Postcards From Paradise

diskusní fórum věnované osobě Ringo Starra
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Postcards From Paradise

Příspěvekod Park » pát bře 27, 2015 3:38 pm

Tak po tří leté pauze je zde nové Ringovo album s názvem Postcards From Paradise. Album zní velmi zvláštně. Ringo jakoby hledal nové zvuky a cesty. Tentokrát to vážně není album o lásce. Zajímavé grafické zabarvení samotného CD. V bookletu kromě přední fotky nejsou žádné fotky, pouze texty písní. V textech se hemží prostými popisy bez nějakého hlubšího Ringova sdělení. Album působí dosti nevyrovnaným dojmem, rychlejší skladby střídají pomalejší. Ringovo bicí zní v mnoha skladbách dosti pomalým tempem. Textově i nástrojově vypomohli Joe Walsh, Dave Stewart, po delším čase i Peter Frampton. Nejlepší skladbou, která by se hodila i na singl je hned úvodní Rory and the Hurricanes coby připomínka první kapely ve které Ringo hrál. Ringo si k jejímu natočení pozval i ženský sbor. Ringo fanouškům sdělil ať mu pošlou fotky, které by doprovázeli nějaké to video k albu. Já už mám vybranou fotku a ještě dnes ji Ringovi pošlu. Druhá skladba je zajímavá sitárem a ve třetí skladbě se na elektrickou kytaru vyřádí Joe Walsh. Not Looking Back je pro nás zajímavá orchestrem. V taneční Bamboula si poslechneme i tahací harmoniku. Pod skladbou Island the Sun je podepsán Ringo a The All Starrs. Ještě se zmíním o titulní skladbě Postcards From Paradise, která bohužel není nejlepší skladbou, přestože textové předpoklady by k tomu sváděli. V písni se to hemží samými odkazy na skladby Ringa i Beatles : ,, here, there and everywhere, i saw you standing there, i am the greatest, all i´ve gotto do, it´s all too much, little chidl, honey pie, eight days a week, getting better, don´t pass my by, tell me whay, yesterday, you´ve got to hide your love away, bad to me, it´s only love, let it be, all my loving, P.S. I love you, for no one, here comes the sun, nowhere man, i want to hold your hand, the night before, when I´m 64, we can work it out, twist and shout, back off Boogaloo, love me do " . A názory vás ostatních na toto album ?
to se vrací kolibřík

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: Postcards From Paradise

Příspěvekod timothy » pát bře 27, 2015 7:58 pm

Ničím nevyčnívající album. To už (bohužel) krátké Ringo 2012 mělo pár světlých chvil. I tady se dostaví zajímavé momenty, jsou to spíše části skladeb. Nejlepší jsou Bridges a Touch and Go. První z nich je moc dlouhá, ale spolu s dalšími tvoří jednotu rajské hudby (což jako jediné od ostatních alb odlišuje). V 5. Right Side Of The Road se mi líbily klávesy, v Bamboule africké bubny (harmoniku bych dal jinam) a Not Looking Back album půlí a je též zlomová (hudebně jiná než ostatní), ale není až tak dobrá. Titulní se mi líbí, o něco méně než trojka, ale chtělo to kromě narážek na písně Beatles i své také normální text. Ke spolupracím se nevyjádřím, Ringo má své kolegy. Grafika CD mi připomíná starověkou kulturu :D
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » ned bře 29, 2015 5:03 pm

Já jsem nic lepšího než mírný podprůměr neočekával a v tomto směru mě Ringo nezklamal. Zkrátka jsem rozmazlený a překrmený jeho nejlepší pozdní tvorbou: Time Takes Time, Vertical Man, Ringo Rama a Liverpool 8 (Choose Love taky, ale z téhle pětice, co jsem jmenoval, je nejslabší).

Od rozchodu s Markem Hudsonem má kvalita Ringových desek dle mého soudu sestupnou tendenci a přiznám se, že bych docela rád slyšel původní verzi Liverpool 8 (které i ve finální podobě považuju za výborné).

Ringovy písničky z posledních alb jsou v samotném počátku melodicky vždycky dobře napadnuté, ale u mě zabírají sotva půl minuty, než mě začnou neskonale nudit: buď nezajímavým zpěvem, nebo hudebním provedením, nebo - to je nejhorší případ - svým celkovým vyzněním.
A to je případ i Postcards from Paradise. Timothy desku výstižně popsal, že "i tady se dostaví zajímavé momenty, jsou to spíše části skladeb"; protože je to opravdu tak. Slibně začínající Confirmation je nakonec dobré jen ve slokách, úvodní Rory and The Hurricanes jakbysmet, Bridges je až na kytarové sólo jeden velký omyl.
Je samozřejmě chvályhodné, že se Ringo snaží svou tvorbu něčím oživit, ale kupříkladu falešně rádobyindická nálada v You Bring the Party Down zde zvoní do mých uší (již x let silně proindicky naštelovaných - jak vůči bollywoodské, tak klasičtější instrumentální hudbě) bohužel přímo trapně a bezradně.
Dost písniček se nese ve volném tempu s takřka karibskými rytmy, což má asi evokovat dost lacinou iluzi pozemského ráje sluníčka pod palmami (stačí kouknout na fotku na obalu nebo na klip k titulní písni), přihrávající dechy jim chvílemi taky moc nepomáhají v jejich pinožení. Island in the Sun... vím, že to už bude hodně přitažené za vlasy, ale proč v jejím začátku slyším Všechno bude fajn od Žentouru?! :roll:

Nejlépe podle mě dopadly Not Looking Back (ta zejména), Right Side of the Road a vcelku i Touch and Go.

O textech se vůbec nebudu zmiňovat, stále trvám na svých stanoviscích u předešlých desek, kdy jsem textová vyjádření srovnával s výplody paní Moskowitzové v knize o panu Kaplanovi. (Samozřejmě chápu, že Ringo není Dylan nebo Cohen.) Na Postcards from Paradise kvůli tomu nejhůř skončila titulní píseň - dát jí úplně jiná slova bez těch opravdu jalových citací beatlesáckých písniček, a je to číslo par excellence.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » pát dub 03, 2015 9:42 am

Všecho bude fajn v Island In The Sun taky slyším. Skladba nesmírně zajímavá, ale patří k těm slabším z nového alba. Jinak zjišťuji, že píseň Don´t Look Back se mi líbí čím dál víc. Úvodní se mi taky vryla, ty klávesy jsou povedené. V Right Side Of The Road je prima jak to zpívá. Asi nějaké skladby mě zaujmou po delší době. Naproti tomu Your Bring The Party Down mě zaujala hned.
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

lennolog666

Příspěvekod lennolog666 » úte bře 14, 2017 1:46 am

Tohleto album hodnotím 10/10 písničky se mi z toho alba líbí všechny, takže není důvod ty pisničky rozebírat. Co se týče obalu alba, tak už si ani nepamatuju, kdy naposledy jsem viděl něco krásnějšího. Ringo udělal ten obal jako známku :shock: :shock: 8) 8) 8)

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » úte bře 14, 2017 12:32 pm

No bodejť, co bys taky mohl rozebírat, když bys plným počtem obodoval i vinyl, na kterém bude jenom ticho, ale etiketa bude hlásat jméno Ringo Starr. :roll: :roll: :roll:

lennolog666

Příspěvekod lennolog666 » úte bře 14, 2017 5:34 pm

OHNOTHIMAGEN píše:No bodejť, co bys taky mohl rozebírat, když bys plným počtem obodoval i vinyl, na kterém bude jenom ticho, ale etiketa bude hlásat jméno Ringo Starr. :roll: :roll: :roll:

Nevytočí mě takové komentáře, nevím proč bych nemohl ohodnotit toto album 10/10. Ne každé bych hodnotil plným počtem. Jak to tak vidím, tak sis to album ani celé neposlechl. :mrgreen: :roll:

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » úte bře 14, 2017 6:25 pm

Říkám, že neumíš číst.
Výš jsem psal na album svůj názor - myslíš, že jsem si pustil prvních pár vteřin každé písně a fertig? Ani náhodou.

lennolog666

Příspěvekod lennolog666 » úte bře 14, 2017 6:42 pm

OHNOTHIMAGEN píše:Říkám, že neumíš číst.
Výš jsem psal na album svůj názor - myslíš, že jsem si pustil prvních pár vteřin každé písně a fertig? Ani náhodou.

Omlouvám se, už to čtu. :roll: ale hodnotit to jako mírný podprůměr je škoda, ale proti gustu žádny dišputát :mrgreen: mě se album líbí a mé hodnocení 10/10 to neovlivní.

Zpět na “Ringo Starr”