The concert for George

diskusní fórum věnované osobě George Harrisona
Thorion

The concert for George

Příspěvek od Thorion »

Co rikate na toto DVD? Me pride naprosto skvele - takovy Billy Preston v My sweet lord proste nema chybu.
btw. Anoushka Shankar je k sezrani :-)
Uživatelský avatar
EskiMO
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Příspěvky: 217
Registrován: úte lis 12, 2002 6:37 pm
Kontaktovat uživatele:

Áno ale...

Příspěvek od EskiMO »

Nuž, film na DVD som nevidel, počul som len double-CD a... no, nechcem veľmi kritizovať, ale nejako zvláštne ma nenadchlo... takmer pri každej pesničke ma vyrušoval ten hlas - hoci sa všetci snažili, na Georgea nemal nikto... aj keď treba uznať, že napríklad taký Eric Clapton zaspieval While My Guitar Gently Weeps celkom slušne, oveľa lepšie ako na koncerte pre kráľovnú, tam mu to IMHO veľmi nevyšlo... Pokiaľ ide o My Sweet Lord s Billy Prestonom, ten ma veru poriadne sklamal - chvíľami som mal pocit, že si ani poriadne neprečítal text... lepšie zaspioeval Isn't It A Pity... raz darmo, Billy je síce skvelý r&b klavírista a organista ale zďaleka nie taký dobrý spevák... Z ďalších si svoje celkom dobre odspieval Paul McCartney, aj keď na Something mu bolo počuť "pohnutie v hlase" ale to zrejme súviselo s danou situáciou... dobrá bola aj Handle With Care v podaní torza Wilburyovcov - Jeffa Lynnea a Toma Pettyho, odbivuhodne zaspievali aj part Roya Orbisona... a samozrejme, dobrý bol aj Ringo a jeho Photograph, Honey Don't sa mi už až tak veľmi nepáčilo, okrem toho, vzhľadom na to, že ho napísal Carl Perkins tam tak akosi nepatrilo... Taktiež The Inner Light stálo za to. Celkove to bola vydarená akcia, ktorá Georgea určite potešila, ale ak mám povedať svoj názor - lepšie je investovať peniaze do Georgeových albumov ako do tohto CD....
Thorion

Áno ale... :-)

Příspěvek od Thorion »

Muj nazor je asi ovlivneny tim, ze z tech obrazku proste vic cisi ta atmosfera a hlavne tim, ze nemam vubec prehled o UK scene (vlastne ani o jine) od ery Beatles. Snad nikoho z tech muzikantu vyjma Claptona, Starra, mc Cartneyho a Prestona neznam, a to jsem jeste Prestona videl/slysel poprve od Let it be, kde mj stejne nezpival...
Koncert se mi proste velmi libil, az na nejake vyjimky - treba prave Ringa, jako celek, i kdyz rikam ze to muze byt tim, ze neznam vsecky originalni studiove nahravky. Jinak nevim, jaky rusivy hlas mas namysli.
Jestli je Billy Preston dobry zpevak to nemuzu posoudit - mam jen zakladni hudebni vzdelani :-), ale jeho hlas mi proste k My sweet lord sedi lip jak samotneho Harrisna *kryje se pred kameny*.
Jak jsem rekl nemam moc prehled (z Georgovych alb znam poradne jenom Brainwashed *opet se kryje pred kameny :)*) tak budu rad, kdyz mi doporucis nejake podobne tituly (at uz alba nebo live koncerty) a to ze se u nas neco neprodava neni problem...
Diky
Uživatelský avatar
EskiMO
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Příspěvky: 217
Registrován: úte lis 12, 2002 6:37 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Áno ale... :-)

Příspěvek od EskiMO »

Takže reakcia... sám sa nepovažujem za nejakého veľkého znalca Georgeových albumov (bohužiaľ), aj keď je pravda, že som toho od neho počul viac ako len Brainwashed... na 2hej strane, keďže "Concert For George" pozostával v podstate len z jeho singlov, vecí z All Things Must Pass a z éry Beatles, nebol pre mňa problém porovnávať... keď som písal, že ma vyrušoval hlas, myslel som to všeobecne - človek počúva známu melódiu a čaká známy hlas keď tu zrazu počuje hlas iný.... mňa to teda obvykle dosť vyruší, najmä ak ten iný hlas nie je taký dobrý ako ten očakávaný... Inak "My Sweet Lord" vraj George pôvodne (v roku 1970) zložil práve pre Billyho Prestona... takže je možné, že on sám si tiež myslel, že to Billymu sedí lepšie ako jemu... každopádne môj názor to nemení: Billy Preston je perfektný za klavírom, ale mikrofón nie je jeho parketa... A k tým Georgeovým albumom - ak ho nemáš, tak si zožeň minimálne All Things Must Pass (remaster z roku 2000, s tým farebným obalom)... a z tých ostatných - podľa toho aký si typ t.j. či zbieraš radové albumy alebo len výberovky.... ak ti stačí to druhé, tak napr. "Best Of George Harrison" a "Best Of Dark Horse"... Výťažok z predaja všetkých Georgeových vecí (vrátane "Concert For Goerge") ide na konto jeho dobročinnej nadácie "Material World Foundation"... Btw. práve dnes (25.2.) by mal George narodeniny.

P.S. nezvyknem do ľudí ničím hádzať... ani kameňom ani chlebom... takže sa kryješ zbytočne. :)
Thorion píše:Muj nazor je asi ovlivneny tim, ze z tech obrazku proste vic cisi ta atmosfera a hlavne tim, ze nemam vubec prehled o UK scene (vlastne ani o jine) od ery Beatles. Snad nikoho z tech muzikantu vyjma Claptona, Starra, mc Cartneyho a Prestona neznam, a to jsem jeste Prestona videl/slysel poprve od Let it be, kde mj stejne nezpival...
Koncert se mi proste velmi libil, az na nejake vyjimky - treba prave Ringa, jako celek, i kdyz rikam ze to muze byt tim, ze neznam vsecky originalni studiove nahravky. Jinak nevim, jaky rusivy hlas mas namysli.
Jestli je Billy Preston dobry zpevak to nemuzu posoudit - mam jen zakladni hudebni vzdelani :-), ale jeho hlas mi proste k My sweet lord sedi lip jak samotneho Harrisna *kryje se pred kameny*.
Jak jsem rekl nemam moc prehled (z Georgovych alb znam poradne jenom Brainwashed *opet se kryje pred kameny :)*) tak budu rad, kdyz mi doporucis nejake podobne tituly (at uz alba nebo live koncerty) a to ze se u nas neco neprodava neni problem...
Diky
Thorion

Diky diky diky...

Příspěvek od Thorion »

Diky moc za tipy a za vyjadreni
S.

Příspěvek od S. »

DVD je super a nema chybu. Vcera jsem videl cely koncert v kine Slovansky Dum. Uzasny.
Igo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř led 12, 2005 2:28 pm

Příspěvek od Igo »

DVD som sice nevidel, ale CD ma trosicka sklamalo. Co sa mi paci, su All Things Must Pass, For You Blue a Something od Maccu. Ten prechod v Something je celkom mily.
Co ma sklamalo, je to, ze pesnicky su verne kopie originalov. Viac ma potesil studiovy tribute Songs From the Material World, kde nie su sice take slavne mena, ale covery su nove, originalne a svieze. Clovek casto ani netusi, aky potencial sa v Georgeovych skladbach skryva. Odporucam.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Igo píše:Co ma sklamalo, je to, ze pesnicky su verne kopie originalov. Viac ma potesil studiovy tribute Songs From the Material World, kde nie su sice take slavne mena, ale covery su nove, originalne a svieze. Clovek casto ani netusi, aky potencial sa v Georgeovych skladbach skryva. Odporucam.
Tak s tym nesuhlasim... Tribute by mali byt akcie, kde by sa malo spievat co najvernejsie originalu, lebo by mali co najvernejsie pripominat cloveka, ktoremu sa vzdava hold. Coververzie su uplne ina vec, niekedy su lepsie, inokedy horsie, ale v ich pripade ide uz o vlastnu prezentaciu dotycneho umelca, nezriedka aj o prizivovanie sa na jeho slave... Netrufam si odhadnut aky vztah mal George ku coververziam svojich skladieb, ale ak by som to mal posudzovat podla "If I Needed Someone" v podani Hollies, asi by to velmi lichotive nebolo...
Uživatelský avatar
EskiMO
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Příspěvky: 217
Registrován: úte lis 12, 2002 6:37 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EskiMO »

Anonymous píše:
Igo píše:Co ma sklamalo, je to, ze pesnicky su verne kopie originalov. Viac ma potesil studiovy tribute Songs From the Material World, kde nie su sice take slavne mena, ale covery su nove, originalne a svieze. Clovek casto ani netusi, aky potencial sa v Georgeovych skladbach skryva. Odporucam.
Tak s tym nesuhlasim... Tribute by mali byt akcie, kde by sa malo spievat co najvernejsie originalu, lebo by mali co najvernejsie pripominat cloveka, ktoremu sa vzdava hold. Coververzie su uplne ina vec, niekedy su lepsie, inokedy horsie, ale v ich pripade ide uz o vlastnu prezentaciu dotycneho umelca, nezriedka aj o prizivovanie sa na cudzej slave... Netrufam si odhadnut aky vztah mal George ku coververziam svojich skladieb, ale ak by som to mal posudzovat podla "If I Needed Someone" v podani Hollies, asi by to velmi lichotive nebolo...
nejako zblbol engine a ten predosly prispevok mi nepodpisal, tak ho tymto podpisujem dodatocne
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3590
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: The concert for George

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Pořád je to nádhera.
Pouštím si právě dnes, když má George půlkulaté výročí.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
ZeroCZE
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Příspěvky: 106
Registrován: stř zář 23, 2015 5:42 pm

Re: The concert for George

Příspěvek od ZeroCZE »

Dnes jsem měl poprvé tu možnost (spíš tu čest) vidět záznam z tohoto koncertu. Musím říct, že je to výborné. Pečlivý výběr písní, pečlivě sestavený program, vše do puntíku perfektní od začátku do konce. Výběr umělců taky neměl chybu, všichni zúčastnění tam byli oprávněně, jen škoda nepřítomnosti Boba Dylana. Jsem rád, že se v setlistu dostalo i na Wah-Wah vzhledem k Paulově přítomnosti. :D Lepší koncert na něčí počest jsem neviděl a asi ho v mých očích už nic nepředčí. Musím si co nejdřív sehnat DVD, protože tohle v mé skromné sbírce rozhodně nesmí chybět.
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3590
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: The concert for George

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Dylan svou plánovanou nepřítomnost vyřešil tak, že na několika koncertech se svou skupinou odehrál Something. Skvěle.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
ZeroCZE
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Příspěvky: 106
Registrován: stř zář 23, 2015 5:42 pm

Re: The concert for George

Příspěvek od ZeroCZE »

Děkuji za info, hned jsem se podíval na záznam a dost se mi líbí, že Bob pojal Something trošku jinak. Souhlasím, je to opravdu skvělé!
ZeroCZE
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Příspěvky: 106
Registrován: stř zář 23, 2015 5:42 pm

Re: The concert for George

Příspěvek od ZeroCZE »

https://youtu.be/NP-K4hKdmjU
Moje obavy, že původní DVD těžko seženu, se právě rozplynuly.
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3590
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: The concert for George

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Já původní edici našel třeba zde...
http://www.cd-net.cz/index.php?main_pag ... ts_id=1841
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3590
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: The concert for George

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

George by měl dnes pětasedmdesátiny.
Vychází reedice Koncertu pro George a na YouTube na George moc hezky zavzpomínal třeba Eriček.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Uživatelský avatar
verjan2
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 574
Registrován: čtv úno 05, 2015 5:03 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: The concert for George

Příspěvek od verjan2 »

nebo tady:
https://www.discogs.com/Various-Concert ... se/8832793

Když jsem to viděl poprvý, říkal jsem si nebudu brečet a taky si to s obrovskou nostalgií a taky smutkem "vychutnával". Jenže závěrečná I'll See You In My Dreams mě totálně zlomila :(
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 911
Registrován: pát čer 27, 2008 11:30 am

Re: The concert for George

Příspěvek od Park »

Líbí se mi jak Dhani Harrison se skvěle zhostil úlohy doprovodného kytaristy při The Concert for George. Stejnou úlohu má v akci Georgefest - záznam mám, ale k jeho shlédnutí se teprve dostanu, věřím že i tam zahraje skvěle. Zatím otázka - teď vyšlo Dhaniho první sólové album (resp. pod jeho jménem) - In Parralel, jak moc je dobré či špatné co jste ho už slyšeli a je na něm něco s Georgem nebo je to ,, jen " Dhani ?
to se vrací kolibřík
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3590
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: The concert for George

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Proč by tam mělo být něco s Georgem? Je to Dhaniho album.
Očekáváš snad, Parku, že Sean Lennon bude mít na svých deskách něco s Johnem?

Já mám Dhaniho tvorbu komplet, začal jsem ji shromažďovat hned po vydání prvního EP (s ženou jsme si je dali k Vánocům 2006 :P ).
Tohle album mi ale bohužel přijde jako nejslabší (samozřejmě vyjma All about Waiting, to je nádherná věc).
Thenewno2 (hlavně EP001 a You Are Here) i Fistful of Mercy mi přišly o dost lepší.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 911
Registrován: pát čer 27, 2008 11:30 am

Re: The concert for George

Příspěvek od Park »

Ne to od Seana nečekám. Koneckonců Seanovo album mám a vím, že tam John není. Já jen jsem si při koupi rozhodoval mezi BD/2CD Gerogefest a Dhaniho albem a protože se mi zdálo, že více George budu vnímat na Gergefestu dal jsem mu přednost před Dhaniho albem. Jen jsem chtěl mít jistotu, že tam George není. A pokud je to album navíc slabé tak jak píšeš ,vlastně ani nevidím důvod si ho pořídit. Takže díky za potvrzení mého rozhodnutí.
to se vrací kolibřík
Odpovědět