Stop and smell the roses

diskusní fórum věnované osobě Ringo Starra
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Stop and smell the roses

Příspěvekod timothy » úte črc 04, 2006 7:36 pm

Úvodní píseň Private Property napsal Paul McCartney a hraje a zpívá v ní s Lindou. Ringo zpívá o svém ,,soukromém majetku" s důrazným saxofonem, což je vynikající a dodává písni tu správnou atmosféru.
Na CD Bad boy/Stop and smell the roses je tato skladba i v bonusu v původním country provedení. Zazněla ve filmu Ringa, Paula a jejich žen s názvem Cooler. Druhá píseň Wrack my brain má pěknou atmosféru, na http://www.youtube.com je i výborný klip. Píseň napsal George Harrison, který v ní i hraje a zpívá. Prostě senzační píseň, na internetu lze k ní nalézt i akordy. Následující singlová píseň Drumming is my madness zní dost stereotypně. Následující Paulova Attention je opět z filmu Cooler, jedna z nejlepších na albu. V titulní písni zní Ringo trochu ožrale, což se mi velmi líbilo a i jiné písně Ringa v podnapilém stavu rád poslouchám. Bláznivá, vtipná píseň, ke které byl udělán videoklip. V CD původní verzi je i demo této písně. V Dead Giveaway jsou výrazné basy a bubny. Dobrá píseň.
Následující You Belong To Me má povznášející atmosféru a k Ringovi patří, připomíná mi tak trochu styl ze Sentimental Journey. Doprovod zpívá George Harrison. Sure to fall je klasická country píseň, kterou Beatles nahráli pro BBC. Od Ringa, který má tento styl rád, zní velmi přesvědčivě. Zazněla ve filmu Cooler, doprovod zpívá Paul s Lindou.
You've got a nice way zní opět jako bláznivá píseň na albu. Ringův vokál je dobrej, píseň jako taková je stereotypní, což po delším čase působí komicky. Back off Boogaloo začíná jako It don't come easy. Tato nová verze nemá tu původní atmosféru, když píseň Ringo vydal ještě několik let předtím. Opět mi připadá, že si Ringo spíš v této písni dělá srandu, což se mi většinou líbí, nicméně k této písni se to nehodí. Ztratila na své dramatičnosti. První bonusová píseň Wake up má uvolněnou atmosféru, dobrá píseň, k albu se hodí. Navíc v ní hraje Keith Richards z Rolling Stones. Red and black blues je podobná předcházející, Ringo zde zní velmi uvolněně. Vokál spíš vyřvává než normálně zpívá, což působí zajímavě, ale oproti Wake up je slabší. O některých písních Ringa, kde zní podnapile a které se mi o to víc líbí, svědčí následující Brandy. Nádherná romantická píseň, která postupem času prostupuje různými nástroji a vytváří tak jedinečnou atmosféru. Po Brandy je Stop and take the time to smell the roses (Zastav se a přivoň si k růži). Can't fight lighting je původní název alba a na LP verzi se nedostala (na CD je jako bonus).
Zní zajímavě a klidně, na konci písně se ozve malé jamování. Ringo zde hraje na kytaru, s písni pomohl Paul s Lindou. Hun gun promos je Ringovo upozornění před zbraněmi, které nahrál kvůli Johnově smrti. V této mluvené nahrávce mluví kromě Ringa i Barbara. George přispěl písní All those years ago, ale z důvodu Johnova zavraždění si ji George nechal na Somewhere in England, kde s nahrávkou obráceně pomohl Ringo i s Paulem, Lindou a Dennym Lainem.

Toto album je z roku 1981, vydané po Johnově smrti. John přispěl k Nobody told me z Milk and Honey a Life begins at 40 z Lennonově anthologii. Z důvodu Lennonově zavraždění je však Ringo nestihl nahrát pro album Stop and smell the roses. Původní obrázek měl být z později vydaného alba Starr Struck, nakonec je tam Ringo s růží. V bookletu je spousta fotografií Ringa s Paulem a Lindou. Pokud chcete kompletní toto album (s výjimkou country verze Private property na cd Bad boy/ Stop and smell the roses), stačí si zajet do knihovny města Most. :D

Pro mě je to druhé nejoblíbenější album z přelomu 70./80. let. Líbí se mi hlavně Private Property, Wrack my Brain, Attention, Stop and take the time to smell the roses, You Belong To Me, Sure To Fall, Wake Up, Brandy a Can't fight lighting. Je to jedno z nejlepších Ringových alb.

j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvekod j.babel » stř črc 05, 2006 6:30 pm

Tohle není příspěvek, to je recenze ... jako taková by patřila jinam, ne? Ale jinak nic proti.
Try to see it my way...

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » čtv črc 06, 2006 8:57 am

Asi máš pravdu, je trochu dlouhá. Ale aspoň už můžeme diskutovat o tomhle albu.

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » ned črc 09, 2006 12:21 pm

Tak referujte své názory na tohle album.
Můžete i napsat názory na videoklipy z tohoto alba
(http://www.youtube.com) :D

alladik
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvekod alladik » pát říj 13, 2006 12:30 pm

Tak tohle album mám jen jako LP, takže k bonusům se nemůžu vyjádřit (mimo diskusi - sehnat CD verzi mi přijde stejně nemožné jako Old Wave, kdybyste někdo věděli, kde je k mání, dejte prosím vědět!)

Nejvíc se mi líbí příspěvky od George a Paula a myslím, že velice prima jsou i videoklipy, jak k písni Wrack My Brain, tak k titulní písni. Celkové je tohle album dost dobré :wink:

j.babel
Světová star
Světová star

Re: Stop and smell the roses

Příspěvekod j.babel » sob úno 14, 2009 7:48 pm

Album se mi docela líbí, dokonce bych řekl, že je trochu nedoceněné. V podstatě beru úvodní timothyho, jak jsem to dříve označil, recenzi. Rád bych zmínil kanadský nebo jaký mix Wrack My Brain, kde je basová linka hrána na tubu. Zní to úžasně, jeden neví, jestli to brát vážně nebo jako fór. Píseň samotnou mám rád, i McCartneyho příspěvky jsou dobré. Vyřazení Can´t Fight Lightning mě nemrzí - píseň mi připadá velmi monotónní a v podstatě nezajímavá. Back Of Boogaloo mám také raději v původní verzi. Harryho Nilssona docela beru, ale tento produkční pokus mu moc nevyšel.
Try to see it my way...

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » sob úno 14, 2009 8:05 pm

S tímhle albem mám tolik zkušeností a mám tolik verzí že bylo pro mě vždy něco víc než jen další řadové album Ringa.
Já ho beru i co do obálky. Spolupráce beatlů prospěla a hlavně Ringovi události té doby nám budou vždy tak nějak toto album připomínat jen namátkou: Ringo se žení (přijdou zbylí beatlové-kteří shodou okolností pravě na Stopu hrají) Lennon umírá, Ringo má autohavárku, točí Caveman a The Coller, klipy k Stopu a Wrack my brain, dává interview,singly atd. atd.
Co do historie a událostí nejzajímavější Ringovo album. Také saxofony se málokdy objevují na studiových Ringových albech.
Mě se líbí Private Property, Wrack My Brain, trochu Drumming , trochu Attention a Sure to fall, Stop, You Belong to Me a snad všechny bonusové skladby (kromě Hung up promos -dost rarita na album). To vše u mě dělá Ringovo album v mém žebříčku vyšší hodnocení než by si zasloužilo za normálních okolností např. bez beatlů.
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » sob úno 14, 2009 8:16 pm

Vcelku solidní album - z té (s prominutím) žumpy, kterou nás Ringo zásobil od roku 1976, vyčuhuje opravdu řádně. Za opravdu dobré skladby beru titulní, Private Property, Wrack My Brain, Attention a You Belong to Me.
Nová verze Back Off Boogaloo je zcela zbytečná a fakt se nepovedla.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » sob úno 14, 2009 8:24 pm

Album jsem si koupil před rokem v LP verzi a mohu potvrdit informace, že je navoněné růžemi. Ještě tam byla k mání verze LP myslím, že z Německa a ta byla raritní v tom, že tam přímo do obálky vpálili tu úžasnou novinu o účasti Paula a George.
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » sob úno 21, 2009 2:42 pm

Nedalo mi to a utvořil jsem si pro sebe takové Stop and Smell the Roses jaké mělo vyjít, já si to utvořil na CD, byla by to ale i hezká 2LP deska.
Recept na původní a nejkompletnější album (myslím tím písně, ne původní název-Can´t Fight Lighting ani obálku předanou na výběr Starrstuck).
1. Private Property
2. Wrack My Brain
3. Drumming is My Madness
4. Attention
5. Stop and Take the Time to Smell the Roses
6. Dead Giveaway
7. You Belong to Me
8. Sure to Fall (In Love With You)
9. You´ve got a Nice Away
10. Back of Boogaloo
11. Wake Up
12. Red and Black Blues
13. Brandy
14. Stop and Take the Time to Smell the Roses (orginal vocal version)
15. You Can´t Fight Lighting
16. Hand Gun Promos
17. Private Property (country version)
18. I Don´t Believe You (znovu nahraná pro Time Takes Time)
19. All Those Years Ago (původně pro Ringovo Stop, kterou si George nechal na své album, já použil George protože verze od Ringa pravděpodobně neexistuje ani na speciálních deskách)
20. Nobody Told Me (z Lennonova alba Milk and Honey)
21. Life Begins at 40 (z Lennon anthologie)
22. Love´s Full Glory (z Lindina alba Wide Praire, sice jsem nikde nečetl že by měla být pro Stop, ale byla nahrána při stejných frekvencích a možná že kdyby se Ringovi hodně zalíbíla...)
Víc neexistuje a kdyby ano tak by se to už nevešlo na 1 CD
to se vrací kolibřík

Zpět na “Ringo Starr”