Wide Praire

diskusní fórum věnované osobě Paula McCartneyho
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Wide Praire

Příspěvekod Park » ned bře 01, 2009 4:00 pm

Možná že sem tak úplně nepatří. Ale byla by škoda nevšimnout si skvělého alba Lindy McCartney, které už nestihla vydat a Paul to uvedl na trh ke konci roku 1998. Snaha byla zprostředkovat posluchačům všechny nahrávky kde Linda zpívá hlavní vokál. Paulova pomoc na albu je hodně velká a je vzácně až na druhém místě s nástroji a dopovodným vokálem za Lindinin hlavním vokálem. Jsou zde nějaké coverveze, nějaké nahrávky z dob Wings a 2 poslední nahrávky, které Linda nahrála. Album je dobré i dnes. Wide Praire titulní píseň je jedna z mála kde lze jasně zaslehnout Paula. Dobrá píseň a fanoušci znají i dlouhou verzi v podání samotného Paula. New Orleans nás vtáhne do houpavé rytmiky s piánem,jazzem. The White Coated Man má nejzajímavější vokál od Lindy dokonce ve dvou polohách hodně strašidelná s ozvěnou,výstražná píseň. Love´s Full Glory byla nahrána z dob Ringova Stop and smell the roses, neni zas tak zajímavá,taková valčíková. Rock n rollová píseň s údernými bicími I Got Up zautočila na ojedinělé počáteční kritiky Lindy. The Lights Come From Within je nejslavnější a proslavila album, byť zvláštním způsobem. Paul ji vybral na singl a mnohé rádia ji odmítla hrát ne kvůlit dobré hudbě ale kvůli vulgárním výrazům. Paul na to správně zareagoval že žijeme snad na přelomu 20. a 21. století a vše jde rychleji než dříve vč. dospívání mládeže, která nejvíc ocení tuto píseň. A připomněl že to byla poslední nahrávka a zároveň poslední slova. V písni na kytaru hraje syn James. Mr. Sandman byla nahrána na Jamaice a vskutku je to reggae. Pro mě je to trochu lehčí kousek možná až příliš lehký. Seaside Woman je důležitá snad jen pro klip a za to že to je vůbec první píseň Lindy, dost podobná předchozí. Moc rád ji nemám, je snad jediná naprosto nevhodně natočená přearanžovaná a ten dlouhý vokál v refrénu no nic moc. K následující Oriental Nightfish byl též udělán kreslený klip, který ještě víc proslavil píseň. Mnozí rodiče vraceli videokazety s tímto klipem, protože zobrazoval postavu nahé ženy. V písni se zpívá minimálně, ale ta strašidelná atmosféra vás určitě pohltí. Takový pokračovatel The White Coated Man. Endless Days je klavirní a zamilovaná. Poison Ivy zní jak pochod slůněte, prostě zoo. Cow je údajně o posledním dni krávy než ji pošlou na jatka.Linda byla vegetariánka a je jasné že se svým zpěvem musela dotknout i tohoto tématu. B side to Seaside nás zpět zavede do veselých prvních písních. Názorná ukázka rockové muziky poněkud stupidního zpěvu něco jako rock pro děti. Sugartime je směs regea a stupidního textu ale lepší než předchozí. Do vokálu se sólově zapojil Paul. Rock n rollový šlapák Cook of the House všichni znají především z alba Wings at the Speed of Sound. Wide Praire prostě musí obsahovat vše co se týče Lindina hlavního zpěvu. Poslední píseň Appaloosa byla ta druhá poslední kterou Linda nazpívala. Taková rychlá směřující ke konci alba. Na závěr je přimíchán orchestr. Celkově Wide Praire neni vůbec špatné a i když nemá snahu se šplhat po nějakých hitparádách je dobré třeba na letní poslech někde na louce u potoka. Jak album hodnotíte Vy?!
to se vrací kolibřík

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: Wide Praire

Příspěvekod timothy » pon dub 06, 2009 7:37 pm

Zabrousím mezi méně navštěvovaná alba, jako je tohle. S Paulem to má opravdu málo společného. Jsem rád že to sestavil tak, že Linda tady má opravdu volný prostor. Titulní je country, líbí se mi spíš Paulova verze z Rarities. Při poslechu Lindiny verzi se dívám na tu kazetu Wide Prairie a opravdu zjišťuju, že se ta obálka k tomu hodí. New Orleans mám z těch písniček nejradši, škoda že není první v pořadí, ale jak známo z očního pohledu, spíše si všimneme těch věcí trochu vedle než těch co máme uprostřed. Třetí písnička mě trochu děsí, naštěstí mě pak uklidňuje čtvrtá. Jsem línej psát názvy, tak čísluju. V 5. je dobrá rocková basa. Devátá píseň s Orientální rybou je jedna z těch lepších skladeb, temná atmosféra vás přímo uvězní do východního moře v noci. Desátá mi připomíná pěkné skladby od mého oblíbence Karla Zicha, takové nádherné až vás zamrazí a tady oceňuji zpěv Lindy, který zní velmi mladě a text je taky dobrý jako to sólo. Jedenáctka začíná jako barová záležitost, ale pak to má celkem pěkný pop, ale zní to dost bláznivě. Píseň č.14 je pěkná ale rozhodně nepatří k těm nejlepším na albu. 15 známe všichni, ta se mi líbí a do kompletu zákonitě patří. Apokalyptická závěrečná zní hodně tvrdě i na Lindu, asi jediná tvrdší záležitost na albu. Hodí se na závěr jen je škoda že při pomýšlení na tu krásnou píseň myslím i na to, že album končí, ale je na konci a má tam být.

Mezi podprůměrné písně řadím 6,7,8 (tam se mi líbí Paulův příspěvek), dvanáctka (text nic moc, možná ten prostorový zpěv a Paulův příspěvek ale to stejně moc nepomůže), 13 (nelíbí se mi ten doprovodný vokál, ten to kazí).
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Re: Wide Praire

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » úte bře 14, 2017 1:47 pm

Já se přiznám, že mně tohle album fakt nevadí.
Některé písně se mi vyloženě líbí (třeba Love's Full Glory nebo Seaside Woman), některé spíš jen tak automaticky proběhnou (povětšinou coververze), ale ničím mě to vyloženě neuráží.
Bubi, Bubi, noch einmal, es war so wunderschön. Bubi, Bubi, noch einmal, es kann ja nichts geschehn.

Zpět na “Paul McCartney”