Ringove turné

diskusní fórum věnované osobě Ringo Starra
ZeroCZE
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Re: Ringove turné

Příspěvekod ZeroCZE » stř čer 20, 2018 10:13 pm

Ještě bych poupravil, že se skladba od Led Zeppelin jmenuje Stairway to Heaven, ne Stairway in Heaven.

EskiMO
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod EskiMO » stř čer 20, 2018 11:12 pm

Pozdravujem z Viedne, ktorú som po dlhšom zvažovaní uprednostnil pred Kongresovým centrom na Vyšehrade. Som plný dojmov z Ringovho koncertu vo Wiener Stadthalle a sú to dojmy prevažne veľmi pozitívne :-) Nejdem sa rozpisovať tak do podrobna ako to urobil Park, skôr len doplním niektoré veci, čo on neuviedol. V prvom rade playlist - nie som si istý, či kompletný, ale rozhodne kompletnejší (overené to nemám, ale tipujem, že dnes hrali to isté čo včera v Prahe). Teda:

Matchbox
Don't Pass Me By
Dreadlock Holiday
Rosanna
Evil Ways
Down Under
Boys
Don't Pass Me By
Stairway To Heaven / Yellow Submarine
I'm Not In Love
Black Magic Woman
Peace and Love Anthem
Who Can It Be Now?
The Things We Do For Love
You're Sixteen
Oye Como Va
I Wanna Be Your Man
Hold The Line
Photograph
Act Naturally
With A Little Help From My Friends / Give Peace A Chance

Porovnaním s Parkovym opisom vidím, že Ringo dnes obmenil garderóbu - v prvej časti koncertu mal červené sako, v druhej časti mal takú nejakú´čiernu hviezdovanú bundu, ktorú ku koncu koncertu (tuším počas With A Little Help From My Friends) hodil do publika :-) (niekto si chytil vzácny suvenír). Pred koncom koncertu sa mnohí diváci natlačili na stojáka pod pódium, čo je síce oficiálne zakázané, ale usporiadatelia to tolerovali.

Z Ringových fórkov sa mi najviac páčili dva:
- keď pred pesničkou Boys zahlásil, že teraz zahrá pesničku, ktorú hral aj "in the other band I used to be in" (každý čakal Beatles ale on povedal Rory Storme & The Hurricanes, na čo publikum reagovalo pochopiteľným a počuteľným sklamaním - následne Ringo oznámil, že "ale hrali sme tú pesničku aj s Beatles")
- keď sa pred začiatkom Don't Pass Me By presunul ku klavíru tak vyhlásil "keď som prišiel do Beatles, zložil som hromadu pesničiek - "none of them recorded" - až kým som nenapísal túto)

Inak mal som dojem, že viedenský koncert nebol úplne vypredaný (resp. vypredaný možno bol, ale poniektorí majitelia vstupeniek nedorazili, alebo sa prerátali priekupníci) - treba však dodať, že Stadthalle je väčšia hala než Kongresové centrum.

Z tričiek fanúšikov som okrem Ringa, Paula McCartneyho a The Beatles zaregistroval aj Santanu a Briana Wilsona a z jazykov som okrem rôznych dialektov nemčiny počul aj hodne slovenčiny a maďarčiny. Českí a moravskí Ringovi fanúšikovia sa asi všetci vybrali do Kongresového centra :-)
It's all in the mind, you know...

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » pát čer 22, 2018 6:56 pm

EskiMo : jsi si jistý, že jako druhá ve Vídni byla Don´t Pass Me By ? Já tam nebyl takže možné to je, ale trochu se divím, že by ji Ringo zahrál jako druhou v pořadí a pak ještě jednou jako osmou v pořadí. Jsem ještě plný euforie z koncertu (po koncertě jsem se probudil následující den až ve 13. hodin odpoledne).
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » pát čer 22, 2018 8:00 pm

Upsal se, má být It Don't Come Easy.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » pát čer 22, 2018 8:30 pm

Díky. Právě jsem si totiž zkompletoval ty skladby co zazněly na koncertě (jak Ringa tak jeho doprovodu). Zabralo mi to celé odpoledne. Sestavil a vypálil jsem si to v pořadí v jakém zazněly na koncertě. U všech jsem spíše preferoval studiové verze písní - kromě tří-úvodní Matchbox, Yellow Submarine a závěrečné With A Little Help From My Friends/ Give Peace a Chance jsem nechal v live provedení. Oříškem pro mě byl song Black Magic Woman - neboť ten existuje jak u Santany tak u Fleetwood Mac- po poslechu jsem zjistil, že spíše se jedná o skladbu Fleetwood Mac. Jinak Santana je hodně zastoupen. Stejně tak 10cc a skupina Men at Work (u nich jsem si pořídil i originální CD s těmi dvěma songy co tam jejich člen Colin Hay zazpíval). Asi největší záhadou pro mě byl song Roseanna od Toto. Tuto skladbu jsem předtím nikdy neslyšel a všichni začali vstávat a houpat se do rytmu a tak jsem nevěděl jak vůbec reagovat.
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » pát čer 22, 2018 10:20 pm

Black Magic Woman je sice původně od Petera Greena z Fleetwood Mac, ale proslavila ji skupina Santana, kde ji ostatně - stejně jako v Praze - zpíval Gregg Rolie.

Nebylo by snazší počkat na kompletní bootleg, než si pracně dávat dohromady takového kočkopsa?

j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvekod j.babel » pát čer 22, 2018 10:34 pm

Parku, promiň mi snad trochu indiskrétní otázku, ale ten příspěvek 20. června v 19:34 jsi psal vožralej? :shock:
Try to see it my way...

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » pát čer 22, 2018 11:05 pm

Ne nebyl. Kdybych byl, tak by se mi pletly různá fakta (Ringovo oblečení, tracklist apod.) Vše jsem si během koncertu zapisoval - Ringovy promluvy mezi skladbami a samozřejmě i Ringův tracklist. Což je asi nejlepší důkaz o tom, že jsem tam byl osobně. Stěží bych si to mohl vymyslet. Šampaňské jsem si dal až po napsání článku. Je ale možné, že koncertní atmosféra během psaní článku ještě byla.
to se vrací kolibřík

j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvekod j.babel » pát čer 22, 2018 11:40 pm

Některé obraty by tomu ale nasvědčovaly. Například:

To by trvalo moc dní...
Kupodivu jsi to nakonec zvládl nakonec dvěma slovy.
... tentokrát trvalo mnohem déle, než se opět chopil mikrofonu...
... tentokrát jsme si musely počkat takových 5,6 songů než se opět chopil mikrofonu Ringo.
To stačilo jednou. Díky za poměrně přesný odhad, ale i tak tomu mám dvě otázky:
1) Co si mám představit pod pěti celými a šesti desetinami songu?
2) Tam byly samé divačky (a ty se počítáš též mezi ženy)?
Písně Anthem a Yellow Submarine nejvíc byly bouřlivé...
Fakt si myslíš, že to je česky?
... a lidé na ně nejvíc reagovaly.
Anglicky mluvící obchodníci prodávaly trika...
... návštěvníci sice na začátku si dělal každý svoje, ale jak koncert pokračoval, tak se uklidnily a mezi skladbami zdvořile tleskaly.
Ve které třídě se probírá shoda přísudku s podmětem? Kromě toho, "návštěvníci si dělal svoje" je mírně řečeno pitomost.
Samozřejmě kvalita novinářů je od prostého faktu být na koncertě.
To má být co???
Ani jedna skladba z Give More Love nezazněla.
Správně ani jedna skladba z Give More Love.

Opět by to stačilo jednou, odmyslím-li si, že té druhé větě ne zcela rozumím.
... po odchodu účinkujících se spustila jedna Dylanova skladba.
Nevím - spustit se může déšť, možná někomu rýma nebo dcera, ale tento obrat je děs.
Ringo měl štíhlou postavu.
Tak to je teda klika, že si ji někde nezapomněl.

Jinak díky za vyčerpávající popis Ringovy garderoby. A prosím tě, ten poznatek, že Ringo mluvil anglicky, ten sis musel taky poznamenat, nebo sis ho zapamatoval? Mě tedy tato informace přímo ohromila. Doslova mě usadila na prdel.
Try to see it my way...

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » sob čer 23, 2018 7:56 pm

5,6 není desetinný číslo, to mělo znamenat cca 5-6 songů, které jsem tak odhadl.
O divačkách ať si svou recenzi čtu jakkoli se vůbec nezmiňuji. Ty shody přísudku s podmětem - možná je to tím, že se připravuji na krátkou reakci na Lennonovu knihu Španěl na vesnici a v rámci tradice této knihy chci, aby každé slovo (pokud možno) bylo gramaticky špatně. Ringo mluvil anglicky- nevím jak kdo, ale pro mě je to důležité (a pro někoho též), chtěl jsem tím jen vyjádřit, že na rozdíl od Paulova koncertu, nezaznělo ani jedno slovo česky od hlavní hvězdy. Měla to být ryze informace pro nezasvěcené. Ringo - štíhlý, proč bych to nenapsal. Pamatuji se, jak se psalo o Elvisovi v jeho posledním období jako o tlustém Elvisovi, tak jsem tím jen chtěl vyjádřit fakt, že Ringo je štíhlý, třeba někdo bude chtít v budoucnu natočit film o Ringově koncertě a takové fakta jsou pro filmaře důležitá kvůli důvěryhodnosti snímku. Skladby byly bouřlivé - možná jsem měl jen dopsat detail, že u diváků, ale mě se zdálo, že i Ringo a celá kapela se do nich pořádně (možná nejvíc ze všech songů) opřely a tak jsem to nechal v té formě. Skladba Dylana se spustila- nevím kdo ji spustil. Já původně chtěl napsat, že ji spustil Ringo, ale protože jsem neviděl jeho ani nikoho jiného, že by ji spustil, tak jsem napsal obecnou formulaci, nevím jestli zazněla i na jiných koncertech (třeba ve Vídni).

Tak abych ještě víc potvrdil své zážitky z koncertu šel jsem dnes do obchodu s CD a doplnil si CD od těch Ringových spoluhráčů případně původních interpretů, v závorce napíšu vždy jaké skladby se na CD nalézají a které zazněly na Ringově koncertu : Men At Work - Business as Usual (Who Can It Be Now?, Down Under), Toto-IV (Rosanna), Santana - The Essential (Evil Ways, Oye Como Va), 10cc- The Original Soundtrack (I´m Not In Love).
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » sob čer 23, 2018 8:09 pm

Parku, Parku.
Tu reakci na Španěla připravuješ asi dlouho, protože češtinu tu prasíš opakovaně.

Takže jako pro mateřskou školu:
Tentokrát jsme si musely počkat... když my všichni, tak i. Když my všechny (ženy, děti), tak y, které jsi tam napsal. Proto psal Jarda o těch divačkách.
Když máš takovouhle chybu ve shodě přísudku s podmětem, pak to není gramatická chyba, ale pravopisná. V tom je velký rozdíl.
Jestli si myslíš, že Tvůj popis koncertu někdy někomu poslouží, pak se mi a priori ježí vlasy hrůzou nad tou představou. Bůh chraň, aby měl někdo potřebu vycházet z něčeho takového.
Informace o tom, že Ringo je štíhlý, je tady každému platná jak mrtvému zimník. Uvědom si, že většina osob, co na tyto stránky chodí a/nebo sem přispívá, má ahnung o tom, jak exBeatles momentálně vypadají.
Další Tvé informace o koncertu jsou de facto bezcenné: neuměls ani popsat všechny písně, protože jsi jich polovinu vůbec neznal.
Pochopils vůbec, proč zazněl začátek Stairway to Heaven? Z Tvého popisu o tom pochybuji.

Poslední odstavec je úplně zbytečný. Myslíš, že jsou všichni tak pitomí, že si nedokážou zjistit, odkud ty písně pocházejí? Je nutné nás oblažit informací, že sis šel pořídit pár CD?
A když už jsi u toho: měl by sis spíš koupit Santanovy řadáče než výběr, když už i u ostatních uvádíš původní nosič. Evil Ways je z debutu a Oye Como Va z Abraxasu. (Mimochodem Oye Como Va bys měl shánět spíš v originále od Tita Puenteho, ne?)

j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvekod j.babel » sob čer 23, 2018 8:18 pm

Jak jsem si všiml, nejsem sám, komu přijde jazyková stránka Tvého příspěvku přímo děsivá. Myšlenku, že se připravuješ už mnoho let, mi OHNOTHIMAGEN přímo "ukradl" z klávesnice. Pro začátek, zkus kratší texty s alespoň nějakým obsahem. Jednak snadněji uhlídáš gramatiku a pravopis (opravdu to není totéž), druhak by mohly být aspoň trochu sdělné.
Try to see it my way...

EskiMO
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod EskiMO » ned čer 24, 2018 5:19 pm

Zopár dní som bol offline a teraz keď som sa sem vrátil, tak je mi vcelku smutno z toho kam sa táto diskusia posunula... :-( Fakt si nemyslím, že je nutné, aby sme tu riešili gramatiku, to je čistý off-topic - aj keď po vecnej stránke, samozrejme, sú tie výčitky oprávnené - teda aspoň do tej miery, do ktorej viem ako Slovák posúdiť správnosť českého pravopisu, všakže :-)

Ja sa pokúsim napísať pár komentárov k téme:
- v prvom rade errata: skladba č. 2, samozrejme, bola It Don't Come Easy (vďaka za opravu OHNOTHIMAGEN) a pred ňou Ringo povedal "We're doing this every night and it don't come easy..."
- Black Magic Woman v podaní All Starr Bandu sa samozrejme oveľa viac podobala na preslávenú verziu od Santanu, než na originál Fleetwood Mac (na tomto mieste ale musím napísať aj to, že mne osobne sa originál páči takmer rovnako tak ako Santanova verzia - na rozdiel napr. od She's Not There, kde jednoznačne preferujem originál od Zombies)
- trošku ma sklamalo, že Graham Gouldman hral len veci od 10cc a nezaradil do programu aj trebárs Bus Stop alebo No Milk Today (síce tie pesničky napísal pre iných, ale keď už hrajú s Ringovým Bandom takú všehochuť, možno mohol zahrať aj to, publikum by ich celkom iste poznalo - celkom som zvedavý, ako by znelo autorské podanie :-) )
- nepamätám si, že by vo Viedni zaznela nejaká Dylanova skladba - pred koncertom hrali z reproduktorov taký mix všetkého možného (o.i. som tam počul Shakin' All Over od Johnny Kid & The Pirates, potom tuším dokonca aj Guns'n'Roses, to som si hovoril, že tak toto tu veľmi nepatrí a ešte X ďalších skladieb, ktoré som púšťal jedným uchom dnu a druhým von)
- tu sú fotky z Wiener Stadthalle 20.06.2018 na Ringovom FB: https://www.facebook.com/ringostarrmusi ... 1195682677 a tu sú fotky z Kongresového centra 19.06.2018 tiež z Ringovho FB: https://www.facebook.com/ringostarrmusi ... 8661007677 (pôvodne som chcel dať nejaké snímky čo som cvakol sám, ale potom som si povedal, že na nich veľa nevidno a radšej dám linky na tie autorizované :-)

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » ned čer 24, 2018 9:49 pm

Martine, problém je v tom, že ten příspěvek je nejen pravopisně a gramaticky nevídaný, ale hlavně tak nějak vůbec postrádá smysl a řekněme i užitečnost. (Alespoň pro mě.)
Podobně jako Parkovy popisy jeho cest x set kilometrů za nákupy nosičů. To už tu jednou bylo, dokonce před téměř 100 lety, a jmenovalo se to Švejkova budějovická anabase.

Jo, Graham Gouldman byl hvězda ještě před 10cc, takže bych od něj taky uvítal Bus Stop nebo Look Through Any Window. Možná i For Your Love, Heart Full of Soul a Listen People.
(Pro ty, co nevědí, která bije: první dvě písně nahráli Hollies, další dvě Yardbirds, poslední uvedenou Herman's Hermits. Nosiče uvádět nehodlám, UTFG.)

verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod verjan2 » pon čer 25, 2018 11:58 am

OHNOTHIMAGEN píše:Graham Gouldman byl hvězda ještě před 10cc, takže bych od něj taky uvítal Bus Stop nebo Look Through Any Window. Možná i For Your Love, Heart Full of Soul a Listen People.
(Pro ty, co nevědí, která bije: první dvě písně nahráli Hollies, další dvě Yardbirds, poslední uvedenou Herman's Hermits. Nosiče uvádět nehodlám, UTFG.)

Ještě bych doplnil No Milk Today. Tyhle verze jsou notoricky známé, ale pokud jste je ještě neslyšeli v Grahamově podání, vřele doporučuji, mají úplně jinou šťávu. Gouldman je všechny sám přezpíval a nahrál na album The Graham Gouldman Thing (1968).
Hand in hand, walking through life and making our plans.

EskiMO
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod EskiMO » pon čer 25, 2018 9:12 pm

verjan2 píše:
OHNOTHIMAGEN píše:Graham Gouldman byl hvězda ještě před 10cc, takže bych od něj taky uvítal Bus Stop nebo Look Through Any Window. Možná i For Your Love, Heart Full of Soul a Listen People.

Ještě bych doplnil No Milk Today. Tyhle verze jsou notoricky známé, ale pokud jste je ještě neslyšeli v Grahamově podání, vřele doporučuji, mají úplně jinou šťávu. Gouldman je všechny sám přezpíval a nahrál na album The Graham Gouldman Thing (1968).

Tak som si to autorské podanie pohľadal na YouTube, keď už nám ho Graham neponúkol s Ringom na koncerte :-) A rozhodne je to zaujímavé, aj s tými úvodnými historkami, ktoré rozpráva ku vzniku No Milk Today a For Your Love:

No Milk Today: https://www.youtube.com/watch?v=A7X-Sdw7NPA
For Your Love: https://www.youtube.com/watch?v=byqvpnZADYk

+ ukážky z albumu 'The Graham Gouldman Thing' sú tu: https://www.youtube.com/watch?v=P-qcJAr_dBY ( u 'No Milk Today' tam mne osobne chýbajú tie zvony, ktoré sú v "pôvodnej" verzii Herman's Hermits celkom zásadná vec :-D )

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » pon čer 25, 2018 9:39 pm

Ještě že Ti (a mně a doufám, že každému z nás) nechybí zpěv Pepíčka Melena. :lol:

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » úte čer 26, 2018 11:33 pm

Příště radši napíšu jen, že koncert se mi líbil a seznam Ringových písní na koncertu. To bude stačit. Jinak diskografii CD těch písní od Ringových spoluhráčů mám už kompletní. A ještě musím odpovědět na OHNTOHIMAGENův dotaz proč si neseženu zvukový bootleg z pražského koncertu - no určitě se po něm podívám, ale např. ukázky na youtube, natočené diváky, jsou po zvukové stránce katastrofální. Já si rád vychutnám ty songy tak jak jsem je slyšel na koncertu - plně a zvukově dobře sejmuté, což umožní pouze studiová produkce písní. Tedy pokud Ringo nevydá oficiální live CD z tohoto turné.
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » stř čer 27, 2018 6:47 am

Občas existují i záznamy z mixpultu.
Myslím, Parku, že pro Tebe jsou ideální koncerty na plný playback. Takže takové ty estrády na Nově, kde se trapně markýruje.

EskiMO
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod EskiMO » úte črc 17, 2018 9:25 pm

Ešte ako také P.S. k tejto téme - našiel som na YouTube túto reportáž ORF 2 o Ringovom nedávnom koncerte vo Viedni 20.6.2018, resp. tiež o výstave jeho výtvarných diel / obrazov / čmáraníc ( nehodiace sa škrtnite :D ) tu https://www.youtube.com/watch?v=egKGm8GcncM

Celkom by ma zaujímalo, či aj ČT dala do nejakých svojich aspoň regionálnych správ krátku reportáž z Ringovho koncertu v Kongresovom centre 19.6.2018 alebo či bez výstavy "čmáraníc" ich to nezaujímalo... asi skôr nie - alebo zaregistrovali ste niekto niečo?

Zpět na “Ringo Starr”