ROLLING STONES

diskusní fórum pro vaše soukromé diskuse a vše, co se netýká Beatles ani tohoto serveru
Barleycorn
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: ROLLING STONES

Příspěvek od Barleycorn »

Tvůj příspěvek není (alespoň pro mě) nijak odpuzující a jsem zvědav, zda se nějak rozepíšeš o albech jako Exile On Main Street, které řada kritiků i fanoušků považuje za vrchol Stones, kritizovaných Goat's Head Soup a Black And Blue - já osobně proti nim vůbec nic nemám a rád se k nim vracím. Some Girls a Tattoo You jsou plná nápaditých věciček a riffů. Pravda, Bridges To Babylon mě jako celek zas až tak neoslovily - sám Keith řekl, že deska je nahraná ve stylu "funce" - funky a dance dohromady a to já zas tak moc rád nemám. I když hned úvodní Flip The Switch, časté koncertní číslo Out Of Control nebo třeba Gunface jsou dobrý bigbít.
verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od verjan2 »

ZeroCZE, sice jsi psal, že zásadně ignoruješ americká alba, ale pokud bych mohl doporučit jeden mastrštyk, je to deska Flowers (1967). Jedná se vlastně o kompilát singlů a desek Between The Buttons a Aftermath, což jsou sama osobě velmi povedená alba. A jejich výběr na jedné desce jim dává další rozměr. A věř, že na gramci si ji užiješ, jako by byla britská. To jen tak bokem :wink:
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."
Barleycorn
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Desku Flowers bych považoval spíš za "kasaštyk" než "majstrštyk". Což o to, písně jsou dobré, o tom není pochyb, ale celé je to už tenkrát bylo dělané akorát na tahání peněz z lidí. Album bylo určeno pro americký trh, a tak se zde pochopitelně objevují Please Go Home a Backstreet Girl z britské verze Between The Buttons. Nepochopitelné je pro mě opětovné zařazení Ruby Tuesday a Let's Spend The Night Together, které naopak figurují na verzi americké, když už je tam zřejmě chtěli mít američtí posluchači údajně upřednostňující vydávání singlových hitů na albech. Následují kusy z britské verze Aftermath, které nejsou na US verzi, pak tu je pouze singlové Have You Seen Your Mother Baby... a pouhé tři úplně nové věci, které pro změnu do té doby nevyšly ani v Británii ani ve Spojených státech - Ride On, Baby, My Girl a Sittin' On A Fence. Ona je diskografie Rolling Stones z 60. let vycházející u firem DECCA a LONDON vůbec pekelný bordel. Najdou se skladby, které nebyly k mání v domovské Británii, a skladby, které nevyšly v USA. Rozdílné mixy, edity a to samé pokračovalo při prvním vydání na CD. Beatles z toho tehdy vyšli ještě relativně dobře.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Dívám se na Flowers podobně jako Barleycorn.
Po Brianově smrti si fanoušci všimli, že na obalu Flowers Brian jako jediný nemá na svém stvolu žádné listy. Wikina dokonce uvádí, citujíc snad Wymana, že prý to byl od Micka a Keithe prank, což mi přijde jako nesmysl. (Nebo že by si Bill po letech vzpomněl, že to do autobiografie napsal špatně?)

Jo, bordel mezi vydáními u Dekky a London Records... je nevídaný.
Zařazení Let's Spend the Night Together a Ruby Tuesday na Flowers jsem dodneška nepobral.
Též Lady Jane. Ta byla přece na obou verzích Aftermath.

Ride On Baby a Sittin' on a Fence jsou nicméně výborné. Místo My Girl bych uvítal třeba Looking Tired, ale ta by asi do "koncepce" letního alba, kterým bylo nutné nakrmit americké publikum, nezapadla.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Let It Bleed, dle mého soudu nejpovedenější album Rolling Stones a rovněž tak nejlepší album roku 1969, má dnes 50. výročí svého vydání.

Takže doporučuji zakoupit dortík, pneumatiku, pizzu, hodiny (ideálně s římskými číslicemi), desku vyslechnout (asi tak pětkrát za sebou) a pak scenérii narušit pozřením a/či likvidací.
Let It Bleed.jpg
Let It Bleed.jpg (71.23 KiB) Zobrazeno 948 x
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Inu, tak je to dnes třicet let, co Stouni poprvé řádili na Strahově... poprvé vkročily nohy členů kapely do tunajších vod.

Na YouTube se před pár týdny objevil vyčištěný záznam zatím asi jediného dostupného videobootlegu tehdejšího koncertu.
https://www.youtube.com/watch?v=Vv5Ucu53h_c&t=2503s
Barleycorn
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Jojo, utíká to. Napadá mě verš z jedné jandovské olympické písně - "já tam byl". Dodnes si doma uchovávám památeční číslo Rock&Popu věnované Stones a pár dalších tiskovin. Snad je tam i notový záznam a text Satisfaction, který tam někdo tenkrát pokoutně snad za dvě či tři koruny prodával. Pamatuju na zmatek s lístky. Nerozlišovalo se sezení a stání, ale nás s našimi lístky nejdřív na sezení pustit nechtěli. Ale pak jsme je ukecali. Vladimír Mišík koncert statečně otvíral, předkapela Dan Reed Network stále ještě existuje, ale tenkrát mě příliš nezaujala. A pak se rozjela první opravdová rocková show, kterou jsem kdy viděl. A stála za to... Ze Strahova jsme šli pěšky na nádráží a domů jsem se dostal někdy o půl deváté ráno, protože z Prahy prostě už nic nejelo.
Odpovědět