Vertical Man

diskusní fórum věnované osobě Ringo Starra

Na kterém Ringově albu se povedla práce ostatních Beatlů nejvíc ?

Ringo
7
78%
Goodnight Vienna
1
11%
Ringo´s Rotogravure
0
Žádná hlasování
Stop and smell the roses
0
Žádná hlasování
Vertical Man
1
11%

Celkem hlasů: 9

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Vertical Man

Příspěvekod timothy » stř srp 06, 2008 10:40 pm

V roce 1998 vydal Ringo album Vertical Man. Myslím, že je tak trochu ve stínu svého předchozího alba Time Takes Time, což také znamená výborné písně, i když Time Takes Time mám radši. Úvodní One je jedna z Ringových nejlepších písní, ve What in the ... world dobře rozeznáme dobrý Paulův vokál jako i v La De Da , kytaru George v King of broken hearts,
též mám rád píseň I´ll be fine anywhere, taková písnička jakoby z komorního představení. Na albu se sešla celá plejáda hudebních hvězd. Některé písně z alba zazněly i na VH1 Storytellers. Vzhledem k tomu, že se jedná o poslední album, kde je spolupráce i George a Paula, spojím toto album s anketní otázkou. Touto otázkou myslím to, na jakém albu Ringa myslíte, že se práce ostatních Beatlů povedla nejvíc (nehodnoťte album, ale to že ta spolupráce je tam znát). A také se můžete vyjádřit i k Vertical Man.
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: Vertical Man

Příspěvekod Park » ned srp 10, 2008 2:42 pm

Album je dobré, osvěžující, dobře zní...
Já mám nejradši One, King of broken hearts (ač je trochu nudná), I was walking, La de da.
Dřív se mi líbila i Mindfiel, ale dnes už nevím proč.
Co do atmosféry, zvuku, hvězdné sestavy je nepřekonatelné.
A co vy ostatní uživatelé, jak se vám líbí.
to se vrací kolibřík

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » pát lis 14, 2008 5:17 pm

No tak, napište prosím svůj názor na toto album :D

alladik
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvekod alladik » ned lis 16, 2008 1:17 am

Tak jo :D Tohle album je velice povedené, tak jako ostatní vzniklé po Ringově "comebacku" na přelomu 80 a 90. let do současnosti. Moje nejoblíbenější jsou hned úvodní One, za ni následující What... in the World a King Of Broken Hearts s krásnou Georgeovou kytarou a především pohodová La De Da. Líbí se mi i Mindfield. titulní Vertical Man, kde je slyšet Ozzy, potom I¨ll Be Fine Anywhere a Drift Away. Celé album zní pohodově, uvolněně a velice příjemně. Moc se mi nelíbí akorát předělávka Love Me Do. Celkově mám to album velmi rád a potěšilo mne, že Ringo dokázal potvrdit kvalitu nastolenou předchozím albem Time Takes Time.

leon66
Světová star
Světová star

Příspěvekod leon66 » ned kvě 10, 2009 6:48 pm

Já od Ringa vlastním pouze dvě alba a to VM a Ringorama,takže srovnávat moc nemohu,ale z z těch dvou,co mám,se mi víc líbí jednoznačně Vertical man,příjde mi takový pohodovější,víc kompaktní.Tím ovšem nechci říct,že Ringorama je špatné,jen mi příjde takové víc roztříštěné,jakoby nedrželo pohromadě.Tolik můj názor.
Obrázek

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » úte črc 10, 2012 7:53 pm

Docela by mě zajímal názor j. babela, OHNOTHIMAGENa a dalších uživatelů na toto album :D

j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvekod j.babel » stř črc 11, 2012 9:40 pm

Tak já jsem na jiném místě Fóra už poznamenal, že tohle album řadím do vrcholného Ringova sólového období. Možná bych se nebál označit ho za jeho vůbec nejlepší práci.
Kdybych měl pohovořit o důvodech, tak jimi kromě Ringa jsou George Harrison, Paul McCartney, Tom Petty, Ozzy Osbourne, Steven Tyler a Alanis Morissette. V době, kdy se tohle album připravovalo, se o něm zmínila i jedna domácí periodická tiskovina a jako přizvané hosty, kromě některých z výše uvedených, uváděla i Eltona Johna a Briana Maye. Těžko říct, nakolik ta informace byla ověřená, nicméně sestava hostů na albu - i přes neúčast těch dvou - je skutečně hvězdná. Trošku mě snad mrzí fakt, že si pánové dávali až příliš pozor, aby se trojice exBeatlů nesešla v jedné nahrávce. Ale to je vada z kategorie kosmetických. Podle mého názoru se jednalo o záměr, kterým trojice chtěla předem čelit otázkám, kdy se zase spojí.
Na historii Beatles svým způsobem reaguje cover Love Me Do. Jednak od té doby nikdo nemůže Ringa podezírat, že v ní nebubnoval, a jednak je jejím spoluautorem Lennon, čímž se na albu symbolicky objevuje i on, aby čtveřici doplnil.
Na téhle desce snad není jediná vyloženě blbá píseň, takže je docela těžké jmenovat ty nejlepší. Ono to totiž funguje nejen jako jednotlivé písničky (to by se koneckonců i dalo čekat), ale i jako neuvěřitelně povedený celek. Zkusím zmínit alespoň One nebo titulní Vertical Man, osobně a nevím proč mám rád i Without Understanding, milým zpestřením je duet s Alanis Drift Away i zpívánka La De Da, ale kdybych měl jmenovat jedno jediné místo, pak by to bylo Harrisonovo sólo v King Of Broken Hearts.
Try to see it my way...

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » sob črc 14, 2012 2:52 pm

S postupujícími roky se mi Vertical Man líbí víc a víc, stejně jako Time Takes Time, Ringo Rama, Liverpool 8 a bez výhrady i první tři Ringovy počiny.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » sob črc 14, 2012 8:06 pm

Děkuji oběma za odpovědi a doufám, že přidají svůj názor i další :wink:

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » sob led 31, 2015 9:29 pm

Když vidím jak Kaiser, Lábus a Korn zpívají Ringovu La De Da tak je mi trapně. Sice jsou to dobří komici a píseň vyloženě nezkazili (český text!) ale na Ringovský originál to nemá. Zlatý Ringův videoklip La De Da (vč. Paulovy hlavní doprovodné vokální účasti ve studiu, mj. v prodloužené barevné verzi z EPK Vertical Man).
to se vrací kolibřík

Zpět na “Ringo Starr”