Flowers in the dirt

diskusní fórum věnované osobě Paula McCartneyho
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Flowers in the dirt

Příspěvek od timothy »

Jak se vám líbí tohle album ? Toto album patří k vrcholům Paulovy tvorby,
po kterém následovalo velice úspěšné turné. Dobrý je i film Put it there, které je dokumentem o tomto albu. Bylo natočeno neobvyklé množství videoklipů. Na albu spolupracoval Elvis Costello. Mezi mé oblíbené patří: My brave face, Rough ride, Put it there, Figure of Eight, Flying to my home,
The day is done (kde zpívá i název alba), This one, Don't be careless love. :D

alladik
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od alladik »

Tohle album je fakt prima a minimálně půlka písniček z něj je prvotřídní. Pro Paula to znamenalo další návrat do formy, navíc umocněný koncertováním.

j.babel
Světová star
Světová star

Re: Flowers in the dirt

Příspěvek od j.babel »

V podstatě souhlasím - tato doba je pro McCartneyho tvorbu zlomová. Ze záplavy tvorby, kdy vítězila kvantita nad kvalitou, najednou vylézají kompaktní dílka, která konečně zaujmou celá a posluchač nemusí čekat na jeden dva tři hity.
Toto album ještě není dokonalé, ale naznačuje směr. Na dalších deskách pak McCartney tento trend naštěstí jen potvrdil. Ale o tom zase jinde :wink:
Try to see it my way...

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Tak tohle album je vedle Flaming Pie můj favorit z Paulových alb.
Každá píseň je dobrá, My brave face, This one, Put it there atd. nemá cenu je tu rozepisovat. Snad jen takové jako jsou Motor of love nebo How many people by mohli být pryč a nahrazeny jinými perly z té doby např. I love this house či Christmas pop nebo b stranami singlů jako The Firt stone nebo I wanna cry. Líbí se mi Firgure of Eight víc živě z turné 89.
Co se týká Ou est le Soleil zpočátku si mě nezískalo, ale klip povýšil tuto píseň.
odkaz na tento diskutabilní klip http://www.youtube.com/watch?v=DR9Q3MHHiPA.
Na DVD McCartney Years jsou ty animované ukázky tohoto klipu v menu.
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Dle mého soudu nesnesitelně přeceňované album, z něhož polovinu považuji za vynikající a druhou za otřesnou.
Ty výborné jsou: My Brave Face, Rough Ride, Distractions, Figure of Eight, Put It There a This One.
Silně mě zarmoutilo nezahrnutí béček singlů na toto album, protože - jak zmínil Park - The First Stone a I Wanna Cry jsou opravdové perly.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?

j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Tak je to vzato trochu z jiného úhlu pohledu, já jsem se snažil zařadit to do kontextu svého pohledu na McCartneyho tvorbu, ale s výběrem písní vlastně souhlasím.
Try to see it my way...

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Rád bych řekl, že tohle album mám též na LP, je to ruské (přesněji tehdy ještě sovětské) vydání Melodie, u níž vyšlo i předchozí album. Zadní strana oranžová a ta se liší se od vydání co jsem viděl v knihovně na Slovensku. :D
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Čekání na Paulův koncert si krátím posloucháním desek a sledováním jeho dokumentů. A čím častěji poslouchám Flowers in the Dirt tím ho mám radši. My Brave Face je jasná, nejvíce známá, nejlépe umístěná v žebříčcích hitparád, prostě no.1, klip patří k známějším. Nejvíc se mi líbí Figure of Eight. Dojemný je pohřební marš v That Day Is Done (zazní tam i název alba). Z bonusových songů mám rád Flying to My Home,škoda že k ní neexistuje žádný klip. Za zmínku stojí hodinový dokumentární film z making of Flowers in the Dirt s názvem Put It There (který vyšel nejdřív na VHS a později i na DVD s bonusovou Fool on the Hill). Mám obě vydání. V dokumentu hlavně zazní písně z Flowers in the Dirt a něco i z alba Choba b CCCP. Elvis Costello se v dokumentu také mihne. Kéž by každý dokumentární film z dělání deskek vypadal od Paula podobně. Pro představu je tu seznam videí co jsem našel (dávám jen názvy) na YT. V závorce uvádím bližší určení textu pod videem, pokud název je moc obecný a nedostačující. Nejsou to klipy k písním, jen části z toho dokumentu. Myslím, že tento dokument je přehlížen a to si snad nezaslouží, muzikanti se evidentně hodně baví.
Paul McCartney - C Moon & My Brave Face - 1989 - The Making Of Flowers In The Dirt - PBS Special
Paul McCartney - Rough Ride - 1989 - The Making Of Flowers In The Dirt - PBS Special
Paul McCartney - Figure Of Eight (From the "Put It There" film, 1989)
Paul McCartney - Things We Said Today / I Saw Her Standing There ("Put It There" Documentary)
Paul McCartney - The Long And Winding Road - 1989 - The Making Of Flowers In The Dirt - PBS Special
Paul McCartney - How Many People (I made this video of one of my favourite songs taken from his Flowers in the Dirt album of 1989)
Paul McCartney - That Day Is Done -- 1989 - The Making Of Flowers In The Dirt - PBS Special
Paul McCartney - This One (1989) Session
Paul Mccartney (Put it there) - Put it there.mp4
Paul McCartney - Just Because [HD] Rehearsals
Paul McCArtney - Summertime [HD] Rehearsals
Paul McCartney - Lucille [HD] Rehearsals
PaulMcCartney HD - Ain´t That a Shame
Distractions - Paul McCartney
Paul McCartney - Party Party (from 'Put It There')
Paul McCartney Let It Be Closing Credits 1989 The Making Of Flowers In The Dirt PBS Special
Paul McCartney - Fool On The Hill Live (This is a bonus live clip from the "Put It There" DVD of Paul performing Fool On The Hill with his band)
to se vrací kolibřík

verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od verjan2 »

Tak na 24. března bylo ohlášeno vydání FITD v rámci Archive Collection remasterů. Prakticky hned po zveřejnění tracklistu se rozpoutala obrovská diskuse (zejména zde a zde a také na oficiálním webu zaměřeném na super deluxe edice zde) ohledně (ne)zařazení B-sides a dříve nevydaných tracků na fyzický disk. Je v nabídce pouze jako download, a to jen v deluxe verzi.
Je to obrovská škoda tím spíš, že místo toho deluxe verze obsahuje na třetím disku stejné skladby jako na disku 2 (vzniklé spoluprací s Elvisem Costello) ale jako jiné demo verze.
Doufejme tedy, že to nakonec v této podobě nevyjde. Mají na to ještě 4 měsíce.

SPECIAL EDITION

Disc: 1
1. My Brave Face (2017 Remaster)
2. Rough Ride (2017 Remaster)
3. You Want Her Too (2017 Remaster)
4. Distractions (2017 Remaster)
5. We Got Married (2017 Remaster)
6. Put It There (2017 Remaster)
7. Figure Of Eight (2017 Remaster)
8. This One (2017 Remaster)
9. Don t Be Careless Love (2017 Remaster)
10. That Day Is Done (2017 Remaster)
11. How Many People (2017 Remaster)
12. Motor Of Love (2017 Remaster)
13. Où Est Le Soleil? (2017 Remaster)

Disc: 2
1. The Lovers That Never Were (Original Demo)
2. Tommy's Coming Home (Original Demo)
3. Twenty Fine Fingers (Original Demo)
4. So Like Candy (Original Demo)
5. You Want Her Too (Original Demo)
6. That Day Is Done (Original Demo)
7. Don't Be Careless Love (Original Demo)
8. My Brave Face (Original Demo)
9. Playboy To A Man (Original Demo)

DELUXE EDITION

DISC 3 (Plus HD audio download):
1. The Lovers That Never Were (1988 Demo)
2. Tommy’s Coming Home (1988 Demo)
3. Twenty Fine Fingers (1988 Demo)
4. So Like Candy (1988 Demo)
5. You Want Her Too (1988 Demo)
6. That Day Is Done (1988 Demo)
7. Don’t Be Careless Love (1988 Demo)
8. My Brave Face (1988 Demo)
9. Playboy To A Man (1988 Demo)

DVD
Music Videos:
1. My Brave Face
2. My Brave Face (Version 2)
3. This One (Version 1)
4. This One (Version 2)
5. Figure Of Eight
6. Party Party
7. Où Est Le Soleil?
8. Put It There
9. Distractions
10. We Got Married

Creating Flowers in the Dirt:
1. Paul And Elvis
2. Buds In The Studio
3. The Making Of ‘This One’
(The Dean Chamberlain One)

Put it There:
1. Put It There Documentary

DOWNLOAD ONLY:
Original B-sides, remixes and single edits:
1. Back On My Feet
2. Flying To My Home
3. The First Stone
4. Good Sign
5. This One (Club Lovejoys Mix)
6. Figure Of Eight (12” Bob Clearmountain Mix)
7. Loveliest Thing
8. Où Est Le Soleil? (12” Mix)
9. Où Est Le Soleil? (Tub Dub Mix)
10. Où Est Le Soleil? (7” Mix)
11. Où Est Le Soleil? (Instrumental)
12. Party Party (Original Mix)
13. Party Party (Club Mix)

Cassette demos:
1. I Don’t Want To Confess
2. Shallow Grave
3. Mistress And Maid
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."

verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od verjan2 »

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Tak petici jsem podepsal. Je to zklamání, že tak skvělý songy jako The First Stone a Good Sign a hlavně Flying To My Home by nebyly součástí reedice Flowers in the Dirt, když by tam (na druhý disk) logicky patřily. Vzpomněl jsem si na pár songů, které spadají do období Flowers, ale na ty se asi vůbec nedostane např. I Wanna Cry, I Love This House, Ferry Cross the Mersey, Return to Pepperland, PS Love Me Do a vůbec celý disk co byl v r. 1989 součástí Japonské verze alba. Oproti zklamání bonusového hudebního disku mám radost, že se na bonusové DVD dostaly opravdu všechny videoklipy pořízené k albu Flowers in the Dirt vč. obou verzí My Brave Face, dvou verzí This One, Figure of Eight, Oue Le Soleil a We Got Married a samozřejmě Put it There vč. stejnojmenného dokumentu, který před časem vyšel na DVD, bohužel i toto deluxe bude asi jen pro zahraniční trh a nám nezbude než si pořídit 2CD verzi a všechny vynechané bonusové skladby si dát sami dohromady na CD. Na Vánoce jsem dostal jako předkrm kolekci alb Elvise Costella (od r.1989-1996) a tak si poslouchám nějaké společné písně Paula a Elvise, které teprve vyjdou na Flowers (v písni a klipu Veronica se hned na začátku zpívá ,, pretty little head", pak jsou i nějaké další např. Pads, Paws and Claws, So Like Candy, Playboy to a Man, Shallow Grave- škoda že v kolekci Elvis Costello Original Album Series chybí největší hit Elvise Costella z filmu Notting Hill a to song a klip She).
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Ad Declan:
She tam z logiky věci být nemůže; Notting Hill je z roku 1999 a jak uvádíš, kolekce zahrnuje dosky za období do roku 1996. Navíc politika "Original Album Series" prezentuje v drtivé většině alba s původními tracklisty, tedy bez jakýchkoli bonusů.
She je ale standardně na soundtracku k filmu a Elvis ji má třeba na 2CD Very Best (taky mimochodem z roku 1999). (Jinak on ani originál té písničky od Aznavoura není vůbec k zahození.)

Jo, skladby z japonské verze Flowers by měly být zařazeny. Třeba I Wanna Cry je přece skvělá věc.
Když už chci vydat pořádný box, tak ho vydám opravdu nabušený tak, že si z toho všichni sednou na.
Takhle je to i přes veškeré jinde jinak nezahrnuté věci přece jen - i když to je silné slovo - no prostě odfláknuté.

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Jo s tím She máš pravdu. I s tím, že na Original Album Series bonusy nejsou (mám zatím v této edici CD boxy od Madonny, The Pretenders, The Corrs a Elvis Costello).
to se vrací kolibřík

verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od verjan2 »

Park píše:... bohužel i toto deluxe bude asi jen pro zahraniční trh a nám nezbude než si pořídit 2CD verzi a všechny vynechané bonusové skladby si dát sami dohromady na CD.
To si nemyslím. Dosud byly všechny deluxe verze u nás k dostání. A pokud ne v kamenných obchodech, tak na českých eshopech zcela jistě.

verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od verjan2 »

OHNOTHIMAGEN píše:Jo, skladby z japonské verze Flowers by měly být zařazeny. Třeba I Wanna Cry je přece skvělá věc.
Když už chci vydat pořádný box, tak ho vydám opravdu nabušený tak, že si z toho všichni sednou na.
Takhle je to i přes veškeré jinde jinak nezahrnuté věci přece jen - i když to je silné slovo - no prostě odfláknuté.
I Wanna Cry bohužel nikdy oficiálně nevyšlo, ani na japonské verzi.
A myslím si, že odfláknuté je v tomto případě hodně slabé slovo. Už poslední dvě alba z Archive Collection byla odfláknutá: na Pipes Of Peace chyběla výborná věc Simple As That, zastoupena jen demem a přitom na remasteru z roku 1993 byla; no a Tug Of War bylo zmršené novým remixem.
Tak snad pokračování tohohle katalogu nebude mít sestupnou tendenci.

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Tak s I Wanna Cry jsem se v případě japonské verze Flowers unáhlil.
Ale není pravda, že oficiálně nevyšla - byla na CD singlu This One.
http://jpgr.co.uk/r6223.html

verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od verjan2 »

OHNOTHIMAGEN píše:Tak s I Wanna Cry jsem se v případě japonské verze Flowers unáhlil.
Ale není pravda, že oficiálně nevyšla - byla na CD singlu This One.
http://jpgr.co.uk/r6223.html
Ano, i já se nechal unáhlit. Sám vlastním 12-ti palcové SP.

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

No, a petice byla k ničemu. Flowers vyjdou zmršené.

verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od verjan2 »

Tak dnes Kytičky vyšly, ale pro mě jsou tedy hodně zvadlé a pošpiněné. Raději i nadále zůstanu u remasterované verze z roku 1993.

Je vidět, že hudební marketing zcela evidentně kašle na názor svého zákazníka.

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

,,Tak dnes Kytičky vyšly". Vážně ? Ať jsem dnes prohledal mnoho kamenných obchodů s CD (v Praze), v žádném obchodě album nemají. A že jsem se prohnal, úplně zpocený. To by mě zajímalo jak se k nim verjan2 dostal. No asi to bude ještě pár dní trvat, možná po víkendu dostanou obchody várku nových alb, mezi nimi i Flowers in the Dirt. V každém případě budu denně hlídat shopy, dokud ho nebudu fyzicky držet v ruce. Teprve pak napíšu recenzi, vč. toho co chybí a co si sami musíme sestavit. Zmršené vydání - souhlasím, ale to mi nebrání si pořídit nejnovější Paulův počin a co chybí si doplním, hodně se těším na ty demáče s Elvisem Costellem. Mimochodem Paul se k vydání i výjimečně vyjádřil (což v edici Archive Collection moc nečiní) něco ve smyslu, že poslouchal po letech ty dema, poslal je Elvisovi Costellovi a řekli si, že je nejvyšší čas to vydat. Ono je toho i trochu víc např. Paul na internetových dotazech, zodpověděl jak vznikla skladba Distractions a umístil na web demo k písni This One.
to se vrací kolibřík

Odpovědět