Freshen Up Tour 2018

diskusní fórum věnované osobě Paula McCartneyho
Odpovědět
EskiMO
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Freshen Up Tour 2018

Příspěvek od EskiMO » ned črc 22, 2018 6:59 pm

Po niečo málo vyše 2 rokoch zavíta Paul McCartney so svojou sprievodnou kapelou znova aj do strednej Európy. Konkrétne:

3.12.2018 - Krakow - Tauron Arena
5.12.2018 - Viedeň - Wiener Stadthalle
6.12.2018 - Viedeň - Wiener Stadthalle (prvý koncert sa vraj vypredal za 20 minút, tak Paul pridal vo Viedni ešte jeden)

Zdroje: https://www.paulmccartney.com/live a https://www.facebook.com/PaulMcCartney/

Chystáte sa tam niekto? (teda ak sa ešte dajú zohnať nejaké lístky - je otázka, či sa prvý viedenský koncert reálne vypredal, alebo to všetko skúpili redistribútori/priekupníci lístkov - skôr sa mi vidí pravdepodobná druhá možnosť)

Ja som nedávno bol vo Wiener Stadthalle na Ringa a jeho All Starr Band a tá hala sa mi celkom pozdávala - takisto zvažujem aj ten Krakov... (je vcelku logické, že sa Paul rozhodol zavítať do Poľska - spomínam si, že na koncerte 16.6.2016 v O2 Arene boli hromady poľských fanúšikov a transparenty typu "Please come to PaulLand".

Na druhej strane rozmýšľam nad tým, do akej miery sa bude koncert Freshen Up tour odlišovať od toho pražského One On One v O2 Aréne a či sa mi teda oplatí cestovať alebo počkať ešte pár rokov na nejaký ďalší Paulov koncert niekde poblíž :-) (otázka je, či ešte nejaký ďalší Paulov koncert v strednej Európe bude a kedy)
It's all in the mind, you know...

verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Re: Freshen Up Tour 2018

Příspěvek od verjan2 » čtv zář 20, 2018 5:47 pm

Tak jsem slyšel pár úryvků z prvního koncertu turné Freshen Up a musím říct, že takhle špatný hlasový výkon jsem od něho ještě neslyšel. Obávám se, že na koncertech v červnu 2019 to bude faux pas (pokud se tedy odehrají). Paul jednou říkal, že bude zpívat, i kdyby ho měli na podium dovézt na kolečkovém křesle. Nechci malovat na zeď, ale :( :( :(
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN » sob zář 22, 2018 3:49 pm

Zní to moc dobře. Hudebně skvěle, zpěv odpovídá 76letému muži.
Akorát ten setlist, ten bych zgruntu překopal.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?

EskiMO
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EskiMO » úte zář 25, 2018 8:39 pm

A čo tak pridať sem nejaké linky (na videá aj na ten setlist)? :-) Zopár videí z Kanady som našiel na YouTube, ale ich technická kvalita bola dosť slabá, a preto na ich základe nechcem hodnotiť umeleckú kvalitu. Ale setlist som (zatiaľ) nikde nenašiel - a práve ten by ma zaujímal, do akej miery sa odlišuje od O2 Arény zo 16.06.2016

ZeroCZE
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od ZeroCZE » úte zář 25, 2018 9:10 pm

EskiMO píše:A čo tak pridať sem nejaké linky (na videá aj na ten setlist)? :-) Zopár videí z Kanady som našiel na YouTube, ale ich technická kvalita bola dosť slabá, a preto na ich základe nechcem hodnotiť umeleckú kvalitu. Ale setlist som (zatiaľ) nikde nenašiel - a práve ten by ma zaujímal, do akej miery sa odlišuje od O2 Arény zo 16.06.2016
https://www.setlist.fm/setlist/paul-mcc ... 9eb01.html

EskiMO
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EskiMO » stř zář 26, 2018 8:33 pm

ZeroCZE píše:
EskiMO píše:A čo tak pridať sem nejaké linky (na videá aj na ten setlist)? :-) Zopár videí z Kanady som našiel na YouTube, ale ich technická kvalita bola dosť slabá, a preto na ich základe nechcem hodnotiť umeleckú kvalitu. Ale setlist som (zatiaľ) nikde nenašiel - a práve ten by ma zaujímal, do akej miery sa odlišuje od O2 Arény zo 16.06.2016
https://www.setlist.fm/setlist/paul-mcc ... 9eb01.html
Vrelá vďaka. Porovnaním so setlistom z O2 Areny ( pre tých z nás, čo si už presne nepamätáme - nápoveda: https://www.paulmccartney.com/live/o2-arena-prague ) vidím, že Paul má svoju štandardnú "kostru" koncertu, skladby ktoré dlhodobo nemení a ani ich poradie nemení, a len pomedzi ne zaraďuje/vyraďuje pesničky...

Mňa vo "Freshen Up" setliste oproti "One On One" potešila napr. "Let 'Em In", "I've Just Seen A Face" alebo "I Saw Her Standing There", naopak nepotešilo ma vyradenie "We Can Work It Out" a "The Fool On The Hill". A namiesto "FourFiveSeconds" či "Fuh You" by som privítal radšej "Dance Tonight", "Ever Present Past" alebo "Fine Line" (samozrejme, všetko je to len v rovine teórie - po zvážení pre/proti som sa rozhodol, že sa na "Freshen Up" ani do Krakova, ani do Viedne nevyberiem)...

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN » čtv zář 27, 2018 7:47 am

Ale tak vzorek písní z nového alba zrovna mně vyhovuje.
Já bych poněkud eliminoval písně (pre-)Beatles. Oželel bych In Spite of All the Danger i AHDN, v bloku skladeb 25-27, 29, 30, 32-39 bych taky uvítal nějaké změny.
Paul by měl zařadit víc ze své sólové tvorby. Jako otvírák by byla skvělá Coming Up.
FourFiveSeconds - pryč s tím.

ZeroCZE
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od ZeroCZE » čtv zář 27, 2018 10:49 am

Souhlasím, s FourFiveSeconds rozhodně pryč a místo ní bych vrátil Temporary Secretary, kterou jsem si v Praze nesmírně užil.

ZeroCZE
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od ZeroCZE » čtv zář 27, 2018 10:55 am

Jo a ještě bych přidal mojí (a jak jsem zde na fóru vypozoroval, tak i OHNOTHIMAGENovu) oblíbenou You Know My Name (Look Up the Number) :lol:

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN » čtv zář 27, 2018 11:08 am

No, kdyby hrál You Know My Name, tak to bych se snad to toho Polska či Rakouska vypravil.
Měl by udělat vždycky dvě představení - jedno pro turisty a druhé v nějakém malém klubíku pro puristy, kde by zazněly ty nejlepší šílenosti či méně známé věci vůbec. Nobody Knows, Lalula, Broomstick, How Kind of You, Appletree Cinnabar Amber, Somebody Who Cares, The Other Me... Rinse the Raindrops jako finále, kdy už by měl v tahu hlasivky :lol:

verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od verjan2 » ned lis 18, 2018 12:56 pm

Uvolnily se lístky na vídeňský dvojkoncert 5. a 6. prosince. I když místo není úplně ideální.
https://www.oeticket.com/tickets.html?a ... p=1&xtcr=1

EskiMO
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EskiMO » pon pro 03, 2018 9:37 am

verjan2 píše:Uvolnily se lístky na vídeňský dvojkoncert 5. a 6. prosince. I když místo není úplně ideální.
https://www.oeticket.com/tickets.html?a ... p=1&xtcr=1
Vďaka za info - povedal by som však, že "místo není úplně ideální" je len veľmi mierne hodnotenie situácie :-) Keď som bol v júni v tej istej hale na Ringa, tak tento sektor vôbec nebol obsadzovaný... okrem toho, je to len "Stehplatz", teda miesto na státie :-( Každopádne, pre mňa sú oba tieto koncerty už teraz pasé, lebo mi do toho prišli nepredvídané okolnosti, ktoré mi bránia v účasti aj keby sa ešte uvoľnili lepšie miesta...

Ak sa tam však niekto vypravíte (alebo dnes večer do Krakova), tak potom napíšte nejaký report so zážitkami :-)

EskiMO
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EskiMO » sob pro 08, 2018 3:57 pm

Ak by to niekoho zaujímalo, tu som našiel nejaké dozvuky z Paulovho viedenského koncertu, ktoré odvysielala ORF 2 v relácii Wien Heute:

https://tvthek.orf.at/profile/Wien-heut ... n/14408088

https://tvthek.orf.at/profile/Wien-heut ... e/14408089

https://tvthek.orf.at/profile/Wien-heut ... n/14408749

A tu som našiel článok, ktorý uverejnili v Denníku N:

https://dennikn.sk/1320000/ma-76-rokov- ... ch-piesni/

Na základe všetkých týchto linkov mám dojem, že koncert "Freshen Up 2018" vo Viedni bol dramaturgiou aj obsahom veľmi podobný koncertu "One On One 2016", ktorý mnohí z nás zažili v O2 Arene v Prahe.

Dokonca sa mi zdá, že aj tie repliky, ktoré v Prahe Paul povedal po česky teraz prakticky rovnako zopakoval vo Viedni, akurát samozrejme po nemecky... aj spoluúčinkovanie vybraných fanúšikov z publika so žiadosťou o ruku bolo aj v Prahe, aj v Krakove, aj vo Viedni :-)

Mirek
Nováček
Nováček

Příspěvek od Mirek » pon pro 10, 2018 12:13 am

Byl jsem na koncertu 5.12. a mohu potvrdit, že byl tomu pražskému podobný. Některé tradiční kousky z předchozích turné byly vypuštěny, a nahraženy jinými. Překvapilo nezařazení Yesteday jako první přídavek, ale to Paul občas dělá. 5.12. zazněl na místo toho Helter Skelter. Dramaturgie koncertu je vždy prakticky stejná, takže jsou i Paulovi promluvy podobné na všech vystoupeních. Nově po Let Me Roll It zařazuje historku o tom, jak Jimmy Hendrix složil největší poklonu Beatles tím, že zahrál cover verzi Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band dva dny po vydání, a jak měl rozladěnou kytaru a hledal v obecenstvu Erica Claptona, ale Ericovi se na podium nechtělo. Při uvádění Something neopomněl Paul zdůraznit, že písnička je "Für meinen Kumpel George", slovo Kumpel se mu líbí,jak kdysi řekl a takřka vždy ho v německých show použije. Na druhou stranu vynechal svoji tradiční poznámku, že jediná věta co se německy naučil je: "Jakob war der frechste Rabe den ich gesehen habe." Stejná s Prahou byla i gesta znazorňují ohluchnutí po závěrečných explozích v Live and Let Die.
Podobně jako v Praze přidal historku o ruském diplomatovi, který se naučil anglicky na písničkách Beatles a pozdravil ho slovy "hello goodbye".
Zajímavé překvapení byly živé dechy, které se v jednu chvíli dokonce objevily dokonce v hledišti. Zvukově působila show lépe než Praha a dovolím si tvrdit, že i hlasově na tom byl Paul lépe.
Oproti Praze zahrál Paul na mandolínu v Dance Tonight.
Pokud jde o soundcheck, nechal na sebe Paul docela dlouho čekat, údajně kvůli dopravní situaci. V soundchecku zazněly písně jako Drive My Car, Lady Madonna ale i starý rokenrol Buddy Hollyho It's So Easy nebo klasické skladby jako Midnight Special nebo Singing the Blues. Ve srovnání s Prahou proběhl soundcheck poněkud rychle a neosobně k publiku Paul moc nemluvil a na konci nedal prostor pro skladbu na přání. Což lze pochopit z hlediska časové tísně.
Každopádně měl koncert skvělou atmosféru a i ve městě byla Paulova přítomnost znát. Zejména, když jsme nic netuše zašli na Sacher dort a před hotelem Sacher stála čtveřice Mercedesů označených písmeny P1 až P4 a k tomu dva mikrobusy Mercedes V-Class označených MPL 1 a MPL 2, to už bylo naprosto jasné, kdo se zde ubytoval ...

EskiMO
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EskiMO » úte pro 11, 2018 12:30 pm

Díky, Mirku, za sprostredkovanie zážitkov z koncertu - dúfal som, že sa nájde niekto, kto tam šiel a bude vedieť porovnať Stadthalle 2018 s O2 Arenou 2016 :-D

To že "hlasově na tom byl Paul lépe" ma celkom dosť prekvapuje (ale samozrejme, je to potešiteľné - je to aj motivácia ísť sa na Paula pozrieť znovu, ak ešte v budúcnosti naplánuje nejaký koncert v stredoeurópskom priestore).

K setlistu - absencia "Yesterday" je celkom dosť prekvapenie, čiastočne aj zaradenie "Dance Tonight" + v takomto predvianočnom čase by som očakával aj zaradenie "Wonderful Christmastime" (na tour One On One to na niektorom z decembrových koncertov zahral, teraz zrejme nie).

verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od verjan2 » čtv pro 13, 2018 3:45 pm

Tak přece: Wonderful Xmastime z Echo Areny v Liverpoolu.

https://twitter.com/beatlesstory/status ... 9790267392

Odpovědět