Red rose speedway

diskusní fórum věnované osobě Paula McCartneyho
Rigby
Manager
Manager
Kontaktovat uživatele:

Red rose speedway

Příspěvekod Rigby » sob bře 27, 2004 5:54 pm

Na jaře roku 1973 vydal Paul McCartney album Red rose speedway, na kterém ho znovu podpořila jeho doprovodná skupina Wings.

Opět další nic neříkající album. Za zmínku stojí jen My love a hitovka C moon. Na rozšířené verzi vydané na CD se nachází i Hi hi hi. Zbytek považuji za celkem podařený odpad, který není hoden poslechu. Zkrátka: kvantita není kvalita. A co na to říkáte vy?

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Fokt » sob bře 27, 2004 8:50 pm

Ale má hezkej booklet. Jinak nevim, neslyšel jsem ani jednu písničku z tohoto alba - mé povědomí o Paulově sólový tvorbě nesahá za Wild Life, zatím...teda kromě Tug of war a pár písniček z 80´s a 90´s (Young boy, Beautiful night), samozřejmě

dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvekod dr. Halíř » pon bře 29, 2004 8:12 am

ztotožňuji se s Rigbyho názorem. jinak C Moon je "roztomilá" až se hory zelenaj

neilyoung

Příspěvekod neilyoung » pon bře 29, 2004 6:56 pm

Typický McCartneyův POP. Hnus. Zbytečnost. Atd. Vyhozené peníze.
Snesu jen většinu Band on the run.

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Fokt » úte bře 30, 2004 2:01 pm

Tak jako na Paulovi mi vadí jediná věc, a to jak skoro do všech písniček cpe dechové nástroje...Já nevim to je snad jedinej mladší muzikant ze západu, kterej to v tý době dělal, protože jinak to byla doména spíš autorů za železnou oponou - ty byli schopní namontovat trubky a spol. i do Neckářovy coververze Mrs.Robinson.Fakt nevim, proč tahle úchylárna tady byla, a proč částečně nakazila i Paula, kterej tu nikdy nebyl...

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Fokt » stř bře 31, 2004 11:14 am

Jenže Chicago, pokud myslíš ten film, tak se to odehrává tušim někdy v 30´s či 40´s, a tam ty dechy patřej...jinak do Got to get you atd. patřej, to je fakt, ale třeba v Penny LAne by mi moc nechyběly, aspoň ne tolik koilik jich tam je...

dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvekod dr. Halíř » stř bře 31, 2004 11:25 am

já myslim, že slouhend měl na mysli spíš americkou kapelu Chicago, která začla tušim ve druhý půlce sixties

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Fokt » stř bře 31, 2004 1:11 pm

Aha, tak tu neznám...ale podle mě stejně dechy do rocku moc nepatřej...
To jako kdybys hrál Bacha na rockových varhanách...

neil

Příspěvekod neil » stř bře 31, 2004 6:23 pm

Hm, ale třeba na Johnově Rock´n´rollu mají dechy své místo. Spíš záleží, jestli se použijí s vkusem a hodně na písni samotné. Třeba ani Nobody loves you when you down and out by bez nich byla výrazně ochuzená (nevím, jestli je to dobrý příklad, tuhle si často hraju jen na akustiku a je takhle hodně dobrá, jen ostatním přijde vzhledem k rychlosti asi nudná).
Neilyoung

Macca

Příspěvekod Macca » sob čer 05, 2004 1:40 pm

No jo, tohle byla oblibena Lennonova deska.

Myslim ze Paul neukociroval svou touhu po artrocku...nicmene skvela ukazka bezchybne produkce, coz v te dobe nebylo jeste tak samozrejmosti.

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Fokt » stř črc 07, 2004 7:18 pm

Slowhand: Žádnýho Vargu neznám, teda kromě fotbalisty Celtiku Glasgow, ale ten na varhany asi nehraje... :)

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Fokt » čtv črc 08, 2004 9:33 am

To víš, slowe, já nemám takovej širokej záběr. Jednak by to lezlo do peněz a jednak bych neměl kam dávat CD a kazety :)))

Igo

Příspěvekod Igo » stř led 12, 2005 11:55 am

MF: Nepoznas Chicago, nepoznas Vargu... A Supertramp poznas? Asi nie...
Ako potom vies, ze trubky do rocku nepatria, ked ziadny nepocuvas?
Poznas aspon Aerosmith? :wink:

Inak, RRS nie je az taky slaby album. Okrem spominanej hitovky My Love a vynimocne skvelych bonusov C Moon a Hi Hi Hi, je vynikajuca aj When the Night a celkom sa mi paci One More Kiss a Medley.

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Fokt » stř led 12, 2005 3:10 pm

Tak pozor, Supertramp znám a některý jejich věci docela můžu, i když je nejspíš neznám názvama, ale podle textů (When I was young, it seemed life is so wonderful, wonderful, magical - píseň s tímdle textem je fakt good, a potom taky You win, I lose).
Aerosmith znám, ale moc je nemusim (tedy až na Hole in my soul - sqělej videoklip) - mnohem víc než starýho držkatýho Tylera můžu jeho dceru - podle mě svého času jedna z nejhezčích hereček (teď je otázka jestli se po dítěti dostane do své bývalé formy)

Igo
Nováček
Nováček

Příspěvekod Igo » stř led 12, 2005 5:22 pm

Preboha, nechcel som tu zacat debatu o Aerosmith. :( To mal byt vtip!

McCartney Fan

COKOLIV

Příspěvekod McCartney Fan » úte dub 12, 2005 10:12 pm

Rikejte si co chcete ale u me je Paul beztak nejlepsi na svte a nic ani nikdo ho nema sanci nikdy prekonat. A muziku delat umi a vzdycky umel zkratka je best....

popscene

Příspěvekod popscene » pát led 20, 2006 6:37 pm

Tak na tomhle albu jsou úžasný aranže, na kterejch si vždycky ulítávám.Absolutní pecky jsou When The Night, Little Lamb Dragonfly a líbí se mi i Medley. Singl Hi Hi Hi je úžasná zdrogovaná skladba:) RRS mám radši než Band On The Run.

bobophon
Nováček
Nováček

Příspěvekod bobophon » sob črc 22, 2006 11:42 pm

Vcelku dobrý album, doma je nejoblíbenější závěrečný Medley: Hold Me Tight/Lazy Dynamite/Hands...
V prodeji tu bylo kdysi licenční indické vydání od firmy DUM DUM - to bylo elpíčko tlustý snad 4 mm :D :D :D

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » ned črc 23, 2006 12:16 pm

To můžu jen potvrdit, mám jak to indické vydání na LP, tak CD. LP obal je rozkládací, jsou tam ty samé obrázky co jsou na cd. Red rose speedway je určitě dobré album, je vidět, že si s ním Paul dal hodně práce a výsledek je dobrá rocková muzika (nejvíc se mi líbí Big barn bed), někdy kombinovaná s pěknou klidnou muzikou (Lazy dynamite). :D

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Fokt » sob říj 07, 2006 8:31 pm

Nedávno jsem poprvé slyšel My Love - opravdu dobrá věc, i když mi malinko připomíná Franka Sinatru.
Zato C-Moon mě moc neuchvátil, to se mi už víc líbí ta česká coververze myslím že od Rottrové nebo koho.

Zpět na “Paul McCartney”