ROLLING STONES

diskusní fórum pro vaše soukromé diskuse a vše, co se netýká Beatles ani tohoto serveru
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

ROLLING STONES

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » úte pro 05, 2017 9:24 am

K Rolling Stones jsem přišel jako slepý k houslím – když mi bylo třináct, dostal jsem k Vánocům od matky, v mládí aktivní kytaristky a celý život rockovou hudbu (Beatles, Stones, Led Zep, Deep Purple, ZZ Top, Uriáši, LGT…) poslouchající namísto mnou očekávaného Revolveru (který mi jako poslední od Beatles chyběl) kazety nějakých Rolling Stones: More Hot Rocks a The Rolling Stones, Now!.
Ksicht jsem prý protáhl neskutečně, asi jako Michal Šebek v Pelíšcích, když rozbalil krabici s botami. „Nejdřív si to pusť, pak kritizuj.“
Stouni mě totálně uchvátili, z první jmenované nejvíc Out of Time a Long Long While, z druhé pak Off the Hook, tu jsem slyšel snad milionkrát.
A začal jsem si je kompletovat.
Mám od Stones veškerou oficiálně vydanou diskografii a samozřejmě jsem se vrhl i na bootlegy, studiové outtakes nebo jiné verze, ale i koncertní záznamy, ty tuzemské nevyjímaje. Naživo jsem je viděl třikrát v Praze (Strahov 5.8.1995 byl můj vůbec první koncert), na Brno 2007 už jsem nějak neměl náladu, protože nejsem fanaticky postižený natolik, abych nedokázal říct, že není všechno zlato, co se na stounovských deskách třpytí. Je fakt, že jejich poslední desky (A Bigger Bang, Blue and Lonesome) jsem přijal vyloženě s nevolí, podobně jako vybrané skladby z několika alb ze 70. a 80. let.
I tak: vedle Dylana a Beatles je to v mé osobní diskotéce ta nejobsáhlejší položka.
Myslím, že diskografie Stones z let 1963-1972 je pro rockovou historii opravdu podstatná. Let It Bleed je v mém žebříčku nejlepších alb 60. let už hodně dlouho dost vysoko.
Z pozdějších desek se mi líbí celé Black and Blue, Some Girls, Steel Wheels a pak skvělé Voodoo Lounge a ještě lepší Bridges to Babylon.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?

Barleycorn
Krajská superstar
Krajská superstar

Re: ROLLING STONES

Příspěvekod Barleycorn » stř led 24, 2018 1:34 pm

Otázka na rappera v soutěži o Broucích a jejich tvorbě nebyla pro mě (rap, hip-hop a podobné žánry bytostně nesnáším a působí mi fyzickou bolest), dovolil bych si tedy pár řádků a jeden dotaz k Rolling Stones, k nimž mám rovněž velmi kladný vztah jako k Beatles. Seznámil jsem se s nimi pomocí dvou sovětských výběrů Lady Jane a Play With Fire, které mi nahrál kamarád. S ním jsme rovněž absolvovali první památný koncert na Strahově 18. srpna 1990. Byl jsem nadšen. Po paběrkování po výběrech Rolled Gold a Rewind jsem si o rok později na okraji Hamburku opatřil CD Let It Bleed a marně sháněl Beggars Banquett. Postupně jsem shromáždil celou diskografii, ze které příliš často neposlouchám alba Emotional Rescue, Undercover a Dirty Work. Kromě toho si poslední dobou užívám bootleg Genuine Black Box, což je obdoba beatlesovské Antologie. Bohužel nic podobného oficiálního RS zatím nevydali, i když jakési pokusy v podobě alba Metamorphosis byly. Ale to byla spíše pomsta Allena Kleina či vydavatelství Decca, než by to vydali sami Stouni. Rád bych se zeptal OHNOTHIMAGENa, proč přijal alba A Bigger Bang a Blue And Lonesome s nevolí. Já třeba řadím Bang ještě výš než Bridges To Babylon a některé kusy považuji za velmi povedené - ať už hudebně, tak i textově. Ta bluesová deska mě pravda tolik nechytla, ale je to asi tím, že přes veškerou snahu nezní tak staře, jako ty klasické bluesovky z 60. let. Ta atmosféra je neopakovatelná a "vintage" zvuk se dnes na nahrávkách dosahuje jen těžko.

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » stř led 24, 2018 2:37 pm

Proč jsem ta poslední dvě alba přijal s nevolí?
Na to je jednoduchá odpověď.
V případě A Bigger Bang podle mě neměli Stones dostatek kvalitního materiálu. Ta deska vyšla evidentně pouze pro to, že fanoušci příliš dlouho řvali po novém albu. A co mě na ní naštvalo nejvíc - každá píseň je odvarem něčeho, co tu bylo předtím. V mobilu z ní mám jen jednu věc - Laugh, I Nearly Died. A i to je obšlehnutá Already Over Me.
Blue & Lonesome se nepovedlo. Je naprosto mechanicky odehrané, bez chuti, bez zápachu, a myslím si, že takhle by to odehrála kdejaká bluesová zábavovka, která by si k mikrofonu pozvala Babu Jaggu. Se snahou znít starobyle. Ale to už se snažilo lidí, a jak ten svět vypadá. Zvuk je navíc strašlivý, pro mě neposlouchatelná koule, kde je všechno narvané dopředu.

Igra s ogněm! To mám taky doma :P
Black Box, jestli se nepletu, měl na triku kompletně Bill Wyman. Už nevím, proč z vydání sešlo, asi v tu dobu panovala (jako po většinu jeho bytí ve Stones) nechuť dvojice Jagger-Richards k baskytaristovi. Ale nakonec se některé věci, které Wyman chtěl zařadit, objevily na Kleinově Metamorphosis.

Jo, ER a DW, to je síla. Některé dobré věci se tam najdou, ale jako celek jsou ta alba dost úděsná.

Barleycorn
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Barleycorn » stř led 24, 2018 3:07 pm

Aha, díky za reakci. Je to samozřejmě věc názoru, já jsem ke svým oblíbencům poměrně tolerantní a jsem ochoten jim ledacos odpustit, ale z Bigger Bang bych si možná do mobilu dal víc věcí, kdybych tam nějakou muziku měl :D. Třeba Oh No Not You Again (a to prosím neber jako narážku na tvůj nick), ta věc mě chytla i svým textem a do jisté míry i energií živého provedení, když jsem ji poprvé slyšel. O Wymanově podílu na Black Boxu jsem nevěděl, ale fanoušci by jim podle mě pořád urvali ruce, kdyby se něco podobného v ještě lepší zvukové kvalitě dostalo ven. Že by Jagger neměl zájem o kšeft? Jenže když si vzpomenu třeba na On Air, tak ta zvuková kvalita je dost diskutabilní.

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » stř led 24, 2018 9:05 pm

Ano, Oh Not Not You Again byl docela příslib kvalitního alba. (Jenže i přes nadupanost (hlavně bubnění) je to opajcnutý Flip the Switch z Bridges.) O to větší pak bylo moje zklamání.

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » čtv led 25, 2018 9:48 am

Ještě bych se rád pozastavil nad víc než kvalitním materiálem z béček stounovských singlů. Nejedná-li se přímo o skladby z alba, jde většinou o pouze na béčko odsunuté záležitosti - přitom neprávem přehlížené.
Through the Lonely Nights, Think I'm Going Mad a zejména "čtyřka" béček z období Voodoo Lounge (The Storm, So Young - i když ta je hodně stará, Jump on Top of Me, I'm Gonna Drive) a Anyway You Look at It jsou naprosté skvosty.

Také bych se chtěl zmínit o baladickém materiálu, který na x deskách zpívá Keith Richards. Přijde mi, jako by v poslední době jeho rocková invence slábla (i když to je hodně silné slovo) a stal se z něj přednašeč opravdu krásných balad. Zdá se mi v nich dost přesvědčivý.
Až neuvěřitelná je jeho How Can I Stop z Bridges (však jeho další dva zářezy na této desce jsou též skvělé: když ve Sportovní hale 22.8.1998 spustili Stones You Don't Have to Mean It, vyváděl jsem tak, div jsem nesletěl z ochozu :lol: ).
Po bok jí postavit You Got the Silver, Coming Down Again a All about You (jo, jsou hodně letité), coververzi We Had It All (ta je z druhé poloviny 70. let), Slipping Away, The Worst, Thru and Thru, Losing My Touch a (no dobře, no) This Place Is Empty... dokázal bych si představit náladové album složené z pomalých písní zpívaných Keithem Richardsem.
A přidal bych k tomu i kusy z jeho sólové tvorby typu Make No Mistake, Crosseyed Heart nebo Robbed Blind (ač třetí zmíněná v kytarové vyhrávce krade z Claptonovy Wonderful Tonight přímo sprostě).

Barleycorn
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Barleycorn » čtv led 25, 2018 3:54 pm

Z těch béček singlů, které jsem si různými vesměs pokoutnými cestami opatřil, si teď okamžitě vybavím So Young a hlavně "přisprostlou" Jump On Top Of Me - docela jsem se bavil, když jsem se zaposlouchal do textu, s čím že to pánové po padesátce vyrukovali. Momentálně nemám úplně baladickou náladu, takže bych připomněl na druhou stranu téměř neznámé kusy Under The Radar nebo We Don't Wanna Go Home. Keith samozřejmě uměl pomalé kusy psát vždycky, vždyť Wild Horses je původně jeho záležitost, protože mu to doma klapalo se starou, ale pak přišel Mick a celé to překopal. Na druhou stranu je zajímavé si poslechnout prastarou You Got The Silver s Mickovým zpěvem.

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » čtv úno 22, 2018 11:11 am

Kolují dohady, že Rolling Stones letos v létě pojedou opět po Evropě, a že 4. července 2018 vystoupí v Praze - Letňanech.
Oficiálně ale zatím není nic potvrzeno.

Barleycorn
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Barleycorn » čtv úno 22, 2018 6:49 pm

Já jsem si teď dal bootleg So Much Younger z Honolulu 1966 a zní to zajímavě. Zvuková kvalita je velmi slušnå a Lady Jane naživo se taky hnedtak neslyší.

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » čtv úno 22, 2018 7:44 pm

To je naprosto šílený, to Honolulu. :lol:
Hlavně můj milovaný Mother's Little Helper.
Já to mám na CD In Action.

Barleycorn
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Barleycorn » čtv úno 22, 2018 8:08 pm

Proč šílený? Mě to dost baví a Helper se nåhodou poved. Má vodpich a docela trefili i zvuk riffu, jå ani nevím, na co to hrajou.

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » čtv úno 22, 2018 10:59 pm

No na kytaru, i ve studiové verzi. To je podladěná dvanáctistrunka, na kterou Brian hrál slidem. Ale tak orientálně, že dodneška je spousta lidí, kteří říkají, že je to sitár.

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » pon úno 26, 2018 10:18 am

dědci.jpg
dědci.jpg (223.71 KiB) Zobrazeno 1077 x

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » pát bře 09, 2018 12:44 pm

Tak lupení už je od pondělka doma... docela se těším a hlavně doufám v alespoň nějaké zajímavosti v setlistu.

Barleycorn
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Barleycorn » sob bře 10, 2018 7:40 pm

Zvažuji to. Kamarád, který Stones ani moc neposlouchá, už lístek má. Také by se mi líbíla nějaká bomba v setlistu, ale obávám se, že k tomu nedojde. I když v první části túry vybalili v Rakousích She's A Rainbow. Jagger měl obavy, jestli to Ronnie zná. Nějaký kiks tam tuším byl, ale já jim ho rád odpustím.

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » sob bře 10, 2018 11:25 pm

Kiksy tam byly, ale to už ke Stounům patří.

Loni ve Spielbergu totálně pokaňhali úvod Brown Sugar.
Ke zhlédnutí na YouTube, a to z několika úhlů.
Mick nevěří vlastním uším, co se to děje, zůstane bezradně stát. Ronnie se snaží dostat Charlieho do správného rytmu. Keith hluchej jak pařez si pořád mydlí svoje mimo rytmus, nakonec hrát přestane a na Babu Jaggu zařve "fuck off". :lol:
Moc se mi to líbí.

Občas si dělaj naschvály. V Barceloně (opět loni) mluví Mick španělsky, Keith už toho má plný zuby a rozpálí intro k (mimochodem dost otřesné verzi) Rocks Off. Mick rozhodí nevěřícně rukama a koukne na Richardse pohledem "No to si snad ze mě děláš prdel, ne?". :lol:

Ovšem na She's So Cold (Wembley 1982) a po dva týdny po sobě zprzněné úvodní akordy Start Me Up (oba Hyde Parky 2013) to nemá. :D

Barleycorn
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Barleycorn » ned bře 11, 2018 11:23 am

Právě jsem si vychutnal She's So Cold z Wembley. A v Hyde Parku jsem zmršený úvod zaregistroval, ale mám pocit, že to pak pro video Sweet Summer Sun studiově opravili.

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » ned bře 11, 2018 8:58 pm

Je to tak. Bez dodatečných studiových úprav ostatně nemají žádné oficiálně vydané živé album.

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » úte čer 12, 2018 10:17 am

Co jsem z již probíhajícího letošního turné viděl záznamy, mohu zodpovědně říct, že se dost těším.
Obměny v setlistu jsou sice k mému zklamání minimální, ale je vidět, že Stones hrají s čím dál větším nadšením a nasazením. Hlavně Keith, ten přímo září.
Taky doufám, že v Praze zařadí The Worst (nebo You Got the Silver) a Before They Make Me Run (Happy nemusí).

Ovšem proč bude Stounům předskakovat Když přijede Kocábinka, to jsem nepochopil. Proč by to nemohl být jako před osmadvaceti lety Mišík s Etc...? (A pak Kocáb zase řekl, že to tak nemysleli.)
Druhé předskokany Gotthard neznám, ale to, co jsem si pustil na YT, mě nikterak neurazilo.

Jan K.
Nováček
Nováček

Příspěvekod Jan K. » úte čer 12, 2018 3:49 pm

Myslím si, že u Mišíků to po odchodu Standy Kubeše nestojí za moc. Ale to už je dávno :D A čím více bude u mikrofonu Keith, tím to bude lepší :D

Zpět na “Ostatní”