* T R A V E L I N G * W I L B U R Y S *

diskusní fórum věnované osobě George Harrisona
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: * T R A V E L I N G * W I L B U R Y S *

Příspěvekod Park » pon led 15, 2018 10:17 pm

Dnešní premiérový díl Simpsonovi (Šíleně smutná Lisa) byl věnován ,, s láskou na Toma Pettyho".
to se vrací kolibřík

Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Vicino » stř led 17, 2018 10:50 pm

Dík za připomenutí. S chutí jsem se po čase opět na Simpsony podíval. Není to tak dávno, co jsem je sjížděl denně, žádný díl mi neunikl. Ale v posledních letech na ně (no vlastně celkově na televizi) koukám spíše sporadicky. Hned v prvních vteřinách mě zarazil hlas Lízy, bylo to poprvé, co jsem slyšel nástupkyni Heleny Štáchové, kterou měl člověk naposlouchanou dokonale. Samozřejmě už to nikdy nebude ona, ale musím uznat, že její nástupkyně je opravdu velice podobná, vůbec s ní nemám problém. Pamatuji si na šok, když Homera přestal mluvit Bedrna. Co to má, k sakru, být? Zuřil jsem. Místo toho sympaticky nakřáplého hlasu najednou Zavřel, který působil tak nějak strojeně, vážně, nevtipně. To už to mohl rovnou mluvit Miloš Frýba, se Simpsonovými končím, přísahal jsem. Ale nakonc si to sedlo a Zavřela mám stejně rád jako jsem měl Bedrnu. Tak snad se bude mé oblíbené žluté rodince dařit i nadále.

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » stř bře 07, 2018 8:29 pm

Nedávno zde Vicino srovnával dabing Berdny a Zavřela Homera Simpsona. Fňuk bééé R.I.P. zemřel Bedrna :oops:
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

Jan K.
Nováček
Nováček

Příspěvekod Jan K. » čtv bře 08, 2018 4:04 pm

Já si změnu hlasu nezvykl. Od doby, co Homer přestal promlouvat hlasem Vlastimila Bedrny, už to prostě nebylo ono… Budiž mu země lehká :cry:

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » sob bře 31, 2018 11:19 pm

Právě jsem shlédl BD Jeff Lynne´s ELO Wembley or Bust. Je to nejnovější záznam koncertu Jeffa a ELO. Vlastně je to 2 CD a Blu-ray je k tomu dáno jako bonus, i když dle mého si zaslouží plnohodnotné samostatné vydání. Je to moc pěkný koncert. I v denním světle jsou dobře patrné laserové efekty, veliké obrazovky, světelné reflektory co mění barvy,tvary apod. Jeff má na sobě černou džínovou bundu a je ve svém stylu (černý brýle, černý plnovous). Hodně se mi líbily Lynneho cestování po Londýně v dodávce a ještě lepší bylo jak Jeff chodí skrze chodby v zákulisí koncertní arény. Celý dvouhodinový koncert je ve znamení největších hitů ELO. Vzpomínkou na Traveling Wilburys je Handle With Care. Měl bych jen dvě výhrady. Za prvé- absence nového materiálu (Lynneho sólové desky, Zoom), kdy zazní jen jediná novinky od rozpadu v půlce 80.let a to When I Was Boy (z nějnovějšího alba Alone in the Universe, studiová verze songu Alone in the Universe podbarvuje závěrečné titulky). Za druhé - jeho doprovod - hlavně kytaristé - kteří připomínají spíše bodyguardi než jako hudebníci, na jevišti chybí mladá generace, která by dala tu pravou šťávu na koncert. Nicméně Jeff i diváci si koncert hodně užívají. Záznam koncertu je tak kvalitní, že vůbec neslyšíte mohutný dav, který určitě zpívá, tleská a burcuje - ale v záznamu to zvukově není vůbec patrné. Asi nejvíc se diváci i hráči odvázali v Rockaria! V Telephone Line si mnozí diváci zkusili ztvárnit i divadelní kreace, jak moc píseň prožívali. Závěr jako vždy patřil Roll Over Beethoven. Moc pěkný koncert a BD disk poskytuje opravdu kvalitní filmový záznam. Škoda, že Jeff zase nepřijede k nám. No alespoň jsem si to vynahradil 2 CD ELO-The Essential s dvěma bonus songy co dosud nevyšly.
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » sob bře 31, 2018 11:29 pm

Jaké bonus songy na 2CD The Essential, co ještě nevyšly?
Surrender mám na remasteru A New World Record z roku 2006, Latitude 88 North na remasteru Out of the Blue (2007).

Pravou šťávu koncertu dodají mladí hudebníci?
A to jako proč?

Parku, nejdřív napíšeš "Celý dvouhodinový koncert je ve znamení největších hitů ELO." a pak si stěžuješ, že tam vyjma When I Was a Boy není žádný nový materiál. Neprotiřečíš si trochu?
Bubi, Bubi, noch einmal, es war so wunderschön. Bubi, Bubi, noch einmal, es kann ja nichts geschehn.

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » ned dub 01, 2018 12:18 am

Já řadové alba ELO nesbírám (natož jejich remastery)- mám jen to jejich poslední z půlky 80.let a Zoom (zato jak v původní tak nové edici), jeden živák (Live 2001) a dva výběry (The Very Best of a právě onen Essential) - jsou dobrá, a mě stačí. Pokud tedy vyšly jako bonusy na těch reedicích tak mi to jednoduše uniklo a pro mě to jsou neznámé songy. Určitě si neprotiřečí nejlepší skladby ELO - to je pro stručné info o jaký koncert se jedná co do obsahu - a nový materiál (toho má Jeff hodně). Ale celou dobu koncertu jsem měl pocit - právě kvůli těm skladbám - že se čas zastavil v půlce 80. let
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » ned dub 01, 2018 12:35 am

V půlce 80. let? Tak tos asi koukal na jiný koncert.
Protože tady na Wembley or Bust z třiadvaceti písniček jich celkem sedmnáct (v podání ELO) pochází ze 70. let.

Nesbíráš... škoda, občas je tam ten materiál dost zajímavý. Pak se ale aspoň informuj, než vypustíš blud o dosud nevydaných písních.
Bubi, Bubi, noch einmal, es war so wunderschön. Bubi, Bubi, noch einmal, es kann ja nichts geschehn.

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » ned dub 01, 2018 12:55 pm

Jo příště si dám pozor a dostatečně to ověřím. Teď změním téma zpátky ke kompletní tvorbě Traveling Wilburys. Uvítal jsem vydání CD boxu (s DVD) v r. 2007. Jak šedá tak modrá verze boxu je skvělá. Nicméně jsem neodolal a když jsem spatřil 3 LP box neodolal jsem. Ve velké šedé krabici s barevným nápisem Traveling Wilburys najdeme velký 16 stránkový booklet-který je obsahem stejný jako booklet v CD boxu. Dále je tam hnědá dopisní obálka a v ní 6 černobílých pohlednic. Ještě tam je velký plakát s barevným nápisem Traveling Wilburys v černém pozadí. Pokud odklopíte přední karton krabice na zadní straně se objeví velká barevná fotka všech Wilburys. Teď k LP deskám. První deska obsahuje to co obsahovala i jejich původní deska. Zajímavostí je, že na první desce na zadní straně etikety-která zobrazuje jaké skladby se objevují na druhé straně, ale zobrazuje i jaké skladby nalezneme na první straně. Přední strana etikety zobrazuje fotku Wilburys. Třetí deska obsahuje to co obsahuje původní deska Traveling Wilburys 3. Nejzajímavější je prostřední druhá deska nazvaná Bonus 12´´. Kromě bonusových skladeb daných na CD box obsahuje i Extended (prodloužené) verze písní Handle With Care a End of the Line, zajímavostí je, že obsahuje též remix skladby Not Alone Any More. Škoda jen, že jak CD tak tento LP box neobsahuje oficiální instrumentální singlovou verzi skladby New Blue Moon. Právě extended verze Handle With Care a End of the Line byly hlavním důvodem pořízení, neboť se nedostaly do CD boxu. Písně se pěkně poslouchají.
Nyní jen shrnu obsah (druhé) desky s nápisem Bonus 12 ´´ :

Strana A :
Handle with Care (extended version)
Like A Ship
Maxine

Strana B:
End of the Line (extended version)
Nobody´s Child
Not Alone Any More (remix)
Runaway (remix)
to se vrací kolibřík

Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Beaver » ned dub 01, 2018 3:01 pm

Ještě ke koncertu ve Wembley. Poněkud je mi líto, že na něm nevystoupil největší vytrvalec ELO, Richard Tandy, který Jeffa Lynnea (Park by jeho jméno nesprávně skloňoval jako "Lynneho") nikdy neopustil. Stále se ještě zotavuje po své nemoci, ale doufejme, že na příštím koncertu bude zase hrát. Nicméně, druhý keyboardista, Marcus Byrne, Tandyho stoprocentně zastoupil a zvuk ELO nijak změnou klávesáků neutrpěl. Škoda, že oproti minulým koncertům, především tomu v Glastonbury 2016, se smyčcová sekce smrskla na pouhá dvě cella a jedny housle. Zbytek smyčcových harmonií tak musel vyplňovat hráč na druhé klávesy a smyčcový syntezátor, Bernie Smith. Neubráním-li se dalšímu srovnání v provedení koncertů ve Wembley a Glastonbury, zdá se mi druhý jmenovaný o něco lépe provedený. Jeff tam ještě tolik "nefláká" zpěv, jako ve Wembley. Celkově je ale nejnovější koncert velmi dobře nazvučen, u mixážního pultu při výrobě zvuku pro video i CD, byl přítomen také Jeff Lynne, takže lze věřit tomu, že si vše pohlídal tak, aby zvuk odpovídal jeho představě ELO soundu. Konečný zvuk netrpí tolik digitálními neduhy a spíše se podobá analogovému, čímž záznam získává na přirozenosti. Je také známo, že Jeff není příznivcem prostorových mixů, takže se dočkáme pouze špičkového sterea, které navíc zní příjemně prostorově, i když se zde žádný 5.1 surround nekoná.
Parkovi bych doporučil, podívat se na některé z koncertů (Hyde Park, Glastonbury...) Jeffova nového uskupení pod značkou Jeff Lynne's ELO, aby viděl, že nástrojové obsazení se do dnešní doby prakticky nezměnilo až na sezónní změny hráčů (hráček) na smyčcové nástroje. Takže žádní "bodyguardi", ale špičkoví hráči na své nástroje a zároveň doprovodní zpěváci. Ostatně, Jeff Lynne si může, vzhledem ke svému postavení a jménu, vybírat ty nejlepší, jako je třeba majitelka ženského hlasu Melanie Lewis-McDonald, která je jinak a kromě jiných aktivit také poradkyní vokálního zpěvu.

Zpět na “George Harrison”