Time Takes Time

diskusní fórum věnované osobě Ringo Starra
Lennolog

Time Takes Time

Příspěvekod Lennolog » čtv čer 22, 2006 7:52 pm

Co říkáte na toto vynikajíí album, které vyšlo v roce 1992.
Je to album po dlouhé pauze.
Nejlepší písně jsou: Weight of the World, Don´t Go Where The Road Don´t Go, Golden Blunders, I a Heartbreak, What Goes Around.
Rád si přečtu vaše názory.

Pollack
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pollack » pát čer 23, 2006 9:43 pm

Patří mezi moje nejoblíbenější.
Tímto albem začal Ringo vydávat ty nejlepší.
Od Time Takes Time po Choose Love.
Rád poslouchám Weight of the World, Golden Blunders, Runaways a What Goes Around. :D

Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod #47 » pát čer 23, 2006 10:13 pm

Mám podobnej názor, už jsem to psal u Choose love...Ringo zraje poslední dobou jako víno a od začátku devadestátých let (tj. od Time Takes Time )se mi líbí čím dál víc ale nejsem si jistej jestli svoje poslední album vůbec ještě může překonat.

Co se týče Time takes Time - určitě jedno z lepšich alb, nejradši mám Weight of the World...dál pak I Don't Believe You, Runaways a Don't Go Where the Road Don't Go a zbytek taky neni k zahození :wink:

alladik
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvekod alladik » pát říj 13, 2006 11:48 am

Plně souhlasím, Time Takes Time je moje nejoblíbenější od Ringa a myslím, že na něm chytl druhý dech a od té doby fakt vydává jen desky dobré - vážně zraje jak víno :)

Je škoda, že bylo tak málo prodporované a prakticky se o něm nepsalo a také se málokde dalo sehnat :cry:

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: Time Takes Time

Příspěvekod Park » ned bře 01, 2009 12:18 pm

První oficiální z r. 1992 Ringovo album od r. 1983 (Old Wave). Velice pěkná hned úvodní Weight of the World s dost dobrým klipem. Veřejnosti si získala i Don´t Go Where the Road Don´t Go s důrazným aranžmá Jeff Lynna. All in the Name of Love považuji za velice vydařenou a následující After All These Years je ještě lepší. V temné Runaways se nám naposled představil Ringův přítel z mokré čtvrti Harry Nillson tuhle mám obzvláště rád. Škoda že Elvisova Don´t be Cruel opět v aranžmá Jeff Lynna vyšla jen na singlu a zde chybí, stojí za to. První autorská spolupráce Paula a Ringa v písni Angel in Disquie nahraná při těchto fkrevencíh zůstává i dnes utajena. Málokdo ví taky, že zde najdeme vůbec první spolupráci s Mark Hudsonem,který pak převzal otěže Ringových alb od vynikajícího Vertical Man dodnes.
to se vrací kolibřík

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » čtv kvě 28, 2009 8:16 am

Je to mé nejoblíbenější album od 90. let dál. Mám ji ve všech 3 formátech, což se u jiného alba nestalo. Z celkové tvorby u mě tak trochu zápasí spolu s Goodnight Vienna o první místo, prostě je to výjimečná deska. Je to zároveň i první album které jsem od Ringa měl, taková jednoduchá kazeta. Album vyšlo u malé firmy a Ringo se tímto albem dostal opět na výsluní slávy. Co se tedy změnilo ? Za prvé mnohdy mdlé, smutné a někdy melodie po kterých by se člověk zastřelil vystřídali melodie oplývající optimismem a sluníčkem. Ringo opravdu zde chytil druhý dech jak o tom psal alladik. Za druhé texty už nejsou o hrozném osudu tak jako byly některé z předchozího alba, ale dává průnik do šťastného osudu. A za třetí Ringo se vyléčil z alkoholismu a začal se dívat na svět písněmi, které chytli za srdce. Po nevydané desce, na které se opět Ringo utápěl v žalu a alkoholu, se tady dává na novou dráhu. Jako první je velice zajímavý text, který odbourává ty předchozí texty o špatném osudu - Nenes tu tíhu světa (Weight of the World), kde již po prvních úderných tónech při kterém až zamrazí nám Ringo jasně předkládá své texty, viz zde http://www.youtube.com/watch?v=HAjq2uxLfpY
Don´t know a think about of love je opět rytmická píseň. Don´t go where to road go je úžasný rock při kterém se vám zatají dech. Golden Blunders trochu připomíná svým názvem Golden Slumbers, příjemná akustická kytara. Zmínka o nezpívané ,,no more lonely nights" mě tehdy překvapila a patří k jedním z kladů alba. První strana končí naprosto pěknou písní Ve jménu lásky, moc hezký závěr. Druhá strana je připomínkou rockenrolu After All these years, která kromě výborné melodie má též vynikající text, který stojí za přečtení. Ze zbytku alba bych zmínil temně zabarvenou Runaways, která má zajímavý začátek a vtipné he he he v písni In a Heartbeat.
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » ned čer 24, 2012 7:55 am

Díky této desce jsem začal poslouchat sólového Ringa. Tuším, že to byl kanál tehdejší ČST s názvem OK3, kde docela často pouštěli klip Weight of the World, který se mi opravdu líbil.
Ringo touto deskou chytil druhou mízu a přestože i na jeho (pro mě) méně povedenějších výtvorech od Ringo the 4th dál lze nalézt i velmi dobré písničky, tohle je zkrátka první album, kde není nic snad špatného. Posledním třem písničkám by snad možná prospěla menší změna tempa, ale deska jako taková je zdařilá po všech stránkách a připravila živnou půdu pro ještě lepší Vertical Man, stejně dobrou Ringo Rama a asi nej Liverpool 8.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » čtv led 08, 2015 2:19 pm

Pod názvem Peter Asher Produces One of Ringo’s Deepest Cuts: “Golden Blunders” jsem našel textovou vzpomínku Petera Ashera (jeden z producentů alba Time Takes Time) na nahrání písně Golden Blunders. Zjistíme, že na Ringa původně neudělala dojem, ale pak spatřil skvělý text a tak to nahráli.

V písni Don´t Go Where the Road Don´t Go Ringo zpívá ,, Teď jsem zpět a jsem zde abych řekl, že koukám po čísle jedna". Očividná Ringova snaha o návrat na první místo hitparády skrze tuto píseň. Ringo byl opravdu po 9ti letech nealbové činnosti zpět, ale singl Don´t Go Where the Road Don´t Go vyšel jen v Německu a dostal se jen na 700. místo v hitparádě. Videoklip k písni Don´t Go Where the Road Don´t Go se obzvlášť povedl Ringo vystupuje z limuzíny a míří si to k pódiu, pak se Ringo přesunuje po šatně s oblečením a zpívá píseň ze záběrů odpolední zkoušky na nějakém pódiu a zbytek jsou záběry z koncertního provedení v Montreaux naštěstí stále za zvuků studiové verze. Na CD singlu Don´t Go Where the Road Don´t Go je kromě albové písně Don´t Know a Thing About Love i nealbová píseň Everyone Wins. Everyone Wins se objevila po deseti letech v trochu jiné úpravě na albu Y Not.
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » čtv srp 09, 2018 12:07 pm

Pročítám si po letech všemožné diskuse zde.

Parku, "looking after number one" znamená, že si dělá svoje, že si hraje na svém písečku. Dalo by se i říct, že je to sobecký přístup.
Čili o nějakou Ringovu tužbě po prvním místě v hitparádě nejde, už jen z čistě angličtinářského hlediska.
Mimochodem, number one je v slangu také jít na malou stranu.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?

Zpět na “Ringo Starr”