Cloud Nine

diskusní fórum věnované osobě George Harrisona
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: Cloud Nine

Příspěvek od timothy »

Své reference na toto nejlepší svěží album George jsem už podal. Mohl bych ho vychválit do nebes (jak příznačné pro Cloud 9 :D ). Dobovou předmluvu od Supraphonu, včetně poutavé novinky o buldozeru na jeho turné v roce 1974, naleznete zde
(ale zvětšete si to :D ):
http://www.supermusic.sk/obrazky/156510_cloud%20018.JPG
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna
leon66
Světová star
Světová star

Příspěvek od leon66 »

Jo,vynikající deska,koupil jsem ji hned,když u nás poprvé vyšla.Jen mi trošku(ale fakt jen trošku :lol: )vadí,že je tam víc Jeffa Lynnea než George,ale dost možná,že je to jen moje představa,ELO totiž poslouchám poměrně často.Ale deska opravdu skvělá!
Obrázek
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Na novém vydání alba z r.2004 se mi nejvíc líbí ty bonusové tracky: 5-ti minutová Shangai Suprise a Zig Zag. Zadní strana se trochu změnila, ale v bookletu potěší podobná (ale ne stejná) fotka George s kytarou jako na obalu singlu Got My Mind Set On You.
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

První album, které jsem od George měl. Od spolužáka přetočené z vinylu na kazetu... bylo mi dvanáct :) Strašný, jak ten čas letí.

V těch dvanácti jsem nejvíc žral Got My Mind Set on You, When We Was Fab (bezvadný videoklip), This Is Love, Someplace Else a titulní píseň, ale třeba Breath Away from Heaven mi přišla všelijaká. :roll:
Netrvalo ale dlouho, a desku jsem začal brát se vším všudy. A mám to tak dodnes. Pokud potřebuju zlepšit náladu, tak třeba tímto albem.

Jeff Lynne vlil do Georgeových žil čerstvou krev a výsledek je jakýmsi skvělým předvojem jeho dalších bezvadných spoluprací s (ex)Beatles (Wilburys, trojka Cheer Down - Poor Little Girl - Cockamamie Business, Time Takes Time, Free as a Bird - Real Love, Flaming Pie, Zoom, Brainwashed, Koncert pro George).

Pokud by chtěl někdo začít s Georgem a nestačil by mu nějaký výběr, Cloud Nine bych mu s čistým svědomím doporučil spolu s All Things Must Pass jako startovní bod.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Got My Mind Set On You a When We Was Fab jsou první klipy, které jsem od George viděl. Bylo to někdy zkraje 90. let. Tehdy byl na MTV celý den věnovaný Beatles a exBeatles, večer pak vysílali i film Magical Mystery Tour.
Album samotné je taky první, které jsem od sólového Harrisona slyšel - měli jsme od někoho půjčené licenční LP od Supraphonu - a taky šlo na kazetu. Mně se prostě tenkrát líbilo, a to jsem netušil, jak moc mě časem chytnou Beatles a koneckonců i George Harrison sám. Uvážíme-li, že album bylo u nás k mání někdy v roce 1989, a že už v době onoho dne na MTV jsem se přinejmenším začal do tématu Beatles zažírat, opravdu to netrvalo dlouho.
Mohl bych jmenovat ty samé věci, které zmínil OHNOTHIMAGEN, přidal bych k nim ovšem jednoznačně i Fish On The Sand.
No a dnes? Co takové Devil's Radio? Nebo That's What It Takes, to je přece nádhera sama. Snad jen Wreck Of The Hesperus, to je asi jediná položka, kterou bych snad mohl oželet.
Na Cloud Nine mám jednu i takovou trochu nejasnou vzpomínku. Docela jasně si vybavuji výkladní skříň prodejny Supraphonu v Jablonci nad Nisou a v ní obal téhle desky. Jenže vím jistě, že jsem tam byl o prázdninách 1988. Buď se tedy pletu a obal v té výloze nebyl a pletu si to s výlohou jinou, nebo tam tehdá nabízeli jiné vydání alba než to supraphonské. V roce 1987 ho vydali v Maďarsku, v roce 1988 v Jugoslávii, tak jedině že by snad tak...(?)

Edit: oprava překlepu v názvu Devil's Radio
Naposledy upravil(a) j.babel dne sob bře 25, 2017 12:38 am, celkem upraveno 1 x.
Try to see it my way...
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Protože jsem velký fanda ELO a hlavně Jeffa Lynnea, první tóny alba Cloud Nine mi okamžitě napověděly, že to není čistý George. Bylo to úplně jiné a hlavně z toho byl nějak podezřele cítit "eláckej rukopis". ELO už neexistoval, Jeff natočil sólové album Armchair Theatre a pak měl asi nějaké "svrbění" a přemýšlel, co dál. Když se mi později Georgeovo album dostalo do ruky, byly mi mé domněnky potvrzeny při četbě údajů na albu (kdepak tehdy nějaký internet!). A v dalších měsících a letech, při poslechu různých rozhlasových stanic jsem Jeffův styl slyšel i v nahrávkách jiných umělců: Tom Petty, Roy Orbison, George Harrison (odtud již není moc daleko k projektům Traveling Wilburys), Joe Cocker, Paul McCartney...
Cloud Nine je nádherné album a myslím, že produkce i hudebnická pomoc Jeffa Lynnea mu velice pomohlo a Jeffovi se zároveň začínal plnit sen, stát se jedním z Beatles, což samozřejmě již nebylo možné, ale v dalších letech se mu to hodně těsně podařilo, když se zbylými Beatles natočil a produkoval písně Free As A Bird a Real Love.
verjan2
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od verjan2 »

Cloud Nine je jedno z mých nejoblíbenějších od George. Ta hravost, pohoda a optimismus jsou z ní cítit na míle daleko. A taky byla první, kterou jsem vlastnil - taky ze Supraphonu.
Absolutně nej je pro mě That's What It Takes, spoluautorství s Jeffem je více než patrné, dále posmutnělá Just For Today, hravá When We Was Fab, přenádherná This Is Love a beatlesovská Fish On The Sand, kde se opakuje riff z Any Time At All.
Kdykoliv potřebuju zlepšit náladu, tohle album je to pravé. A pak je s ním člověk opravdu "v sedmém nebi".
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."
Odpovědět