MP3 a další nahrávky revivalů

diskusní fórum na téma revivalových skupin
RevivalMan

MP3 a další nahrávky revivalů

Příspěvek od RevivalMan »

Stáhl jsem si z Internetu dost MP3 (a dalších) ukázek "tvorby" revivalových skupin. Některé jsou docela zajímavé, ale jsou i opravdu otřesné případy. U nahrávek některých, i profesionálních, revivalových skupin je mi opravdu zle. Jako dlouholetý milovník Beatles, a snad i trochu znalec angličtiny, bych se zde rád zmínil např. o nahrávkách skupiny The Spiders. Ty bych bral jako legraci na zvukové zkoušce, ale rozhodně bych je nedal na CD a ještě je prodával za 199,- Kč. Brrr. Poslechněte si je a napište svůj názor.
Antilupanec

MP3

Příspěvek od Antilupanec »

Z toho, co je ke slyšení na netu je asi nejlepší Glass Onion. Někdo sice může namítnout, že ve studiu by tohle dokázal kdekdo, ale je to tak. Ostatní jsou mají většinou jen lepší nebo horší záznamy z koncertů, což sice ukazuje na kvalitu kapely, ale NAHRÁVKY maj asi nejlepší tihle brňáci. Pravděpodobně to bude natočeny v ČT (do toho přiblblýho Hronova pořadu), zdá mi to docela dobře zmixovaný.
RevivalMan

MP3

Příspěvek od RevivalMan »

To Antilupanec: Nemáš pravdu v tom, že ostatní nemají studiové nahrávky. The Teplo, The Backwards, Pangea i Generation mají také studiové nahrávky. Ale jsou slyšet rozdíly v technice nahrávání. Některé skupiny to zřejmě nahrávají najednou nebo nadvakrát - jako starší nahrávky The Beatles do roku 1964 - jiné zase vrstvením nástrojů a dotáčením (The Beatles po roce 1965) nebo digitálně (současný nejmodernější způsob).
The Glass Onion znějí opravdu velice věrně a i po stránce hudební to je čisté.
The Backwards mají slušný "Perný den", živá videa nic moc, stejně tak Kansas City.
The Teplo na dřívějších nahrávkách nezvládalo zpěv, nyní už to je o dost lepší.
Pangea zní víc "moderněji" než originální Beatles. Zpěv i nástrojově je to perfektní, ale kromě Magical Mystery Tour, kde výslovnost a intonace toho zpěváka je dost chabá.
Generation mají v některých místech problém se zpěvem (Help). Jejich verze Can't Buy Me Love je ale zajímavá.
O nahrávkách ostatních revivalů napíšu někdy příště.
RevivalMan.
Návštěvník

Re: MP3

Příspěvek od Návštěvník »

Z nahrávek GlassOnion je cejtit síla profesionalního studia. Can't Buy Me Love od Generation je spíš divná, než zajímavá : ) Generation to pravděpodobně hrávali ve stejném studiu, (bylo to taky do nějakýho TV pořadu, tuším s Helenkou :))) ale je to "nějaký divný".

Nahrávky "z jedný vody" - jsou spíš lepší demáče. Podle mého názoru to není z důvodu autentického zvuku (nahrát to jako Beatles), ale z nedostatku financí.
luke_bunda
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Příspěvky: 122
Registrován: pon lis 11, 2002 11:20 am
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Generation

Příspěvek od luke_bunda »

No bejvalej zpěvák z Generation hrál chvíli s náma v kapele a měl jsem od něj půjčený i to demo (Tušim HELP/Can´t buy me love) a znělo to celkem slušně.

Jinak nejvíc se mi líbily dema od Pangey... nejlíp zahrané, i zpěvy byly dobré.
Daimon Danone Terr

MP3

Příspěvek od Daimon Danone Terr »

To RevivalMan: Uznávám, nikdo není dokonalej, ani já :-( Ale na to "Tour" už si dávám bacha :-) Nahrávaný to bylo kompletně do a v PC, mixovaný a masterovaný taky. Takže nebyl problém některý pasáže přezpívat nebo nahrát znova. Jó, prostě výhoda digitálního nahrávání! Není to vůbec o penězích, jenom o moři a oceánu volnýho času, trochu znalostí PC a techniky a spoustu trpělivosti....

To luke_bunda: Díky :-)

DDT.
Antilupanec

Příspěvek od Antilupanec »

2: Daimon Danone Terr

Nemáš tak úplně pravdu. Slyšel jsme nahrávku stejný kapely pořízenou v "domácím studiu" (žádnej Soudblaster, ale profesionální zvuková karta) + Cakewalk+ nějakej digitalná postprocesor a pozdější z analogovýho profi studia. (16 stopej cívkáč, 64 stopej mix a analogový i digitální efekty).

Nedá se to srovnat. Zejména bicí "doma" prostě nenabereš :) A to ani živý ani samplovaný.

Z počítače vyrazíš velmi slušný demo, ale nahrávku, jakou udělaj třeba ve studiu ČT nebo ČR (ale i v nějakém pidi studiu) ani omylem.

Tím jsem ale nechtěl říct, že by ta dema byla špatná, naopak.
hanan.@email.cz

k tem MP3...

Příspěvek od hanan.@email.cz »

Ja bych jenom rada podotkla, ze Glass Onion zni na koncertech jeste lip, nez jejich MP3. Delali to tak trosku narychlo, castecne v casovym stresu a ,,na kolene,,. Jejich koncerty jsou hudebne tisickrat lepsi. Kdo byl, da me za pravdu, kdo je nezna, doporucuji zajit. Bubenik a solovy kytarista maji perfektne sladene hlasy, fakt to zni jako original.. :D
hanan.@email.cz
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Hanan > máš pravdu
:lol:
Katka.posp@seznam.cz

Příspěvek od Katka.posp@seznam.cz »

Nejdete někdo v pátek na koncert Glass Onion?
Mám takovou /asi trochu divnou/ prosbu, ale já tam nemůžu, což mě docela dost prudí, no a tak jestli by někdo byl ochotnej mě pak napsat, jaký to bylo, o co jsem přišla nebo tak, tak bych mu byla strašně moc vděčná :P
Je tady někdo takovej, ochotnej?
Ozve se mě někdo na můj mejl? :wink:
Uživatelský avatar
Lennonka
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Příspěvky: 57
Registrován: pon lis 11, 2002 2:58 pm
Bydliště: centrum Brna
Kontaktovat uživatele:

The Glass Onion

Příspěvek od Lennonka »

No já vám to nechci brát, ale IMHO je Pangea o něco lepčí než Glassy : )) aspoň lajv. (ale na druhou stranu jsou to jediný Btls revivaly, který jsem v životě slyšela naživo)
In Her Own Writings
luke_bunda
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Příspěvky: 122
Registrován: pon lis 11, 2002 11:20 am
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luke_bunda »

9.7. je v Praze ve Vagóně koncert revivalu Professoří... budu tam a doufám že někteří z Vás rovněž! :)
RevivalMan

Proti gustu ...

Příspěvek od RevivalMan »

Informace o koncertu - stránky klubu Olympia Hranice na Moravě (olympia.webz.cz):

"20. června
The Beatles Revival - The BUGLES (Praha)
živé vystoupení naší nejlepší Beatles Revival kapely The BUGLES"

Jak tohle může o sobě někdo nechat napsat ??
luke_bunda
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Příspěvky: 122
Registrován: pon lis 11, 2002 11:20 am
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luke_bunda »

Bugles uvidim porpvý 10.7. v Praze v Rock Café, kde budou hrát spolu asi nejlepší instrumentální art-rockovou kapelou SunFlower Caravan... to bude nářez :)
RevivalMan

The Bugles - MP3

Příspěvek od RevivalMan »

The Bugles (live?):
Tell Me What You See - snad první revival, co dal na Internet tuhle píseň, zajímavé. Plusové body za snahu sólového kytaristy v Help!, Get Back a Don't Let Me Down, dále za bonga? a akustickou kytaru v And I Love Her, škoda, že i doprovodná kytara není akustická, to samé i v Help!. Minus za Sgt. Peppera, to neměli vůbec zveřejňovat.
Ve všech písních jsou problémy se zpěvem. To bych viděl jako zásadní. Celkově to však vypadá poměrně příznivě, vzhledem k tomu, že je to začínající skupina a má se ještě kam vyvíjet. Uvidíme, co to živé vystoupení.
Uživatelský avatar
Lennonka
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Příspěvky: 57
Registrován: pon lis 11, 2002 2:58 pm
Bydliště: centrum Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lennonka »

Ty jo, lidi, to zní dobře, na The Trubky jsem taky zvědavá, hmmm :wink:
Hranice na Moravě je asi na Moravě, co? :mrgreen:
In Her Own Writings
Daimon Danone Terr

Příspěvek od Daimon Danone Terr »

luke_bunda: Na Professory jdu az 24.7. na Opatov, bude pry hrat i Gapa, ale Bugles si ujit nenecham. Po tom, co se tu pise, si je taky musim poslechnout, at vidim, kam nam konkurence speje ;-)

lennonka: Ty teda ale splhas ! :-) Ja jsem Glassy na zivo videl a slysel jen jednou - kdyz byli u nas v Sumperku. Meli zaskok na basu, takze byli trochu handicapovani, ale jinak parada a uspech. V tom Tvem Brne si s nama trochu zazpival i Robert TGO Orsacek, tusim Hey Jude. A malo lidi bylo kvuli mizerne propagaci a kvuli majiteli klubu Babylon. Tam uz si jiste nezahrajem :-(

DDT.
luke_bunda
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Příspěvky: 122
Registrován: pon lis 11, 2002 11:20 am
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luke_bunda »

Jestli se na ně budeš mrknou v rock café, tak se hlavně podívej na Sunflower Caravan... skvělá art-rocková kapela... jejich klávesák je trochu šílenec :)
hanan

Příspěvek od hanan »

lennonka: Ty teda ale splhas ! :-) Ja jsem Glassy na zivo videl a slysel jen jednou - kdyz byli u nas v Sumperku. Meli zaskok na basu, takze byli trochu handicapovani, ale jinak parada a uspech. V tom Tvem Brne si s nama trochu zazpival i Robert TGO Orsacek, tusim Hey Jude. A malo lidi bylo kvuli mizerne propagaci a kvuli majiteli klubu Babylon. Tam uz si jiste nezahrajem :-(


Ale? Kdopak nám to tady zanevřel na Brno???
(ale tady není jenom Babylon....).

Na konkurenci jménem Glassy doporučuju zajet, to fakt stojí za to!)) :wink:

Pangea => víte, že díky té akci ,,máte na svědomí,, jednu /tehdy patnáctiletou/ budoucí bubenici? (váš bubeník ji totiž pustil za bicí,čímž způsobil její pravděpodobně celoživotní fanatismus a přihlášku do hudebky... :D
RevivalMan

Záznamy koncertů The Boom a The Teplo

Příspěvek od RevivalMan »

Kdo máte chuť si poslechnout záznamy živé produkce výše uvedených skupin, doporučuji návštěvu stránek:

http://www.mostecko.cz/mo_zive.php3?kde=VVROCKBAR

Jsou tam kompletní koncerty z V+V Rock Baru Most. Bohužel tento formát ASF neumím stáhnout do počítače, jde to pouze pustit a poslouchat, takže celý koncert je spíše pro ty z vás, co mají zadarmo internet. Pokud někdo víte, jak to stáhnout, podělte se o to s námi (a se mnou).

Možná si někteří z těch, co popisují The Boom jako nejlepší revival v čechách, trochu poopraví své mínění. Ten pozitivní dojem z Opatova byl v mnohém daný spíše bombastičností a doprovodným orchestrem, než vlastní hudební produkcí skupiny The Boom.
Odpovědět