Driving Rain

diskusní fórum věnované osobě Paula McCartneyho
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Freedom nefreedom, je to možná sračka, ale jedna z těch lepších sraček. Prostě to táhne. Politický songy jsou vždycky trochu ošemetný. Máte pravdu, že teď už jí sotva někde vytáhne. Jinak souhlasím s Igo v tom, že já si taky spíš kupuju alby kvůli nějaký písničce(teda Chaos and Creation mě zajímalo celý, ale Fine Line byla jedna z písniček, která mě v tom ještě utvrdila). Nebo třeba Flaming pie. Z toho sem znal původně jenom Young Boy a taky kvůli tomu sem si tohle album koupil. A k tý jedný dobrý písničce se přidalo ještě min. 5 stejně dobrejch. A kdyby na ní byl nějak shit(jako že není), tak by to ty good songy stejně přebyly. Takže bych to album nevyhyzoval za žádnou cenu. Freedom je stejně poslední písnička na Driving rain, tak komu tam vadí tak ať si jí nepouští. :idea:
A stejně, Paulovi bych těch sraček odpustil třeba i půl alba, kdyby tam alespoň několik songů bylo jeho typickejch. Třeba Chaos and Creation in the back yard mi taky ze začátku přišlo jako ne moc povedený, ale teď jsem mnohým písniškám přišel na chuť a album jako celek vyznívá výborně a žádná z písniček mi tenhle obraz nezlikviduje i kdyby byla sebehorší.
A ještě k tomu Freedom-jako daleko větší průser mi přijdou některý Lennonovy songy na MMT, třeba jako I am the valrus nebo instrumentální Flying(nevím jestli i tohodle opusu pocházel prvotní impulz od J.L.). Tomuhle já říkám sračky, proti tomu je McCartney se svejma "silly political songs" slabej odvar. Nebo I want you (She's so heavy) na Abbey road...... ale alby to jsou stejně skvělý, takže i tohle zkousnu.......
Návštěvník

Zase jsem se zapoměl podepsat.
Anonymní Pepa
P.S. Neberte prosím předchozí příspěvek jako nějakou urážku Johna. Všech brouků si vážím stejně i když Paul je mi blíž. Ale rozhodně mi nejde přez srdce když někdo tvrdí, že by třeba kvůli podle mě ne moc špatný Freedom vyhazoval celý album :!:
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Tak nevim jestli se mám původnímu příspěvku smát nebo se rozčílit. Ale ještě nikdy jsem neslyšel nikoho, kdo by označil I Am The Walrus za průser. Ale dneska už se to dá asi léčit. Ta skladba je dost hudebně progresivní. Stejně tak jako I Want You. A jestli jí dneska nedokáže strávit, jen to dokazuje její kvalitu. Protistrana může namítat to samé, že stejné je to s Freedom. Ale přiznejme si, že I Want You je harmonicky "trochu" víc propracovanější.
A k tomu, že jsem prodal Driving Rain kvůli jedné skladbě. Nikdy jindy jsem to s jinou deskou neudělal. Protože na jiných mi žádná skladba nepřišla tak protivná jako tahle. Navíc k tomu přispělo i to, že mě moc nenadchla dobrá půlka toho alba. A za utržený peníz jsem si pořídil jiné Paulovo album, které se mi líbí víc. Co je na tom divnýho? Navíc mám tu desku v mp3. To mi stačí, abych se k ní mohl někdy vrátit. Z těch novějších mám radši Chaos..., Flaming Pie nebo i třeba Flowers In The Dirt. Flowers sice není úplně nejžhavější novinka... :)
luke_bunda
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luke_bunda »

che che, to označení Walruse zas horší sračku než Freedom mě taky rozesmálo :)). Upřímně řečeno, s drtivou většibnou písniček Beatles z druhý půlky 60. let se současná Paulova tvorba srovnávat fakt nedá... i poslední Paulovo album mi příjde dost slabý . po delší době jedno, co si nekoupim... (driving rain mám a neprodám :)) . Nevim, asi ty jeho poslední alba moc srovnávám se současnou britskou muzikou, která se mi zdá o dost lepší než např. poslední Maccův výtvor...
Návštěvník

:) To pro mě je zatim letošní no. 1 poslední album Oasis, to je perfektní... jinak slyšel jsem že Brian Wilson chystá nějaký vánoční album či co, nejsou nějaký podrobnosti?
Návštěvník

Jo jo. Naprostý souhlas. Mně stačí Driving Rain v mp3. Samozřejmě s umazanou Freedom :) Už dost na toto téma. Chaos And Creation je vynikající deska. Jen tak se neoposlouchá. Taky jsem myslel, že to bude pro mě letos jednička, ale pak jsem si koupil CD Leaders Of The Free World od manchesterských Elbow, které vydali letos v září a bylo to. Vřele doporučuji!!! Ale poslední Paulovka je samozřejmě taky super. Nemusim moc Follow Me, ale neni vyloženě blbá, takže kvůli ní bych to CD neprodal. To jen abyste si nemysleli, že vždy prodávám cd kvůli jedné písni, když mi nesedí. Já vlastně ani to poslední Paulovo cd nemám, protože je copy controlled a bohužel by mi nehrálo v jednom z mých přehrávačů. Takže EMI docílila toho, že si to cd nekoupím. Skvělá taktika. Piráti si to stejně vypálej a my, jedni z mála posledních, co si ještě kupovali cd si je díky této strategii přestanou taky kupovat. Ale to už je jiné téma...
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Ten poslední příspěvek je můj. Nějak se mi to odhlásilo...
luke_bunda
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Elbow? Hm, díky za tip, to si seženu...
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Mohu vypálit nebo dodat v mp3. Nádherná deska.
luke_bunda
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

ok,tak jestli dneska náhodou pujdeš do W, tak to vem :)
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

:D právě jsem se na to chtěl zeptat. Tak to vezmu. A je to.
luke_bunda
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

super! :)
Návštěvník

PAul nesklamal jako vždy udělal skvělou práci ikdyž na můj vkus je to trochu syrové.
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: Driving Rain

Příspěvek od Park »

Byly jen dva momenty abych tuto desku nezařadil mezi slabé a to videoklip Lonely road a skvělou píseň From a Lover to a Friend. Dnes chápu, že chyba byla že po Flaming Pie jsme čekali buď na něco většího nebo na větu ,, v nejlepším přestat".
Tak se mi to jevilo tehdy (jinak americký obal s autem je lepší než ten evropský).
Dobré písně Lonely road, From a Lover to a Friend, zajímavá She´s Given Up Talking, Driving Rain, Magic a Your Loving Flame. O Freedom psát radši nebudu, protože tato píseň posloužila těm co se chtěj do Paulova strefovat.
to se vrací kolibřík
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Tak tohle album považuju asi za nejhorší Paulovo album. Je to surrealistická moderna, dost se vymykající předchozím deskám a je hodně technické a digitalizované (obzvlášť ty fotky, třeba co říkáte Larry Kingovi ?) Lonely road je dobrá i klip, Paul se vydává na osamocenou cestu a píseň začíná basovou linkou. V té následují From A Lover To A Friend mám pocit, že Paulovi dochází dech a některé části nezazpívá tak jak na začátku, takže z této skladby se mi líbí název a ta harmonie. V She´s given up talking se mi líbí pomalu hrající kytara, zpěv je taky moc zajímavý, někdy jak po telefonu s těmi bicími, ten konec písně je taky zajímavej. Jen nevím jestli spolu ten text a hudba může nějak zrovna souviset, ale asi jo. Driving Rain se mi líbí na koncertě, hlavně ten konec, jinak text je výbornej a je to taková pohodová písnička, byla by zajímavější bez těch elektrických kytar. V I Do mám rád ten orchestr a bicí jak blesk z předcházející písně a taky ty zvony. Tiny Bubble má moc hezkej začátek a celá písnička má dobrej rytmus, zajímavá místa i text. It Must Have Been Magic je moc dobrej námět i hudba. Bohužel po těchto pár dobrých písničkách album sklouzává do nepochopitelných melodií i textů, takže mezi zbylé klady bych ještě započítal kytarové sólo v Your Way,suprovej křik v About You, krásný klavír v Heather, hudbu a především text se zpěvem Back In The Sunshine Again taková srdceryvné blues. Pak ještě klip k Your Loving Flame a ten rockovej nářez Rinse The Raindrops mám radši z Twin Freaks. Rychle dolisovanou Freedom mám rád, moc pěkná myšlenka, je ale moc ohraná. Z těch alb, kde zní Paul moderně, mám nejradši Press To Play, která je zároveň i jedna z nejlepších desek, zatímco tenhle Driving Rain je jen o technice, ne o naturalistických písničkách.
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Lonely road
Mám dotaz nevíte někdo jaké auto (značka,typ) je v klipu Lonely road ve kterém Paul jezdí-to červené ?
zde odkaz na klip: http://www.youtube.com/watch?v=qiLuWxwwESQ

a za druhé taky si myslíte, že určitou předlohou tohoto klipu (vč. rozhlasového infa)je slavný klip My Favourite Game od slavné švédské skupiny The Cardigans z jejich alba Gran Turismo z r.1998 ?
to se vrací kolibřík
leon66
Světová star
Světová star

Příspěvek od leon66 »

Pro mě jednoznačně jedna z nejlepších McCartneyho sólových věcí,poslouchám často a rád,líbí se mi všechno,hlavně Lonely road(ten Paulův řev!),nemusím jen Freedom(i když chápu,že vznikla jako reakce na 11.září),ale od toho mám tlačítko stop :D .
Obrázek
makrelaman
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od makrelaman »

Keď už tu bolo toľko sračkotvorby, snáď za túto cenu sa to ani neoplatí napaľovať:

http://www.dvdbest.sk/index.cfm?module= ... tID=152416
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Souhlas s Leonem66. Mezi nejlepší bych ji sice nedal, ale v první desítce mých oblíbených Paulových alb bude rozhodně.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Když nedávno zemřel David Bowie, pustil jsem si 2 DVD The Concert For New York City. Bowie sám zahájil tento koncert písní America (od Simona a Garfunkela) a následně se svou kapelou zahrál svůj největší hit Heroes (zahrál ho i ve filmu My děti ze stanice Zoo). Pak vystoupila celá série rockových zpěváků i zpěvaček, i nějací hostující herci a politici s krátkými prohlášeními. Paul celý koncert zorganizoval a režíroval ho a na samém konci i zahrál. To vše se odehrálo 20.10.2001 v New Yorku (Madison Square Garden). A znovu jsem zalitoval, že se na 2 DVD (a ani na 2 CD) nedostalo prostoru pro Paulovy skladby které zahrál z alba Driving Rain na tomto koncertu a to Lonely Road a From A Lover To A Friend. Snad to souviselo s tím, že během koncertu ještě nebylo album Driving Rain na trhu,ale nevím (Freedom se na nosičích koncertu objevila). I když koncert trval 5 hodin (na 2 DVD je 245 minut) pochybuji, že by to bylo kapacitou disků. Písni From A Lover To A Friend se podařilo dostat ze zkoušky onoho koncertu na Paulův BD The Love We Make. Nejedná se o koncertní verzi. Lonely Road takové štěstí neměla a dosud se verze z onoho koncertu nikde na nosičích neobjevila. Paul ale (pokud i sestavoval DVD a CD The Concert For NYC) vystřihl i beatle song od zpěvačky Macy Gray a to With a Little Help From My Friends a píseň Iris od skupiny Goo Goo Dolls. Údajně existuje i 2 VHS provedení koncertu v prodloužené verzi (296 minut), ale tu nemám a ani jsem ji neviděl, tak nevím zda ty songy tam jsou nebo ne. Jinak koncert se mi líbil a dodnes ho řadím mezi nejlepší koncerty co jsem viděl.
to se vrací kolibřík
Odpovědět