Back to the egg

diskusní fórum věnované osobě Paula McCartneyho
Odpovědět
Rigby
Manager
Manager
Kontaktovat uživatele:

Back to the egg

Příspěvek od Rigby » čtv bře 16, 2006 2:39 pm

V roce 1979 se na pultech obchodů objevilo další album, pod kterým byla podepsána skupina Wings. Autorem všech písní byl Paul McCartney, kromě jediné výjimky, a to skladby Again and again and again, kterou napsal Denny Laine a také si ji zazpíval. Touto deskou se také uzavřela kapitola 70. let a éra Wings.

Jako všechny McCartneyho desky ze 70. let, i tato mi splývá v jeden rozmazaný celek, ze kterého občas vyčnívá nějaký ten podařený kousek. Jaké kousky jste si na této desce oblíbili?

dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř » pát bře 17, 2006 9:36 am

neoblíbil jsem si nic. tohle album kolem mě jen tak prošumělo a vůbec nic mě na něm nezaujalo. zkrátka slabota!

Pollack
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pollack » pon kvě 22, 2006 8:44 pm

Myslím že tato deska je slabá.
Někdy mě něco na tomto albu zaujme, ale jinak slabota.
Možná bych mohl Getting closer, ale to je asi bohužel všechno.
Myslím že po Red Rose Speedway je to nejslabší album s Wings.

starshine
Nováček
Nováček

Re: Back to the egg

Příspěvek od starshine » ned kvě 18, 2008 12:11 pm

Pro mě je jasným favoritem Baby's Request. Getting Closer má být asi otevírací hit, ale je to jen něco , co si sice zapamatujete, ale mockrát se to slyšet nemusí. Souhlasím s tím, že je to jedna ze slabších desek. Red rose speedway je daleko podařenější a stímto kouskem bych ji vůbec nesrovnával.

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park » pát úno 20, 2009 5:50 pm

Nejrockovější album Wings až tak moc, že nebylo tak moc přijmuto. Dobré jsou Getting Closer, Again Again Again, Old Siam Sir,After Ball/Million Miles,Winter rose/Love Awake,Baby request a všechny bonusy Daytime Nightime Suffering, Wonderful Christmas, Rudolph the rosed Nosed regea. Rockestra Theme je oceňována ale já si ji řadím až po výše uvedenými.
to se vrací kolibřík

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt » čtv úno 03, 2011 9:38 pm

to je pravda, je tam víc rockových věcí než na předešlých albech, ale taky je fakt že¨až na Getting Closer mi nic moc v paměti neutkvělo. Akorát to, že podle videí z té doby, co jsou na youtube, Paul shodil mullet a připomíná už trochu zjev, s nímž se následně prošedivěl osmdesátými lety...

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy » sob lis 09, 2013 9:15 pm

Je tu prostě přerockováno, až se v tom člověk ztrácí a z neutuchající živosti se dostavuje únava. LP na mě působí dost rozpačitým dojmem. Red Rose Speedway, se kterou je tato deska v komentářích srovnávána, je o několik řádů lepší. K dobrým písním řadím Reception (i raritní verzi, kde si Paul nahrál vysílání ve slovenštině), Again, again, again (jedna z nejlepších na albu), Old Siam, Sir i Baby´s Request (vynikající klip). Taky After The Ball/Million Miles a Winter Rose/Love Awake, ze které navíc docela mrazí, jsou hodně povedené. U nich mě mrzí, že zde nejsou jednotlivě, ale jako medley. Getting Closer je dobrá, ale moc ukřičená. Za zmínku stojí Arrow Through Me s docela vydařeným klipem. Album jsem sehnal jako poslední z Paulových LP (navíc v japonské edici), do té doby mi pár nahrávek v LP formátu poskytl výběr od Amigy. Jedna z nejslabších desek Wings.
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park » úte dub 22, 2014 9:09 pm

Tak co jak se vám líbilo interview Marka Ebena v jeho pořadu Na plovárně s Laurencem Juberem (kytarista v poslední sestavě Wings, hrál na albu Back to the egg). Pořad jsem viděl na druhém programu ČT během Velikonoc 21.4.2014. Laurence Juber pěkně povídal, pěkně hrál na akustickou kytaru (I´m the Walrus, to je zážitek), usmíval se a bylo to velmi pohodové. Vyprávěl o Paulovi i Wings, ale mnoho nového jsme se nedozvěděli. Bohužel se nedostalo na záležitost konce existenci skupiny Wings. V neposlední řadě bylo fajn ho vidět, jak vlastně vypadá. Ebenovo interview s Laurence Juberem v ČR je vlastně další políček do tématu ČR a Beatles.
to se vrací kolibřík

j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel » stř dub 23, 2014 9:01 am

Snad jsi myslel příspěvek, že? :D
Try to see it my way...

leon66
Světová star
Světová star

Příspěvek od leon66 » čtv dub 24, 2014 11:40 am

Tak tak, čím více políčků, tím oblíbenější forum... :-D
Obrázek

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN » pát kvě 23, 2014 10:37 am

Až na obě "medley" a The Broadcast, které s oblibou přeskakuju (nebo se při poslechu snažím ignorovat), proti téhle desce vlastně nic nemám.
Mně náhodou tahle Paulova poloha sedí (nejvíc Getting Closer, So Glad to See You Here, Arrow Through Me, Rockestra Theme), a ani Laineův příspěvek není zas tak špatný.
Ideální by bylo z tohohle udělat maxi-EP (nebo minialbum).
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?

Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver » pon čer 02, 2014 11:20 am

Škoda, že Paul asi nevydá film z natáčení Rockestra. Ty pirátské kopie jsou na nic.

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park » pát pro 30, 2016 4:55 pm

Po několika měsících se Paul konečně objevil na videu. Jedná se o novou předělávku jeho písně Wonderful Christmastime, kde si kromě něj ve verzi a cappella zazpívá i celá řad hollywoodských hvězd např. Reese Whiterspoonová.
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN » pát pro 30, 2016 5:45 pm

A dost se to povedlo. Je to pěkné a vtipné, originál ničím neurážející.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?

Odpovědět