The concert for George

diskusní fórum věnované osobě George Harrisona
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3590
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: The concert for George

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Park píše:Ne to od Seana nečekám. Koneckonců Seanovo album mám a vím, že tam John není. Já jen jsem si při koupi rozhodoval mezi BD/2CD Gerogefest a Dhaniho albem a protože se mi zdálo, že více George budu vnímat na Gergefestu dal jsem mu přednost před Dhaniho albem. Jen jsem chtěl mít jistotu, že tam George není. A pokud je to album navíc slabé tak jak píšeš ,vlastně ani nevidím důvod si ho pořídit. Takže díky za potvrzení mého rozhodnutí.
Ale já nepíšu, že je slabé. Já píšu, že z těch alb, co jsem od Dhaniho slyšel, je nejslabší. Jenže tamta byla natolik skvělá, že i když je tohle průměr, tak v porovnání se středním proudem, který chrlí rozhlasové stanice, je to pořád nadprůměr.
Dhani navíc hraje úplně jinou hudbu než George, takže stavět vedle sebe jeho vlastní tvorbu s Georgeovým repertoárem na George Festu se mi nezdá košer.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Uživatelský avatar
verjan2
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 574
Registrován: čtv úno 05, 2015 5:03 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: The concert for George

Příspěvek od verjan2 »

Parku, zkus si to poslechnout zde: IN///PARALLEL

Chce to rozhodně hodně času na naposlouchání. Thenewno2 se mi zdají, že mají víc energie, obě alba jsou výtečná.
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 911
Registrován: pát čer 27, 2008 11:30 am

Re: The concert for George

Příspěvek od Park »

Jo já už slyšel nějaké skladby právě z onoho odkazu. Ale nechtělo se mi hledat, zda je tam nějaká část instrumentu kterou by zahrál George. Je to ale čistý Dhani. Na amazonu jsou na album celkem pochvalné recenze, ale zde se o tom albu vůbec nemluvilo, tak jsem tomu chtěl trochu přijít na kloub. Pro mě to však není ani v nejmenším zajímavé album. Myšlenkou jsem se zabýval zda by takové skladby hrál dnes George a protože Dhaniho hlas je mu moc podobný bylo by to zajímavé, ale OHNOTHIMAGEN jasně napsal, že takové skladby by George dnes vůbec nehrál a ani mě se nezdá, že by na něčem takovém vůbec podílel.
to se vrací kolibřík
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3590
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: The concert for George

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Park píše:OHNOTHIMAGEN jasně napsal, že takové skladby by George dnes vůbec nehrál a ani mě se nezdá, že by na něčem takovém vůbec podílel.
Parku, Ty bys mohl jít do aktivní politiky, protože totálně překrucuješ a fabuluješ.
Já jsem o tom, že by takové skladby George dnes vůbec nehrál, nenapsal ani čárku.
Já jsem napsal, že Dhani hraje úplně jinou hudbu než George. A to je přece úplně něco jiného.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 911
Registrován: pát čer 27, 2008 11:30 am

Re: The concert for George

Příspěvek od Park »

Celá diskuze o album Dhani Harrisona - In// Parallel vedla k jeho pořízení. Začnu bookletem - jsou tam 3 fotky Dhaniho a na všech se tváří zádumčivě, texty písní tam nejsou, zato je tam vzkaz : ,, This record is dedicated to the memory of Sir George Martin " . První song Never Know je dobrý a je hned slyšet jak moc hlasově jsou si Dhani a George podobní. Pak mě ještě zaujal song All About Waiting, který zní téměř jako Beatles. Zbytek mě neoslovil. Hodně písní zní jak z Paulových alb co vydal pod pseudonymem Fireman. Je tam až moc zvukových mixů a počítačově zpomalených vokálů.
to se vrací kolibřík
Uživatelský avatar
verjan2
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 574
Registrován: čtv úno 05, 2015 5:03 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: The concert for George

Příspěvek od verjan2 »

Co je bohužel ještě horší, že ta nahrávka je šíleně nekvalitní, co se týká dynamiky. Fakt nechápu, proč na tohle současní kvalitní umělci zvysoka pečou.
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 911
Registrován: pát čer 27, 2008 11:30 am

Re: The concert for George

Příspěvek od Park »

Právě jsem shlédl George fest. Pěkné Blu-ray a k tomu i 2 CD coby soundtrack onoho koncertu. Milým zpestřením je zařazování footage záběrů George např. z období Brainwashed nebo turné 74 a ukázek z několika jeho klipů a samozřejmě i z Bangladesh. Trošku nudné jsou interview některých účinkujících mezi skladbami, jsou naštěstí jen krátké. Jednotlivý účinkující si s tvorbou Harrisona dobře poradily a žádný velký průšvih na koncertu nebyl. Někteří interpreti se zhostili se ctí, jiný už spíše slaběji a někteří zůstaly zachovány v co nejbližší verzi samotného Harrisona. Jmenovat jednotlivé účinkující je zbytečné, většinu z nich nikdo nezná. Kromě Dhaniho zahrají např. Beach Boys (2 členové) a komik Tajemný Weir Al Yankovic. Protože Dhani dobře zorganizoval The Concert for George v Británii, Amerika se ozvala, že by chtěla taky něco takového a Dhani vyhověl. Akorát se tentokrát (oproti The Concert For George) musíme spokojit s tím, že zde žádní stars ani Georgovi hudebníci nejsou. Celý George fest je jak z pohledů hráčů tak publika jednoznačně pro mladší publikum a tak skladby dostaly i rockovější pojetí. Dhani coby doprovodný kytarista pomáhá hlavně na začátku a konci tohoto koncertu a sem tam si střihne i zpěv.Teď jednotlivé skladby co zazněly na George festu : Old Brown Shoe- vynikající. I Me Mine- jedinečný a kvalitní zážitek vidět provedení jedné z posledních Beatles songů, škoda jen, že interpret si nevzal doprovodné zpěváky a tak píseň instrumentálně přesná trochu vokálně pokulhává. Ballad of Sir Frankie Crisp (Let it Roll)- dle některých vůbec nejlepší provedení skladby na tomto koncertě, s tím mohu jen souhlasit. Something-instrumentálně přesná, ale dívčí zpěv mi k této skladbě nějak nesedí. Got My Mind Set On You - je vítaná uvolňující pro mladé publikum, které si mohlo i zazpívat hromadné sólo, nesmím zapomenout na doprovodné saxofony a tak se tvorba Georgově verzi hodně přiblížila. It Not For You - patří mezi slabší provedení a to jak instrumentálně (není foukací harmonika) tak tím, že ji zpívá zpěvačka, začátek je podobný jako Tenhle vlak nikde nestaví, není to prostě skladba při níž by lidé tancovali a skandovali. Be Here Now - jedno z nejslabších míst (ne-li nejslabší) část koncertu, interpret co vypadá spíš jako tuctový právník než rocker si se skladbou neporadil. Wah -Wah - má asi tak stejné grády jako verze na The Concert for George akorát bez hvězdných účinkujících a tak můžeme jít dál. If I Needed Someone - dvojitý zpěv u jednoho mikrofonu začíná jako country a pak se přehoupne do verze podobné té beatlesácké, škoda jen těch country ohozů. Art of Dying - jedno z nejzajímavějších a nejmrazivějších provedení, jedním slovem skvělé. Savoy Truffle - jedna z příležitostí kdy syn George Dhani se ujme zpěvu - dobré provedení, blíží se verzi na Bílém albu, saxofony ještě víc posílí pocit autentičnosti. For You Blue - vynikající, velmi dobré, skvělé, jak zpěv tak doprovod a mladé blond zpěvačce to v sáčku hodně sluší (jen škoda že vynechala Georgovy promluvy uprostřed songu). Beware of Darkness - tomuto tvorovi (slovo člověk u někoho takového odmítám) v dívčím provedení co se svými rozměry skoro nevejde na jeviště by mělo být vyhrazen nápis : vstup na jeviště zakázán, instrumentálně možná dobré, ale ten zpěv a hlavně vzhled je něco co vás přinutí dát další song. Let It Down- situaci zachránil Dhani jak instrumentálně tak vokálně, skvělý a znovu vás to přinutí si říct, že tento koncert je z větší části zaměřen na Georgovu méně známou tvorbu. Give Me Love (Give Me Pace On The Earth) - jedno z mála příležitostí, aby si na své přišlo díky interpretu na své i americké černošské publikum, zhostil se ho se ctí a má furt zavřené oči, skladba je hodně podobná originálu. Here Comes the Sun - tento zpěvák s tváří a oblekem zaměřený pro ten typ mužů co mají rádi jiné muže, se zhostil této písně tak nějak bez ladu a skladu, hlubší zážitek nezanechal. What is Life - komik Al Yankovic je poněkud podivný výběr pro rockový koncert, ale kupodivu to zvládl skvěle, žádné fóry nedělal, jen zpíval a jeho dlouhé vlasy se jen třepetaly. Behind the Locked Door - ačkoliv je zajímavé slyšet tuto skvělou píseň v live provedení, musíme se spokojit se slabým ženským zpěvem, prostě tohle se nepovedlo. My Sweet Lord - Beach Boys (2 členové z toho je jeden Brian Wilson) se mohli zmocnit některé Georgovy skladby třeba z alba 33 a 1/3 nebo ze Somewhere In England a tam by si určitě vybraly dobrý song, kde by uplatnili svůj beach boys sound, bohužel si zvolili My Sweet Lord - na tuto duchovní skladbu se těžko může dělat beach boys sound, a tak i když je to dobrá skupina, tohle provedení bude patřit mezi ty druhořadé. Isn´t It A Pity- jakmile začala zpívat mladá zpěvačka s černými dlouhými vlasy a v černém obleku, už jsem myslel, že to bude další dívčí průšvih, ale její mrazivá verze písně vás nečekaně osloví a tak patří mezi ty lepší provedení, musím pochválit i instrumentální doprovod. Any Road- tato skladba rozhodně nepatří co by si vzal každý do live provedení a o to autentičtější je, interpret co ji zpívá a hraje sólo na kytaru chvíli nepostojí a obličej se mu skoro rozpadá s jakou vervou skladbu zpívá, kupodivu skladbu nějak nepokazil, v doprovodných muzikantech si všimneme i ukulele, prostě další a úspěšná snaha získat mladé publikum. I´d Have You Anytime - mladá zpěvačka v bílém obleku a rudými vlasy se snažila, ale její interpretace by se spíše hodila pro nějaký jiný druh koncertu. Taxman - parta mladíků se snažila napodobit co nejvíc originál, celkem dobře. It´s All Too Much - pokud byste si chtěli pustit jen jednu skladbu z tohoto koncertu doporučuji tuto- to se prostě musí vidět, skladba co nikdy od nikoho live nezazněla (poněvadž těch technických studiových vychytávek je až moc aby se daly napodobit live) a tihle si s tím poradili po svém - přinesli na pódium kromě množství kytar i technické hudební vynálezy, jako třeba dvojité housle s jednou houslistkou a takové podivné harmonium na kterém se na závěr hraje sólo a je položené nad jiném harmoniu-zpěv a bubny jsou možná trochu ve stínu těchto vynálezů ale celkový dojem je vynikající. Handle With Care - už svým základem pro několik zpěváků (Dhani samozřejmě začne) je určená coby jedna ze závěrečných písní - prostě sólové vokální party snad všech účinkujících, docela to ušlo a část si zazpíval i Al Yankovic. All Things Must Pass - závěrečný song co zazpívá nejdřív Dhani a pak pár dalších, nic světoborného, ale kdyby si to vyměnili a jako poslední zahrály Handle With Care zážitek z koncertu by byl lepší.
to se vrací kolibřík
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3590
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: The concert for George

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

"Jmenovat jednotlivé účinkující je zbytečné, většinu z nich nikdo nezná"

Možná je neznáš Ty, Parku.
Norah Jones je dost velká hvězda, řekl bych. Ian Astbury zpíval v The Cult, Nick Valensi je ze skvělých The Strokes, Perry Farrell z Jane's Addiction. Black Rebel Motorcycle Club jsou taky dost známé jméno, stejně jako The Flaming Lips.
Ten tvor, co zpívá v Beware of Darkness, se jmenuje Ann Wilson a je to někdejší zpěvačka Heart, tu kapelu bys mohl znát alespoň podle jména. Opět někoho posuzuješ podle vzhledu? To už je nemoc.

"znovu vás to přinutí si říct, že tento koncert je z větší části zaměřen na Georgovu méně známou tvorbu."
Já nevím... to přece nemůžeš myslet vážně.

It's All Too Much nikdy nikdo nehrál živě? A co The Church nebo The Grateful Dead? (Neznáš je, já vím.)

Dál už asi reagovat nebudu, asi bych se neubránil invektivám.
Fakt se mi líbí, že zde vyplodíš ultrasáhodlouhý, ovšem naprosto nicneříkající a třeba pro mě vyloženě bezcenný popis.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3590
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: The concert for George

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

9.9.2018 vystoupí Dhani na festivalu Lollapalooza v Berlíně.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 911
Registrován: pát čer 27, 2008 11:30 am

Re: The concert for George

Příspěvek od Park »

Musel jsem se rozhodnout zda zajet pro nové vydání 2 CD The Concert for George do vzdáleného města, nebo si toto 2 CD koupit společně s 2 blu-ray. Problém byl v tom, že již dlouho mám 2 DVD edici a CD dosud chybělo, tenkrát mi nějak uniklo. Takže buď utratit cestovné a koupit levnější pouze 2 CD nebo hodit cestovné do dražší edice 2 CD + 2 BD. Rozhodl jsem se pro 2 CD+ 2 BD. Obsah 2 BD je stejný jako dosavadní (i nové) 2 DVD vydání, pouze přibyl malý 5 minutový dokument interview s bubeníky na 2.disku BD. Hlavní slovo má Ringo, ale i Jim Keltner prohodí pár slov, pár sekvencí ze zkoušek bubeníků. Tento bonus začíná jak se Ringo (v netypické černé čepici) směje s bubeníkem Rayem Cooperem, který na konci tohoto bonusu dá Ringovi novou tamburínu v krabici s nápisem Handle With Care, za což Ringo děkuje. Hlavně, že už mám i 2 CD vydání tohoto skvělého koncertu.
to se vrací kolibřík
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3590
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: The concert for George

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Objednej si to po internetu a nebudeš muset řešit podobná dilemata.
Ty si vážně neuvědomuješ, jak je to směšné?
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3590
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: The concert for George

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

13. prosince 2019 zemřel ve věku 87 let Emil Richards, vynikající hráč na vibrafon a vůbec perkusní nástroje (jichž během své kariéry umístil do své sbírky přes tři sta, včetně velice exotických druhů), který má na triku spolupráci nejen s Frankem Sinatrou, Ellou Fitzgerald či Stanem Kentonem, ale významně se podepsal i na některých deskách Franka Zappy a George Harrisona. S Georgem absolvoval turné v roce 1974 a objevil se také na Koncertu pro George.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3590
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: The concert for George

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Sekce s Monty Pythony tu není, s Rutles taky ne... ani s Bonzáky.

Včera náhle zemřel NEIL INNES. :cry: :cry: :cry:
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 911
Registrován: pát čer 27, 2008 11:30 am

Re: The concert for George

Příspěvek od Park »

R.I.P. Terry Jones (z Monty Python) , 77 let.
to se vrací kolibřík
Uživatelský avatar
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar
Příspěvky: 397
Registrován: stř dub 11, 2007 6:54 pm
Bydliště: Liberec

Re: The concert for George

Příspěvek od Beaver »

Něco pro odlehčení těch smutných zpráv: kdo je nadšencem The Rutles, jistě si rád poslechne (a přečte něco o) parodii na album The Beatles "Love". Zdařilý mix hitů The Rutles "Lunch". http://www.rutleslunch.net/
Edit: A k tomu ještě pro kompletaci alba tento dodatek: https://www.youtube.com/watch?v=s54q_MhnpU8
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3590
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: The concert for George

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Lunch je naprosto skvělá věc, už jsem naň dával odkaz v tématu Love před skoro šesti lety. :P
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Uživatelský avatar
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar
Příspěvky: 397
Registrován: stř dub 11, 2007 6:54 pm
Bydliště: Liberec

Re: The concert for George

Příspěvek od Beaver »

:oops: Já se to ani nepokoušel hledat, když jsem viděl, že téma The Rutles a Monty Python se objevuje v tomto topicu, ale vidím, žes založil příslušné téma, což je fine :P .
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 911
Registrován: pát čer 27, 2008 11:30 am

Re: The concert for George

Příspěvek od Park »

Když jsem si včera pouštěl Blu-ray Star Wars (9) - Vzestup Skywalkera tak na konci v titulcích se mezi herci objevilo jméno Dhani Harrison. Myslel jsem si v prvním momentu - asi shoda jmen. Nedalo mi to, tak jsem pátral a je to náš Dhani Harrison. Hraje tam postavu FN- 0878.
Jediné co mi na tom vadí, je skutečnost, že jsem se o této novince dozvěděl čistě náhodou. Tentokrát beatlesovské instituce (weby,časopisy) selhaly, když nás neinformují a my se to musíme pracně nezávisle na nich dozvědět. Jinak bonusy tohoto filmu na Blu-ray stojí za to.
to se vrací kolibřík
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3590
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: The concert for George

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

UTFW.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 911
Registrován: pát čer 27, 2008 11:30 am

Re: The concert for George

Příspěvek od Park »

Na posledním albu Bruce Springsteena Letter To You, najdeme vedle skvělé písně House of a Thousand Guitars i píseň I´ll See You In My Dreams, která kromě názvu (opět) nemá nic společného s písní z The Concert For George.
to se vrací kolibřík
Odpovědět