EP Zoom In

diskusní fórum věnované osobě Ringo Starra
Odpovědět
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3590
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

EP Zoom In

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Ochutnávka z chystaného EP Zoom In.

https://www.youtube.com/watch?v=0bSlPbZfuag

Ale že bych z té písničky skákal blahem, tak to ani náhodou. Bohužel mám pocit, že na co v poslední době sáhne Ringo nebo Paul, to je až nekriticky adorováno. Příkladem budiž i tato skladba, o níž jsem četl zatím samé superlativy. Jsou vyzdvihovány kvality, které zrovna já nevidím ani neslyším, a okolo obou dvou pánů se automaticky našlapuje tak s citem, aby nedošlo k hanění rodinného stříbra či zpochybňování image velebných starců.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3590
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: EP Zoom In

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Poslouchám celé EP... písně nezapamatovatelné, bez nápadu, jdou jedním uchem dovnitř a druhým ven, setrvačník, pořád stejný otrávený výraz.
V úvodu se mi zdá, jako by se Ringo snažil o nějakou novou We Are the World či něco podobného.
Kromě Zoom In Zoom Out, která trochu, ale opravdu jen trochu vyčnívá, je to marast, bída, nuda, nuda, šeď, šeď. A Ringo a reggae, to je opravdu pošušňáníčko. :roll:
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 911
Registrován: pát čer 27, 2008 11:30 am

Re: EP Zoom In

Příspěvek od Park »

Album jsem objednal v den vydání a dnes mi dorazilo. Z možného výběru mezi vinylem a CD verzí jsem objednal CD. Svými rozměry a plexisklem vypadá jako další řadové CD. Svým obsahem 5 skladeb dává formátu EP nový význam. Samotné CD má červenou barvu-to je přesně vono. Za ním je jedna fotka Ringa podobná té na obálce, ale Ringo je na ní x-krát. Jako u každého nového alba Ringa i z tohoto jsem měl radost. První dvě skladby jsou nejlepší na albu, další tři už tak dobré nejsou. CD verzi jsem objednal i z důvodu, abych zjistil, zda neobsahuje někde tajně bonusově i videoklip i Here´s To The Nights - ne neobsahuje. V doprovodných vokálech Here´s To The Nights je kromě Ringa a Paula i Joe Walsh, Sheryl Crow, Lenny Kravitz, Eric Burton. Ta skladba se mi líbí, i když má možná až moc vokalistů. Zoom In Zoom Out je fajn skladba s jedoduchým pop soundem. Líbí se mi doprovodný zpěv žen, ale ta kytara je tam nějak přebytečná. Teach Me Tango je spíše dost hlasitá rocková píseň než tango, obsahuje textovou vzpomínku na Ringovo album Postcards From Paradise. Waiting For The Tide To Turn ve stylu reggae, v textu je i Bob Marley. Reggae není novinkou pro Ringa (již dříve tak pojal White Christmas z I Wanna Be Santa Claus a Island In The Sun z Postcards From Paradise). Bohužel v této písni působí tento styl dost těžkopádně. Závěrečná Not Enough Love In The Wold je takový lepší průměr, na závěr bych si dokázal představit něco údernějšího, ale má dobré kytarové sólo.
to se vrací kolibřík
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3590
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: EP Zoom In

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Co pořád všichni mají s tím, že je to album? Je to EP. Dalo by se říci maxisingl. Album těžko.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Uživatelský avatar
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar
Příspěvky: 397
Registrován: stř dub 11, 2007 6:54 pm
Bydliště: Liberec

Re: EP Zoom In

Příspěvek od Beaver »

Park píše: stř bře 24, 2021 4:11 pm V doprovodných vokálech Here´s To The Nights je kromě Ringa... Eric Burton.
To bude spíš Eric Burdon.
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3590
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: EP Zoom In

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Beaver píše: čtv bře 25, 2021 8:46 am
Park píše: stř bře 24, 2021 4:11 pm V doprovodných vokálech Here´s To The Nights je kromě Ringa... Eric Burton.
To bude spíš Eric Burdon.
Nebo Cliff Burton, ale to už je hodně černý humr. :lol:
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 911
Registrován: pát čer 27, 2008 11:30 am

Re: EP Zoom In

Příspěvek od Park »

Kouknul jsem se opětovně do bookletu EP a zjistil, že je to opravdu Eric Burton a ne Eric Burdon z The Animals. Na netu už jsem viděl i půlhodinový rozhovor Ringa o tomto EP, právě s Ericem Burtonem. Je i na videu The Making of the Zoom In EP.
to se vrací kolibřík
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3590
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: EP Zoom In

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Ano, je to Eric Burton z Black Pumas.
Beavera docela chápu, Parku, že se nad tím pozastavil. Jména tu totiž komolíš a češtinu vůbec prasíš opakovaně a neustále.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Uživatelský avatar
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar
Příspěvky: 397
Registrován: stř dub 11, 2007 6:54 pm
Bydliště: Liberec

Re: EP Zoom In

Příspěvek od Beaver »

Tak to je moje chyba a omluva za mystifikaci. Nejprve jsem jméno Eric Burton zadal do Google a ten mi moje heslo opravil na Eric Burdon. Proto jsem už dál nepátral. :oops:
timothy
Světová star
Světová star
Příspěvky: 1039
Registrován: ned čer 25, 2006 2:09 pm

Re: EP Zoom In

Příspěvek od timothy »

Povedený klip Zoom In Zoom Out:
https://www.youtube.com/watch?v=moHSys_Dh5Q
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3590
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: EP Zoom In

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Mně ten klip přijde stejně utahaný jako ostatně celá píseň.

A konečně jsem mi problesklo, co mi ta písnička hudebně připomíná: The Jean Genie.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Odpovědět