Ringo 2012

diskusní fórum věnované osobě Ringo Starra
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Ringo 2012

Příspěvekod timothy » stř pro 07, 2011 2:10 pm

Ringo Starr připravuje na příští rok nové album :D :

http://ringostarr.fanfire.com/cgi-bin/W ... u=RST53554
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

Rigby
Manager
Manager
Kontaktovat uživatele:

Re: Ringo 2012

Příspěvekod Rigby » stř pro 07, 2011 2:16 pm

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » stř pro 07, 2011 3:22 pm

To jsem si teda blbě nadběhl :lol: jakmile jsem to zjistil, tak jsem si zadal fórum, takže jsem zprávu na Novinkách viděl až potom :D

Beatman
Nováček
Nováček

Příspěvekod Beatman » čtv led 26, 2012 10:48 pm

Tak som to práve dopočúval. Po prvom vypočutí najlepšie hodnotím prvé 3 pesničky 1/Anthem 2/Wings 3/Think It Over. Inak typické Ringovo album.

Beatman
Nováček
Nováček

Příspěvekod Beatman » čtv led 26, 2012 11:09 pm

No tak teraz keď som sa prehrabal v Ringovej diskografii som zistil že Wings je remake piesne z albumu Ringo The 4th a Step Lightly remake z albumu Ringo the 4th.

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » ned led 29, 2012 3:12 pm

To není typické Ringovo album, je ještě nezajímavější a nudnější než Y Not...
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » pon led 30, 2012 6:56 pm

Držím v ruce nové album Ringa a barevné cédéčko (a za tímto cédéčkem černobílá fotka smějícího se Ringa mě pobízí k poslechu).
Anthem - rytmika bicích vynikající, píseň se snaží působit hodně živě, ale myslím, že moc živosti v ní není
Wings - po předělávce na minulém albu Y not máme tady další remake, myslím, že se píseň přiblížila k běžnému
poslechu, otázka je zda ku prospěchu, vytratila se totiž duše té písně, tehdy zněla jak z hororu (a k tomu
byl přizpůsoben Ringův zpěv), tady jak z nejnovějších Ringových alb, svěží, veselé jak na tancovačce,
v jedné chvíli ta kytara zní jak z písně For Love
Think it over - na písni jsou zajímavé ty nástroje a doprovodné vokály, Ringův zpěv působí spíše vypravujícím dojmem,
spíš taková blbůstka, ale potěší
Samba - no konečně písnička podle které bych si to album zapamatoval (jako běžný posluchač), téma, zpěv,
doprovodné vokály, hudba,tady to všechno jde, hit z ní asi nebude, ale nemám důvod v ní něco kritizovat
Rock Island Line - na tuhle cover jsem se těšil, původní krása té písně spočívala v rychlosti zpěvu, ale
tady mi připadá, že Ringo chce vlaky zbrzdit
Step Lightly - tak to je docela příjemný, pozvolný, písni nebylo nijak ublíženo a je taková víc pohodová, tady ten remake
je docela povedený
Wonderful - to je jak z Peace Dream, no nevím tahle píseň, působí zbytečně jako některé vokály zdůrazňující krásu,
povedená je kytara a klávesy
In Liverpool - ta je dobrá, jako ty 2 o Liverpoolu na předchozích albech, ta má na to se stát hitem
Slow Down - zní aspoň trochu dobře, podobá se Y not, ale na závěr se moc nehodí

Tak mám za sebou 28 minut neuvěřitelné hudby. Neuvěřitelné v tom smyslu, že tak malý příval nových nápadů jsem
nečekal, zvuk písní je ve stylu předchozích 2 alb a vypadá to, že kromě velkého nedostatku nových nápadů má
Ringo problém s vytvářením nových písní. Zdá se mi, že do Liverpool 8 těch nápadů bylo docela dost. A právě
Liverpool 8, Y not, Ringo 2012 mají mnohem víc společné než předchozí tvorba. Toto album se mi zdá zbytečné,
(pokud by však udělal tématické album např. o té sambě a nejen třeba o ní, nebylo by to myslím tak od věci).
Na druhou stranu mám konečně nové album Ringa a rád bych, když bych si chtěl poslechnout nové album, tak už
bych nechtěl šahat po Y not. I kdyby bylo Ringo 2012 sebevíc horší, rád si ho budu poslouchat dokola. :D

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » úte led 31, 2012 11:25 pm

Ani mně nové Ringovo album nenadchlo. Předělávky písní Love Me Do, Chrtismastime Is Here Again a Everyone Wins byly na předchozích Ringových albech docela povedené. Na tomto albu nové verze písní Wings a Step Lightly ztrácejí na kvalitě. Ringo řekl, že s písní Wings z původní verze z r.1977 nebyl spokojen a již delší dobu se ji chystal přepracovat. Má to být také první singl z alba. Už teď se těším na výherní klip k písni, který mají natočit fanoušci. Zvuk nového alba je špatně proveden a je s podivem, že se o něj postaral Ringo, který je nejen producentem alba, ale dohlížel i na mixáž. Ringův zpěv jako by byl víc nasládlý a hnaný přes Leslie reproduktor s ozvěnou. Nejlepší skladba je Anthem. Rock Island Line je jen trochu pomalejší než původní verze, ale stále si udržuje určitou dobrou úroveň a závěrečná Slow Down je velice dobrý rock´n´roll. Zbytek písní nic moc a tentokrát tomu nepomohli ani Ringovy kolegové např. Dave Stewart či Joe Walsh. V písni Rock Island Line má dle informací z obalu zaznít saxofon, ale je téměř neslyšitelný a v písni Step Lightly se má ozvat piáno a elektrické piáno (keyboard), ale dle poslechu je tam jen elektrické piáno, navíc písni ublížilo zmizení doprovodných vokálů. Kdo má obálku CD Ringo 4th tak tato je stejně rozkládací. Na zadní straně obálky je černobílá fotografie Ringovy tváře s fialovými brýlemi. Na zadní straně obalu alba je černobílá fotografie nějakého domu. Samotné CD má zabarvení růžovo-zeleno-modré. Vychází i deluxe verze s DVD,kterou jsem nesehnal. Stejně by asi nepřinesla nic víc, než videoklip z nahrávání písně Think It Over ve stylu one-man. Protože album bylo natočené již v r. 2011, docela by mě zajímalo zda bylo natočené před evropským turné (vč.ČR) nebo až po něm.
to se vrací kolibřík

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » sob bře 24, 2012 8:01 pm

Podařilo se mi sehnat komplet Ringovýho alba 2012 alba s DVD. A mohu již vás informovat o obsahu DVD. Trvá 16 minut a jak jsem dříve pojal podezření, že kromě Think It Over nic dalšího neuvidím, měl jsem pravdu. DVD je z velké části Ringovo vyprávění o písních na albu. Ringa spatříme v černém oblečení v zahradě před vilou. Ty co mají dokumentární DVD k albům Ringo Rama a Choose Love tak tohle je na stejné úrovni. Mnohem lepší byly záběry z nahrávání alba Y Not, škoda že nevyšly na DVD. Ale zpátky k DVD 2012. Začátek a konec jsou z Evropského turné 2011. Nahrávání jednotlivých písní je ve vteřinových úsecích z větší části pouze Ringa na bicí, a kromě již zmíněné Think it Over neni tam jediná kompletní. V části věnované Wings a Slow Down spatříme Joe Walshe, v části In Liverpool pro změnu spatříme Dawe Stewarta a Ringovy domy z dětství vč. The Empress z alba Sentimental Journey, jejíž klip je krátce vidění ve skladbě Step Lightly. Rock Island Line nás zavede do časů Ringova působení v Rory Storm and Hurricanes. Píseň Samba Ringo označil za ,,crazy" track a píseň Wonderful začíná Ringovým úderem na čínský gong! , píseň je pro Barbaru se kterou si v písni i zatancuje. Slow Down je devátá skladba alba a tak si Ringo neodpustil malý žertík v zopakování Number Nine, Number Nine,Number Nine coby parafrázi na Revolution 9. Každá skladba má svou kapitolu a proto se nedivte, že je tu 10 kapitol, protože poslední skladba na DVD je Peace Dream z evropského turné. Protože verze bez DVD a s DVD je téměř k nerozeznání (DVD má stejně barevný potisk jako CD) tak na zadní obálce je napsáno Bonus DVD: Ringo discusses new album 2012...and more. Na informačním lístku o obsahu DVD je napsáno: Bonus DVD Inspiration for the album title by way of
1. Anthem
"..the first words tat came to me..."
2. Wings
,,Doing it my way"..and with Joe Walsh
3. Think It Over
Peter Asher´ssuggestion...the steel drum button.."It´s like a shuffle..."
4.Samba
The Crazy record track with Van Dyke Parks...and hanging out with really good people
5. Rock Island Line
Skiffle, Rock and "Where I came in..."
6. Step Lightely
"...I can do this diffent now..."
7. Wonderful
"When it gets to the gong..." directing the sentiment
8. In Liverpool
"....it´s as easy as peaches and cream..."the mini-biography
9. Slow Down
"Cause it Rhymed"...and "...we can rock"
10. Peace Dream (from "Y Not")
"The dream keeps unfolding"
to se vrací kolibřík

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » úte dub 10, 2012 7:20 pm

Mně se to album líbí čím dál tím víc :D Možná je to tím, že ji Ringo ukázal v TV jako LP verzi :D Ale svůj díl na tom má fakt, že se hodně příjemně poslouchá a písně dobře na sebe navazují, Ringo je opět rockový, náladově veselý a možná proto je album tak krátké :D Takže oproti mému prvnímu dojmu, se mi album začíná čím dál tím víc líbit :D Nejlepší album od Choose Love ! :D

Zpět na “Ringo Starr”