Vinylová kolekce

diskusní fórum věnované osobě George Harrisona
Odpovědět
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 911
Registrován: pát čer 27, 2008 11:30 am

Vinylová kolekce

Příspěvek od Park »

V obchodě jsem zahlédl kolekci všech LP desek George Harrisona v boxu. Box je dobře zabalen a je hodně těžký. Přes půl Prahy jsem se táhl s cca 20 kilo onoho boxu a hodně si namohl a zničil záda. Do tašky se box nevešel a bylo nutné ho vzít oběma rukama. Všechny ty LP mám již na CD, ale 2 singly co byly do boxu dodány mě přesvědčily k nákupu. Naposled se ony singly snad prodávaly v zahraničí na konci 80. let. Box obsahuje všechny řadová alba George Harrisona (Wonderwall Music, Electronic Sound, All Things Must Pass, Living In The Material World, Dark Horse, Extra Texture, Thirtee Three and 1/3, George Harrison, Somewhere in England, Gone Troppo, Cloud Nine,Brainwashed) - k tomu jako bonus poprvé na 2 LP Live In Japan a hlavně ještě přináší 12-ti palcové singly When We Was Fab a Got My Mind Set On You. Vzhledem k tomu, že komplet přišel na hnusně vysokou cenu 10 000,- bál jsem se jen kolem toho projít. Je to asi nejdražší jednorázová položka daná za něco v souvislosti s Beatles. Původně jsem chtěl 2 extrémně drahé v kůži zabalené knižní publikace Songs by George Harrison 1 a 2 s bonusovými EP či CD převážně vyřazených písní z období Somewhere in England-ale ony knihy nejsou v tuzemsku k sehnání-alespoň jsem shlédl video prohlížení těchto knih na youtube a hand made se postaral o zbytek-na prázdné CD apod. Na přední straně vinylového boxu je fotografie George a záleží na úhlu pohledu na který se díváte, jednou je to ,,beatle" George, jindy George s knírem a dlouhými vlasy, dosud jsem měl z ukázek dojem, že jedna fotka je zepředu a druhá zezadu, ale jsou společně vepředu. Karton je obalen oranžovou ztuží s nápisem George Harrison vpředu a vzadu zobrazené minifotky všech alb boxu i oněch singlů. Gramodesky jsou vyndány z pevných vnitřních kartonů a uvnitř jednotlivých alb jsou v běžných průsvitných obalech a vnitřní karton je dán za ony gramodesky v rámci jednotlivých alb. Trochu mrzí, že box (když už obsahuje živák Live In Japan) neobsahuje The Concert for Bangladesh. Asi nejvíc mrzí absence bonusových skladeb daných na CD boxy v Dark Horse Years a Apple Years. Nejvíc je postrádám u All Things Must Pass. All Thing Must Pass je v takovém provedení jako původní vydání-černobílý obal, uvnitř 3 gramodesky, velký plakát vousatého George. Zbytek alb je tak jak známe z původních vydání. Somewhere In England má obálku užitou v r. 1981 (tedy ne tu z r. 2004). A nyní k singlům-jsou v pevném velkém kartonu s nápisem Friar Park studio a technickými záznamy. Po otevření spatříme velkou fotografii různých tlačítek nahrávacího zařízení mixážní pultu-skvělé. Oba singly jsou asi ze skla-neboť jsou velmi těžké-a určitě se nejedná o pouhý vinylový materiál. Kupodivu je v kartonu nejdřív singl When We Was Fab a teprve pak Got My Mind Set On You - ačkoliv vyšly v opačném pořadí. V kartonu je i malý průvodní dopis, kde se dozvíme že Dhani je producentem onoho boxu. 12 ti palcový singl When We Was Fab obsahuje na straně A albovou verzi When We Was Fab a Zig Zag, na straně B menší remix písně That´s The Way It Goes a remix titulní písně When We Was Fab s pár sekundy prodlouženého závěry se zpětnou nahrávkou písně. 12 ti palcový singl Got My Mind Set On You kupodivu začíná nejdřív remixem oné skladby- kdy je prodloužen úvod a prostřední část instrumentů, na straně B nalezneme nejdříve Got My Mind Set On You v albové verzi a pak raritu Lay His Head, která na tomto vinylu zní obzvlášť skvostně. Singly se přehrávají na 33 otáček a jsou velké jako normální LP deska. Papírové obaly u singlů byste sotva v boxu našly, ale i tak grafické fotky dány přímo na singly (picture singly) jsou moc pěkné a odpovídají původním vydáním. Zvukaři se tentokrát hodně vyznamenali neboť ty písně ze singlů zní naprosto čistě a zřetelně (možná lépe než z alb). I jednotlivá alba zní velmi dobře. Tak jsem zvědavý zda případné zájemce o tento drahý box má recenze spíše nalákala či odradila k nákupu.
to se vrací kolibřík
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3590
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinylová kolekce

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Live in Japan určitě nevyšlo poprvé na vinylu.
Park píše:All Thing Must Pass je v takovém provedení jako původní vydání-černobílý obal, uvnitř 3 gramodesky, velký plakát vousatého George. Zbytek alb je tak jak známe z původních vydání.
???

Jinak na Amazonu stojí box 301,50 USD. Čili u nás něco málo přes 7000 Kč.
Češtinu a výpovědní hodnotu "recenze" hodnotit nebudu, ale je mi z obou fyzicky špatně.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Uživatelský avatar
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar
Příspěvky: 397
Registrován: stř dub 11, 2007 6:54 pm
Bydliště: Liberec

Re: Vinylová kolekce

Příspěvek od Beaver »

Tak, tak :lol:
Uživatelský avatar
j.babel
Světová star
Světová star
Příspěvky: 1826
Registrován: sob pro 03, 2005 1:18 am
Bydliště: Hořovice

Re: Vinylová kolekce

Příspěvek od j.babel »

Než se začnu vyloženě posmívat, mám takový všetečný dotaz: Parku, jaké jsi národnosti? Jestli české, prosím o vysvětlení následujících "drobností":

1) Co je to ztuž?
Karton je obalen oranžovou ztuží s nápisem George Harrison
2) Co je to ti?
12 ti palcový singl Got My Mind Set On You kupodivu začíná nejdřív remixem oné skladby
3) Proč se obracíš výhradně k ženám?
Papírové obaly u singlů byste sotva v boxu našly
4) Za co jsi ten box nakonec vyměnil?
Je to asi nejdražší jednorázová položka daná za něco v souvislosti s Beatles.
5) Co jsou to grafické fotky?
ale i tak grafické fotky dány přímo na singly
A za šesté až za sté: budu-li hodnotit informační hodnotu tohoto blábolu na stupnici od 0 do 10 bodů, dávám -1. Jazyková úroveň je přímo k zblití, promiňte mi ten výraz. Snůška blbostí (viz poznámku o vydání Live In Japan na vinylu), logických nesmyslů (představivost mám slušnou, ale jak můžeš odradit k nákupu, to fakt nevím). Moje rada: nauč se česky, než zase něco sesmolíš. I poté nás však ušetři podrobností, jestli jsi něco táhl v kabele nebo snad na dvoukoláku. Zatím se zdá, že tvoje pořádná čeština (modří vědí) na delší než dvou- až třívěté sdělení nestačí. Tímto se připojuji do skupinky těch, kteří při čtení tvých recenzí (fuj, snad mi samotné slovo recenze toto neopatrné použití odpustí) přímo trpí.
Try to see it my way...
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Příspěvky: 481
Registrován: úte dub 26, 2005 11:24 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinylová kolekce

Příspěvek od Onder »

To jsou zase mystifikace. Singly ze skla?!
Gramofonová deska ze skla by šla těžko vyrobit. Navíc promo materiály jasně uvádějí, že se jedná o 18 vinylových desek.
Jestli je váha vyšší pouze u picture disků, je to patrně způsobeno oním obrázkem, který je zalisován do vinylové hmoty.

V "recenzi" chybí dost podstatný detail. A sice to, že jako zdroj byly použity digitální mastery, nejedná se tedy o LP desky masterované přímo z původních analogových pásů, což je při takto vysoké ceně boxu trestuhodné.
Uživatelský avatar
verjan2
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 574
Registrován: čtv úno 05, 2015 5:03 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Vinylová kolekce

Příspěvek od verjan2 »

Pane Babele, toliko zástupče početné skupiny Nazi Grammar. Opravdu vám stojí za to vysmívat se dyslektikům nebo dysgrafikům? Váše řádění např. v iDnes diskusích je v tomto směru opravdu výjimečné.
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."
Uživatelský avatar
j.babel
Světová star
Světová star
Příspěvky: 1826
Registrován: sob pro 03, 2005 1:18 am
Bydliště: Hořovice

Re: Vinylová kolekce

Příspěvek od j.babel »

Za prvé, on ještě každý nemusí být dyslektik nebo dysgrafik. Za druhé, nemyslím si, že nějak řádím, ale prosím, to je věc názoru. Za třetí, nevím, jak vážně to mám brát. Zvlášť když to hodnotí někdo, kdo přece do diskusí na iDNES nechodí. Za čtvrté, psal jsem za sebe, tedy nikoliv za jakoukoliv skupinu.
Try to see it my way...
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3590
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinylová kolekce

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Za páté
http://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=z%C3%A1stupce

za šesté je to spíš dysortografie

a za sedmé, a to je nejpodstatnější: horší než děsuplná čeština je celkově výpovědní hodnota (nejen tohoto) Parkova popisu. To není recenze, jak si mylně myslí, to je pouhopouhý popis. Popis toho, jak šel na nákup, co ho to stálo úsilí a co si přinesl domů. Zvláště v Kotcích se často potuloval s objemnou mošnou a pak chodil domů s prázdnou, nadávaje na drahotu. Mnohdy šukal i po bazarech, ohmatával zboží a pídil se, kdy bude výprodej za nejnižší ceny.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Uživatelský avatar
verjan2
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 574
Registrován: čtv úno 05, 2015 5:03 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Vinylová kolekce

Příspěvek od verjan2 »

j.babel píše:nevím, jak vážně to mám brát. Zvlášť když to hodnotí někdo, kdo přece do diskusí na iDNES nechodí.
Nechodil jsem, začal jsem.
j.babel píše:Nemyslím si, že nějak řádím, ale prosím, to je věc názoru.
Tak pro ilustraci.
idnes_grammar.jpg
idnes_grammar.jpg (157.07 KiB) Zobrazeno 7083 x
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."
Uživatelský avatar
j.babel
Světová star
Světová star
Příspěvky: 1826
Registrován: sob pro 03, 2005 1:18 am
Bydliště: Hořovice

Re: Vinylová kolekce

Příspěvek od j.babel »

Samozřejmě si choď, kam chceš, do toho mi nic není. Narážel jsem jen na nedávný spor o jistého Vernera, který tvrdil, že není Verner. A jestli si na mě vedeš složku, prosím. Nemusím tomu rozumět, ale je mi to fuk. Že jsem v tom bodování plus/mínus nedopadl tak špatně, viď? :D Alespoň tedy u této ukázky. Nepopírám, že jsem jindy byl omínusován, takže to nemusíš dokládat dalšími materiály. Jak vidno, "neřádím" jen u chyb diskutujících. Když si novinář plete předložky s a z a není schopen napsat jméno historické osobnosti, není dobrým novinářem. Jistě by se toho našlo více, iDNES je v tomto ohledu přímo studnicí hříchu. Ale na tento konkrétní případ si pamatuji. Závěrem: buď rád, že občas takto komentuji, aspoň máš co sbírat. Jen nevím, jestli to jednou půjde někomu odkázat...
Try to see it my way...
Uživatelský avatar
verjan2
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 574
Registrován: čtv úno 05, 2015 5:03 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Vinylová kolekce

Příspěvek od verjan2 »

j.babel píše:Samozřejmě si choď, kam chceš, do toho mi nic není. Narážel jsem jen na nedávný spor o jistého Vernera, který tvrdil, že není Verner. A jestli si na mě vedeš složku, prosím. Nemusím tomu rozumět, ale je mi to fuk. Že jsem v tom bodování plus/mínus nedopadl tak špatně, viď? :D Alespoň tedy u této ukázky. Nepopírám, že jsem jindy byl omínusován, takže to nemusíš dokládat dalšími materiály. Jak vidno, "neřádím" jen u chyb diskutujících. Když si novinář plete předložky s a z a není schopen napsat jméno historické osobnosti, není dobrým novinářem. Jistě by se toho našlo více, iDNES je v tomto ohledu přímo studnicí hříchu. Ale na tento konkrétní případ si pamatuji. Závěrem: buď rád, že občas takto komentuji, aspoň máš co sbírat. Jen nevím, jestli to jednou půjde někomu odkázat...
Já si žádnou složku na nikoho nevedu. Pokud vím, s IDNES sis začal první. Pamatuješ?
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."
Barleycorn
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 744
Registrován: pon led 15, 2018 10:06 am

Re: Vinylová kolekce

Příspěvek od Barleycorn »

To jsme, koukám, poněkud odbočili. Faktem je, že se při výkonu svého povolání dost často setkávám s naprostou ignorancí jakýchkoliv jazykových pravidel v podobě chyb pravopisných, gramatických, ale i stylistických. Jako příležitostný překladatel se dost často musím ptát českých klientů, co vlastně svým vyjádřením mysleli, a někdy mi s časovým odstupem nedokáží dát odpověď ani oni sami. Na druhou stranu se bez obalu přiznám, že když píšu někdy něco ve spěchu, nevěřícně koukám, kolik mi pak v textu chybí čárek a co jsem ještě jiného dokázal zvorat. Proto bych řekl, že by opravdu neškodilo, kdyby si třeba konkrétně Park své příspěvky ještě jednou pročetl.
Ale mě by, Parku, zajímalo něco jiného. Nechtěl bys sem někdy dát pár fotek oněch artefaktů, které za tak drahé peníze pořizuješ? Samozřejmě se to dá najít na internetu a existují i "rozbalovací videa na youtube", ale přece jen fotka "z reálu" napoví více. Já bych si v dnešní době pořízení vinylového boxu za bratru 10.000 Kč dost rozmyslel. Nějaké černé fošny doma skladuji, najde se tam i řada věcí s Beatles, ale že bych měl v poslední době čas vychutnat si to obracení desky a zkoumání obalu, to bohužel říct nemohu. Na jaké zvukové aparatuře to posloucháš? A posloucháš ty vinyly vůbec? Já bych měl strach to vůbec vytáhnout z obalu.
Uživatelský avatar
j.babel
Světová star
Světová star
Příspěvky: 1826
Registrován: sob pro 03, 2005 1:18 am
Bydliště: Hořovice

Re: Vinylová kolekce

Příspěvek od j.babel »

Já si žádnou složku na nikoho nevedu. Pokud vím, s IDNES sis začal první. Pamatuješ?
Jistě, že nevedeš, proto máš schované moje týdny staré diskusní příspěvky. Já se za ně nestydím, komentuji tímto pouze to konstatování, že si složku nevedeš. Opravdu to tak nevypadá. A mohu to nazývat i jinak, třeba sbíráním výstřižků nebo schováváním skenů mých diskusních příspěvků, je-li libo. Stejně vachrlaté bude i následující tvrzení, že jsem si začal s iDNES. Ano, pamatuji. I toto fórum si pamatuje:
verjan, ned 26 kvě 2019, 19:17
Váše řádění např. v iDnes diskusích je v tomto směru opravdu výjimečné.
j.babel, ned 26 kvě 2019, 19:52
Za třetí, nevím, jak vážně to mám brát. Zvlášť když to hodnotí někdo, kdo přece do diskusí na iDNES nechodí.
A k věci samé:
Mně vůbec přijde zbytečné vyrábět vinyly jinak než analogovou metodou. Za analog bych byl ochoten "nějakou tu korunu" pustit, ale za toto opravdu ne. Bohužel, výběr je v tomto směru dnes značně omezen. Jedna Onderova věta je v tomto ohledu informačně cennější než celý Parkův spis.
Try to see it my way...
Uživatelský avatar
verjan2
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 574
Registrován: čtv úno 05, 2015 5:03 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Vinylová kolekce

Příspěvek od verjan2 »

Barleycorn píše:Já bych si v dnešní době pořízení vinylového boxu za bratru 10.000 Kč dost rozmyslel.
Před x lety jsem byl ochoten dát na ebayi 10K za kolekci MFSL desek, v aukci, které končila příští den. 25K ale bylo fakt už moc. Je to tak. Digitál se má poslouchat z dig. média a ne z analogové desky.
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."
Barleycorn
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 744
Registrován: pon led 15, 2018 10:06 am

Re: Vinylová kolekce

Příspěvek od Barleycorn »

Jen jeden technický dotaz. Přímo na webu georgeharrison.com se lze v povídání o boxu vinylů dočíst, že: "The original analogue master tapes were used for the new re-masters and were cut at the legendary Capitol studios to ensure exceptional audio quality throughout." Mám to tedy chápat tak, že někdo v legendárních studiích Capitol vzal původní analogové pásky, digitálně je zpracoval (zremasteroval) a tento obsah lze pak slyšet ve výjimečné zvukové kvalitě jak z nově remasterovaných CD, tak i z vinylů?
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Příspěvky: 481
Registrován: úte dub 26, 2005 11:24 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinylová kolekce

Příspěvek od Onder »

Ano, analogové pásy byly nejdříve zdigitalizovány ve vysokém rozlišení 24bit/96kHz a následně zremásterovány a převedeny na vinyl.

Netuším, jestli stejný remaster šel i na cd. Nicméně na cd musel být převeden do nižšího rozlišení 16bit/44kHz.
V tomto ohledu má tedy box s vinyly výhodu.
Nicméně, za tuto cenu bych očekával mastering přímo z analogu. To je samozřejmě náročnější, proto si to tím mezikrokem zdigitalizovaní zjednodušili.
Odpovědět