Y not

diskusní fórum věnované osobě Ringo Starra
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Re: MP3 Y not

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » stř pro 30, 2009 12:48 pm

Díky za zdroj.
Po poslechu jsem dospěl k názoru, že máme co do činění se snad nejhorším Ringovým studiovým albem od Ringo the 4th. Je to neskutečné.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?

j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvekod j.babel » čtv pro 31, 2009 1:23 am

No to je hodně tvrdé :D - ještě jsem neslyšel, stahuji. Jsem tedy zvědav.
Try to see it my way...

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » čtv pro 31, 2009 11:34 am

Chtěl jsem na Y Not napsat malou recenzi, ale po pár minutách opětovného poslechu jsem znechucen přestal.
Prášky na uklidnění berte zejména při skladbách č. 2 - 4.
McCartneyho zpěv ve Walk with You ničí uši a Ringova NEUSTÁLE naivní textařina typu "Už to říkal i John Lennon / ze své postele v Amsterdamu" (2) nebo "Pocházím z druhé strany Liverpoolu, moje matka pracovala jako barmanka a když mi byly tři, tak od nás můj táta odešel" (3) už je vskutku silně unavující.
Dřív to bylo řekněme akceptovatelné, ale teď už mi to přijde jako vrchol stupidity a neschopnosti. Připomíná mi to - promiňte mi ten příměr - řečnické projevy paní Moskowitzové z knihy o panu Kaplanovi.

leon66
Světová star
Světová star

Příspěvekod leon66 » čtv pro 31, 2009 2:17 pm

Stáhl,poslechl,znechucen vymazal.
Obrázek

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » čtv pro 31, 2009 11:39 pm

Po OHNOTHIMAGENovém povzbuzení, že konečně Ringo vydal album podobné mému oblíbenému Ringo 4th (a vůbec podobné
té krásné parády z let 1976-83 (resp.87), kdy Ringo vydával pro mě skvělá alba (on je vydával ostatně ve všech obdobích, ale, v tomto období byla výjimečná) jsem se odhodlal k osobnímu popisu alba a pocitu z něj.

Fill in the blanks je odpichová rockovka, vynikající na úvod, i když úvodní
písně měl Ringo vždy vynikající, tahle oproti těm minulým je trochu horší.
Peace Dream je nádherná s ozvěnou, moc hezká. The other side of Liverpool je trochu v temném
hábitu. Asi nejhorší píseň od začátku. Neustále opakování the other side of Liverpool
a k tomu nějaká holka to tam po něm opakuje. Kdyby byla trochu temnější jako písně
na Old Wave tak by snad byla lepší.

Walk with you
připomíná Walk in the Park with Eloise, moc hezký duet Paula a Ringa,
vždy jsem chtěl, aby nazpívali duet, bylo už načase. A časem jistě bude doceněna.

Time je o trochu horší než Peace Dream, ale rozdíl není moc znát. Opět ozvěna, ale přidá
se veselá atmosféra (že by nějaká kompenzace za Hard Times z doby minulé ?).
Bicí tady šlapou skvěle).

Everyone Wins je jen malá předělávka B strany Don´t go where the road don´t go.
Osobně se mi líbí ta původní singlová verze, na druhou stranu je konečně na řadovém
albu, přál jsem si, aby byla vydaná takhle na albu a mé přání se splnilo, protože ta píseň je fakt pěkná.

Mystery of the night
je nádherná, Ringovo zamýšlení se zde povedlo. Zpěv nádhera, melodie též.

Can´t do it wrong je takový pokus o rychlé blues, tedy
opět se svěží náladou. Píseň v zásadě nepřináší nic nového, rytmy se opakují
a blues by měl být pomalý (před chvilkou jsem doposlouchal dobré Claptonovo Backless, máte ji taky někdo ?)
Prostě nic neříkající.

Y not je konečně něco co silně připomíná 4th, DÍKY BOHU DÍKY BOHU DÍKY BOHU, dočkal jsem se oprávněné
poznámky OHNOTHIMAGENA. Píseň se mi líbí, je to takovej zvláštní rockový blues trochu rychlejší.
Předchozí písně, které nebyly moc povedené (ne kvůli tomu, že by se snažili být tak
neúspěšné jako 4th, ale byly prostě jen ne moc povedené, ale když už tak by pořádně měli znít
jako 4th a u Y not se to povedlo. Radím Y not poslouchat neustále dokola.

Who´s Your Daddy je hezká rocková píseň na konci. Poslední dobou byly Ringovy písně na konci alb
něčím zvláštní, tady je to hezký duet (asi nejméně zvláštní konec).

Závěr: Není to úplně povedené album a to i když to srovnám s 4th, ale konečně se Ringo vrátil do toho
stylu (hlavně u Y not, u ostatních to není tak zřejmé či vůbec se od 4th liší). Takže tomuhle návratu
já tleskám. Ale na druhou stranu najdeme zde velmi dobré skladby i pro ty, kterým se nezdá styl 4th.
Celkově vyznívá album průměrně. Ringo zřejmě i při zkoušení nových stylů se tak nějak stále vrací do svého osvědčeného stylu. :D
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » pát led 01, 2010 11:18 am

Backless mám, moc pěkná deska (nejradši mám Promises). Zjišťuji, že se mi líbí víc takováto Erikova alba než nějaké dvacetiminutové instrumentální onanie - Blind Faith mě pořád ne a ne chytit. Clapton je výborný písničkář.

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » pát led 01, 2010 4:58 pm

timothy:
Jinak já jsem ani slůvkem toto album nepřirovnal s Ringo the 4th... a Ty se na to pořád odvoláváš :lol: - pouze jsem uvedl, že od Ringo the 4th je nejhorší... (a na tom trvám i po Tvých superlativních hodnoceních) :?

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » pát led 01, 2010 5:28 pm

jo já vím, přirovnávám to jen já, jen mě insiprovala Tvá věta k tomu přirovnání :lol:
mimo téma - jinak souhlasím, že Backless je dobrá deska (nejlepší jeho desku považuji Journeyman), Promises je pěkná (můj favorit je Early the morning či Tulsa time). :D
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvekod j.babel » ned led 03, 2010 8:08 pm

Píšu po pouhém jednom poslechu, čili opravdu první dojem.
Nejsem vysloveně znechucen, nejsem ovšem ani nijak nadšen. :| Prvních pár písniček docela slušných, až jsem si řekl, že ty drsné kritiky nejsou zrovna na místě, ale od takové třetí čtvrté jedna velká nuda. Neurazí, nezaujme, prošumí a zapomenete. Čili celkem zbytečné. Ke konci se mi ještě jedna písnička jakžtakž líbila, ale její název vám opravdu povím až příště. :?:
Po minulé docela povedené desce rozhodně ne ústup, ale pád dost nízko. Průser o to větší, že se opět v názvu jedné písně objevil Liverpool. Zatímco ten s osmičkou je píseň opravdu milá a pěkná, tahle ve srovnání, o které si skoro nutně říká, naprosto propadá.
Pro kompletisty pochopitelně povinnost, kterou lze při jejím poslechu přežít. K mytí nádobí ideální - voda teče a šplouchá, příbory s talířema cinkají a rachotí, takže ta nejslabší místa se ztratí. Varuji jen před množstvím typu dva talíře a dvě sklenky - s tím budete za chvilku hotovi, čímž přijdete o to nejlepší z alba a na klidný poslech vám zbyde všechna ta šeď.:D
Pro ty, kterým je líto peněz za album, ale chtějí mít nějak zdokumentovanou Starrovu tvorbu, mám radu zkusit počkat třeba na nějaký singl. Pro ostatní je naprosto zbytečné se o tohle album jakkoliv zajímat.
No, jestli tohle bylo "moc práce", kvůli které Ringo přestal posílat podepsané fotky, tak nevím, zda to za to stálo. Tak jen doufám, že zase začne...

A jen tak pod čarou - nechť se každému líbí a poslouchá, co jeho jest, ale poměřovat kvalitu alb Ringa Starra onou odpadkovou "Čtyřkou" mi připadá opravdu trochu mimo. Jako kdybych úroveň vší hudby posuzoval něčím jako Boney M... :?
Try to see it my way...

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » ned led 03, 2010 9:07 pm

No, já nevím, ale dnes jsem si pro porovnání pustil Čtyřku a Y Not. Dle mého sluchu kvalitativně "vyhrála" Čtyřka.

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » stř úno 17, 2010 4:05 pm

Album jsem si koupil,chci aby byl Ringo bohatší :D Překvapily mě fotky v bookletu vyfocené samotným Ringem. Mě se album líbí. Je pestřejší než poněkud monotématicky znějící album Liverpool 8. Celé album jsem si pouštěl už nesčetněkrát, skoro furt dokola, protože dosud se díky své pestrosti jednotlivých nástrojů, mi neoposlouchalo. A dobré skladby? Všechny, s vyjímkou poněkud nevýrazné Time. Kromě Paula v jasně hitové Walk With You se mi na novém albu nejvíc líbí doprovodné a občas dokonce i hlavní vokály všech zúčastněných speciálně v posledních skladbách alba tj. Mystery of the Night, Can´t Do It Wrong, Y Not a Who´s Your Daddy.
to se vrací kolibřík

Paulie
Nováček
Nováček

Re: Y not

Příspěvekod Paulie » úte črc 06, 2010 1:55 pm

Album Y not je podle mě dobré album od Ringa určitě není nejlepší ale nemusíte ho hned napadat tipu OHNOTHIMAGEN ,nebo Leon66. a popěvky tipu Už to říkal i John Lennon ze své postele v Amsterdamu v písni Peace Dream jsou zpomínky na mírotvůrce té zlaté doby...

Jinak song Walk with you se mi líbí ze všeho nejvice,Paulův vokál o kapánek víše.je to parádní...

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: Y not

Příspěvekod Park » čtv led 08, 2015 1:54 pm

Pod následujícími názvy jsou videozáběry z natáčení alba Y not.
Ringo Starr - Fill In The Blanks (Interview & Performance) ft. Joe Walsh
Ringo Starr - Peace Dream (Interview & Performance)
Ringo Starr - Can't Do It Wrong (Interview & Performance)
Ringo Starr "Walk With You" release Update nebo v trochu jiné podobě Ringo Starr-Y Not-I Walk With You
Ringo Starr - Mystery Of The Night (Interview & Performance)
Ringo Starr - Can't Do It Wrong (Interview & Performance)
Ringo Starr - Y Not (Interview & Performance)
to se vrací kolibřík

Zpět na “Ringo Starr”