I wanna be Santa Claus

diskusní fórum věnované osobě Ringo Starra
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

I wanna be Santa Claus

Příspěvekod #47 » pát čer 23, 2006 10:55 pm

Ringo vydal na podzim 1999 ryze vánoční album I wanna be Santa Claus, kam zařadil i vánoční hit Beatles Christmas time is here again.

Možná se budete divně tvářit, ale tohle velmi specifické album bylo první Ringovo, které jsem slyšel a byla to láska na první poslech...v podstatě se mi líbí od začátku do konce a nenašel jsem na něm snad jediné slabší místo. Hlavně jsem rád, že jsem našel vynikající alternativu k již miliónkrát obehraným vánočním písním, které slýcháme pořád dokola a už nám značně lezou na nervy. A moc by mě zajímalo jaký názor na toto album máte vy ostatní, protože jsem zatím nikde o něm neviděl jedinou zmínku.

Hlavně bych rád vyzdvihnul Come on Christmas, I wanna be Santa Claus, The little drummer boy, Christmas dance, Christmas time is here again, Dear Santa a White Christmas.

Pollack
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pollack » pát čer 23, 2006 11:14 pm

No konečně nějaká pořádná diskuze, ty příspěvky od Lennologa se už nedali číst.
Rád si poslechnu: Come on Christmas, I Wanna Be a Santa Claus, White Christmas a Christmas Time is Here Again, slyšel jsem to ale bohužel jen na macca radiu, tohle album nemám :-(
Naposledy upravil(a) Pollack dne čtv říj 19, 2006 1:44 pm, celkem upraveno 1 x.

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » sob črc 29, 2006 11:54 am

Je to moc dobré album, hlavně se mi líbí ten živý sound a profesionální celkový zvuk. Pravda je, že je to dobrá alternativa k vánočním písním.
Oblíbil jsem si Come on Christmas, I Wanna be a santa claus, Rudolph the red nosed reindeer, Christmas Dance, Dear Santa. Překvapila mě i podobnost Pax um biscum k Within you without you.

alladik
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvekod alladik » pát říj 13, 2006 2:50 pm

Jasně, jako vánoční deska je to vynikající a má to své kouzlo a fakt přináší pohodu - o to se ostatně Ringo snaží asi celý život, aspoň mi to připadá...

j.babel
Světová star
Světová star

Re: I wanna be Santa Claus

Příspěvekod j.babel » pát led 18, 2008 11:16 pm

Trochu opožděně a v současné době snad i neaktuálně doplním svůj příspěvek k tomuto tématu.
Album jsem si pořídil někdy tuším v létě, ale to není až tak podstatné. Zběžně jsem ho poslechl a docela se mi líbilo. Tu pravou atmosféru ale pochopitelně dostalo v době, pro kterou bylo stvořeno.
Kdo si budete chtít udělat dokonalé bigbítové vánoce a máte tak trochu plné zuby nebo uši tisíckrát omletých koled a dalších písní, sáhněte po tomhle cédéčku. Krom původních věcí tu najdete i pár coverů, mezi které asi musíme počítat i Christmas Time (Is Here Again) - mimochodem perfektní předělávka. Z těch známých se mi moc zalíbil i The Little Drummer Boy.
Celé album je kombinace pohody, atmosféry a nářezu. Jak jdou tyhle věci dohromady, posuďte sami.
Jediné slabší místo bych snad našel v podobě Berlinovy klasiky White Christmas, ale to už je skoro hnidopišství. Po ní přijde strhující závěr Pax Um Biscum (Peace Be With You), za kterou by se rozhodně nemusel stydět ani samotný George Harrison. Ostatně - jedna pasáž velice připomíná jeho Within You, Without You. Zajímalo by mě, zda bezděčně nebo záměrně.
Co tedy závěrem? Vřele doporučuji. Zkuste ho.
Try to see it my way...

Zpět na “Ringo Starr”