Band on the run

diskusní fórum věnované osobě Paula McCartneyho
Odpovědět
Rigby
Manager
Manager
Kontaktovat uživatele:

Band on the run

Příspěvek od Rigby »

Těsně před vánočními svátky roku 1973 vydal Paul McCartney album Band on the run, které nahrál společně se svou doprovodnou skupinou Wings (Denny Laine, Howey Casey, Linda McCartney). Podle většiny kritiků se jednalo o jeho nejlepší sólový počin po rozpadu Beatles.

Oproti jiným deskám Paula McCartneyho jsem se k tomuto albu dostal až později. Musím říci, že jsem byl celkem zklamán. Nicméně naživo zní skladby z tohoto alba výborně (viz např. McCartneyho koncert v Praze). Mými favority jsou Band on the run, Let me roll it a trochu i Jet. A jaké jsou vaše reakce na tuto desku?

Michal

BAND ON THE RUND

Příspěvek od Michal »

Celá deska je pěkná, má to odpich a jede to bez slabého místa (možná Mamunia, to nemusím...) až do konce. Líbí se mi i méně známé skladby, o nichž tu ještě nebyla řeč - Bluebird, No words nebo Mrs. Vandebilt, naopak stále hranou a oposlouchanou Jet sice uznávám, ale až za takový velehit ji nepovažuji. To už mám radši titulní Band on the run.

dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

slušný album, jedno z těch lepších. best of - Jet, Band on the run, Let me roll it (naživo fakt dobrá) a možná taky Bluebird. nemusim Mamunia (zní to jako kdyby zpívali "amoniak amoniak") a Mrs. Vandebilt (to Ho hoho je příšerný)

martin

Příspěvek od martin »

Souhlasím s tím, že Let me Roll it zní naživo velmi dobře. Stejně tak si myslím, že byl od Paula dobrý nápad dát Jet na začátek koncertu, to sedělo. Samozřejmě, že není na místě dělat z Paula skladatele ubrečených balad. Na to se nepotřebuju ujistit poslechem Band on the Run, stačí si pustit Can´t buy me love a hlavně Helter Skelter, ne? Dost vypalováků by se dalo najít i v sólo tvorbě (Live and let die, Junior´s farm, No Values, My brave face, atd.)

John

Jet

Příspěvek od John »

Presne tak, kdyz Paul na koncerte zacal prvni pisen Jet, tak sem jen koukal s otevrenou pusou protoze takovej odpich sem fakt necekal.....to byla proste parada..... a znelo to presne jak z desky..... a let me roll it v podstate to samy..... jinak desku radim mezi prumerne.... asi nejvetsi hity Jet, Let Me Roll It a Band On The Run.... ale vsiml jsem si ze i ty mene zname pisnicky z teto desky nejsou az zas tak spatny.....

popscene

Příspěvek od popscene »

Myslim, že tohle album je hodně přeceňovaný. Jet, Let me Roll It a Bluebird jsou dobrý skladby, ale na albu je dost znát, že to nehraje celá skupina. Třeba bicí jsou naprosto příšerný. To už mám radši Red Rose Speed Way!

Hoffner
Nováček
Nováček

Příspěvek od Hoffner »

Nevíte někdo, co znamená Jet? A nepišto peosím to, co je napsané vě většině slovnících. To mi tak prostě nesedí. Mám podezření na zkráceninu nějakého jména, ale zatím jsem na nic takového nenarazil. Díky za odpovědi. Jestli máte někdo smysluplný překlad, tak sem s ním.

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Band on the run je jedno z těch lepších alb. Pořádné rockové album jak má být, i když mi někdy připadá Red rose speedway odvázanější než Band on the run. Ale i méně odvázané písně, jako třeba Bluebird, jsou vynikající. Jet, Band on the run, Let me roll it a prostě ostatní nemají chybu. Líbí se mi i aranžmá Picasso last words a orchestr v Nineteen hundred and eighty five.

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: Band on the run

Příspěvek od Park »

Nejlepší album Paula i Wings.
No a mé oblíbené se ztotožňují s ostatními (až na Let me roll it, kterou jsem nikdy neměl tak vysoko jako ostatní fandové).
Dobré: Band on the run, Jet, Mrs. Vandebilt (jen refrén),1985, Helen Wheels i Country Dreamer.
Pokud mělo být Bluebird pokračovatelem Blackbird tak se to nepovedlo.
Když v r. 1999 vyšlo 2CD s bonusovými verzemi a interview nějak vypadla Country Dreamer.
to se vrací kolibřík

leon66
Světová star
Světová star

Příspěvek od leon66 »

Tahle deska se mi moc líbí,mám rád Let me roll it,hodně se mi líbí 1985(s tím motivem Band on the run na konci),snad jen Bluebird a Mamunia moc nemusím,ale na druhé straně musím uznat,že do konceptu desky zapadají.
Ale osobně vidím vrcholPaulovy sólové tvorby někde jinde.
Obrázek

pipoun
Nováček
Nováček

Příspěvek od pipoun »

Nevím, proč má tato deska označení jeho "nej"..??.Já tam tedy nic "nej" neslyším, jestli to má být Jet, Band on the run, Bluebird..., s písněmi z Abbey road nebo z Let it be se to nedá vůbec srovnávat,..někdo kdysi psal, že Let me roll it je takové Oh!Darling, to si asi sedí na uších, nebo je spíš vůbec nemá...jedinou výjimkou potvrzující pravidlo, že je Band on the run koprová omáčka je 1985, ta je naprosto skvělá!!!, a snad ještě No words, té by ale slušel nějaký svěžejší kabát.Mějte se.

leon66
Světová star
Světová star

Příspěvek od leon66 »

Ono s těma různýma ...nej... je to složitější,myslím,že je potřeba dívat se na to očima r.1973,přeci jen od té doby je hudba někde jinde a co bylo nej tehdy,nemusí platit dnes.Přesto si myslím,že z Maccovy tvorby v sedmdesátých je tato deska nejlepší,stejně jako v osmdesátých Tug of War.
Obrázek

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Tak jsem si pořídil nové vydání Band on the Run (2CD+1DVD,2010) a mohu jenom doporučit.
Je to vynikající provedení, obsahuje vše a k tomu několik filmových záznamů uveřejněných vůbec poprvé (Wings v Lagosu, One Hand Clapping).
První CD obsahuje původní britskou verzi alba (bez bonusů např.Helen Wheels).
Druhé CD obsahuje bonusové skladby (Helen Wheels,Country Dreamer, písně z alba ve verzích z One Hand Clapping, Zoo Gang).
DVD obsahuje videoklipy (Band On the Run, Mamunia, Band on the Run medley, Helen Wheels),
Wings v Lagosu (podbarvená zvukovou verzí Band on the Run a la capella jak známe z pražského koncertu),
kompletní filmové záběry z focení obálky alba s originálním zvukem v délce 15 minut,
a One Hand Clapping, filmový dokument kde Wings hrají několik písní z alba:Jet, Band on the Run, Bluebird, Nineteen Hundred and Eighty Five
k tomu ještě: I´ll Give You a Ring, Maybe I´m Amazed,C moon,Soily,My Love,Live and Let Die (vč.orchestru),
jsou tam i dosud nevydané písně Let´s Love, All of you, závěr obstará Baby Face.
K Bluebird přišel i Howie Casey a Geoff Briton předvede i karate.
Občas spíše ruší tehdy namluvený komentář Wings (např. v písni Little Woman Love). Tento dokumentární film má jinou formu obrazu.
Zajímavost: i když druhé CD obsahje Country Dreamer i z One Hand Clapping, ve filmu One Hand Clapping Country Dreamer neni.
K tomu se přidalo několik archivních fotografií v přiložené brožuře, uveřejněných poprvé.
Reklamní letáček nás upozorňuje na brzké vydání dalších alb v kolekci Paul McCartney Archive Collection:
McCartney, McCartney II, Ram,Venus and Mars, Wings at the Speed of Sound, Wings Over America.
to se vrací kolibřík

makrelaman
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od makrelaman »

Tak som si ho zakúpil aj ja a neľutujem ani trochu. Krásne kvalitné prevedenie obalu a bukletu (tvrdý kartón) o obsahu ani nehovoriac! DVD trvá 1:24 a je nabité vzácnymi pokladmi. Po dlhšom čase som si album vypočul a stále je jeden z mojich favoritov v tvorbe Macca. Napriek všetkým výhradám je skvelé.
Možno niekomu môže rezonovať obohratosť notoricky známych hitov Jet-Band On The Run-Let Me Roll It, ale ako celok je to mňam-mňam. Čo mi na Paulovi trochu prekáža sú jeho umcaca-umcaca odrhovačky ako Mrs. Vandebilt, Man We Was Lonely a podobne. 2CD+DVD verziu odporúčam a teším sa na ďaľšie pochúťky z tejto edície.

paneul
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od paneul »

Paul.png
Paul.png (114.27 KiB) Zobrazeno 6538 x
Rozhovor s Paulem o albu Band On The Run - "Paul McCartney Band on the Run Anniversary"

http://www.youtube.com/watch?v=GPXg3zPOPNI
http://www.youtube.com/watch?v=sDTRxZRdpnI
http://www.youtube.com/watch?v=Fv7BkJu3Xak
Half of what I say is meaningless...

Odpovědět