Ringove turné

diskusní fórum věnované osobě Ringo Starra
funkac
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Re: Ringove turné

Příspěvekod funkac » pát zář 23, 2011 6:10 pm

Jakub, no kde sa my nestretneme :D To som ja, Maťo z Prievidze, čo bol na Ringovi tiež. Vtedy po koncerte som ho čakal viac než hodinu, ale údajne Ringo odišiel ešte skôr, a autobus bol len pre ostatných členov All-Starr bandu.
Peace that´s right! All you need is love.

KubBasak
Nováček
Nováček

Příspěvekod KubBasak » pát zář 23, 2011 6:33 pm

a možno ešte žúroval v backstage :D

funkac
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvekod funkac » pát zář 23, 2011 7:33 pm

aj mňa to napadlo :D dokonca som sa potom dozvedel v akom je hoteli :D
Peace that´s right! All you need is love.

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » sob bře 24, 2012 7:16 pm

V poslední době jsme přímo zaplaveni Ringovými koncertními DVD. Nedávno vyšlo na DVD Ringo Starr and His All Star Band Live 2008, kde jako host na konci koncertu si přišel zabubnovat Jim Keltner. Později v Pražském koncertu jsme mohli koupit na DVD Ringo Starr Live 2010, coby předlohu pro Evropské turné a letos se objevilo další koncertní DVD. Tentokrát je to kompletní Ringův koncert z r. 2005. Původně tento záznam vyšel v zahraničí na CD/DVD s názvem na Live at Soundstage ve velmi zkrácené verzi. Nejnovější DVD kompletního koncertu se jmenuje Ringo Starr and the Roundheads Live a obsahuje 14 písní. Všechny s vyjímkou Who Can It Be Now zpívá Ringo. Osvětlení koncertu mohlo být lepší a v písni Back of Boogaloo se kytaristé úplně ztratily a skladba byla několikrát kytarově přerušena, ale Ringo zpíval dál. V interview z r.2000 se Ringa ptali proč nehraje při jednom vystoupení jak Octopus´s Garden tak i Yellow Submarine a Ringo odpověděl, že jedna podmořská píseň stačí. Tento koncert je tedy vyjímkou, obě skladby si našli cestu pro tento Ringův sólový koncert. Seznam skladeb: It Don´t Come Easy, Octopus´s Garden, Choose Love, I Wanna Be Your Man, Who Can it Be Now? (with special guest Colin Hay), Don´t Pass Me By, I´m the Greatest, Give Me Back the Beat, Memphis In Your Mind, Photograph, Back off Boogaloo. Yello Submarine, Act Naturally, With a Little Help From My Friends.
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » pát dub 25, 2014 10:28 am

Osobně si Ringovy koncertní desky nekupuju. Pouze si je ze studijních důvodů pustím.
Je dobré, že de facto z každé šňůry Ringo vydává záznamy, je to právě dobré pro tyto sebevzdělávací účely.

To, že se mi žádný z těchto živáků, co jsem slyšel, vůbec nelíbil, protože mají společnou chudokrevnost a mdlé provedení bez chuti a zápachu, je věc jiná.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?

verjan2
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvekod verjan2 » pát pro 01, 2017 3:34 pm

19. června 2018 Ringo znovu zavítá do Kongresového centra.
Hand in hand - walking through life and making our plans.

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » sob pro 16, 2017 11:17 pm

Dostalo se mi do rukou DVD Ringo Starr and His All Star Band - Live 2006. Stejnojmenné CD jsem získal před lety, ale DVD teprve nyní. Zajímavé je, že jak CD obálka tak DVD obálka je seshora slepená s potiskem názvu, takže při vyndávání oněch nosičů musíte být opatrní. Obě vydala společnost Koch. Koncert na DVD je docela dobře natočen- kameramani vědí co dělají a tak nás nečekají žádné ,, létající" záběry mezi publikem a účinkujícími ze kterých by nás točila hlava. Kamery statické z větší části zaměřené na hudebníky, obraz dokonale čistý a ostrý. Pozadí je tlumeně osvětleno, kdy se mění jen barva - dle nálady písně-modrá, červená, žlutá apod. Nejsou zde žádné záblesky, výbuchy, blikající obrazovky. Zvuk je dobře sejmutý. Jediné co vadilo byly krátké proslovy Ringova All Star Bandu, ve kterých chválili své kolegy a tak se koncertní záznam protáhl na 2,5 hodiny, protože tyto proslovy jsou mezi všemi skladbami. Osobně bych je vhodil do sekce Bonus, který na DVD opravdu je, v něm spatříme Ringovu šatnu i další pohledy do zákulisí, Ringo v letadle, před hotelem a na konci uvítání Jeffa Lynna a Erica Stewarta na koncertě. Tehdejší Ringova sestava je vcelku povedená. Nejvíc zaujaly publikum Hamish Stuart (na DVD špatně označen za Stewart)-ten co hrál s Paulem a Sheile E. v písni A Love Bizzare, kde se Hamish vyřádil sólem na baskytaru a Sheila na bicí, což není nějak udivující dokud neshlédnete záznam, při kterém Ringo co sedí vedle Sheily na ní po dobu jejího sóla nehybně civí. Sheila pak zahrála i svůj další hit The Glamorous Life. Trochu v jejich stínu při tomto záznamu se ztratil ,,showman" Edgar Winter, který zahrál Free Ride a samozřejmě Frankenstein, který byl pravděpodobně ve střižně zkrácen, ale nějak na sebe víc neuplatňoval pozornost, možná jen neměl svůj den. Klávesista Rod Argent zahrál pár klasik z 60.let (např. She´s Not There), ale ani on nedokázal během Ringovy pauzy nějak zaujmout. Ringo celý v černém (s bílými teniskami) zahrál svůj obvyklý repertoár - It Don´t Come Easy, What Goes On, Boys, Photogaph, I Wanna Be Your Man, Act Naturally k nímž přidal novější písně - Never Without You, Choose Love, Memphis in Your Mind. Největší úspěch u publika měla samozřejmě Yellow Submarine, což bylo asi jediné místo kde publikum dalo víc vědět o své existenci. Komu jde o kvalitní koncertní záznam, který je hodně podobný studiovým verzím bude tímto koncertem nadšen, komu jde o zážitek z koncertu jako takového i se všemi kiksy, které k tomu patří bude tímto záznamem zklamán.
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » ned pro 17, 2017 12:05 am

To je právě to, proč ani v příštím roce, když bude Ringo v Praze, na jeho koncert nepůjdu.

Na jednu stranu je řekněme sympatické, že Ringo nejede celé vystoupení sám na sebe, ale dá šanci i svým kolegům z kapely.
Jenže na druhou stranu bych já byl osobně zvědav pouze na Ringa a jeho vlastní repertoár. Ne na písně z dávné slávy jeho (teď to řeknu hodně hnusně) vlastně anonymních doprovodných hudebníků.
A pokud je těmto neringovským skladbám věnována navíc dokonce polovina celého setlistu, pak mě to nezajímá vůbec. Jedna, dvě chuťovky by byly k přežití. Víc ne.
Přitom se domnívám, že Ringo má dostatek kvalitního svého materiálu, který by mohl prezentovat.

Mně osobně by se třeba líbil takovýhle setlist:
With a Little Help from My Friends
Back Off Boogaloo
Some People
Weight of the World
Vertical Man
Hopeless
What Goes On
For Love
Don't Go Where the Road Don't Go
No No Song
(OK, jedna coververze by tam byla)
Don't Pass Me By
Love Is
I Think Therefore I Rock N Roll
King of Broken Hearts
Give It a Try
Satisfied
I'll Be Fine Anywhere
Photograph
---
It Don't Come Easy
Octopus's Garden
I'm the Greatest

a na úplný závěr výkřik: "I've got blisters on my fingers!"

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » sob pro 30, 2017 1:31 pm

Z Ringa se v r. 2018 stane Sir. Královna mu předá totéž ocenění jako udělila v r. 1997 Paulovi. O důvod víc proč jít na Ringův koncert. Jen nevím zda ocenění dostane před Pražským koncertem nebo, až po něm, ale to už je detail. Snad to nepřijde na ten samý den, aby nebyl jeho koncert v Praze v ohrožení (a zkuste královně říct ,,ne, mám koncert").
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » sob pro 30, 2017 6:31 pm

Před koncertem.

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » ned pro 31, 2017 5:56 pm

Tak lístek na pražský Ringův koncert už mám. Když jsem ho včera večer rezervoval tak se web ticketstream několikrát zhroutil pod velkým množstvím zákazníků na lístky Ringova pražského koncertu. Dobře to dopadlo a dnes jsem si lístek zaplatil a vyzvedl.
to se vrací kolibřík

EskiMO
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod EskiMO » pon led 01, 2018 4:30 pm

Park píše:Tak lístek na pražský Ringův koncert už mám. Když jsem ho včera večer rezervoval tak se web ticketstream několikrát zhroutil pod velkým množstvím zákazníků na lístky Ringova pražského koncertu. Dobře to dopadlo a dnes jsem si lístek zaplatil a vyzvedl.

Ahoj - ak to nie je tajomstvo, ktorý typ lístka si si kúpil? (samozrejme, nepotrebujem presné číslo miesta, ale zaujíma ma sektor a cenová kategória). Čo som pozeral na ticketstream tak to vyzerá, akoby už takmer všetko bolo vypredané :O (teraz, pol roka pred koncertom???) - druhá možnosť môže byť, že niektoré lístky zaťiaľ neboli uvoľnené do predaja (keď som pred 2 rokmi zháňal lístok na Paulov koncert v O2 aréne, tiež svietili niektoré sektory ako nedostupné, tak som rýchlo nakúpil z toho čo bolo voľné a potom o pár týždňov sa zrazu uvoľnili aj ďalšie/lepšie sektory...)

Inak, ja zatiaľ zvažujem, či radšej nepôjdem na koncert do Wiener Stadthalle, ktorú mám kilometricky o niečo bližšie - na druhej strane, oproti Kongresovému centru to bude oveľa väčšia hala, takže v Prahe by som z toho asi mal lepší hudobný zážitok...

Tu je mapa hľadiska pre Kongresové centrum:
Kongresove_centrum.png
Kongresove_centrum.png (172.01 KiB) Zobrazeno 1316 x

A tu je mapa hľadiska pre Stadthalle:
Ringo2018_Stadthalle.png
Ringo2018_Stadthalle.png (114.12 KiB) Zobrazeno 1316 x
It's all in the mind, you know...

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » pon led 01, 2018 6:46 pm

Byla to ta nejnižší cena z nabízených.
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » pon led 01, 2018 9:11 pm

S těmi cenami si vyloženě dělají řiť.
Takovéhle peníze za Ringův kočující cirkus, který je podle mě naživo energický asi jako umělohmotné ovoce?

EskiMO
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod EskiMO » úte led 02, 2018 11:22 am

@Park - vďaka!

@OHNOTHIMAGEN - uznávam, že tie ceny sú premrštené - na druhej strane, "kočující cirkus" sira Ringa sem nechodí každý deň a keďže som ho ešte naživo nezažil, tak to asi pôjdem skúsiť :-) Ešte si musím zvážiť pre/proti v dileme Praha vs. Wien...
It's all in the mind, you know...

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » pát led 05, 2018 3:35 pm

Tak jsem se díval za kolik má lístky konkurence např. Dylan a ten to má za 1 690 (letos v Brně), Ringo to má za 1 590. Srovnal jsem ty nejlevnější lístky. Pokud vím tak Dylan jezdí sólo, kdežto Ringo se bude muset dělit o zisk s tím svým ,,cirkusem" z All-Star Bandu. A stejně to má o 100 levnější. Nechápu tedy ten údiv nad vysokými cenami. To jako i pro OHTNOHIMAGENa je Dylan v Brně cenově nedostupný? Připomenu, že na Paula byly lístky o dost dražší.
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » pát led 05, 2018 8:40 pm

Milý Parku, Dylan jel sólo (čili jen on s kytarou a foukací harmonikou) naposledy na jaře 1965.
Jestli o tom nevíš, jeho aktuální doprovodný band sestává z pěti členů.
Takže jsi hodně mimo mísu. Hodně.

Jestli je pro mě Dylan cenově nedostupný, do toho Ti zaprvé nic není (já si vstupenku na něj obstaral jinak) a zadruhé jsem o nedostupnosti nic nepsal.
Jen jsem se pozastavoval nad cenami vstupenek na Ringa, které jsou vzhledem ke kvalitě podle mě dost přehnané.

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » pát led 05, 2018 8:53 pm

Jo, díky za osvětu. Je pravda že mi do toho nic není. Nicméně jak Dylan tak Ringo jsou ve stejné cenové relaci.
to se vrací kolibřík

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » stř čer 20, 2018 7:34 pm

Tak. Včera 19.6.2018 v Kongresovém centru proběhl koncert Ringo Starr and His All Star Band. Bylo to již druhé pražské Ringovo vystoupení a místo koncertu bylo stejné jako, když tu byl poprvé. Koncert začal krátce po 20. hodině a trval 2 hodiny. Oproti prvnímu koncertu byl tento koncert o půl hodiny kratší. Ringo dělal tohle, Ringo dělal tamto atd. To by trvalo moc dní, než bych napsal kde se pohyboval, kam se díval, odkud přicházel (přicházel zprava) a odcházel (taky na pravou stranu). Ringo mluvil anglicky, stejně jako spoluhráči. Spoluhráči Ringa mu žádnou ostudu nedělali a dobře se zhostili svých nástrojů. Trochu slabší bylo, když se k mikrofonu spoluhráči dostaly ke zpěvů svých písní či různých cover verzí. Přece jen všichni šli na Ringa. Nicméně mi znalí, víme, že Ringo dává prostor svým spoluhráčům a tak to bereme jako určitou nutnost, abychom Ringa vůbec viděli. Ringo začal písní Matchbox a hned nasadil It Don´t Come Easy. Tracklist písní zpívaných Ringem napíšu níže. Skladby jeho spoluhráčů psát nebudu neboť ty songy neznám, jen ty co zpíval Colin Hey (a to proto, že vyšly na Ringových live deskách, už to bude 10 let co vydal poslední live desku, měl by zase nějakou vydat). Ringo zazpíval první dva songy a tentokrát trvalo mnohem déle, než se opět chopil mikrofonu, oproti prvnímu koncertu. Tentokrát jsme si musely počkat takových 5,6 songů než se opět chopil mikrofonu Ringo. Písně Anthem a Yellow Submarine nejvíc byly bouřlivé a lidé na ně nejvíc reagovaly. Koncert skončil tradičně With a Little Help From My Friends / Give Peace a Chance. Mnoho návštěvníků mělo na sobě trička Ringa či celé skupiny Beatles. A musím vyvrátit dva mýty co proběhly médii - ten první byl na novinkách v seznamu, že Ringo nezpíval beatlesácké písně, ale jen coververze. A co taková Don´t Pass Me By?, která tam zazněla live. Druhý mýtus se objevil na fotce v dnešním Právu - že Ringo zapěl i skladby ze svého posledního alba Give More Love. Samozřejmě kvalita novinářů je od prostého faktu být na koncertě. Ani jedna skladba z Give More Love nezazněla (pokud teda nepočítáme vlastní cover Don´t Pass Me By, kterou ale hraje již léta). Správně ani jedna skladba z Give More Love. Takovej je Ringo frajer. Další Ringova fotka z koncertu se objevila v dnešních Lidovkách. Anglicky mluvící obchodníci prodávaly trika s Ringovým motivem alba Give More Love a samozřejmě i CD Give More Love a 2 alba jeho spoluhráčů. No nějaké ty trika jsem koupil a k tomu ještě ty CD Graham Gouldman- Love and Work a Colin Hay-Fierce Mercy. O dalším kusu CD Give More Love jsem neměl zájem, mám ho již 2x na CD + 1x na LP. Slavné Ringovo zvolání What´s My Name? a diváckou odpovědí RINGO proběhlo mezi Yellow Submarine a You´r Sixteen. Píseň Yellow Submarine začala Ringovým prohlášením, že pokud neznáte tuto skladbu tak jste na špatném místě a kytarista začal hrát začátek Stairway in Heaven od Led Zeppelin. Koncert se mi líbil a návštěvníci sice na začátku si dělal každý svoje, ale jak koncert pokračoval, tak se uklidnily a mezi skladbami zdvořile tleskaly. Byl to moc pěkný koncert a po odchodu účinkujících se spustila jedna Dylanova skladba. Když lidé odcházely tak si koncert chválily a obdivovaly v jaké formě je Ringo, který tam na konci, ve svých téměř 78 letech, skákal. Ringo byl v pohodě a měl štíhlou postavu. V první části koncertu měl na sobě černý ohoz s bílým trikem. V druhé části se to vyměnil a měl bílou bundu s černým trikem. Při Give Peace a Chance si Ringo bílou bundu sundal a tak jsme viděli jeho černé triko. Ringo měl krátce střižené vlasy, krátce střižený plnovou a tradiční černé brýle. Ringův pražský koncert byl vyprodán do posledního místa a dle údajů i koncert ve Vídni je vyprodán. Tam hraje dneska. Nyní tracklist Ringových písní:

Matchbox
It Don´t Come Easy
Boys
Don´t Pass Me By
Yellow Submarine
You´re Sixteen
Anthem
I Wanna Be Your Man
Photograph
Act Naturally
With A Little Help From My Friends / Give Peace a Chance
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » stř čer 20, 2018 8:47 pm

Přijde mi, Parku, jestli nepobýváš na višni.
Jestli neznáš I'm Not in Love nebo Hold the Line či Rosanna, to docela zírám.
Špulák na Novinkách jasně píše o "čtyřech ze zpěvníku Beatles", takže nemáš pravdu.
Pět, šest songů jste určitě nečekali. Maximálně čtyři.
Jinak: čeština Tvého příspěvku je naprosto tragická.

Zpět na “Ringo Starr”