Old wave

diskusní fórum věnované osobě Ringo Starra
Odpovědět
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Old wave

Příspěvek od timothy »

Pěkné album z roku 1983. Moje nejlepší píseň je In my car, která se stala i singlem. Mimochodem můžete na internetu, např. pomocí Real Playeru, najít videoklip In my car od Eagles. V Eagles hrál Joe Walsh, který s Ringem myslím poprvé spolupracoval právě na albu Old wave, tedy i na In my car a stal se tak asi nejdlouhodobějším spoluhráčem Ringa (hraje s ním i v All Starr Bandu). Dokonce produkoval Old wave. Album působí nevýrazně a k nějakému hodnocení je potřeba si ho poslechnout vícekrát.
Působí jako čistě studiové mrazivé album a je to spíš podprůměrné album , ale ne nejhorší. Bylo vydáno v Německu, v Kanadě a ještě někde jinde, nejednalo se však o širokou distribuci alba na celém světě (té se dočkalo až v roce 1994 na cd). Původně se album mělo jmenovat It Beats Sleep.
Z písní se mi líbí In my car, Hopeless (s krásným textem), I keep forgetin'
(s krásným vokálem v pozadí a kytarovým sólem), Picture show life, As far we can go (byla nahraná v Dánsku, má pěkné piano, na CD remasteru je i demonahrávka) výrazné bicí v Be my baby a I'm going down (kde zpívá i jeho žena Barbara Bachová) je pěkně výrazné Ringovo bicí. :D
Pollack
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pollack »

Old Wave patří mezi mé oblíbené. Je pravda že si to musíte poslechnout víckrát aby se vám zalíbilo.
Líbí se mi In My Car, Hopeless, Be My Baby, Picture show life a As Far We Can Go
Naposledy upravil(a) Pollack dne ned bře 11, 2007 6:47 pm, celkem upraveno 1 x.
alladik
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od alladik »

Tak tohle album mi jako jediné z oficiálních řadových alb Beatles a ex-Beatles chybí :cry: Takže nemohu posoudit :cry:

PS - nevíte někdo kde se dá sehnat? Zkoušel jsem všechny naše internetové i kamenné obchody a nic :cry:
j.babel
Světová star
Světová star

Re: Old wave

Příspěvek od j.babel »

Normálně bych se asi k hodnocení dostal později, ale v našem kvízu jsem ho vlastně slíbil, a tak to musím splnit a splatit dluh.

Mně tahle deska nepřijde tak špatná. Na jedné straně se sice nejedná o žádné převratné album, ale po nedávných Ringových srágorách působí docela příjemně. Pravda, Stop And Smell..., která jí předcházela, byla rozhodně lepší a na ni nemá.
Ale minimálně první dvě tři věci jsou docela příjemné, ale ta čtvrtá mi přijde trochu otravná. Ale těžko soudit, nemohu být his baby, a tak asi není určena pro mé uši :lol: Trochu fádní mi přijde zhruba prostředek alba. Od takové Picture Show Life už se to zase poslouchat dá. Jen s Everybody´s In A Hurry But Me si měl Ringo pospíšit také, ta mě nenadchla.
Takže plusy:
In My Car - Hopeless - As Far As We Can Go (víc se mi líbí verze pod č. 8 - ta, co je na albu jako bonus, mi přijde zbytečně přeslazená - ale nevím, jestli se jedná opravdu o demo, jak tady uvádí timothy, na obalu píšou original version)
A mínusy:
Be My Baby - Everybody´s In A Hurry But Me
Zbytek střed, mnohdy bez označení zlatý.
Try to see it my way...
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Dost raritní album. Kdyby nebylo od Ringa nikdo by se toho alba nejspíš nevšiml ani dnes. Já mám k albu takový řekněme spíš citový vztah. Nedá se ani srovnat s těmi úspěšnými alby, ale je jediné na dlouhých devět let.Jediný singl In My Car/As Far As We Can Go přináší asi to nejlepší z tohoto alba. Docela u mě ujdou i Hopeless, I Keep Forgetin a Going Down (tam se Ringo vyřádil na svých oblíbených bicích). Bonusová původní verze As Far As We Can Go sice potěší, ale ta normální studiová je opravdu lepší. První spolupráce s Joe Walshem se kterým je dodnes kamarád, lze ho sem tam zaslehnout i na nových Ringových deskách (Vertical Man, VH1 Storytellers-live) a účastnil se Ringových turné 89 a 92.
to se vrací kolibřík
lennolog666

Příspěvek od lennolog666 »

Jak jsem jel jednou autem, ta skladba In My Car se k tomu hodila, jinak je tato deska totalní klenot, mám to na LP koupené z U.S.A. jak jsem to koupil, tak jsem celý týden nedělal nic jinýho, než poslouchal pořád v kuse tuhle desku, není absolutně žádný důvod hodnotit zbytel písniček, za mě 11/10. Ringo na tehle desce chytl druhý dech. Po bravurní desce Ringo the 4th byl Ringo pokračovatelem super desky. Jen blbý čecháček to neocení, jenže já jsem si tu desku koupil z USA za 68dolarů nějaká special verze z vícestránkovým bookletem. Paráda,za nic bych tu desku neměnil.
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

lennolog666 píše:... Jen blbý čecháček to neocení...
A stal se opak: 24.3.2017 ve 22:30 na tomto fóru se jeden takový našel.
Btw, předpokládám, že ti nedali řidičák, a žes tedy to auto neřídil ty. :lol:
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Kdyby Ringo touto deskou chytil druhý dech, tak by mu vydání další studiové desky netrvalo devět let. (Nepočítám sessions z roku 1987.)
Čili za mě dost protimluv. Ale že mě to vůbec překvapuje.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
lennolog666

Beaver píše:
lennolog666 píše:... Jen blbý čecháček to neocení...
A stal se opak: 24.3.2017 ve 22:30 na tomto fóru se jeden takový našel.
Btw, předpokládám, že ti nedali řidičák, a žes tedy to auto neřídil ty. :lol:
Já mám auto a řidičák už 10let. Škoda Favorit, pokud by to někoho zajímalo.
Jednou se mi stala v autě taková srandovní historka: jedu si tak jednou autem a v autě jsem měl zrovna Old Wave a na plný koule mi hrála pecka In My Car, překročil jsem rychlost, stavěli mě policajti, ale jak slyšeli v autě, co mi hraje, nechali mě jet, takže tady vidíte jak mi Ringo ušetřil za pokutu za překročení rychlosti. :mrgreen:
lennolog666

Mám 10 let řidičák, předtím jsem měl taky, ale vzali mi ho a znova jsem ho dělal 10 let zpět pro objasnění. Sice po tom nikomu nic není, ale doufám, že je to každému jasný.

Jinak co se týče písničky In My Car, všimli jste si, že hrála v seriálu Jake a Tlusťoch, ale v podání Joa Walshe?? :o
Odpovědět