Koncerty

diskusní fórum věnované osobě Paula McCartneyho
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncerty

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » ned srp 11, 2013 3:57 pm

Neporadím, neblůrejuju.
Bubi, Bubi, noch einmal, es war so wunderschön. Bubi, Bubi, noch einmal, es kann ja nichts geschehn.

Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Beaver » ned srp 11, 2013 4:51 pm

Na kvalitu RockShow jsem reagoval výše a opakuji, že jde o propastný rozdíl oproti DVD. I když jsem Help! neviděl na BD nikde v obchodě, v každém případě - dle mých zkušeností - bude jeho kvalita opravdu vynikající, už proto, že celý film byl zrestaurován od základů.

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » pon srp 12, 2013 7:27 pm

Pořídil jsem si tedy Rockshow i Help! na BD. Rockshow je opravdu zvukově i obrazově vynikající, je to určitě lepší než DVD vydání, byť ty rozdíly zas tak obrovské nejsou. Mezitím jsem se na internetu dozvěděl, že film Rockshow byl též letos promítán v našich kinech okresních měst a důvod proč byl tak dlouho nevydán bylo stanovisko samotného Paula, který se zdráhal zpřístupnit celý film široké veřejnosti. Naštěstí si to rozmyslel. Oproti tomu BD Help! zklamal na celé čáře, je to výsměch pro diváky. Tvůrci si ani nenamáhali úvést letošní rok 2013 na obalu a jednoduše uvedli info z r. 2007, kdy film vyšel na DVD. Film i bonusy se vešly na 1 BD oproti předchozí 2 DVD verzi. Na vnitřním přebale BD se nově objevilo 8 fotek na film pro kina. To co se nepovedlo je provedení jako takové, čtveřečkování filmu se objevilo v plné čáře. Zatímco vydání filmu Help! na DVD je obrazově kvalitní, BD je otřes, škrábance, čáry a hlavně to čtverečkování...něco hrozného. Samozřejmě pokud se vám jedná jen o to ten film mít tak taky dobrý, ale zatímco u Rockshow též začínám preferovat BD vydání, u filmu Help! velmi preferuji DVD vydání. Booklety Rockshow i Help! zůstaly stejné.
to se vrací kolibřík

Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Beaver » úte srp 13, 2013 7:42 pm

Já osobně mám Help! na DVD v deluxe provedení ve velké krabici se scénářem a barevnou knihou. V době, kdy vyšel, jsem si z disků udělal kopie a vložil do obou české titulky. Nejsem v angličtině tak sběhlý, abych dokázal sledovat film v originále. Nekvalita verze BD mě překvapuje a nechce se mi tomu věřit, ale když to píšeš... Vzhledem k absenci české podpory bych si ale BD nikdy nekoupil a po tvé recenzi už vůbec ne.

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » sob úno 22, 2014 9:09 pm

LP Tripping The Live Fantastic - Highlights, 1 LP vydané v Československu :D
Přílohy
100_1591.JPG
100_1591.JPG (83.18 KiB) Zobrazeno 1496 x
100_1590.JPG
100_1590.JPG (90.29 KiB) Zobrazeno 1496 x
tripping.JPG
tripping.JPG (207.4 KiB) Zobrazeno 1496 x
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » stř srp 20, 2014 1:40 pm

Tak se trochu divím, že Paulův koncert v Candlestick Parku, proběhl bez většího povšimnutí, jak médií tak internetu vč. stránek věnovaných Beatles. Podle mě je to hodně unikátní a důležitý koncert a je pěkné, že Paul, který ještě nedávno musel odříct Japonské koncerty se na tento koncert dostavil. Koncert proběhl 14.8.2014 v Candlestick Parku v San Franciscu. Vzpomínkou na poslední koncert Beatles byl částečně preshow, Yesterday (ovšem v akustické podobě a ne v elektrické jak v r.1966) a především Paulem pojatá Long Tall Sally, která se dochovala pro změnu (oproti verzi Beatles) v celistvé podobě. Během této skladby za Paulem běžely fotky Beatles z Candlestick Parku. Oproti koncertu Beatles Long Tally Sally nebyla poslední písní Paulova koncertu. Jinak šlo o Paulův typický sólový koncert vč. členů kapely, setlistu (dvě nové pro speciální Candlestick Park a to San Francisco Bay Blues a Long Tall Sally) a délky koncertu. Jinak z koncertu Beatles v r.1966 se kromě audiozáznamu, dochovalo pár filmových kráťoučkých záběrů, převážně v černobílé podobě, které se objevily i v pořadu Paul McCartney to Play Last Concert at Candlestick Park. Paul sám natočil pro Candlestick park speciální message. V r. 1986 se na místo konání vrátilo pár lidí, mezi nimi i Jim Marshall, jediný fotograf, který fotil Beatles při posledním vystoupení, bohužel dokument z této návštěvy byl již smazán, stejně pro příšernou kvalitu obrazového záznamu nebylo o co stát. Nedávno se mi podařilo získat koncert Beatles v Candlestick Parku na CD (název Beatles 66´), na kterém je i s Mnichovským koncertem a dvěma úseky písní z večerního Mnichovského koncertu a jednou písní z Hamburku (I´m Down) po ní je Paperback Writer, ale je slyšet ještě před ní část Nowhere Man, která není na albu označena. Kdysi velmi dávno jsem se zajímal o poslední koncert Beatles a protože v tehdejších dobách nebylo moc informací, nevěděl jsem jaké písně během koncertu Beatles v r.1966 zazněly a tak jsem napsal oficiální dopis do Klubu Beatles v Anglii, dodnes jsem od nich nedostal odpověď. Když jsem po dlouhých letech zjistil, že existuje audiozáznam vystoupení, ale tehdy nebyly cesty jak se k tomuto vystoupení dostat, a tak jsem si stvořil vlastní audionahrávku (dodnes ji mám coby vzpomínku) bylo na MC o celkové době 60 minut, písně jsem dal ze studiových alb a vmíchal do nich přes celou nahrávku křik diváků ze Shea Stadia (z VHS Anthology), a správně jsem Long Tall Sally uťal po 1.minutě. Aby se to jistě vešlo na jednu stranu té MC 60. Naštěstí pomocí webu už vím vše o Candlestick Parku.

Nyní setlist Paula koncertu v Candlestick Parku 2014:

Preshow: (ačkoliv písně de facto odpovídají provedení Beatles v Candlestick Parku v r.1966 nebyl použit audiozáznam koncertu, jde o studiové verze písní):

Rock and Roll Music
I Feel Fine
She´s A Woman
I Wanna Be Your Man
Why Don´t We Do It In The Road? (ta již nemá co dělat se vzpomínkou na r.1966)
Come Together (totéž)

Koncert:
Eight Days a Week
Save Us
All My Loving
Listen To What The Man Said
Let Me Roll It
Paperback Writer
My Valentine
Nineteen Hundred and Eighty- Five
The Long And Winding Road
Maybe I´m Amazed