* T R A V E L I N G * W I L B U R Y S *

diskusní fórum věnované osobě George Harrisona
leon66
Světová star
Světová star

Re: * T R A V E L I N G * W I L B U R Y S *

Příspěvekod leon66 » pon lis 05, 2012 9:58 pm

Díky, ale tohle nemyslím. V supraphonském vydání byl uvnitř doprovodný text a o ten mi jde.
Obrázek

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » ned lis 18, 2012 6:54 pm

LP desku od Supraphonu mám, bohužel bez onoho textu. Ten jsem našel zde, ale je to téměř k nepřečtení:
http://www.searchingforagem.com/Wilbury ... ys1988.htm

:D
Přílohy
WilburysVolumeOneCzechInsert.jpg
WilburysVolumeOneCzechInsert.jpg (41.56 KiB) Zobrazeno 3213 x
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

leon66
Světová star
Světová star

Příspěvekod leon66 » ned lis 18, 2012 7:59 pm

timothy: Díky za odkaz, už mám sken od Ohnutého magneta (díky,Vašku). :lol:
Obrázek

Park
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Park » stř úno 06, 2013 1:35 pm

Traveling Wilburys neni jen George Harrison, ale i další. Dva z nich vydaly v r. 2012 nová alba. Jeff Lynne asi nejkratší album jaké existuje. Méně než půl hodiny s průměrně dobrými skladbami. Nejlepší je hned ta první s názvem She. Album s názvem Long Wave je poskládáno výhradně od jiných autorů. Od Roy Orbisona si vybral píseň Running Scared. Je to teprve jeho druhé album (od prvního s názvem Armchair Theatre, kde si zase zahrál v písni a klipu Every Little Thing George Harrison, na tomto prvním albu je i September Song, kterou si Beatles vybrali při svém prvním společném nahrávání v Hamburku, je tam i píseň Stormy Weather, kterou Ringo nahrál a nepoužil pro album Sentimental Journey), ale pro mě je spíše jeho třetím sólovým albem, protože do jeho sólových desek počítám i album ZOOM od ELO z r.2001, protože kromě Jeffa Lynna (a hostů George Harrison a Ringo Starra) tam nikdo jiný nehraje. Dalším spoluhráčem v Traveling je Bob Dylan a ten vydal skvělé album Tempest, kde si zavzpomíná na Johna Lennonav písni Roll On John vč. narážek v textu písně. Mohl by mi nějaký ,,dylanovec" (fanoušek Boba Dylana) poradit zda stačí mít od Dylana jeho 2CD Essential a nové album Tempest, nebo je ještě nějaké důležité?
to se vrací kolibřík

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » sob bře 30, 2013 2:30 pm

Tak jsem si tu desku koupil i s tím českým sleeve-note :D
Přílohy
Traveling Wilburys vol.1.jpg
Traveling Wilburys vol.1.jpg (166.4 KiB) Zobrazeno 2799 x

Park
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Park » stř kvě 08, 2013 6:36 pm

Letos vyšlo v reedicích následná alba spjatá s Jeff Lynnem (resp. skupinou ELO) a jednotlivými beatly, k albu ELO Zoom z r. 2001 byly přidány dvě bonusové písně One Day a Turn to Stone (live form CBS Televison City 2001), tato druhá bonusová nahrávka je trochu mimo kontext, protože letos zároveň vyšlo na CD ELO Live, obzvlášť píseň Confusion se povedla, ale původní videoklip k písni je takový nesmyslný, jedná se o první zvukový záznam původně televizního vysílání (VH1 Storytellers a koncert pro TV CBS-ten vyšel na DVD, mám oboje záznamy) pro plánované, ale zrušené turné ELO v r.2001. Na tomto živém albu v bonusech nalezneme studiové písně z doby Zoom, které nebyly na album Zoom zařazeny a to Out of Luck a Could Feet. Na albu Live zpívá doprovodný hlas Rosie Vela, která zpívá doprovodný hlas i na studiovém albu Zoom, dále na Live hraje i bubeník Gregg Bissonette, který je v Ringových All-Stars a byl s ním i v Praze. Poslední věcí spjatou s Beatles a Jeff Lynnem v reedici je první sólové album Jeffa Lynneho Armchair Theatre, dvě bonusové písně jsou Borderline a Forecast. Úvodní slovo a albu napsal Eric Idle, zřejmě po nepříliš zdařeném televizním záznamu interview mezi Jeffem a Tomem Petty o albu, kde Jeff také sedí na křesle (klip Every Little Thing, písně z alba s Georgem v malé roli, je mnohem lepší) se Eric Idle snažil udělat ,,srandovné" interview s Jeffem v textové podobě, ale asi ani to se moc nepovedlo. Na albu pomohl George s následujícími písněmi Every Little Thing, Lift Me Up, September Song (že by si George vzpomněl na její nahrání v prvním záznamu Beatles v Hamburku 1960? a Stormy Weather, kterou Ringo natočil a nepoužil na Sentimental Journey. V písni Blown Away pomohl ,,částečný Wilburys" Del Shannon a text napsali oba Wilburyové Jeff Lynne a Tom Petty. Ke všem albům (ELO-Zoom,Live, Jeff Lynne-Armchair Theatre) napsal nové úvodní slovo David Wild. Na těch bonusových skladbách (všechny z doby Zoom) se beatlové neúčastní, ale i tak je dobré si tyto alba připomenout. Booklety alb jsou podobné poslednímu albu Jeffa Lynneho Long Wave.
to se vrací kolibřík

Park
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Park » pát dub 08, 2016 5:49 pm

Tak po albu Jeffa Lynnea Long Wave je tu nové album tentokrát pod hlavičkou ELO nazvané Jeff Lynne´s ELO Alone in the Universe. Je nutné říct, že album je očividně pro fanoušky ELO a Lynna. Pro Beatle fandy tady bohužel není nic co by nějak bylo víc spjato s Beatles nebo s Georgem. Hudba pěkná, ale tisickrát nahrána dle stejného receptu jako všechna alba ELO. Úvodní hit When I Was a Boy, by měl být Lynneho autobiografií, umocněná navíc doprovodným videoklipem, který je však slabý a moc se z něj nedozvíme (sám Lynne se tam mihne jen v dospělosti s kytarou na fotce). Prostě album spíše zklamalo ,s albem Zoom se opravdu srovnat nedá. A nezachrání to ani dvě bonusové písně ( Fault Line, Blue) na deluxe verzi alba. Další bonusový track Oh My Mind se sice povedl, ale ten je pro změnu určen jen pro Japan deluxe verzi. Co bych pochválil je ta barevná fotka s Jeffem v bookletu, zhotovená v jeho obýváku, kde má po celém pokoji rozložené své instrumenty (bicí, kytara, varhany, on sám stojí bez jakéhokoliv nástroje u mikrofonu). Ona snaha o další ELO album je ukotvená hlavně v aranžmá písní tj. mnohovrstvé vokály a samozřejmě orchestr.
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » pát dub 08, 2016 10:03 pm

Dovolím si souhlasit.
Zoom už mělo být asi tečkou, protože tečka by to byla víc než důstojná. To album si pouštím dost často.
Alone in the Universe je slušný, ničím neurážející průměr, z kterého extrémně vyčnívá skvělá věc When I Was a Boy. Když jsem písničku slyšel, byl jsem nadšený. Pak bohužel přišel ten klip a ten je opravdu nanicovatý. (Ve stejném duchu se nese třeba i video Most Likely You Go Your Way (and I'll Go Mine) (Mark Ronson remix), to je pro změnu Dylan z roku 1966, resp. 2007, ale to dopadlo mnohem lépe.)

Mimochodem, Jeff momentálně se svou verzí ELO jede evropské turné. Nám nejblíž je pravděpodobně v Curychu, což je i tak dost daleko, navíc vstupné je hodně mastné.
Každopádně co jsem viděl živé záznamy (mj. i ten z Hyde Parku), je to vážně paráda, a kdyby Jeff Lynne's ELO zavítal i k nám, nenechal bych si jej ujít, už jen proto, že on a Tom Petty nás ještě koncertní návštěvou nepoctili - což je nesmírná škoda. (A ostuda, že se o to nikdo nesnaží.)
Bubi, Bubi, noch einmal, es war so wunderschön. Bubi, Bubi, noch einmal, es kann ja nichts geschehn.

Park
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Park » sob dub 09, 2016 9:50 am

Pro zajímavost, Zoom si pouštíš často z té původní verze z r.2001 nebo remasterované z r.2013 (s bonus tracky) ?
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » sob dub 09, 2016 8:28 pm

Pouštím si původní album (a DVD Zoom Tour Live).
Ale ty bonusy znám. One Day je pěkný, na desce by ani moc nepřekážel. Lucky Motel příjemná instrumentálka, taková filmová melodie.
Bubi, Bubi, noch einmal, es war so wunderschön. Bubi, Bubi, noch einmal, es kann ja nichts geschehn.

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » úte říj 03, 2017 8:25 am

Strašná zpráva.
Tom Petty zemřel.
Jeho nádherná hudba mě provázela od mých zhruba dvanácti let, kdy jsem poprvé slyšel písně z alba Into the Great Wide Open.
V tuzemských končinách nikdy nevystoupil a beru to jako smrtelný hřích všech zdejších pořadatelů. Byl to vynikající zpěvák, kytarista i skladatel a jeho koncerty měly - co jsem viděl a slyšel - vždycky dost šťávy.

Wilburys jsou na druhém břehu už v přesile.

verjan2
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvekod verjan2 » úte říj 03, 2017 8:31 am

:( :( :(
nic smutnějšího jsem po ránu číst nechtěl.

Já ho poprvé zaregistroval s klipem Learning To Fly a posléze také s albem Into The Great Wide Open. Neskutečně pohodovej chlapík. Zrovna si pouštím Flirting With Time a kane mi slza.

Tak snad si je ta zubatá nevybírá v tomto pořadí:
Přílohy
TW.jpg
TW.jpg (139.23 KiB) Zobrazeno 129 x
Now they know how many holes it takes to fill the Albert Hall.

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » úte říj 03, 2017 9:01 am

Já tu informaci dostal už včera v jedenáct večer. Nemohl jsem ani spát, byl jsem opravdu zděšen.
V půl šesté ráno jsem si přečetl, že bylo vydáno dementi (Tomova dcera se vyjádřila dost ostře na adresu časopisu Rolling Stone).
Než jsem dorazil hodinu poté do práce, už byl Tomův odchod za Leftym a Nelsonem potvrzen.

Zůstává tu po něm metrák překrásné hudby, vymakaných klipů - a především pohoda.

Park
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Park » úte říj 03, 2017 1:03 pm

I já se připojuji k soustrasti. Shodou okolností jsem včera večer četl (aniž bych věděl o úmrtí) velmi objemnou knihu o jednom zpěvákovi a k mému překvapení tam byly i rozhovory s Tomem Pettym, mě to překvapilo, protože kniha o zpěvákovi je z úplně jiné hudební branže než byl Tom Petty. Ze zpráv vím, jen že se nějak z počátku média a policie nemohli shodnout zda je mrtev nebo ne, pak se shodli, že jo je mrtev (zemřel na zástavu srdce, byl napojen na přístroje). Od Pettyho sólově si pamatuji jen klipy a písně I Won´t Back Down, Learning to Fly, Free Fallin´ a ten indický klip s tou Anistonovou - Walls (Circus). Pro mě vždy bude jeho hlavní vzpomínka na něj jako na člena skupiny Traveling Wilburys.
to se vrací kolibřík

j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvekod j.babel » úte říj 03, 2017 2:18 pm

Včera mě ta informace nějak minula. Dozvěděl jsem se to až dnes ráno.
Mimochodem, iDnes se taky předvedl, když nedokázal napsat správně ani jméno.
Od rána poslouchám Tomovu hudbu. Pocity mezi smutkem a šokem ani nedokážu popsat.
Try to see it my way...

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » pát říj 06, 2017 7:43 pm

Je ho škoda, měl dobré písně a vtipné klipy.

Zpět na “George Harrison”