Netřeba ho hned ostouzet. Netřeba tu ostatně nikoho urážet. Tady nejsi na Progboardu.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?

Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

verjan2 píše:Paulovi soudnost nechybí, zato ty jí máš nedostatek. Pokud jsi doteď nepochopil, kdo je to Paul McCartney, tak se k tomu raději nevyjadřuj. Ale naštvaný určitě nejsem, jen jsem se vyjádřil.
To na tom asi musím být hodně špatně, když jsem od roku 1963, co Beatles poslouchám, nepochopil kdo je Paul McCartney. Jen jsem, na rozdíl od tebe, s Beatles "vyrůstal" a byli pro mě nejoblíbenější kapelou od mého mládí až do dnešních dnů - to jen tak mimochodem.

verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od verjan2 »

OHNOTHIMAGEN píše:verjan2:
Beaver jen sdělil svůj názor, na který má právo. Netřeba ho hned ostouzet. Netřeba tu ostatně nikoho urážet. Tady nejsi na Progboardu.
Ostudil jsem ho úplně stejně jako on McCartneyho. :wink: Progbord neznám.

verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od verjan2 »

Beaver píše:
verjan2 píše:Paulovi soudnost nechybí, zato ty jí máš nedostatek. Pokud jsi doteď nepochopil, kdo je to Paul McCartney, tak se k tomu raději nevyjadřuj. Ale naštvaný určitě nejsem, jen jsem se vyjádřil.
To na tom asi musím být hodně špatně, když jsem od roku 1963, co Beatles poslouchám, nepochopil kdo je Paul McCartney. Jen jsem, na rozdíl od tebe, s Beatles "vyrůstal" a byli pro mě nejoblíbenější kapelou od mého mládí až do dnešních dnů - to jen tak mimochodem.
Já s nimi rostu i nadále. A mimochodem, ještě jsem zažil jejich poslední rok, takže na tom tak špatně zase nejsem.

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

verjan2:
Neznáš-li Progboard, pak je zajímavé, že se tam vyjevuje osoba s identickým nickem.
Nechť si to každý přebere po svém.

EskiMO
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EskiMO »

Beaver píše:Bohužel, co se mi nelíbilo, byl jeho zpěv. Odvážím se říct, že to Paulovi už vůbec nejde, neintonuje, nedodržuje frázování a ze všeho tedy zbývá jen kladný vizuální dojem, protože na jevišti předvádí jinak dobrou show a k jeho hře na instrumenty nemám žádných výhrad. Myslím si ale, že by již měl mít hodně soudnosti a měl by přestat dělat tyto monstrózní koncerty. Nevím, jestli to má zapotřebí, mám z toho pocit, že je rád, když je viděn a neuvědomuje si, že umělec jeho formátu musí být i slyšen a to na hodně vysoké úrovni, protože to je pan Někdo.
Hmm... Podľa Teba by mal Paul povedať "Sorry, vážení, už mi to vôbec nejde, neintonujem, nedodržujem frázovanie, už viac nebudem koncertovať" ? Myslím, že by tým sklamal tisíce fanúšikov, ktorí sú veľmi radi, že stále koncertuje a môžu ho vidieť a počuť live - poniektorí prvýkrát (a možno i poslednýkrát) v živote. To bol vlastne aj môj prípad, keďže v r. 2004 sa mi na jeho pražskom koncerte byť nepodarilo.
Beaver píše:Možná, že atmosféra koncertů způsobuje publiku díky nadšení, že přišli na samotného Beatla Paula, jakousi hudební hluchotu a shovívavě přeslechnou chyby v jeho zpěvu, který byl mnohdy horší než vystoupení kdejakého amatérského zpěváka.
Bolo by zaujímavé sa opýtať návštevníkov, či - ak by si mohli vybrať - by prišli radšej na koncert falošne spievajúceho Paula McCartneyho, alebo na koncert nejakého výborne intonujúceho a frázujúceho amatérskeho speváka spievajúceho Paulove pesničky :) Myslím, že viem odhadnúť, ako by taká anketa asi dopadla :D
Beaver píše:Tady bych rád zdůraznil, že Jeff byl tentokrát dobře rozezpívaný, protože nic nešidil, jel hodně ve svých pověstných falsetech a frázoval téměř tak, jak ho známe ze studiových nahrávek. Kromě toho vyměnil velký symfoňák za komornější sestavu 3 cellistek a 3 houslistek. K tomu tam byl samozřejmě Richard Tandy na piáno a ostatní muzikanti a zpěváci, známí ze sestavy 2014. Písně byly tak propracované, že jsem měl dojem, jakobych poslouchal jejich desky. Tento zážitek mě nakonec vyprovokoval k napsání hodnocení Paulova koncertu, který se zdá být oproti tomuto doslova odfláknutý.
To je skvelé, že Jeff Lynne ešte stále dobre intonuje a dodržuje frázovanie... Ak bude mať niekedy koncert tu nablízku, možno sa na neho tiež zájdem pozrieť. ELO som videl live v roku 2008, ale boli to "E.L.O. Former Members", teda bez Jeffa Lynnea - z pôvodnej zostavy hral Mick Kaminski so svojimi legnedárnymi modrými husľami a basák Kelly Groucutt (ktorý už bohužiaľ nie je medzi živými) a za klavírom sedel myslím práve Richard Tandy. Bolo to fajn, ale nepochybujem, že hudobní kritici typu Beaver by tam určite našli kopec nedokonalostí.

Na záver napíšem, že Paulov koncert určite nebol "odfláknutý" - Paul skrátka naráža na svoje vekové limity. Ako už napísal OHNOTHIMAGEN, je pochopiteľné, že hlas 74-ročného speváka už neznie rovnako ako hlas 25-ročného. Taktiež súhlasím s tým čo napísal o Dylanovi a Cohenovi. Som veľmi rád, že všetci traja z nich ešte koncertujú a že dvoch z nich som mal možnosť zažiť live. A myslím, že nie som sám :)
It's all in the mind, you know...

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Vidíš, Martine, a já bych zrovna na ELO bez Jeffa nešel. Není to podle mě ono, když kapela hraje bez svého - nebudu přehánět - nejdůležitějšího člena, který měl autorsky na triku takměř všechen repertoár.
Teď jsem byl na Valašském špalíčku. Ano, Swinging Blue Jeans hráli solidně, ale už to nebyli Swinging Blue Jeans. Z původní - rozuměj nejslavnější - sestavy tam nebyl ani jeden člen.

Asi jako kdybych šel na Rolling Stones a tam by nehrál ani jeden z tria Watts - Jagger - Richards.
Omlazený Blue Effect, kde je jediný původní člen Radim Hladík obklopen někým jiným (navíc zpěvák Jan Křížek je mi extrémně nesympatický), už mě vůbec neoslovuje.

EskiMO
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EskiMO »

OHNOTHIMAGEN píše:Vidíš, Martine, a já bych zrovna na ELO bez Jeffa nešel. Není to podle mě ono, když kapela hraje bez svého - nebudu přehánět - nejdůležitějšího člena, který měl autorsky na triku takměř všechen repertoár.
Teď jsem byl na Valašském špalíčku. Ano, Swinging Blue Jeans hráli solidně, ale už to nebyli Swinging Blue Jeans. Z původní - rozuměj nejslavnější - sestavy tam nebyl ani jeden člen.
Chápem, ja tiež nie veľmi obľubujem keď hrá kapela bez svojho najdôležitejšieho člena a vždy zvažujem plusy a mínusy návštevy takého koncertu. V prípade E.L.O. Former Members v roku 2008 mi to prevážilo na tú plusovú stranu, a tak som šiel :) Apropo - mal už niekedy Jeff Lynne koncert v Čechách, na Slovensku resp. aspoň v našom regióne? Ja som veru nezaregistroval (naproti tomu E.L.O. Former Members v rôznych zostavách už boli na Slovensku aspoň 2x a v ČR tiež aspoň 2x)... Ale toto je už dosť off-topic, chcelo by to vrátiť debatu naspäť k Paulovi :)

Pokúsim sa o to ďalším námetom - v rámci aktuálneho turné, Paul hrá aj Being For The Benefit of Mr. Kite!, ktorú, ako všetci vieme, na Seržantovi spieval John Lennon (a v podstate aj autorsky to bola viac-menej Johnova záležitosť). Takisto In Spite Of All The Danger spieval John (i keď ako autori skladby sa uvádzajú McCartney/Harrison). Nie som si istý či to už niekedy predtým na koncertoch urobil - znalci, dajte vedieť. A prípadne aj váš názor na takéto "prelomenie tabu". V prípade Georgeovho "Something" je to niečo trochu iné, lebo to hrá Paul na ukulele na koncertoch už pravidelne (začal s tým tuším na tribute koncertoch pre Georgea v r. 2002), ale v prípade Johnových pesničiek si na také niečo nespomínam...
It's all in the mind, you know...

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

In Spite of All the Danger Paul hrál naživo v minulosti např. v Praze v r.2004. Z ,,Johnových" písní (resp. kde je zpívá Johna nebo je jejich z větší části autorem) Paul zpíval v r. 2009 A Day In the Life/ Give Peace a Chance (DVD a CD Good Evening New York City) a v r. 1990 v Liverpoolu zahrál směsici 3 Johnových skladeb Strawberry Fields Forever/ Help! / Give Peace a Chance, které následně vyšly na B straně (společně s C moon-live 1990) Paulova singlu All My Trials.
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Park má pravdu.
Ještě bych doplnil kombinaci The Word/All You Need Is Love na turné On the Run (2011-2012).

Martine, ELO v ČR ani SR bohužel ještě nehrál. Podobně jako třeba Tom Petty.

Odpovědět