Give More Love

diskusní fórum věnované osobě Ringo Starra
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Give More Love

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » čtv zář 14, 2017 8:23 pm

Mám za sebou tři soustředěné poslechy Ringova nového alba Give More Love.
Překvapení se nekoná.

Jde o šňůru vcelku nenápaditých tuctových písní, v nichž se občas na pár vteřin zablýsknou nějaké nápady.
Vyjma titulní písně, která jako by vypadla z Ringova nejlepšího období posledních let (tedy 1992-2008) a jež je opravdu sympatická, se v ostatních objeví jen máloco, co stojí za zmínku nebo - a to je ještě horší - za zapamatování.
Slibně začíná třeba Standing Still, ovšem jen do doby, než dojde na náběh na nanicovatý refrén; v ten moment píseň zhyne na oubytě.
Z podprůměru trochu vyčnívá Laughable.
Dost mi vadí přemíra doprovodných ženských vokálů - snažil se snad Ringo dosáhnout účinku, jaký měly dámy například u Leonarda Cohena?

Bonusy v podobě nově natočených starých věcí jsou z poloviny zbytečné - kompletní změnou aranžmá možná částečně zaujmou Don't Pass Me By (méně) a Photograph (o kapánek víc). Jinak pořád nechápu smysl tohoto předělávacího počínání.

Bohužel.
Bubi, Bubi, noch einmal, es war so wunderschön. Bubi, Bubi, noch einmal, es kann ja nichts geschehn.

Park
Krajská superstar
Krajská superstar

Re: Give More Love

Příspěvekod Park » pát zář 15, 2017 6:14 pm

Je mi sice záhadou jak někdo může recenzovat album den před tím než bylo uvedeno na trh, ale nehodlám se tím zabývat. Já album koupil dnes (tedy v den vydání) a to jsem ještě musel ptát zda to album v obchodě mají. Zaměstnanci obchodu mi sdělili, že sice ho už mají, ale neví zda album již mohou expedovat, že prý je ještě ve skladu, nerozbalené, neví zda pokladna to přijme atd. Proto ty komplikace. Nakonec se to podařilo a album jsem zakoupil. K albu se vyjádřím později, neboť v ten samý den vyšel docela drahý živák CD/DVD Madonny (ten setlist co hrála v Prague, ač koncert je z Austrálie) a také vyšla nová kniha o Vlastu Burianovi (vč. podrobností o jeho smrti). Tak o albu Give More Love podám hlášení později a až bude řádně naposlouchané.
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » pát zář 15, 2017 7:58 pm

Uvedení alba na trh přece neznamená, že jde o den, kdy si na ně můžeš sáhnout v kamenném obchodě. To bejvávalo.

Co řekneš takovým, kteří si koupili Seržanta už 28.5.1967, přestože vyšel 1.6.1967?
Bubi, Bubi, noch einmal, es war so wunderschön. Bubi, Bubi, noch einmal, es kann ja nichts geschehn.

Park
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Park » pát zář 15, 2017 10:23 pm

Tomu moc nerozumím, dnes asi ano. Ale v r. 1967 ? U Sgt. Peppera to asi bylo zaviněno vzdáleností mezi Evropou a Amerikou. Myslím si, že proto tehdy vždy vyšly alba a singly na obou kontinentech v několikadenních odstupech. Z tvou uvedených údajů předpokládám, že sis album Give More Love opatřil jako ryze internetovou věc tj. bez bookletu a fyzického nosiče CD (pokud se pletu budu za opravu jen rád). Já holt dávám stále přednost fyzickému nosiči CD. Jedinou vyjímku jsem udělal po nákupu deluxe CD/DVD Flowers in the Dirt, kdy jsem zadal kód a z netu jsem získal přístup k ,,čtvrtému" CD (b-strany singlů,mixy, 3 demoverze).
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » sob zář 16, 2017 6:43 am

Park píše:U Sgt. Peppera to asi bylo zaviněno vzdáleností mezi Evropou a Amerikou.

Jenže obě ona data z roku 1967 se týkají Spojeného království.

Park píše:Z tvou uvedených údajů předpokládám, že sis album Give More Love opatřil jako ryze internetovou věc tj. bez bookletu a fyzického nosiče CD (pokud se pletu budu za opravu jen rád).

Nepleteš. Fyzické nosiče už pouze u toho, co za to stojí. Což není tento případ.

verjan2
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvekod verjan2 » pon zář 18, 2017 1:57 pm

Ach jo...Parku, Parku.
Now they know how many holes it takes to fill the Albert Hall.

Park
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Park » úte zář 19, 2017 1:09 pm

Ringo Starr- Give More Love
Ringo si celou desku produkoval a kromě jedné písně jsou všechny skladby nahrané v Los Angeles (Rockabella West). Ringo je buď výhradním autorem nebo spoluautorem všech písní.
Obálka alba - Ringo na přední straně s nápisy Give More Love připomínajícím graffiti, na zadní straně obalu alba je Ringo vedle veliké své ruky ze skla.
Booklet je pěkný, ale postrádám texty písní, na zadní straně bookletu je několikrát Ringo v řadě na židli.

Nyní tracklist s pár postřehama :

We´re On The Road Again – rychlá, hlasitá rockovka. Na basu a v doprovodných vokálech Paul (a mnozí další). Ringovy úvodní písně se vždy povedly, ale tady je to asi nejslabší úvodní song ze všech jeho úvodních songů. Paul ke konci písně má malé sólo na basovku.

Laughlable – Peter Frampton je nejen spoluautorem, ale hraje i na kytaru a zpívá doprovodné vokály. Taková skladba středního proudu s rockovým zvukem.

Show Me The Way – Na basu hraje Paul. Klidná skladba. Ringo spíše vypráví než zpívá.

Speed of Sound – Opětovně Frampton na kytaru. Ringův hlas má hodně echa.

Standing Still – nezvyklé nástroje : dobro, kontrabas. Takový country song. Ringa doprovází v doprovodných vokálech ženský sbor. Ringo se snaží refrénem rozpohybovat taneční atmosféru.

King Of The Kingdom – Dave Stewart hraje na el. kytaru. Skladbu bohužel neoživí ani saxofonové sólo.

Electricity – skladba Ringa a Glena Ballarda, který hraje na Rhodes piano a zpívá dopr. vokál (to by mě zajímalo zda je to tentýž Ballard, který napsal As Far As We Can Go pro Ringovo album Old Wave), Joe Walsh hraje svým stylem na el. kytaru. Tato skladba je hodně rocková až ,,elektrická“. Ringo zpívá velmi zajímavě.

So Wrong For So Long – autorská spolupráce Ringa a Dave Stewarta, který hraje na kytary- druhý country song umocněn typickým nástojem country tj. pedal steel kytarou, které zde má i sólo. Je sice více country, ale méně taneční než Standing still.

Shake It Up – je to vlastně slavná roc´n´rollová píseň Shake, Rattle and Roll-jen s mírně odlišným textem, verze v rockovém pojetí s kytary, piánem a bicími.

Give More Love – titulní song -je to skladba až moc podobná Never Without You z Ringova alba Ringo Rama- jen s odlišným textem.

Back Off Boogaloo – první z čtveřice songů co uzavírají album a jsou cover verzemi Ringových písní, sice je záhadou proč si Ringo vybral zrovna ony songy a proč je nahrál znovu, ale u tohoto prvního coveru se alespoň dozvíme z bookletu, že základem je Ringova demo verze (kterou napsal s Harrisonem) ve které Ringo hraje na akustickou kytaru. Ringo našel skladbu během stěhování. Úvod je opravdu ono demo, dál song pokračuje novým Ringovým remakerem o který se hlavně postaral Jeff Lynne, který zde hraje na akustickou kytaru a pak Joe Walsh přidá svou el. kytaru. Zajímavé je, že v doprovodných vokálech nového remakeru se ozývá původní Ringův doprovodný zpěv ze singlové nahrávky z r. 1972. Vlastně je to třetí Ringova studiová verze (po singlové verzi v r.1972, následovala divná verze na albu Stop And Smell the Roses v r.1981, teď je to tedy třetí studiový počin). Ringo tuto skladbu hraje hodně často na koncertech, ani nemá smysl počítat kolikrát skladba vyšla na jeho live CDs.

Don´t Pass Me By – country provedení své první čistě sólové autorské písně z The Beatles (Bílé album). Ke konci skladby se ozve refrén z Ringovy písně Octopuses Garden (Beatles - Abbey Road). Toto nové provedení není vůbec přesvědčivé. Skladbě chybí Ringovy bicí a onen údernější rytmus. Ringo kromě zpěvu obstará piáno, ale to už známe z jeho koncertů.

You Can´t Fight Lighting – Ringo a Alberta Cross – jak se dozvíme z popisku písně v bookletu. Jediná skladba nahraná v úplně jiném území a to ve Stockholmu. Skladba se zvukově téměř vůbec neliší od své původní verze z CD (jako bonus) Stop and Smell the Roses. Jen zalitujeme, že tentokrát neuslyšíme Paula a Lindu ve vokálech a nástrojích a Ringo tentokrát nechal akustickou kytaru na jiných a omezil se na svůj sólový zpěv, který je doprovázen doprovodným vokálem ostatních. Popravdě řečeno tehdejší verze z r. 1981 se mi líbí více i s tím svým charakteristickým Ringovým opilým zpěvem či spíše mluvou, tento nový remake má Ringův zpěv zpevnější a lehčí.

Photograph- Ringo a Vandaveer- tato verze Ringova hitu (ve spolupráci s Harrisonem) je country lehké provedení s a lá steel kytarou. Písni chybí kromě Ringova zpěvu snad vše co bylo v původním singlu a to vč. bicích, piana a orchestru. Proto se mi víc líbí původní singlová verze než tento remake. Obsazení i nástroje jsou stejné jako u Don´t Pass Me By.

Album vítám jako nový Ringův počin (navíc ve spolupráci s Paulem). Ale to je asi všechno. Album je slabé a chybí mu jasná hitovka. Cover verze svých vlastních songů jsou zde nejen zbytečné, ale hlavně ve všech případech minimálně o dva stupně nižší kvality než jejich originály. A ani nové písně nezaujaly. Asi je chyba, že první song je ten nejrockovější a pak se ta rockovost vytrácí a vytrácí níže a níže až to dojde do stadia country, kde rock už není vůbec. Ringo se měl držet toho rocku a big beatu jako u prvního songu z minulého alba Postcards From Paradise a to v písni Rory and the Hurricanes a měl rozvíjet a obohatit aranžmá rocku, doprovodných ženských vokálů ještě vyvýšit a udělat tak celé album. Ringo ale zvolil úplně opačný směr do směsi lehčích songů.
to se vrací kolibřík

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » sob zář 23, 2017 2:35 pm

Bonusové remaky se poslouchají v pohodě, zbytečnou bych označil asi jen Photograph. Album začíná moc dlouhou písní, která se mi po čase začala dost líbit. Líbí se mi ta country, Standing Still a Shake It Up. Titulní celkem taky, ale nikdy si ji nezapamatuju. Poslední album, který se mi dost líbilo bylo Ringo 2012, tadyto je kvantita často ubraná nežádoucím směrem.
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » ned říj 15, 2017 4:28 pm

Nó tak ostatní, myslíte si, že Ringovo album je v prodejnách jen pro to, aby drželo alba R.E.M. a Sterephonics ? Očekávám, že se prodej brzy rozhoupá a další reakce lidí se sem pohrnou :D

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » ned říj 15, 2017 4:31 pm

Nó tak ostatní, myslíte si, že Ringovo album je v prodejnách jen pro to, aby drželo alba R.E.M. a Sterephonics ? Já Give More Love zakoupil a dával jsem si záležet, abych ho měl samozřejmě jako jeden z prvních. Očekávám, že se prodej brzy rozhoupá a další reakce lidí se sem pohrnou :D

Zpět na “Ringo Starr”