KINKS

diskusní fórum pro vaše soukromé diskuse a vše, co se netýká Beatles ani tohoto serveru
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Re: KINKS

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » úte říj 30, 2018 7:25 pm

Já tu Rayovu jízlivost žeru.
Two Sisters (dost autobiografické), Dead End Street, Big Black Smoke, Dedicated Follower of Fashion, Most Exclusive Residence for Sale, Get Back in the Line...
Sunny Afternoon taky není o tom, jak je venku v létě krásně, jak si pořád spousta lidí myslí.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » čtv říj 10, 2019 7:25 am

To vám byl dobrý ročník, ten 1969. Výtečných alb jak na..áno.

Let It Bleed, Abbey Road, tři desky (!) Creedence (všechny naprosto skvělé), trojka Velvetů, debuty Chicaga, Roda Stewarta a CS&N, Mořský vlk Procol Harum, Tadpoles od Bonzáků...

Pro mě je jednou z nejlepších LP Arthur. Osobně jej kladu na třetí místo za Abbey Road (u mě ten rok o "pol pičného chlpu" za Let It Bleed).
Je strašlivě nedoceněný (stejně jako je Tommy strašlivě přeceněný).

Arthurovi je právě dnes padesát.

Barleycorn
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Barleycorn » čtv říj 10, 2019 3:44 pm

Jo, jo. Moc dobrý ročník to byl. Bezvýhradně podepisuju nedoceněnost Arthura. Nemyslím si ale, že by byl Tommy strašlivě přeceněný. Má hity Pinball Wizzard, See Me, Feel Me, Christmas a spoustu další dobré muziky - zvláštní, spletitý a taky trochu nesrozumitelný příběh a jestli by nějaké album mělo být označeno jako koncepční, tak je to právě tohle. Vím, že tvrzení o první rockové opeře pokulhává - máme tu o rok mladší S.F. Sorrow od Pretty Things, ale přesto. Na druhou stranu je tu podle mě více méně zbytečná instrumentálka Underture, která si svých deset minut na rozdíl od jiných progrockových dílek nezaslouží. Kromě uvedeného bych ale ještě vyzdvihl zásadní alba rodícího se britského hard rocku - Led Zeppelin I, eponymní třetí studiovku Deep Purple ještě v sestavě s Rodem Evansem a Nicky Simperem, přetrvávající pop psychedelii u Moody Blues - To Our Children's Children's Children, první album od Yes (tam je ta beatlesácká Every Little Thing), první album od Genesis, dosti vzdálené tomu, co hráli později, Stand Up od mých oblíbených a zcela nenapodobitelných Jethro Tull a méně známé či zcela zapomenuté desky kapel jako Ark 2 od Flaming Youth (ano je to TEN Phil Collins od Genesis), Open Mind, To Samuel A Son od Gods (Ken Hensley z pozdějších Uriah Heep) a Dry Ice překvapivě od kapely Dry Ice, kterou jsem "objevil" teprve nedávno.

Naopak kapele Doors se jejich Soft Parade moc nevydařila.

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » čtv říj 10, 2019 6:43 pm

To bych ještě mohl doplnit Fairport Convention (tři alba), Hot Rats, Nicka Drakea, In a Silent Way, jedničku Stooges a pochopitelně skvost The Band...

Jan K.
Nováček
Nováček

Příspěvekod Jan K. » čtv říj 10, 2019 7:09 pm

Já bych si ještě dovolil doplnit dílko Everybody Knows This Is Nowhere od Neila Younga, poprvé s Crazy Horse.

Zpět na “Ostatní”