Red rose speedway

diskusní fórum věnované osobě Paula McCartneyho
Hoffner
Nováček
Nováček

Příspěvekod Hoffner » stř říj 11, 2006 8:51 pm

C moon je výbornej song. Text je trochu divnej, ale jinak je to výborná píšnička se zajímavým klavírním riffem.

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Fokt » stř říj 11, 2006 10:27 pm

Já neříkám že je špatnej, ale nějak mi nesedl. Možná jsem trochu ovlivněn tou českou coververzí ale na první poslech mě uhodilo do uší že je to v jiný tónině. A navíc ten uvolněný úvod - trošku mi to připadá jak z Jamajky :) Daleko víc se mi líbí Get on the right thing, to má švih, fakt že jo.

Hoffner
Nováček
Nováček

Příspěvekod Hoffner » pát říj 13, 2006 10:13 am

No jo, typický český cover verze-jiná tónina, a absolutně obsahově jinej text. Jinak jak si poznal že je to v jíný tónině? Já teda že mi tam neseděli origoš akordy, tak jsem to podle toho usoudil, jinak bych to asi nepoznal. Jestli si to poznal jen tak podle poslechu, tak jseš hudební génius :shock:
Ještě k tý jamajce.to se mi na tom líbí nejvíc, že je to oproti Paulovýmu standartu ( i když teda u Paula těžko mluvit o nějakým standartu:)) zase něco jinýho. Ještě víc k rastafariánskýmu songu to dotám během americkýho turné. Jestli máte někdo Driving the USA (nebo tak nějak), tak si to poslechněte. Má to ještě víc "rozvláčnějej" úvod i rytmus a ještě tam Paul vložil text o rastafariánovi, no prostě bomba. Jinak je jasný, že velehit to nebyl, ovšem My love nemám tak rád jako C moon, ale zase třeba taková Jet je mnohem lepší. Když už "pomalej slaďák", tak spíš Maybe I´m amazed. Sice je to už torchu mimo Red rose Speed way, ale snažím se to vidět komplexně:) Dost velká odpichovka na tomhle albu je Hi hi hi. Sice feťácká hymna, ale odsejpá to. Je vidět, že měl Paul od r. 1970 pěknej "drogovej večírek", red rose speed way do tohodle období pěkně zapadá a je to vidět i na textech.

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Fokt » pát říj 13, 2006 10:59 am

Já nevím, možná jsem se vyjádřil ne úplně srozumitelně, ale v tý coververzi je to sice rytmicky tak nějak stejné, ale melodicky šoupnuto uplně jinam, když si to člověk obojí poslechne, tak ten rozdíl slyší hned.
Ad My Love - zase je to ale výbornej ploužák, úplně si představuju jak při něm tančím s nějakou slečnou :)
Hi Hi Hi je opravdu dobrá věc, i když na původním albu nebyla. K těm drogám - příjde mi že byl Paul s tímhle vždycky trochu opožděnej oproti ostatním Broukům - John letěl v LSD ještě při natáčení Sgt.Peppera, Paulovi to vydrželo až do Magical Mystery Tour, a po r.70 zase - nevím že by třeba George měl něco s drogama, John asi ano, ale po r.75 pochybuju (i když jsem někde četl, že až do konce života si dával jointa denně), zatímco Paula ještě r.1980 uabásli za držení ganjy :)

alladik
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvekod alladik » pát říj 13, 2006 3:11 pm

Red Rose Speedway je dobré album, Paul se na něm zase začal dostávat do formy. Aranže s dechy jsou v pohodě, patří to k té době. A je nesmysl, že dechy do rocku nepatří! Ta muzika není jen v nástrojích:)

Jinak k C Moon - ta píseň má mít jamajskou atmosféru úmyslně, ostatně kdo zná tvorbu Paula a hlavně Lindy tak ví, že rastafariánskou muziku měli moc rádi. A co se týče drog apod. - nemyslím, že by Paul byl nějak extra pozadu, jen je od přírody opatrnější. Ale trávu kouří pořád :)

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Fokt » úte bře 20, 2007 9:15 pm

Ještě připojím hodnocení původně závěrečného medley - mám dojem, že zatímco na tu původní verzi alba možná pasovalo, tak v tý dnešní působí jako takovej divnej předěl a jeho bombastičnost kontrastuje proti kliovkám jako Single pigeon, When the night, C-moon, Hi Hi Hi, The Mess a I lie around. Mimochodem, nevteproč Paul vyhodil z 3.verze píseň Country Dreamer, která byla doplněná na druhý?

bobophon
Nováček
Nováček

Příspěvekod bobophon » stř bře 21, 2007 9:07 am

Za vším jsou vždy prachy, nabídneme lidem kvalitní album+další songy (který se asi nelíbily tolik jako Country Dreamer a nevydělaly tolik, kolik bylo potřeba) a vydáme to v re-master verzi zase o nějaký centík (penci) dražší, spokojenost bude na obou stranách. Další důvod je ekonomická nechuť vydat 2x za sebou stejný album, jednou s orig. zvukem a podruhý v remasteru - to by se asi moc neprodávalo, fajnšmekrů není zase tolik, většina lidí schroustne i ten původní zvuk, tak proč by to měli kupovat znova. Ostatně takovou filozofii najdeme prakticky u všech reedic doplněných o nějaký ten bonus track - např. letošní vydání alba Balance of Power od ELO - doplněno o pár bonusů v podobě alternativních verzí původních skladeb+nevydaná skladba. Alternativních verzí by se našlo určitě dost na to aby zaplnily extra album, ale takhle po troškách vydělají rozhodně víc, protože album s raritkama by bylo rapidně dražší a ve světovým měřítku by bylo asi dost neprodejný. Ale to jsem utekl trochu od původního tématu. Takže hlavní důvod rozdílu jsou PENÍZE.

Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Onder » stř bře 21, 2007 5:44 pm

Tak to je trošku mimo mísu. Country Dreamer neni na Red Rose Speedway ne protože by se nelíbil, ale protože byl v roce 1993 přiřazen k remasteru Band On The Run. Společně se skladbou Helen Wheels, což byla A strana singlu jehož B stranu tvořila právě Country Dreamer. S hifi fajnšmekrama je to taky trošku jinak. Ty daleko časteji preferujou neremasterovaná cd kvůli přirozenějšímu zvuku bližšímu původnímu masteru a "komerčními" remastery opovrhujou. Tím myslím remastery, které jsou zaměřeny na širokou masu lidí a jejichž účelem je starou nahrávku přiblížit modernímu zvuku. Tzn. přidat výšky a kompresi, aby to hrálo hlasitěji. Příkladem je třeba Wingspan, který je hodně vzdálen původnímu zvuku anebo naprosto uši trhající kompilace Beatles 1. To hrajou stokrát lépe původní cd z 80. let. Ale to je jiné téma...
Co se týče toho, že po troškách to vydělá víc peněz je taky blbost. To cd by nebylo ani o halíř levnější, kdyby tam ty bonusy nebyly. Takže jediná možnost jak na nich vydělat by bylo opravdu je vydat na samostatném cd. Takhle mi to přijde jako vstřícný krok vůči fanouškům. Navíc Paulova cd jsou v mid-price.
Takže důvodem pro vytržení z Red Rose Speedway nejsou peníze, ale to že je na Band On The Run s Helen Wheels kam logicky patří...

j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvekod j.babel » čtv bře 22, 2007 1:09 am

I když to do tohoto tématu naprosto nepatří, reaguju na poznámku o zvuku CD Beatles z 80. let a srovnání se zvukem 1. Nemůžu se klonit ani na jednu stranu, protože 1 nemám a mít nechci - právě výběry tohoto typu považuju za skutečné tahání peněz z kapes. Nicméně se svým názorem tu budeš jeden z mála, ne-li osamocený. :D (vycházím-li pouze z příspěvků na tomto fóru, kde je neustále voláno po novém - rozuměj remasterovaném - vydání alb Beatles na CD). Ale může na něm něco být.
Jinak Paulova CD jsou v mid-price, protože až na zářivé výjimky ve vyšší prostě být nemohou...
Try to see it my way...

Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Onder » pát bře 23, 2007 4:39 am

Já netvrdim, že nechci remastery Beatles. Jen se snažím říct, že neni remaster jako remaster. Dá se udělat dobře nebo špatně. Já říkám, že cd Beatles z 80. let nezní tak špatně. Od Revolveru dál. První čtyři neznějí moc dobře, protože nějaký "genius" v EMI byl přesvědčen, že mono mastery budou znít lépe, když se zkopírujou na stereo přístroji. Jak se ukázalo není to pravda. A Help s Rubber Soulem neznějí moc dobře, protože je tenkrát George Martin zremixoval a použil přitom digitální reverby.
Pokud budou remastery znít alespoň tak dobře jako zatím vydané 2 díly amerických alb budu spokojen. Pokud by zněly tak "dobře" jako 1 nebo např. remastery Hollies z konce 90. let tak ze mě nedostanou ani korunu. Na nových remasterech ale pracoval stejný masteringový tým jako na Love tak to snad bude v pořádku.
Takže sumarizace. Nejsem proti remasteringu. Jen je pro mě vítězem dejme tomu Penny Lane z cd Magical Mystery Tour z roku 1987 než ta na Beatles 1.

j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvekod j.babel » ned bře 25, 2007 5:23 pm

Je to zajímavý - v každém případě máš mé osobní díky za příspěvek, snad se na nás kolegové nebudou zlobit za odbočku z tématu. A teď vracíme slovo diskutujícím o Red Rose Speedway. :wink:
Try to see it my way...

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Fokt » pon bře 26, 2007 1:27 pm

Díky za slovo :) Tak bych se chtěl zeptat, jestli někdo nevíte, co to tam je za zvukové efekty v úvodu "I lie around" - mně to trochu evokuje obal Ram, jako by tam po dvoře té farmy zápasil Paul s tím beranem a nakonec s ním žuchnul do potoka ;-) Co myslíte?

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: Red rose speedway

Příspěvekod Park » pát úno 20, 2009 6:04 pm

Jo souhlasím že v písní I Lie Around je slyšet ovce a rybník. Úplně si to představuji.
Dobré skladby na albu jsou, ale hity ne (kromě My love-která mě nikdy neuchvátila).
No a mezi ty dobré já řadím hned tu první Big Barn Bed, Get on the Right Thing, One More Kiss i ten Medley(Hold Me Tight,Lazy Dynamite, Hands of Love, Power Cut ) a jako vždy všechny bonusy jsou dobré.
Jinak vyhlašuji co do trapnosti je nejvíc Little Lamb Dragonfly (a tím myslím v celé tvorbě Paula).
to se vrací kolibřík

leon66
Světová star
Světová star

Příspěvekod leon66 » sob dub 04, 2009 9:37 pm

Souhlasím s Parkem,Little Lamb Dragonfly stavím na stejnou úroveň jako "skvosty" Mary had a little lamb nebo Bip-Bop,ale jinak je deska vcelku povedená,excelentní je My love(až na delší stopáž,což je Maccův problém v celé jeho sólové kariéře),velmi slušné je i Medley.Jinak je tahle deska jedna s mých oblíbenějších spolu s Driving rain,kterou ale automaticky vypínám před Freedom :lol: .
Obrázek

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » ned dub 05, 2009 9:47 am

leon 66 a Park: zkuste se podívat na http://www.adampower.com.au/biography.php je to australský zpěvák se kterým se znám a podívejte se jaké má on oblíbené písničky :D
Jinak ten Dragonfly bych osobně moc neodsuzoval, patří tam, jakožto do celé koncepce alba (viz obal nebo texty těch písní - My Love, Big Barn Bed) ... Big Barn Bed je nejlepší
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » ned dub 05, 2009 3:19 pm

Díky Leone že jsi se přidal k mému názoru a snad se přidaj další. A zde je argument: Komu se líbí Little Lamb Dragonfly doporučuji aby si pustil píseň a zároveň se na sebe usmíval do zrcadla, hlavně v té části kde Paul poprvé zazpívá slovo Dragonfly. Já jsem nic trapnějšího nikdy neviděl. Pro ostatní, kdo se při tom cítí trapně jako já a prostě se mu píseň nelíbí, sem se přidejte.
to se vrací kolibřík

leon66
Světová star
Světová star

Příspěvekod leon66 » ned dub 05, 2009 8:25 pm

timothy:Ale to je přece v pořádku,že se Dragonfly líbí tvému příteli,já netvrdím,že to musí být s...t pro všechny,vyjádřil jsem pouze svůj názor,platí(a u Maccy obzvlášť),že 100 lidí rovná se 100 názorů.A mimochodem-Big Barn Bed je fakt pecka.
Obrázek

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » ned dub 05, 2009 8:37 pm

leon66: Tak jsem to nemyslel, samozřejmě jsem moc rád i za tvůj názor. Já jen jsem chtěl ukázat i opačný pól mínění jen tak pro zajímavost, že to má někdo i jako jednu z nejoblíbenějších písní. Ale díky moc za podporu Big Barn Bed. Jsem docela zvědavý jakým směrem se diskuse bude ubírat :D
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Fokt » sob led 09, 2010 11:42 pm

Já nevím ale zrovan Little Lamb Dragonfly mě dneska trochu rozesmutnila, když jsem si k poslechu přečetl i ten text, je to takové dost smutné a je zvláštní vidět, jak ten samý Paul, kterého kolikrát vinili z tvorby furtveselých a lehkomyslných písniček dokže stvořit něco co člověka dovede skoro rozbrečet, myslím ten text samozřejmě, i když přiznávám něco málo jsem před poslechem popil... :oops:

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » sob led 09, 2010 11:54 pm

Mně se Dragonfly líbí. Za nejhrůznější skladby na Red Rose Speedway považuji One More Kiss a Loup.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?

Zpět na “Paul McCartney”