All things must pass

diskusní fórum věnované osobě George Harrisona
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: All things must pass

Příspěvek od Park »

V tom boxu Apple Years 1968-1975 mohli u alba All Things Must Pass např. přidat jako bonus to promo interview pořízené 15.2.2001 mezi Chrisem Cartem a Georgem Harrisonem. Toto promo interview vyšlo pouze jako promo, takže se nedalo koupit. Zajímavé je, že se jedná o poslední Georgovo interview. Obsah interview je všeobecně znám, přesto ho stručně připomenu. Obsahem je reedice alba All Things Must Pass. George hovoří o Phil Spectorovi, o Bobu Dylanovi, o písních I´d Have You Anytime, I Live For You (změna stanoviska k písni ohledně rychlosti), My Sweet Lord 2000 (,,bavilo mě píseň zpívat znovu s trochu jinými notami, chtěl jsem mít lepší sólo na slide kytaru"), Run of The Mill, It´s Johnny Birthday (pro Johna Lennona, nahrané v Abbey Road a Johnovi hned předvedeno), o účasti Erica Claptona při nahrávání (kterou měl při původním vydaní zapřít, protože nahrávací společnost to nevidělo rádo), o kolorování obálky alba k reedici (kterou prosadil sám George), a o tom jak mu byl vrácen jeho katalog alb a jak hodlá na CD vydat znovu svá alba i s bonusy (to se nakonec podařilo, i když až po jeho smrti). Interview je možné najít pod názvem A Conversation with George Harrison: February 15th 2001 [Last Public Interview by George]
to se vrací kolibřík
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Zakoupil jsem pěknou a zajímavou autobiografii Phila Collinse - Ještě žiju. Přečetl jsem ji, má bohatou fotodokumentaci. Ne nebudu tu rozebírat jak si Collins vzpomněl na Prahu, ani na to jak si vzpomněl na Přemka Podlahu (str. 193), ale spíše se zmíním, jak si na celé stránce svého vzpomínání rozepsal o nahrávání Angry do Paulova Press to Play. A teď proč to píšu do sekce All Things Must Pass. Celou kapitolu věnuje Phil Collins své účasti během nahrávání na konga do písně Art of Dying a to tak, že na 40 stránkách se dozvíme všechno možné i nemožné kolem tohoto nahrávání a dojde i na nehezké potyčky s Georgem. Když pak v r. 2001 vyšla reedice All Things Must Pass, tak si George z Phila Collinse (opětovně) vystřelil a jak ? To už si přečtěte sami. :)
to se vrací kolibřík
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Samozřejmě v té knize Phila Collinse je i to jak se dostal k natáčení A Hard Day´s Night a jak se po letech snažil s producentem filmu na počátku 90. let pro plánový dokument You Can´t Do That - Making of AHDN najít své záběry z filmu. Záběr našli a Phila daly do kroužku v té scéně. Jo zmínka o Praze je na str. 354. Také se dozvíme, že na akci Live Aid (kde vystoupil i Paul) zahrál na obou kontinentech (což je známé vč. jeho tryskového leteckého přesunu co je na DVD z akce), ale hlavně se dozvíme proč Led Zeppelin nedaly povolení svého vystoupení pro DVD. Ono 4 DVD mám a opravdu tam jejich vystoupení není. Záběry cca půl hodinového vystoupení Led Zeppelin jsem shlédl na youtube a viděl i to nešťastné interview s Led Zeppelin a Phil Collinsem, který je doprovázel na bicí a to tak nešťastně, že zkazil co šlo vč. toho interview a v knize se k tomu přiznává. Tak konečně víme důvody proč na DVD Live Aid nejsou Led Zeppelin. Ale proč jsem si na to vzpomněl : v rámci propagace své knižní autobiografie Phil Collins vydal své výběrové 3 CD - The Singles. Ano jak název napovídá jedná se o všechny jeho singly. 3 CD se mi zalíbilo a zakoupil jej. Mé pozornosti v obchodě neušlo LP vydání, ale nadmrštěná cena LP mě od něj odradila (asi 5x dražší než 3 CD!). Co mě ještě víc rozčílilo byl fakt, že ve velikém boxu LP nejsou SP singly, ale písně určené pro výběrovku The Singles jsou v 4 LP vydání. Neví někdo, proč v kolekci jsou 4 LP místo 45 singlů o rychlosti 45 rpm ?
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Park píše:Co mě ještě víc rozčílilo byl fakt, že ve velikém boxu LP nejsou SP singly, ale písně určené pro výběrovku The Singles jsou v 4 LP vydání. Neví někdo, proč v kolekci jsou 4 LP místo 45 singlů o rychlosti 45 rpm ?
Co takhle kvůli ceně?

(Mimochodem co mají vzpomínání Phila Collinse na natáčení Perného dne a pak ke všemu Collinsovy singly společného s All Things Must Pass?)
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Jo asi to bude kvůli ceně, ale moc smysl to nedává, neboť i tak je vysoká. Co to má společného - nic, jen je to v té samé knize a protože ohledně beatles tématu se v ní nejvíc pojednává o Art of Dying tak proto je to u All Things Must Pass.
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Ale že jsme se toho o té Art of Dying od Phila prostřednictvím Parka hodně dozvěděli.

(Já osobně do té knihy nejdu. Ruce pryč od všeho, co vyšlo přeložené prostřednictvím Omegy.)
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Uznávám, že jsem mohl víc něco o tom napsat, ale vzhledem k obsáhlosti textu, tak pro to tu není ani čas ani místo. Ten text o nahrávání Art of Dying je opravdu moc dlouhý a je zmíněn George, Phil Spector, Ringo Starr, a nehezká vypůjčka od Billy Prestona, dozvíme se, že taktak nestihli dát Collinse na nějakou fotku z onoho nahrávání, také se Phil zmiňuje jaké měl na sobě oblečení, ale nejvíc srandy bylo, až při té reedici v r. 2001, ale to nebudu prozrazovat. Ten text je prostě obsáhlý a každý čtenář dá přednost té či oné části textu kapitoly Balada:všechno přebolí a rozhodne sám co je důležitější. Navíc pokud bych vyzradil víc tak by se to mohlo kvalifikovat něco jako ochrana autorských práv (ano týkají se i knih). Phil Collins knihu i namluvil a ona sekce Balada:všechno přebolí je i na youtube k poslechu v jeho podání (škoda, že tam nepřihodil falešnou Art of Dying, čtenáři vědí). Ti kdo umí dokonale anglicky tak mají ušetřeno a ostatním se musí spokojit s českým vydáním knihy. Prostě kdo o to má zájem tak si to přečte a ostatní co se o to hodně zajímají si knihu koupí, aby i příští generace věděli co a jak.
to se vrací kolibřík
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Ačkoliv nahrávání Art of Dying je zajímavé, neméně zajímavé je kapitola o dvojalbu Genesis- The Lamb Lies Down on the Broadway z r.1974. Vůbec jsem neměl tušení o existenci tohoto dvojalba dokud jsem nepřečetl knihu Phila Collinse. Tuzemští internetový recenzenti toto dvojalbum považují za něco naprosto revolučního a dávají ho do významu vedle jiných velkých dvojdesek jako je Bílé album nebo The Wall. Hodně se mi líbí jak popisuje okolnosti nahrávání a velmi špatné místo kde to nahrávali (dům plný krys) a snad proto jsem si ho na 2 CD pořídil. Škoda, že v bookletu nejsou fotografie tohoto místa, ač na webu jsou (i Led Zeppelin tam nahráli své nejlepší album IV., které Phil tak zmršil na jejich výstupu v Live Aid). Je opravdu skvělé textově i muzikálně, ač je fakt, že to nejsou hity na první poslech, ale je důležité si album v klidu vychutnat (ne v autě nebo kamionu) a pak objevíme co vše skrývá. V r. 2005 uvažovali, že album přednesou živě na jevišti, ale nakonec zůstalo jen u té schůzky a domluvili se, že ,,nechají beránka spát". Na rozdíl od Phila Collinse, který i dnes jak píše nevydrží album si na talíři poslechnout v celku, já to vydržel. Snad i proto vítám tu jeho autobiografii, jinak bych se o albu sotva kdy dozvěděl. Je také pěkné, že velmi obsáhle píše o svém prvním hitu In the Air Tonight (vč. fotky původního textu) a o jeho původně odmítavé písni, z níž se stal šlágr Againts All Odds. Také zmiňuje Fawlty Towers a Johna Cleese, s nímž se sešel. Abych nezapomněl, krátce zmíní i Johna Lennona, jenž na konci r. 1980 ,, potkal svůj osud".
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Sehnal jsem si anglický originál.
Philovi bylo devatenáct a prošel si zkušeností s nahráváním s dvěma členy Beatles. Bohužel to nedopadlo dobře a Phil žil třicet let s velkým šrámem na duši. Když se již coby známý hudebník Georgeovi se svou účastí na albu ATMP připomínal, George si to vůbec nepamatoval. A nakonec při reedici v roce 2001 na Phila ještě ušil boudu.
Nedivím se, že Phil na to nahrávání i na to, co následovalo potom, nevzpomíná s láskou.

(OT: Lamb se mi zrovna moc nelíbí. Foxtrot a Selling England jsou - abych jmenoval gabrielovské Genesis - mnohem lepší, stravitelnější a ne tak moc těžké na poslech.)
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Boudu? O co šlo? To mě zajímá.
Try to see it my way...
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Šlo o to, že když se Phil několikrát Georgeovi připomenul, že se účastnil sessions pro ATMP, a pak se ještě navíc dozvěděl, že George na rok 2001 chystá reedici, tak se hlásil znovu.

George mu pak poslal pásek z nahrávání s dopisem: Myslíš, že bys to mohl být ty?.
Phil si to poslechl a byl zděšen, nejen z příšerné hry na konga, ale především ze závěrečné Georgeovy věty adresované Spectorovi: "Phile, můžeme to teď sjet ještě jednou, ale tentokrát bez toho hráče na konga?".

Phil žil třicet let od nahrávání s pocitem, že není na albu uveden proto, že se George se Spectorem prostě rozhodli použít jinou nahrávku, a teď najednou po poslechu tohohle pásku dospěl k zdrcujícímu faktu, že ve skutečnosti hrál tak mizerně, že ho prostě ze session vypoklonkovali.
Jenže když pak mluvil po telefonu s Georgem, tak ten mu prozradil, že speciálně pro teď a pouze pro Phila on s Rayem Cooperem vyrobil "fake" nahrávku i s tou závěrečnou větou jako že k Spectorovi. Čili že na tom údajně historickém pásku ve skutečnosti hraje na konga Ray Cooper a že je to nahrávka stará sotva pár dní.
Což Phila dorazilo úplně.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

:lol:
Try to see it my way...
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Puberťáci by to dneska ohodnotili coby dobrej prank. 8)
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Já mohu jen potvrdit to co zde vyzdradil OHNOTHIMAGEN a ona příhoda s Art of Dying v té knížce je opravdu napsaná i s tím žertem. Škoda jen, že ona fake nahrávka zůstala jen v trezoru Collinse. Rád bych ji totiž slyšel. Sestavil jsem si všechny dostupné takes Art of Dying, ale pravděpodobně jsou všechny bez Collinse. Nepřímo mě ona příhoda a díky té knize přinutila k ke koupi CD skupiny Led Zeppelin IV. se slavnou skladbou mystériozní Stairway to Heaven, což je mimochodem, nejhranější song v amerických rádiích a sami Zeppelini zakázali 8-minutovu skladbu zkrátit, aby mohla vyjít na singlu a tím tuto možnost torpédovali. Skladba byla i soudně projednána jako možný plagiát, což soud nepotvrdil. Na onom koncertě Live Aid ji zahráli i s další skladbou z alba IV. Rock and Roll, na tu si však Phil, jak píše nevzpomíná (opravdu ji hráli, je to celé na youtube), zato dobře pamatuje ,,pletení paličkami" během Sairway to Heaven, kdy to chtěl už zabalit. Proč to píšu? O albu Led Zeppelin IV. a jejich skladbě Stairway in Heaven jsem vůbec neměl tušení, ač je jak v knize 1001 alb tak i v knize Vinyl, obě publikace zahrnují i pár beatles a ex-beatles alb.
to se vrací kolibřík
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Na 4CD Phila Collinse- Plays Well with Others- najdeme pár věciček ohledně Beatles. 4 CD obsahuje píseň Angry (Paul McCarntey-album Press To Play). Pak je zde záznam z koncertu Prince´s Trust a to George Harrison- While Me Guitar Gently Weeps v dosti rockovém hávu. Na všech těch nahrávkách Phil Collins bubnuje. Album uzavírají 4 skladby z koncertu pro královnu- 50 let vlády (Party at Palace-album dnes téměř nesehnatelné)- Eric Clapton-Layla, Annie Lennox-Why, Bryan Adams-Everything I do (Do it For You), Joe Cocker-With a Little Help From My Friends. Škoda, že nezahrnuje závěrečné Paulovo vystoupení. Je tu ještě nejúspěšnější singl (a dnes nikde nesehnatelný na oficiálním CD) Do They Know It´s Christmas. I tam Phil bubnuje. Aćkoliv je v bookletu opět příhoda s Georgovou Art of Dying, i tentokrát skladba se nedostala na tento 4 CD výběr (byť dle mě by tam určitě patřila-viz název alba).
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Do They Know It's Christmas od Band Aid se nedá sehnat na žádném CD? To snad ne.
Art of Dying sem v žádném případě nepatří.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

ATMP dnes slaví 50 let od svého vydání.
verjan2
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od verjan2 »

A tady je nový mix titulní skladby. Patrně bude remix celého alba.

https://www.youtube.com/watch?v=QWV4pFV ... rrisonVEVO
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Bude.
A já jsem celý tento týden o den napřed. ATMP i Lola mají výročí dnes, ne včera.
Odpovědět