Bad Boy

diskusní fórum věnované osobě Ringo Starra
Lennolog

Bad Boy

Příspěvekod Lennolog » čtv čer 22, 2006 8:51 pm

Perfektní album z roku 1978 a zároveň poslední album ze 70-tých let.
Nejlepší songy jsou: Who Needs A Hearts, Hard Times, Monkey See and Monkey Doo a Old Time Reloving.
Rád si přečtu vaše názory k tomuto albu :D

Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod #47 » pát čer 23, 2006 8:39 pm

Líbí se mi A Man Like Me...jinak je to podle mě typické Ringovo slabší album...žádná jiná výraznější písnička mi v hlavě neutkvěla. Většina Ringových písní tohohle období mi prostě splývá...všechno je to na jedno brdo...

Pollack
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pollack » pát čer 23, 2006 9:26 pm

To je pravda, všechny alba ze 70-tých let jsou na stejné brdo kromě alba Ringo.
A myslím že toto album ani nestojí za to udělat o tom diskuzi.
Jde poznat že na tom albu nespolupracoval ani jeden Beatle.
Na dalším albumu Stop and Smell the Roses z roku 1981 spolupracovali George a Paul a bylo poznat že na tom měli spolupráci.
Třeba i Wrack My Brain se stal hitem díky Georgovi.

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Bad boy

Příspěvekod timothy » pon čer 26, 2006 5:11 pm

Podle mě je toto album velice dobré. Pro mě je to vůbec nejlepší album z druhé poloviny 70. let. Ten přelom konce 70. let a začátku 80. let, kdy měl Ringo neúspěšné desky, považuju spíše naopak k nejzajímavějšímu období a desky této doby nepatří k méně dobrému hudebnímu materiálu, než ostatní. Kdybych měl charakterizovat toto album, tak jedním slovem: pohoda. Už jen ta obálka, kde Ringo sedí se sklenicí whisky někde na pobřeží a užívá si sluníčka. Kdyby byla soutěž v předních obálkách bookletu, tak dám hlas právě Bad boy. Všechny písně na albu jsou též pohodové, jako třeba i textově výborná Who needs a heart, Lipstick traces, Hard times nebo Old time relovin. Každá píseň je vynikající a má svůj osobitý charakter. Každá píseň je pohodová, což zapadá do celkové podoby alba. Aranžmá v některých písních jsou výborná a hráči s Ringem odvedli dobrej kus práce. Takže shrnuto - tohle album je podle mě to nejlepší (i když 4th a Rotogravue jsou taky výborná alba) z konce 70. let a moje asi 3. nejlepší celkem.

Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod #47 » pon čer 26, 2006 11:42 pm

Hmm...tak koukám že mulťáci dorazili už i sem...no tak Lennologu...nemusíš si zakládat novej nick abys nás přesvědčil že je vás víc kdo tohle album považuje za dokonalý :lol:

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

bad boy

Příspěvekod timothy » úte čer 27, 2006 11:54 am

Pokud myslíš mě, tak nejsem Lennolog, ale obyčejný fanda beatles. Nechci, aby došlo k záměně osobností jen proto, že se mi tohle album líbí
(i když tomu možná nevěříte, ale je to tak) a za tímto názorem si stojím. Měly by ho víc hrát v rádiu. Tolik na vysvětlenou, aby jste mě nezaměňovali s někým jiným.

Lennolog

Příspěvekod Lennolog » úte čer 27, 2006 4:07 pm

#47 píše:Hmm...tak koukám že mulťáci dorazili už i sem...no tak Lennologu...nemusíš si zakládat novej nick abys nás přesvědčil že je vás víc kdo tohle album považuje za dokonalý :lol:

Bohužel, ale zklamu tě.
Nemám dva nicky a ani nechápu co proti mě máte, vžyť je to jenom můj názor!!! :?

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » stř čer 28, 2006 8:02 am

Pro mě je to jedno z nejlepších alb Ringo Starra s dobrým obalem i hudbou. Vůbec nechápu, co se vám na něm nelíbí.

Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod #47 » stř čer 28, 2006 11:56 am

timothy & Lennolog: Já jsem si jenom chtěl lehce rejpnout :lol: ...ale stejně je zajímavá náhoda že se zrovna během jednoho tejdne zaregistrujou dva ortodoxni ringofilové 8)

alladik
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvekod alladik » pát říj 13, 2006 12:09 pm

Bad Boy je určitě lepší než předcházející 2 alba (a nejsem zrovna ringofil :wink: )

Je to album na slušné úrovni a je docela škoda, že nezaznamenalo žádný úspěch. Ne že by bylo skvělé, ale špatné taky není.

Nejvíc se mi z něj líbí Who Needs A Heart...

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: Bad Boy

Příspěvekod timothy » stř pro 24, 2008 12:57 pm

tohle album by chtělo vydat znovu s remasterovaným zvukem, je fakt výborný pěkným stereíčkem, bookletem o 10 stránkách navíc a nějakým tím bonusem z rarit, co vy na to :D ,Přeju všem hezké Vánoce.
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvekod j.babel » sob úno 14, 2009 7:24 pm

Album je jedním z posledních, které jsem si pořídil (myšleno od Ringa), a celkově vzato jsem do té doby zas o tolik nepřicházel. Koukal jsem, že Rigby nepovažoval za nutné nám kromě suchých dat nepovažoval za nutné sdělit cokoliv dalšího. Ani se mu nedivím, ono není moc o čem psát. Ani komerční úspěch se nedostavil, 129. místo není bůhvíjaká díra do světa, singly víceméně propadly. Jako by sklenka v ruce na obalu desky vystihla vše podstatné... Nevím, proč se mi zalíbila Tonight - asi proto, že jsem ji znal už před albem samotným, izolovaně. Do auta dobrá, a já jezdím rád a poměrně často. Trochu vyčuhuje ještě závěrečná A Man Like Me - ale to je spíš tím, že ji znám už před tím odjinud. Vše ostatní bych dokázal oželet. Třeba po dalších posleších změním názor, budu vás včas informovat.

Pozn. aut.: "Čtyřka" je ještě slabší.
Try to see it my way...

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » sob úno 14, 2009 7:29 pm

Jarda:
Bezvýhradně souhlasím a dokonce mám i stejné řekněme (i když to je hodně přehnané slovo) oblíbené skladby jako Ty. Jinak toto album považuji - vedle 4th a Old Wave - za totální dno Ringovy tvorby, způsobené naprostou bezradností a přitom hrůzyplnou Ringovou potřebou vydat album, aby na něj fanoušci nezapomněli.
Bubi, Bubi, noch einmal, es war so wunderschön. Bubi, Bubi, noch einmal, es kann ja nichts geschehn.

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » sob úno 14, 2009 7:50 pm

Své názory na toto album jsem již řekl a neměním svůj názor. Jak písně, tak vynikající obálka symbolizují pohodu. Můžete si pustit klip, který k písni co tu zmínil j.babel:
http://www.youtube.com/watch?v=OLbnOOygIuE

Ale jinak jsem rád, že tu diskusi v těch různých tématech co se týče rychlosti stíháme docela slušně :D
Každopádně děkuji i za názory byť negativní.
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

Park
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Park » čtv bře 12, 2009 11:07 am

I pro mě je tohle album lepší než předchozí dvě Ringova alba. Z muziky a obálky je jasná větší pohoda, vyjádřená už samotným faktem že album bylo nahráno na ostrově. Už úvodní Who Needs A Heart má tyto prvky a patří mezi mé neoblíbenější skladby Ringa vůbec. Následující titulní Bad Boy (nemá nic společného se stejnojmenou skladbou Beatles) je trochu níž v mém hodnocení, ale jen trochu. Lipstick Traces opět pozvedne náladu,taková taneční. Heart on My Sleeve je taková ostrovní, ale ne moc povedená. Where Did My Heart Go? je známá coververze, díky za ní! Zbytek nic moc, ještě že je tu záchrana v podobě skvělé Tonight.
to se vrací kolibřík

j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvekod j.babel » ned bře 15, 2009 8:07 pm

Možná budu obviněn ze slovíčkaření, ale musím:
Bad Boy NENÍ skladba Beatles. Když už, tak v tomto kontextu by bylo správné použít např. "s nahrávkou Beatles".
Try to see it my way...

lennolog666

Příspěvekod lennolog666 » pát bře 24, 2017 11:33 pm

Lennolog píše:Perfektní album z roku 1978 a zároveň poslední album ze 70-tých let.
Nejlepší songy jsou: Who Needs A Hearts, Hard Times, Monkey See and Monkey Doo a Old Time Reloving.
Rád si přečtu vaše názory k tomuto albu :D

Můj názor na tuhle desku nezměním, ještě bych zmínil obal, který jsem si nechal pořádně zvětšit, zarámovat a teđ mi to visí v kuchyni a nikdo z vás mi v tom nezabrání :wink: prostě to tam viseti bude

Park
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Park » pon čer 12, 2017 12:20 pm

Po delším čase jsem si pustil TV pořad Ringo z r.1978 a tedy i 3 songy co Ringo z tehdejšího alba Bad Boy v tomto pořadu zahrál - Heart On My Sleeve, Hard Times, A Man Like Me. Přesto jsou nejlepší písně z tohoto alba Who Needs A Heart a Where Did Our Love Go. Videoklip k albové písni Tonight je moc fajn a řekl bych, že je lepší než celý pořad TV Ringo. Obálka alba Bad Boy je pěkná, takže už několik měsíců ji mám coby pozadí mé pracovní plochy PC (přes celou obrazovku) a vždy když vezmu booklet tohoto CD tak nějak to zahřeje u srdce. Možná je to i díky tomu, že album nahrané koncem r.1977 vzniklo v nahrávacích studiích na Bahamách a nějak se ta plážovo-ostrovní atmosféra (viz zvuk racků v úvodu prvního songu Who Needs A Heart) dostala i do zvuku alba. Ani nevadí, že na albu není nějaký význačný hudební host. Je pouze malý rozdíl mezi zadní obálkou LP a CD vydání. Na zadní straně CD je žlutá barva, na LP je bílá. Jinak fotky i písně jsou stejné. Podobnost obalu Bad Boy ve filmovém záběru klipu (v předchozím Ringově albu 4th) Drowing in the Sea of Love (čas 2:51) je asi záměrná. Nyní jsem našel alternativní fotografii tohoto alba, fotografii udělala tehdejší Ringova přítelkyně Nancy Andrewsová. Nyní přikládám tuto fotku a myslím, že ta co byla vybrána na hotové album je lepší.
Přílohy
Bad Boy alternative cover.jpg
Bad Boy alternative cover.jpg (11.05 KiB) Zobrazeno 416 x
to se vrací kolibřík

Park
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Park » úte čer 13, 2017 8:24 pm

Porovnal jsem verze písní Lipstick Traces (On a Cigarette) a Where Did Our Love Go v podání Ringa z alba Bad Boy a původních verzí. Obě písně Ringo nazpíval skvěle a jeho aranžmá má ten pravý švih. Lipstick Traces na singlu Benny Splemana je pěkná, ale je to spíše jen základ. Tentýž song v podání skupiny O´Jays z TV záznamu z r.1966 je spíše trapný-ty tanečky, ale je to jediné vizuální pojetí songu. Where Did Our Love Go v podání ženské skupiny The Supremes je známější a skupina s ní mnohokrát vystupovala live v různých TV vystoupení, ale popravdě mě se víc líbí Ringova verze, která má výraznější ženské doprovodné vokály.
to se vrací kolibřík

Zpět na “Ringo Starr”