Wings at the speed of sound

diskusní fórum věnované osobě Paula McCartneyho
Odpovědět
Rigby
Manager
Manager
Kontaktovat uživatele:

Wings at the speed of sound

Příspěvek od Rigby »

Začátkem roku 1976 vyšlo nové album Paula McCartneyho a jeho skupiny Wings. Složení kapely se v té době ustálilo na těchto lidech: Denny Laine, Jimmy McCulloch, Joe English, Linda a Paul McCartneyovi. Dechovou sekci obstarali Tony Dorsey, Howie Casey, Steve Howard, Thadeus Richard.

Toto album se mi jako celek docela líbí. Dobře se poslouchá. Mezi nejoblíbenější patří Let 'em in, The note you never wrote, Silly love songs. Zbytek řadím mezi více či méně dobrý průměr.

dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

tak tahle deska je podle mě hodně slabá. jedna z Paulovejch nejhorších. dal tady sice prostor ostatním členům, ale zjevně se to moc nepovedlo. Let ´em in ještě docela ujde, Silly Love Songs je sice provařená, ale nic moc a zbytek nestojí za řeč. Cook of the House je čirej děs.

Igo

Příspěvek od Igo »

Cook of the House je naozaj strasna konina. A Silly Love Songs tiez prepinam, ked vidim klip na VH1. Let 'Em In, Note You Never Wrote a Warm and Beautiful su skvele, ale ostatne je fakt len priemer. Album je celkovo skutocne slabe, viac menej do poctu.

Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Souhlasím. Je to naprostý průměr. S Band On The Run nesrovnatelný. Osobně se domnívám, že opravdu silných desek (na to, že se jedná o Paula McCartneyho) má dost málo . Kvantita převažuje nad kvalitou. K těm hodně dobrým beru Band On The Run, Tug Of War, Flaming Pie... A to je asi tak všechno (zdůrazňuju, že ty desky mám všechny a slyšel jsem je nejednou). Zbytek alb je dle mého názoru tak nastejno. Půl dobrý, půl strašná nuda. Jako by Paul ty písničky nenapsal, ale prostě vyrobil.

Samozřejmě je to pan hudebník. To jen když budu hodně kritickej (abych na sebe nepoštval Macca fanatiky) :)

popscene

Příspěvek od popscene »

Oproti Venus And Mars jsou zde průměrnější sklady. Přesto se album jako celek poslouchá dobře. Mám rád Wino Junko, The Note You Never Wrote, San Ferry Anne. Na druhou stranu jsou zde písně, ktetré preskakuju jako např. Cook Of The House nebo Warm And Beautiful. Jednu věc nechápu. Proč se všude píše, že zde větší prostor (pakliže není míněno pěvecký) dostali ostatní členové Wings, když z dvanácti skladeb je deset McCartneyho, což je běžný poměr

postmanka

jo,jo

Příspěvek od postmanka »

OHNOTHIMAGEN píše:Právě že je míněn ten pěvecký prostor - sólo zpívají všichni.
jo jo

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Re: Wings at the speed of sound

Příspěvek od Michal Fokt »

Let Them In jsem slyšel dnes poprvé na YouTube jako klip a nemohu se ubránit dojmu, že je ta píseň trochu smutná, hlavně ty pasáže s tím pochodem... ale možná mě ovlivnil ten klip, taková slideshow paulových fotek od úplných začátků až po zralý věk, přišlo mi to jak nějaké ohlížení se za mládím nebo něco takového...

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Nejsem příznivec této desky. Album zároveň potvrdilo, že nejnadanější je Paul. Mnoho písní zní spíš jak z 20.let.
Let em in je nejznámější, ale já opravdu nevím co na ni lidí vidí. Možná se dobře vyjímá na singlu. Příspěvky ostatních členů rád přeskakuji. I na Paula upadla nejspíš únava a tak i jeho vlastní písně na tomto albu nepatří mezi jeho normální vrcholnou tvorbu.Další problém že písně jsou těžké a dlouhé a co do zvuku podobné. Zní to jako jedno velké mono. Silly Love Song byla tehdy hit a mě se v celku líbí (oproti jiným na témže albu). Oceňuji Cook of the House protože písní s Lindim hlavním vokálem není zas tak moc (nepočítaje v to Lindino album Wide Praire-kde je i tato píseň jo a taky jako jedna z mála byla na píseň zařazena na turné a to v 1979). Time to Hide zní dobře ale na předešlé desce Venus and Mars jsou lepší příspěvky. Beware my love patří mezi nejlepší, až na ten pomalý rozjezd na počátku. Zde doporučuji slyšet písně z tohoto alba na živém albu Wings Over America, ten zážitek stojí za to.Poslední dobrou písní je dojemná Warm and Beautiful. Jo a pak ten bonus Sally G taky ujde.
to se vrací kolibřík

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Tuhle LP desku mám moc rád, i když oproti Venus and Mars a Band On the Run působí dost jako studiově doma, tedy spousta písní pro koncert nevhodný. Má moc pěknou obálku, i tu kresbu uvnitř (na druhé straně vnitřního bookletu z tvrdé čtvrtky jsou černobílé fotografie a navíc má seřezané hrany, takže ten vnitřní booklet je takový osmiúhleník) a v mládí jsem ho považoval za poslední desku Wings. Let em in je dost dobrej úvod, Time to hide je hustá píseň, akustická Must do something about it je také pěkná, za zaltý hřeb považuju Beware my love. Líbí se mi i umístění skladeb. Silly Love Songs začíná druhá strana, píseň pěkná, ale ten klip je až moc obehraný. Nápad k textu druhé písničce The note you never note se mi taky líbí. San Ferry Anne je taková dramaticko-španělská písnička. Faktem je, že větší prostor zmenšuje prostor samotnému Paulovi, ale Paul to asi tak cítil a možná měl pravdu (představte si, jak by Paulovi slušely ty písně co nezpívá, třeba Cook Of the House, která se mi v podání Lindy líbí i její umístění na desce). She´s my baby je dobrá a ten závěr Warm and beautiful, no Paul má přece jen lepší konce desek, ale tahle taky není špatná, vyzdvihl bych tam ty smyčce. Takže každá píseň se mi líbí, i když jako celek ta deska silně rozhodně nezaznívá. Ty bonusy s CD se mi taky líbí, například Sally G dosvědčuje jakousi country složku celého alba. Piřpomíná dost domáckou pohodu jako na Wild Life.
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Úplně stejný případ jako s Flowers in the Dirt. Polovina písní vynikající nebo dobrá, zbytek vycpávkový až odpadkovitý.
Do první kategorie řadím Let 'em In (všimli jste si, že dva Beatles zakomponovali do svých sólových skladeb vyzvánění Big Benu?), Silly Love Songs, Beware My Love, Time to Hide a kupodivu i Cook of the House (co proti ní všichni mají?) a velmi náladové Wino Junko.
Ostatní mě kladně neoslovilo.
A bonusy na remasteru: Sally G je perfektně odvedené country (podobně jako o rok starší Country Dreamer); Paul by byl vynikající interpret country, zbylé dvě jsou jen taková legrácka.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?

leon66
Světová star
Světová star

Příspěvek od leon66 »

Oblíbené písně(bez pořadí)-Beware my love,Let´em in,Wino junko.Vcelku se mi líbí,že Macca dal šanci i ostatním,hity byly ale jeho :lol:
Obrázek

bulldog99
Nováček
Nováček

Příspěvek od bulldog99 »

Komerčně velmi úspěšné album, ale pro mě představuje katastrofu. MacCa chtěl, aby Wings působili jako celek a ne jako jeho doprovodné těleso, tak ostatní nechal, ať si hrají na písečku, něco si napíšou a postaví se i před mikrofon. To neměl dělat. Jeho příspěvky na desce jsou docela dobré, obzvláště rocková Bewary My Love si zaslouží být jmenována. Ale písně, které nejsou od něj, to celé táhnou dolů...

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Vypadá to, že jak At The Speed of Sound, tak Venuše s Marsem dorazí později, kvůli nějakým potížím či co vyjdou obě alba později, v listopadu :(

Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Duvod zdrzeni bude nejspis to, ze nejsou hotove vinylove verze. Nemecky Optimal, kde se Paulovi reedice lisuji, je momentalne plne vytizen lisovanim Beatles mono boxu.

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Buď jak buď, letošní konec léta a podzim jsou nepřijatelné.
Mono box na vinylu. Dvě dosky Wings. 6CD s Dylanovými nahrávkami z roku 1967. Úúúú!

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Nové vydání alba Wings at the Speed of Sound v Archive Collection nás potěšilo ve formě 2CD. Černobílé fotky skupiny z přechozího vydání na levé vnitřní straně bookletu, na pravé ta kresba s autem, skupinou a uvaděči. Uvnitř nevydané černobílé fotky např. Lindy před mikrofonem ve studiu, Denny Laine s kytarou a kelímkem ve studi, Jimmy se sluchátkama, Paul s velkou stojící basou též ve studiu. Je tam ještě fotka skupiny Wings jak drží transparent s nápisem Silly Love Song. A také je tam kresba lidí na žebřících před pozadím obálky alba. Na zadní straně jsou ty mnohoprofilové tváře Wings. Zmizely časové údaje o délce písní.Texty písní pouze k prvnímu CD jsou červeným písmem. Docela dobré provedení remasteru. Písně zní dobře jako tenkrát, nástroje lépe rozeznatelné. Především potěší basy v Silly Love Songs (dle mě nejbasovější Paulova píseň). Basy byly hodně byly zesíleny v písni Beware My Love. Písně Cook of the House a Time to Hide potěší i po letech. 2.CD bonus audio je zajímavé kromě nevydaných věcí tím, že Paul vždy krátce před téměř každou písní krátce promluví. Je to vše hodně studiové. Vyšlo též 2LP provedení. Deluxe verze s DVD není v ČR dostupná, na DVD je např. klip Silly Love Song. Album již nevyšlo v jednodiskové verzi. Příště se můžeme těšit v edici Paul McCartney Archive Collection na alba Tug of War a Pipes of Peace.

1.CD Remastered album
Let Em´In
The Note You Never Wrote (vocal Denny)
She´s My Baby
Wino Junko (vocal Jimmy)
Silly Love Songs
Cook of the House (vocal Linda)
Time To Hide (vocal Denny)
Must Do Something About It (vocal Joe)
San Ferry Anne
Warm and Beautiful

2.CD Bonus Audio
Silly Love Songs (demo)- pouze Paulův vokál, klavír a Lindin doprovodný zpěv, hodně krátká verze ve srovnání se studiovou.
She´s My Baby (demo)- Paulův hlas je zde víc k poznání než na albové verzi, Paul se doprovází jen na piano
Message To Joe - hodně divná nahrávka, vokály jakoby zpomaleně pozpátku a pouze takové elektrizující napětí
Beware My Love (John Bonham version)- zpočátku instrumentální provedení písně se silným harmoniem, pak se přidá samostatný Paulův hlas a bicí, skladba trvá téměř 6 minut
Must Do Something About It (Paul´s version)- aspoň máme představu jak si Paul představoval vokální provedení písně, napsané jím samým, aby ji zazpíval Joe English a tak můžeme říct, že Joeovi se to povedlo, píseň zpívá Paul, nástroje jinak bez slyšitelnější změny
Let Em´In (demo)-divoké piano a rychlý Paulův minimálně dvojzpěv zpívající především refrén, ke konci se přidá ještě se zpěvem Denny Laine
Warm And Beautiful (instrumental demo) - instrumentální provedení pomocí dětského piánka
to se vrací kolibřík

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

V souvislosti s remasterovaným vydáním tohoto alba bych chtěl upozornit na video s názvem Paul McCartney & Wings - Let 'Em In (Wings Over Wembley 1976) :)

Odpovědět