Driving Rain

diskusní fórum věnované osobě Paula McCartneyho
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Re: Driving Rain

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Parku, přestože s Tvým názorem na koncert vůbec nesouhlasím, brát Ti jej nebudu.

Pro mě byl "Koncert pro NYC" naprosto odstrašujícím zážitkem, tím spíš, že jsem jej celý sledoval v přímém přenosu na VH-1.
Nenávist, pomstychtivost, citové vydírání a výhružně proklamované vlastenectví (typicky americké) účinkujících nikoli hudebníků, ale hasičů, pozůstalých po obětech teroristického útoku a dalších (včetně Billyho Crystala) totálně pohřbily ideu celého koncertu.
Hudebně to byl mišmaš skvělých vystoupení skvělých (starých) umělců a vedle toho naprostého póvlu.
Paul byl hudebně OK, ale to jeho rádobycool hulákání na Claptona, aby zahrál sólo... no... Freedom byla tak falešná, že Paul pár dní po koncertě nahrávku studiově "doupravil" a natočil tam i nové sólo.

Koncertní album je sestřihané, jak to jen šlo. To je typické.

(U mě drtivě vede Koncert pro George.)
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Jsem rád, že respektuješ můj názor na koncert. Já dávám přednost spíše Concert for NYC před Concert for George, protože ty diváci (většinou policajti a hasiči) jsou v Concert for NYC mnohem odvázanější a tleskají a houpají se do rytmu jednotlivých skladeb, kdežto Concert for George má diváky mírně řečeno chladné. I když chápu, že tam se kvůli tribute asi moc nedalo řádit na parketech (ale vlastně Concert for NYC byl také Tribute). Možná je to i repertoárem, zatímco skvělé Georgovi písně v podání jeho spoluhráčů (vč. Ringa a Paula spolu) byly většinou akustické a klidné, tak v Concert for NYC převládal rockový repertoár. Možná to i trochu souvisí i osobními zážitky tehdejší doby.Ještě bych zmínil pozadí, zatímco Concert for NYC měl skvělé pozadí a dobře osvícené pódium na Concert For George je to zatemnělé s převládající červenou barvou. Já jsem tehdy to štěstí neměl vidět Concert for NYC live na VH 1, protože někdy v té době do té doby fungující kanál (od r.1998 kdy se dal do nabídky) u poskytovatele TV signálu přestal být v nabídce. Takže jsem se musel spokojit se záznamem na DVD a CD. Ty dvě písně vystřižené Paulovi skladby jsem shlédl na internetu. Nemohu nevzpomenout na včerejší zprávu a v téměř nesmyslně pojatém překladu názvu filmu Bláznivá střela 4, by mě zajímalo zda ten koncert na konci filmu byl či nebyl parodií na onen The Concert for NYC. Nyní dávám dohromady videomateriál k desce Driving rain neboť se mi podařilo kromě známých klipů (Lonely Road, From A Lover To A Friend, Your Loving Flame, Freedom) najít ještě nějaké kratičká videa z natáčení (Magic, She´s Given Up Talking). Pak sem hodím názvy i od koho jsou dodány na YT, neboť je jasné že pouhý název skladeb nestačí, aby bylo vidět jaká videa jsem měl na mysli. Dále musím zmínit obálku Driving Rain. V USA vyšlo album s jinou obálkou (jak Paul přeskakuje svůj vůz, téměř jistě je to pod dojmem klipu Lonely road), která mě připadá mnohem lepší než ta černobílá, sám jsem si to album (v US verzi) vzal do ruky a opravdu došlo k nápravě a Freedom je normálně napsaná na zadní straně jako poslední track. Bohužel tuto verzi jsem si tenkrát nekoupil a dodnes toho lituju. O tom přetočení kytary z koncertu od Erica na desce Driving Rain Paulem ve skladbě Freedom vím. Ještě se zmíním o vcelku dobrém koncertu Party at Palace (pro Alžbětu II. a její 50ti leté vlády) probíhající přibližně v té samé době, kde Paul též vystoupil a také tento koncert se mi líbil (ten naštěstí už TV vysílala). Rozhodně byl hudebně lépe pojat než ten k 60ti letému výročí.
to se vrací kolibřík
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Kdo si v pondělí 3.6. pustil dopoledne čt2 a shlédl letecký dokument Concorde, závod o rychlost zvuku 02 (tedy druhý díl)- byl odměněn krátkým záběrem Paula a jeho tehdejší ženy Heather procházejících se ve vestibulu letiště.
to se vrací kolibřík
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Občas se objeví zajímavé video jako např: Paul McCartney - "Driving Rain" (album in the studio). Kde za zvuků Lonely Road jsou raritní záběry z natáčení tohoto alba. Paul napsal Lonely Road v Indii, jak vzpomíná v knize od Du Noyera.
to se vrací kolibřík
Odpovědět