Koncerty

diskusní fórum věnované osobě Paula McCartneyho
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Koncerty

Příspěvek od Park »

Mnohé koncerty Paula jsou známé a také vydané.
Zkuste seřadit koncerty tak aby odpovídaly vašemu zájmu o nejlepší koncert.
Nemusí to být reálný. Jen si představte, že jste dostal naráz lístky na všechny Paulovi koncerty
a musíte si vybrat jen jeden. (vč. jen jedno vystoupení v rámci turné). Napiště tedy, které koncerty považujete za nejlepší.
Chronologie turné je jasná:
Wings-1972/1973 (univerzity)
Wings-1976 (Rockshow, na CD Wings over America)
Wings-1979 (poslední turné Wings)
Paul-1989 (Get Back, na CD Tripping the live fantastic,celosvětové)
Paul-1993 (na CD Paul is Live)
Paul-2002 (Back in the US)
Paul-2003 (Back in the world,Moskva)
Paul-2004 (Praha, Glastonbury, Peterburg)
Paul-2005 (The space within us)

Kdybych si měl vybrat já tak moji favorité by byly
1.1989 (kvůli atmosféře, záznamu, Lindě, tracklistu)
2.2004-Praha (samozřejmě)
3.1976 (kdo slyšel Wings over america, musí mi dát za pravdu)
4.1993
5.2002
6.1979
7.2003
8.1972/1973
9.2005
to se vrací kolibřík
leon66
Světová star
Světová star

Re: Koncerty

Příspěvek od leon66 »

Moji favorité:
1) Praha 2004
2) Rockshow(dvd)
3) Paul is live
4) Get back
5) Back in the US
6) Ostaní bez pořadí
Obrázek
Sadie
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od Sadie »

Chystáte se někdo na některý Paulův prosincový evropský koncert?
http://www.soldouteventtickets.com/list ... mc-cartney
leon66
Světová star
Světová star

Příspěvek od leon66 »

Já teda asi ne.Zažil jsem Prahu,byla super,a kdyby hrál u nás,určitě bych šel,ale takhle-ne.
Obrázek
Paulie
Nováček
Nováček

Příspěvek od Paulie »

Nevíte tu někdo jestli Paul bude v budoucnu zase v Praze?
Monthy1990
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od Monthy1990 »

křišťálová koule mlčí...
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Konečně se mnozí z nás dočkali a na netu se pod názvy Paul McCartney - 04 Summer Tour Pre Show - St. Petersburg Russia (unreleased) - Part 1 of 2 a Paul McCartney - 04 Summer Tour Pre Show - St. Petersburg Russia (unreleased) - Part 2 of 2 objevil filmový záznam z pre-show Paula McCartneyho z r.2004 i když se jedná o záznam z před představení ze St. Petersburgu můžeme si dokompletovat pražský záznam neboť pre-show byla stejná. Hodně jsem ten záznam sháněl, abych si potvrdil či vyvrátil, jaké skladby z pre-show zazněly a k tomu navíc je to v kompletním filmovém záznamu a velmi kvalitním :D
to se vrací kolibřík
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Našel jsem ještě jeden preshow a to z turné Up and Coming Tour pod názvy 01.-Preshow 1 of 4 - Paul McCartney [ Up and Coming Tour Live At The Foro Sol, Mexico ], 02.-Preshow 2 of 4 - Paul McCartney [ Up and Coming Tour Live At The Foro Sol, Mexico ], 03.-Preshow 3 of 4 - Paul McCartney [ Up and Coming Tour Live At The Foro Sol, Mexico ], 04.-Preshow 4 of 4 - Paul McCartney [ Up and Coming Tour Live At The Foro Sol, Mexico ] tedy rozložené na 4 části, během čekání na Paulův koncert jsou na pódiu plátna po levé a pravé straně na kterých běží různé Paulovi fotky a krátká videa, během níž jsou pouštěny skladby tentokrát v nemixované podobě, což mrzí např. v Temporary Secretary. Jsou pouštěny tyto skladby My Love (instrumentální podoba), Goodnight Tonight (ve více disco verzi), Temporary Secretary (asi v očekávání na reedici alba McCartney II v r.2011), Coming Up, Silly Love Songs, Say Say Say, Ob-La-Di, Ob-La-Da, Get Back (zpívá někdo jiný), Getting Better, I Want To Hold Your Hand (zpívá někdo jiný), You Can´t Do That (zpívá někdo jiný- ženský hlas), A Hard Day´s Night (zpívá někdo jiný), The End (zpívá někdo jiný). DJ Chris Homes vycházel z těchto nahrávek a lze je najít v neupravené podobě především těch písní co nazpívali jiní, tedy covery, pod názvem The Beatles Remixes (Paul McCartney Pre-Concert Setlist) By Dj Chris Holmes. Mně se líbí to čekání fanoušků než se objeví hlavní hvězda, je to takové napínavé a připomíná mi to čekání v kině. Osobně se mi víc líbilo preshow 04, asi proto že tam byly ty ostatní tancující lidi, kdežto zde jsou jen plátna.
to se vrací kolibřík
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Dnes jsem zakoupil DVD Rockshow a mohu jen doporučit. Ti co upředňostňují Paulovu sólovou tvorbu resp. tvorbu Wings budou nanejvýš spokojeni. Fanoušci dlouhá léta prosily o vydání filmu na DVD. Nyní se tak stalo a kromě DVD vyšel film i na Blu-Ray. První zmínka o plánovaném vydání pochází již z minulého roku, kdy Paul vydal Kisses On the Botoom a zvěčnil se na Hollywoodský chodník slávy, reportáže o těchto událostech se dostali i do zpráv našich tv stanic. Tehdy poprvé se říkalo, že si Paul oslaví svou sedmdestáku vydáním DVD Rockshow. Pravda trvalo to rok, ale hlavně, že se tak vůbec stalo a že nemusím psát něco ve smyslu jako v dokumentu o Vlastu Burianovi Portét krále komiků ,,naposledy ho zachytila filmová kamera při veřejných oslavách svých sedmdesátin" a protože je slaví již zítra, mohu napsat Paule blahopřeji k 71. narozeninám. Nyní zpátky k Rockshow. Disk se nachází v knížičce, což připomíná DVD Live Kisses. Obálka je černomodrá s nadpisem Paul McCartney and Wings Rockshow s podtitulem či spíše nadtitulem In Concert. On Film. At Last. Je správné, že obal zůstal stejný jako videokazeta z r.1981. Samotný booklet má 40 stran. Uvnitř najdeme černobílé i barvené fotografie, plakáty, výstřižky z novin a dlouhé povídání o dosavadních vydáních koncertu vč. 3 LP z r. 1976, kino 1980, video Betamax 1981 a samozřejmě letošní nové vydání na DVD a Blu-ray. Co je přínosem? Zaprvé skladby, které byly z videokazety 1981 vystřiženy a zde je nalezneme Blackbird, Call Me Back Again, Picasso´s Last Words, Lady Madonna, The Long and Winding Road, My Love a Richard Cory. Zadruhé desetiminutový filmový dokumentární bonus A Very Lovely Party, kde jsou záběry ze zákulisí koncertů, z venkovské stáje a především návštěvy Eltona Johna a Ringa v zákulisí koncertu, tyto záběry s Ringem jsou delší než jsme dosud viděli v televizním klipu Band on the Run. Ringo se též objeví v dokumentárním bonusu na scéně samotného koncertu a předá Paulovi kytici. Zbytek dokumentu tvoří komentáře návštěvníků koncertu, škoda že nejsou k dispozici žádné ani anglické titulky. Za třetí co koncert přináší je skvělý obraz i zvuk. Obraz zpočátku v prvních sekundách nebyl moc kvalitní během písně Venus and Mars, ale s nástupem písně Rockshow se obraz zostřil a černá byla skutečně černá, bez mlhových čar a škrábanců, je do dobrý ryze rockový koncert. Osvětlení obstarávají jen barevné reflektory, ale to stačí, tehdy ještě nebylo moc technických vychytávek. Nejlepší je začátek kdy Paul hraje na basu, Denny hraje na dvoukrkovou kytaru a Linda na klávesy. Paul občas zajde hrát na klavír či elektrické klávesy. Pěkná je intimní scénka akustického setu, kdy se hráči sednou na židle vedle sebe a hrají na akustické kytary. Pro rockově založené je asi nejlepší píseň Magneto and Titanium Men, během níž se na pódiu rozvine plakát z komiksu. Denny dostal skvělou příležitost při Go Now za skvělého i hereckého projevu Paula a Lindy a Denny se též postaral o dobrou uniformu během svého bubnování při Let ´Em In a na konci koncertu předved i stojku, prostě si to užíval stejně jako Paul s Lindou. Linda uvedla píseň Live and Let Die a divoce skákala, tleskala, zpívala a zdvihala ruce při Magneto and Titanium Man, o této písni je v bookletu úsměvná historka. Ostatní hráči vč. saxofonistů se víceméně v kameře jen mihnou, i když je Paul jmenuje. Paul zmínil LP Speed of Sound za hlasitých ovací publikem. Právě repertoár z posledních 3 desek Wings tvořil hlavní část koncertu. Koncert se z větší části točil v Seattleu ve Washingtonu, kam se vešlo 67 000 fanoušků, tedy víc než na Shea Stadiu při koncertu Beatles. Někteří v recenzích si stěžují na špatný zvuk ve srovnání s videokazetou z r.1981, mě zvuk, který je k dispozici ve třech provedeních připadal normální. Čeho si na DVD vážím je, že přináší všechny skladby z koncertu. Na šedé informační nálepce je napsáno Full-Length Film Avaible For The First Time. Filmed On the Wings Over America Tour. Includes the Classic Hits Live and Let Die, Band Ont The Run, Let ´Em ´In, Listen To What The Man Said, Silly Love Songs. Jediné čeho můžem litovat, je že se v ČR neobjevila deluxe verze s dokumentem Wings Over the World, audizáznamem z Cow Palace a remasterovaným albem Wings over America, což nemusíme litovat, mnozí z nás ještě mají 2CD verzi a stejně na ni žádné bonusy nejsou. Všimněte si, že skladby od Beatles jsou podepsány McCartney/Lennon stejné to je na 2CD Wings Over America z 80.let
to se vrací kolibřík
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Tak jsem byl rozhodnut, že se praštím přes kreditní kartu a koupím za téměř tisícovku BD. Naštěstí ale u nás jeden Bontonland zrušili a druhý má neustále zamčíno. A proč naštěstí? Protože shodou okolností jsem měl možnost si přehrát DVD verzi a to, jak se o projektu píše, že je vše kompletně zrestaurované, bohužel nemohu potvrdit. Pokud je opravdu originálem film 35 mm, tak je to tedy bída! Jak asi musí vypadat obraz na BD, když i na DVD je rozpitý a neostrý?
Pravda, projekt obsahuje tři zvukové stopy, ale ani na jedné jsem se nedočkal tak detailních vokálů, jak je znám ze starých vydání z VHS či LD kopií, případně z dokumentu Wings Over The World. Testoval jsem píseň Go Now, kde Paul s Lindou v doprovodných vokálech nádherně ladí a především jsou slyšet, bohužel jenom na oněch starých záznamech. Na současných mixech jsou však značně potlačeny. Vokály mi připomínají (tedy, pokud jsou slyšet) zvuk písně Wild Life ze stejnojmenného alba, ale i dalších písních, kde zpívá Linda s Paulem. Možná právě to, že jsou potlačeny, je nyní předmětem kritiky a toto je zřejmě míněno oním špatným zvukem, který ani v jiných ohledech není závratný. A tak nyní silně váhám, mám-li si BD koupit, tedy pokud ho vůbec seženu.
Ale abych jen nehaněl, musím s povděkem prohlásit, že jsem byl rád, když jsem poprvé viděl záznamy původně vystřižených písní, z nichž pro mě je pohlazením Call Me Back Again, která byla kdysi jednou z mých nejoblíbenějších, vedle Maybe I'm Amazed (mám rád Paulovy podobné vyřvávačky). Také Lady Madonna i další navrácené písně příjemně oživily tento koncert.
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

DVD Rockshow už mám doma, kde na mě vesele vykukuje z poličky, ale ještě jsem ho neviděl. BD si asi kupovat nebudu, proč taky. Pár písní z Rockshow, např. Lady Madonna, jsem už viděl na DVD McCartney Years :D
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Je zajímavé, přečíst si na Amazonu uživatelské recenze. Především ty, které se zmiňují o mnoha rušivých výpadcích basů (nejmarkantněji na 'You Gave me Th Answer' a 'Magneto & Titanium Man'), což je hodnoceno jako průšvih a údiv nad tím, jak něco takového se může dostat k zákazníkům. Údajně to tak není na všech discích, musím pověřit známého, aby DVD detailně otestoval.
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Park píše:Jediné čeho můžem litovat, je že se v ČR neobjevila deluxe verze s dokumentem Wings Over the World, audizáznamem z Cow Palace a remasterovaným albem Wings over America...
Uvedl bych na správnou míru informaci o vydání deluxe verze: Rockshow nevyšla v deluxe provedení, jedná se o vydání boxu Wings Over America (sada CD), jež obsahuje obrazové publikace a onen bonusový DVD s filmem Wings Over The World. Na těchto videích http://www.youtube.com/watch?v=j1pIc6hEuiI http://www.youtube.com/watch?v=hVjE9WTHYrc je vidět vše, co vydání obsahuje.
Samotný zmiňovaný dokument lze vidět zde http://www.youtube.com/watch?v=8VghN-j4wCw v kopii, kterou odvysílala BBC letos v květnu a červnu - je to jediná verze s ucházejícím obrazem a dobrým stereo zvukem. Navíc k ní pasují titulky, které mám již v českém překladu k dispozici (kromě překladů písní), pokud by měl někdo zájem. Jiná dostupná videa jsou staré záznamy, které jsou s reklamami a navíc zkrácené.
Také musím opravit své rozhodnutí o tom, že zřejmě BD kupovat nebudu. Měl jsem ale možnost BD v rychlosti vidět a porovnat s DVD a pokud jde o obraz, je tam dost propastný rozdíl mezi jím a DVD verzí. A tak mám již BD objednán.
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Teď i já zjistil, že Rockshow vyšel samostatně a není součástí deluxe vydání Wings Over America. Ten audiozáznam z Cow Palace v délce půl hodiny jsem našel pod názvem Wings Over San Francisco. Také se mi podařilo najít rozhlasové kratičké interview s Paulem a lidmi z tehdejšího československého rozhlasu z r. 1992 pod názvem Paul McCartney Pozvání do Prahy (1992), kde Paul předběžně slibuje, že přijede do ,,czechoslovakia". Pravděpodobně měl na mysli koncert v následném turné s názvem The New World Tour v r. 1993, tehdy se tak nestalo a lidi z ČR si museli zajet za humna do Vídně. Nevím, ale myslím, že ti co Paula chtěli vidět z ČSSR živě, měli možnost již v lednu 1990 (4.12.1989 otevření hranic v ČSSR) ve Velké Británii při koncertech The Paul McCartney World Tour v Birminghamu a Londýně. Přece jen, Rakousko je blíž. Škoda, že se tehdy v r.1993 Paulovo turné v ČR nekonalo a muselo se čekat dalších 11 let.
to se vrací kolibřík
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Už jsem si pořídil nové remasterované album Wings Over America ve vydání McCartney Archive Collection. Mám verzi bez bonusového dvd s dokumenty Wings over the World a Photographer´s Pass. Nové vydání je v digipacku jako předešlé vydaná alba v rámci Archive Collection. Rozdíl je, že v předchozích byl booklet přilepen, zde je vložen k prvnímu disku. Album je rozdělené na dva disky, stejně jako ve verzi z předchozího vydání z 80.let. První disk má zelenou barvu, druhý disk modrou. Trochu nepochopitelné je, že je album na dvou discích, protože by dle předchozích vydání alb z Archive Collection by správně mělo být na třech discích. Seznam skladeb je pouze na igelitovém obalu alba, na zadní straně alba nejsou žádné údaje. Booklet je hodně změněn oproti předchozímu vydání, jsou tam jiné fotografie z turné, ty předešlé zmizely, nahrazeny byly dvěma černobílými a jednou barevnou fotografií. Ve vnitřní obálce je původní kresba z LP, takže již neni roztříhaná jako ve verzi z 80.let. Album je kvalitnější, vokály hlavně Paula nezní tak ,,kovově" a basa, elektrické kytary i jazzová sekce jsou lépe slyšitelné než v předchozím vydání. Při srovnávání jsem zjistil drobré rozdíly v rychlosti písních v předchozím a novém vydání. Album nemá info leták o předchozích a následujících albech kolekce Archive Collection.
to se vrací kolibřík
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Nyní mám další zajímavost ohledně vydání dokumentu Wings Over The World: zatímco BBC odvysílala tento dokument s remasterovaným zvukem a ve stereu (stejné mixy jako na RockShow), na DVD k novému vydání Wings Over The America je ponechán zvuk původní, neremixovaný a mono. Mnou výše vzpomínané vokály ve skladbě Go Now zde nejsou potlačeny a celkově se záznam podobá verzím, vydávaných na videokazetách. Je však s podivem, že na DVD 9, které by pojmulo i zvuk DTS, nedali tvůrci ani Dolby Digital remasterovanou verzi zvuku vedle tohoto původního. Nějak nechápu způsob jejich myšlení, a pokud byl Paul u zrodu těchto projektů, myslím, že poněkud podcenil požadavky sběratelů. Spíše to vypadá, že s těmito výtvory nemá nic společného. Ten původní zvuk se v podstatě totiž nedá poslouchat, i když je kódován do PCM audio.
Jinak disk obsahuje pouze tento dokument a sedmiminutovou fotogalerii z turné. To vše pod menu, které je ve stereu.
EDIT:
Recenze na Amazonu se o zvuku také zmiňují, např tato: "...the Bonus DVD's Soundtrack is messed up. The SOUND, the Pitch of the audio track is exactly 1/2 step too high. It does not play fast...it SOUNDS fast. so all the songs and Pauls voice sound weird, indeed the ENTIRE audio track is OFF.. The TV soundtrack is BAD to start with and its a HUGE disappointment that this was overlooked OR done on purpose. It is VERY ANNOYING. The sound should be PRISTINE and it is not. It is terrible."
EDIT (Up):
Další zajímavost: když jsem chtěl otitulkovat originál DVD verzi titulky, které jsem dělal pro BBC verzi, zjistil jsem, že se mi náhle na rozhodily o 24 s. Stalo se tak na čase cca 21:24, odkud je vystřižená část filmu v délce 24 s, scéna, kde Paul venku hraje na conga a jeho děti se mu do toho pletou, což končí odnešením jednoho z nich na rameni do budovy. Pak je střih do studia, kde jsou jakési přípravy a hned na to počítání při zkoušce mikrofonu. Odsud film zase pokračuje až do konce beze změny. Otázkou je, proč je tato scéna vystřižena oproti dokumentu BBC, ale také to, proč pro BBC byl použit remasterovaný streo zvuk a pro DVD verzi originální mono stopa. Na to se asi těžko dozvíme odpověď.
Konečně mi včera Bontonland oznámil, že si mohu vyzvednout objednaný BD Rockshow. Musím znovu opravit své mínění o kvalitě obrazu, ale oproti DVD je to skutečně někde jinde, obraz je ostrý, což se nedá říci o DVD verzi (záleží ale, která kamera byla do filmu střižena, některé záběry jsou zrnité a neostré). Sice je cena značně přemrštěná - za pár stránek brožury, která tvoří obal, platit cca 2x tolik, je podle mě nehoráznost a myslím si, že speciálně Paul nemá důvod jakkoli na takovém díle vydělávat.Na druhou stranu ale nutno říci, že to stojí za to.
Naposledy upravil(a) Beaver dne pát črc 19, 2013 4:33 pm, celkem upraveno 1 x.
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Up.
paneul
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od paneul »

Beavere, doporučil bys tedy raději BD, nebo DVD?
Half of what I say is meaningless...
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Jednoznačně a na základě mých předchozích příspěvků, doporučuji BD těm, co mají potřebné vybavení. Tento jedinečný záznam nemá smysl vůbec šidit a BD opravdu stojí za to. Již jen svými možnostmi, kdy menu funguje jinak než u DVD. Tak, jako u jiných BD, i zde při volbě jakékoli položky z nabídky během přehrávání, pokračuje program dál aniž by byl přerušen a jakmile je zvolena jiná, přepne se na ni. Ale to není jediná výhoda BD. Exemplář DVD, který jsem měl v ruce, měl obraz příšerný. Dokonce DVD Wings Over The World (bonus k Over the America) je v lepší obrazové kvalitě, pokud porovnáváme stejné záběry. A to používám i na přehrávání DVD BluRay přehrávač, který obraz z DVD "upscaluje". Knížka, která je pouzdrem pro disk, sice nepřináší nic nového a jako taková pouze prodržuje celý produkt (co od McCarneyho je levné, že?), ale pokud není zbytí, je lepší si připlatit za drahý BD než kupovat předražený DVD za cca 500 Kč s nekvalitním obrazem. Proto jsem vyslovil svou kritiku ke kvalitě filmu, u které bych vzhledem k tomu, že záznam je natočen na pětatřicítce, očekával brilantní obraz, obzvláště po remasteringu.
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Přemýšlím o nákupu Rockshow a Help! na BD, ale protože již je mám na DVD, tak bych si rád nechal poradit asi od toho nejpovolanějšího tj. Ohnothimagena. Je kvalita na BD opravdu tak o moc lepší než na DVD? Věřím Ohnothimagene, že máš jak Rockshow, tak Help! na BD, a tedy mi objektivně poradíš. Díky.
to se vrací kolibřík
Odpovědět