Tug of war

diskusní fórum věnované osobě Paula McCartneyho
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Re: Tug of war

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Pokud se Tug of War opozdí, bude to jedině v pořádku a zcela jednoznačně v souladu s prvním vydáním :lol:

Tug Of War totiž vyšlo až na konci dubna 1982: již dříve avizovaná data vydání se několikrát odložila a uváděny byly podivné výmluvy (nesnáze s mixáží a obalem) – většinu lidí spíš napadlo, že Paul chce svou novinku načasovat tak, aby - pokud bude úspěšná - bodovala zhruba v období před Paulovými čtyřicátinami, což se vlastně povedlo... není lepší reklamy než gratulovat oslavenci a zmínit jeho čerstvý ultraúspěch na albovém kolbišti :wink:
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Jako bych to neříkal, opravdu to posunuli a tak to dopadlo jak předvídal OHNOTHIMAGEN a je to v souladu s prvním vydáním. Obě alba by se měli objevit na trhu 2.10.2015 (u nás si asi počkáme déle, než to dorazí do obchodů). Něco málo víme o bonusech, kromě dosud nezveřejněných filmových archívů k oběma albům se můžeme těšit na zbrusu nový mix písně Say Say Say (Spike Stent remix).
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Další zaručené informace už se objevily na www.musicserver.cz.

(Pro autorku článku Petru Hubáčkovou mám opravdu "slabost". Ta se totiž evidentně v hudbě, která zde zajímá nás, vůbec nevyzná, ale přesto o ní neustále nadšeně píše. Většinou ale pomotá, co se dá. :lol: Je to další ukázkový případ, jak se i v době, kdy - není-li pisatel se všemi skutečnostmi sám obeznámen - se všechno dá dohledat na internetu v x rozličných zdrojích, odvádí naprosto nedostatečná práce.)
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Tak den D je tady a nikde není k dostání. Sám jsem to zkontroloval. Ani deluxe verze alba (s DVD, na nedostupnost jsme si již zvykli, takže to mě nepřekvapuje), ale ani special editon (2CD). Snad se to časem zlepší a poslechneme si Tug of War ve formátu 2 CD.
to se vrací kolibřík
verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od verjan2 »

Právě jsem zakoupil speciální edici s remixovanou verzí a je to hrozné zklamání. Zvukově absolutní selhání. Nevím, proč tahle verze není spíš na deluxe edici s DVD a klasická edice není remasterovaná. Tohle McCartneyho managementu vůbec ale vůbec nevyšlo. Raději budu investovat do DELUXE edice. Sice je neskutečně drahá, ale za tu remasterovanou verzi se vyplatí. Toto mě tedy velmi zklamalo.
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Já se teda přiznám, že mě remix alba úplně uchvátil. Opravdu se mi to líbí.
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Remix je pro mě bohužel zklamání, a to hodně velké. Musím říct, že horší remix klasického alba jsem ještě neslyšel.
Všechny stopy byly kompresorem zbaveny dynamiky tak, že z nich zmizel úplně život. Typická ukázka "brickwall" masteringu. Navíc je celý mix tak strašně převýškovaný, že zejména dechové nástroje trhají uši.
Některé nástroje byly tak drasticky změněny ekvalizérem, že by jeden řekl, že se nejedná o původní nahrávku, ale o
"re-recording".
Např. moje oblíbená Wanderlust, piano je naprosto šíleně nabasované, když nastoupí bicí, kopák má paradoxně míň basů, než piano. Virbl zas jen výšky, je tak paradoxně tenčí, než ten z původního mixu z 80. let, a to jsou 80. léta proslulá svou navýškovanou "tenkou" produkcí.
Pro mě obrovské zklamání.
Původní mix zní údajně naprosto skvěle. Bohužel je ale dostupný jen jako bonus v drahé edici, jak již bylo zmíněno.
verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od verjan2 »

OHNOTHIMAGEN píše:Já se teda přiznám, že mě remix alba úplně uchvátil. Opravdu se mi to líbí.
Tak to zřejmě nemáš původní verzi dost naposlouchanou. Zkus to porovnat s remasterem z roku 1993 a budeš se divit, jak je ten remix zmršený.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

No tak teď nevím, jestli se nemám urazit :D

Spíš jsem hluchej jak pařez, to bude tím.
Mě ten remix prostě zaujal (podobně jako nový mix Say Say Say). Samozřejmě letošní remaster bych si rád poslechl.
verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od verjan2 »

OHNOTHIMAGEN píše:No tak teď nevím, jestli se nemám urazit :D

Spíš jsem hluchej jak pařez, to bude tím.
Mě ten remix prostě zaujal (podobně jako nový mix Say Say Say). Samozřejmě letošní remaster bych si rád poslechl.
Samozřejmě to není důvod se urážet :-)
Stačí si poslechnout remaster z 1993 a porovnat třeba smyčce anebo "prostředních 8" v The Pound Is Sinking. Ten nebetyčný rozdíl tě doslova nafackuje. A v novém remixu si navíc Paul tak trochu "slape na jazyk" a dost syčí - především ve výslovnosti T (např. v úvodním verši It's a TUG of war). Zkus to naposlouchat a uvidíš.
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Co psát v těchto dnech než o 2 CD Tug of War. Ano už ho mám doma a myslím, že změna kdy na prvním disku slyšíme remixované album a na druhém disku bonusy je docela přínosná. Už jen proto, že vydání z r.1993 mají všichni a tak je zajímavé slyšet jak si s remixem Paul, který osobně dohlížel na remix alba, poradil. V jednu chvíli jsem se bál, že druhý disk bude album neremixované, ale naštěstí je disk plný dosud nevydaných věcí. Ty změny zvuku nejsou natolik výrazné, abychom snad mohli psát o úplně jiném albu. Je ale paradoxní pravdou, že v písni The Pound is Singing šel orchestr George Martina hodně do pozadí. A proč paradoxní? Protože Paul na svém webu uvolil část filmového nahrávání z alba a jako první to byl ,,klip" : Paul McCartney:From the Archive-George Martin. Chvíli trvalo než Paul dal svolení dát to na ,,tvoutrubku" , další ,,klipové záběry" brzy následovaly. Vemte si tužku a pište si, mají názvy Paul McCartney : Tug of War (Deluxe edition DVD teaser) a Paul McCartney : From the Archive - The Collaborations. Další věci jako klipy Tug of War a Tug of War (2. verze klipu, méně známá- za účasti novinářů ve studiu) , Take it Away a Ebony and Ivory známe. Jen mě zajímá kam se ztratily videoklipy Here Today a Ebony and Ivory (solo version). A nyní k bonusovému disku- je skvělé, že kromě mnoho demo verzí písní k albu (hodně jich je i na yt albu Paul McCartney -Rude Studio Demos 1980-1981) obsahuje též singlové počiny co předtím na CD nevyšly : Ebony and Ivory (solo version), Rainclouds (to je ta slavná píseň co Paul nahrával v době Johnova zavraždění), a I´ll Give You a Ring (b strana singlu Take it Away). Je zde i nevydaná píseň Stop, You Don´t Know Where She Came From. Skladba s nápisem Something That Didn´t Happen je demo závěru písně The Pound is Sinking. Booklet je naprosto skvělý spousta černobílých fotek Paula většinou v bílém oblečení, Carl Perkins, Stevie Wonder i fotka Paula, bubeníka Stevea Gadda, George Martina a Dennyho Laine, dále fotka co zdobí singl Take it Away (kam asi zmizely fotky singlů Tug of War a Ebony and Ivory, asi budou jen na deluxe verzi, na 2 CD chybí jakákoliv fotka na které by byla Linda i když zpívá v téměř každé skladbě). Je zajímavé, že všichni se soustředí na dost těžko slyšitelné změny, ale na reálně očividné rozdíly jsem asi přišel jen já, jsou v bookletu u skladby What´s That You´re Doing? je v seznamu interpretů napsán Wonderlove : backing vocals a v textu písně přibylo ,, Do You know that I´m appraciating what you do to me ?" Když jsme u toho během nahrávání Get it vznikl smích Carla Perkinse, který ve skladbě zůstal, Perkins se smál jednomu Paulovu vtipu, bohužel vtip neuslyšíme ani v tomto vydání. Také mohli přidat speciální interview co vyšlo na audiokazetě (je na yt) s názvem Paul McCartney - Tug Of War promotional interview cassette, 1982. Nejvíc mě mrzí nezařazení videoklipů Here Today a Ebony and Ivory (solo). Přesto nově vydané Tug of War poslouchám už asi podvacáté a stále se snažím zjistit rozdíly oproti verzi z r.1993.
to se vrací kolibřík
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Zvukově je to pěkný, až na Ballroom Dancing, ten mix se mi moc nezdá. Spíš se divím fotkám, je jich málo, většinou jsou slavní zpěváci fotografováni samostatně, ale možná to byl úmysl, jen se tomu spíš divím.
Naposledy upravil(a) timothy dne čtv říj 29, 2015 11:41 pm, celkem upraveno 1 x.
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Zpěváci jsou fotografováni, fotografovány jsou zpěvačky.
Try to see it my way...
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Opraveno, děkuji j. babelovi za upozornění.
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Park píše:...Paul dal svolení dát to na ,,tvoutrubku" ...
OT: Nechci tu působit jako hnidopich, ale docela mi vadí, jak mnoho lidí používá pro YouTube český ekvivalent (výraz v uvozovkách v citaci), proto bych rád uvedl vysvětlení toho, z čeho vznikl název YouTube.
Nejsrozumitelnější vysvětlení (nevymyslel jsem ho já, pouze sestavil z faktů):
Tube: je americký (jak jinak?) hovorový termín pro televizi (něco, jako se u nás říká telka, bedna), protože již v dávných dobách používaly rané televizory obrazovky na principu podlouhlé katodové trubice (cathode-ray tube), což vlastně byla jedna z prvních CRT obrazovek. Proto se už tehdy vžil pro televizi a její obrazovku (přeneseně i pro TV vysílání = broadcasting) výraz "Tube".
Zájmeno "You" je zde použito ve formě zastaralého významu pro "yourself". YouTube je tedy ve významu něčeho jako "Yourself Broadcasting", což si už jistě každý sám přeloží.
K tomu dodám, že jsem již mnohokrát slyšel, a to i z úst poměrně vzdělaných a známých lidí, příšernou výslovnost jako "jů tab" namísto "jů tjůb".
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Dobrá, už nebudu překládat originální názvy jak radí Beaver, i mě se ten překlad (byť je to dle slovníku správně) nelíbí, ale asi proto, že se celkem na zdejším fóru chytnul, tak mě automaticky napadl tento překlad. Jinak ještě k Tug of War na DVD mi chybí Paulovo krátké televizní vyjádření z r.1980 o Johnově smrti a záběr ze studia kde je Paul s Fridou (ze skupiny ABBA) a Phil Collinsem natočený v době Tug of War. Ze skladeb ještě Paul mohl přidat tři skladby natočené během session Tug of War a to My Old Friend (duet s Carlem Perkinsem), Seems Like Old Times a Same Time Next Year, i když u poslední začal nahrávání během London Town, dokončil ji právě během Tugu, snad se jí dočkáme na remasteru London Town, kde se snad objeví i nádherná píseň Did We Met Somewhere Before ?
to se vrací kolibřík
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Beaver: (všem se omlouvám za OT) Díky moc, já jsem původ onoho YouTube neznal! České ekvivalenty (častěji jsem slyšel TyTrubko než TváTrubka) také nesnáším, připadají mi za každou cenu "děsně ftipné." :cry:
verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od verjan2 »

Beaver píše:
Park píše:...Paul dal svolení dát to na ,,tvoutrubku" ...
OT: Nechci tu působit jako hnidopich, ale docela mi vadí, jak mnoho lidí používá pro YouTube český ekvivalent (výraz v uvozovkách v citaci), proto bych rád uvedl vysvětlení toho, z čeho vznikl název YouTube.
Nejsrozumitelnější vysvětlení (nevymyslel jsem ho já, pouze sestavil z faktů):
Tube: je americký (jak jinak?) hovorový termín pro televizi (něco, jako se u nás říká telka, bedna), protože již v dávných dobách používaly rané televizory obrazovky na principu podlouhlé katodové trubice (cathode-ray tube), což vlastně byla jedna z prvních CRT obrazovek. Proto se už tehdy vžil pro televizi a její obrazovku (přeneseně i pro TV vysílání = broadcasting) výraz "Tube".
Zájmeno "You" je zde použito ve formě zastaralého významu pro "yourself". YouTube je tedy ve významu něčeho jako "Yourself Broadcasting", což si už jistě každý sám přeloží.
K tomu dodám, že jsem již mnohokrát slyšel, a to i z úst poměrně vzdělaných a známých lidí, příšernou výslovnost jako "jů tab" namísto "jů tjůb".
Copak "jů tab", ale když slyšíte, jak někteří vzdělaní to v TV vyslovují jako "jů ťup", to už je na palici.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

verjan2 i Vicino:

Mně osobně to třeba vůbec nevadí. Fráze "... na Trubce" (sloveso spojené se sledováním či stahováním) mi přijde dokonce velmi zdařilá, podobně jako když se říká Ksichtkniha.

Když mohou vznikat překlady vlastních jmen z češtiny do angličtiny (a to ne leckdy povedené - např. překlad názvů stanic pražského metra), proč by tomu nemohlo být naopak, že ano, čistě jen proto, ať je sranda.

Před lety mě velice zaujala recenze Radka Diestlera v Rock & Popu blahé paměti, kde formou dopisu adresovaného Jimmymu Pageovi hodnotil jednu kompilaci Led Zeppelin. Tuším, že to byly Early Days. Oslovil ho tam úplně kouzelně: Milý Kubíku Stránko.
Podobně pěkný je Jenda Hotovost.
Já jsem kupříkladu přeložil jméno jednoho hudebníka jako Jiří Vosátka. Víte, o koho jde?

(Taky off topic, pardon.)
Odpovědět